Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

Roraty sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie
w poniedziałek, 17.00,
wtorek 7.15,
środę 17.00
czwartek 7.15
piątek i sobota 9.30.


Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwania będą rozpoczynające się w piątek REKOLEKCJE ADWENTOWE. Poprowadzi je ks. Paweł Kacprzak proboszcz ze Skandawy. Rekolekcje będą poświęcone Maryi. Będą też świadectwa dotyczące różańca. Skorzystajmy z tego czasu by pogłębić swoją religijność, przygotować się na święta Bożego Narodzenia. Za uczestniczenie w rekolekcjach (wysłuchanie trzech nauk) i przystąpienie do sakramentu pokuty można uzyskać odpust zupełny.
Szczegółowy plan jest dostępny w gazetce parafialnej, na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.


Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone do puszek ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
Będziemy modlili się o dobre przeżycie rekolekcji adwentowych.
W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00. Będziemy modlić się by wypełniły się Boże plany wobec naszej Ojczyzny, aby Polska dochowała wierności Bogu.
"Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości.
Słowa zapisane w Dzienniczku siostry Faustyny.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Jest to XXV Jubileuszowa edycja akcji, która na stałe wpisała się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Tegorocznym hasłem są słowa: Świeca, która tworzy Polską Wigilię. Małe i duże świece z logo Caritas, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, są wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących. Świece można nabyć przy wyjściu z kościoła.
Przed świętami chcemy przygotować paczki dla dzieci od parafii. Jeśli ktoś mógłby wspomóc tę akcję to prosimy o słodycze, owoce lub ofiary na ten cel. Chcemy aby w paczkach, tak jak w ubiegłym roku, znalazły się także wartościowe książki dla dzieci.

Jeśli ktoś ma wyższe choinki i mógłby ofiarować do dekoracji kościoła to proszę o kontakt.

Dziś taca przeznaczona jest na zakup oleju opałowego do ogrzewania kościoła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
13 XII – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych,
14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.

Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Ofiara bezimienna 200.00 zł
Barbara Gomułka ul. polna 100.00 zł
Ofiara na wywóz śmieci z cmentarza 30.00 zł


REKOLEKCJE ADWENTOWE
Piątek - 14 grudnia
9.00 Spowiedź dla kl. III-V
9.30 Msza Święta dla klas I-V Szkoły Podstawowej.
11.00 Msza Święta dla klas VI- VIII Szkoły Podstawowej, młodzieży gimnazjalnej i Liceum Ogólnokształcącego
15.30 Spowiedź
16.00 Msza Święta z nauką dla wszystkich
17.30 Spowiedź
18.00 Msza Święta z nauką dla wszystkich

Sobota - 15 grudnia
9.00 Spowiedź
9.30 Msza Święta szczególnie dla starszych i chorych.
11.00 Msza Święta dla dzieci Szkoły Podstawowej i młodzieży gimnazjalnej.
Po Mszy świętej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
13.00 Wyjazdy do chorych
15.30 Spowiedź
16.00 Msza Święta z nauką dla wszystkich
17.30 Spowiedź
18.00 Msza Święta z nauką dla młodzieży szkół średnich, dla młodzieży studiującej i pracującej
19.00 "Wieczór Uwielbienia" zespół "Moja Rodzina"

III Niedziela Adwentu - 16 grudnia
8.00 Msza Święta z nauką dla wszystkich
9.30 Msza Święta z nauką dla dzieci
11.30 Msza Święta z nauką dla wszystkich
16.00 Msza Święta z nauką dla młodzieży.

W niedzielę taca przeznaczona jest dla rekolekcjonisty.

Dodano: 2018-12-08 21:25:56

Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Na roraty przynosimy lampiony.

Roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00,
we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.15.


W sobotę czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz. 7.15, 11.30 i 17.00. Zachęcamy do licznego udziału we Mszach Świętych.

8 GRUDNIA
GODZINA ŁASKI
DLA ŚWIATA!
12.00 - 13.00
adoracja Najświętszego Sakramentu

Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.
JAK ODBYĆ TĘ GODZINĘ?
Módl się w kościele w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu, od 12.00 do 13.00.
Jeśli to niemożliwe módl się w domu łącząc się z adorującymi w kościele.
Zacznij modlitwę od wzbudzenia w sobie nadziei na spełnienie słów Maryi, która obiecała skruszyć serca zatwardziałych grzeszników.
Módl się szczególnie za kapłanów, także tych, którzy porzucili Kościół, bo to o nich szczególnie prosi Maryja w objawieniach w Fontanelle.
Proś z wiarą o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników!
Zachęć do tego nabożeństwa inne osoby. Dziel się tą informacją oraz przesłaniem Maryi!


W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
Modlimy się w intencji powołań i kapłanów.
Od godz. 16.30 adorację prowadzą członkowie grupy modlitewnej Margaretka.

W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16.30

Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą w dniach 14 - 16 grudnia. Poprowadzi je ks. Paweł Kacprzak proboszcz ze Skandawy. Dwa lata temu, na terenie jego parafii braliśmy udział w Różańcu do Granic. Zaplanujmy czas na odbycie rekolekcji i spowiedź.

Od przyszłej niedzieli, 9 grudnia będę prowadził rekolekcje w Bodzanowie. Proszę o modlitwę w tej intencji.

Za tydzień taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

12 grudnia organizowany jest wyjazd na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie odprawiana przez Ojca Józefa Witko w Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Warszawie, ul. Jacka Kaczmarskiego 98A, (dawna Modzelewskiego). Wyjazd o godz. 15.00

Wyjazd do Krakowa w sobotę 8 grudnia organizowany przez Rycerzy Jana Pawła II
będzie o godz. 5.00 z przed kościoła.


Adwent.
Okres 4 kolejnych niedziel (ale niekoniecznie 4 tygodni), zaczynający się w niedzielę po Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, a kończy się I nieszporami Bożego Narodzenia (czyli w Wigilijny Wieczór). Trwa od 23 do 27 dni.
Dzieli się na dwa okresy:
a) do 16 grudnia - podkreśla przygotowanie na powtórne przyjście Chrystusa.
b) od 17 do 24 grudnia – bezpośrednie przygotowanie do Bożego Narodzenia.
Charakterystyka:
Adwent jest okresem radosnego oczekiwania, choć dominującym kolorem w liturgii jest fiolet. Kolor ten łączymy najczęściej ze skruchą i pokutą. Fiolet symbolizuje jednak także rzeczy nadprzyrodzone, a na nich w sposób szczególny w Adwencie uwaga chrześcijanina powinna być skupiona. To pozornie sprzeczne zestawienie związane jest z podwójnym wymiarem Adwentu. Po pierwsze chrześcijanie wspominają pełne nadziei oczekiwanie narodu Izraelskiego na przyjście Mesjasza, tym samym przygotowując się do Uroczystości Bożego Narodzenia. Drugi wymiar - w istocie ważniejszy - stanowi oczekiwanie na powtórne przyjście Pana na końcu czasów.
Jak czekać? Człowiek jest słaby, grzeszny, ale to nie zwalnia go z bycia w ciągłej gotowości. Czas Adwentu zatem to okazja do refleksji, oczyszczenia serca i próba odpowiedzi na pytanie, jak jestem przygotowany do spotkania z Bogiem.Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Taca na remont kościoła 2 523.00 zł
Ofiara bezimienna 200.00 zł
Ofiara bezimienna 200.00 zł
Ofiara bezimienna 50.00 zł
Dodano: 2018-12-01 16:31:55

Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.
Uroczystość ta ma nam uświadomić, że Chrystus jest Królem całego stworzenia - wszechświata. Jego panowanie nie wynika z jakichś dokonań, z wybrania czy z wywalczenia tej godności. On jest Królem, bo jest Bogiem-Człowiekiem, Stworzycielem i Odkupicielem. Z tego właśnie tytułu ma absolutną władzę. Bóg nie tylko stworzył świat, ale ciągle go stwarza i nim włada. Królestwo Jezusa jest czymś zupełnie innym od wszystkich królestw ziemskich. Dotyczy ono wszystkich narodów, wszystkich miejsc i wszystkich czasów. Ono już istnieje w Kościele, choć jeszcze nie zostało do końca wypełnione. Dlatego właśnie w codziennej modlitwie, którą zostawił nam sam Chrystus, wołamy z nadzieją:Przyjdź królestwo Twoje!
Dziś ponowimy akt poświęcenia się Chrystusowi Królowi. Powierzymy siebie, nasze rodziny, parafię i cały Naród.
Pod koniec Mszy św. będzie pobłogosławiona woda święcona. Poświęćmy nią swoje mieszkania, domy, działki, place, ziemię, na znak oddania wszystkiego Chrystusowi.

W pierwszą sobotę grudnia nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i różaniec odprawimy o godz. 16.00. Spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 15.30. O godz. 16.30 Msza św. o błogosławieństwo Boże dla członków Żywego różańca z okazji 40 rocznicy powstania stowarzyszenia.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15. 30.

Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu - czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

W sobotę 8 grudnia organizowany jest wyjazd do Krakowa przez Rycerzy Jana Pawła II. Wyjazd o godz. 6.00 powrót ok. godz. 24.00 Koszt 110 zł.

12 grudnia organizowany jest wyjazd na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie odprawiana przez Ojca Józefa Witko w Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Warszawie. ul. Jacka Kaczmarskiego 98A, (dawna Modzelewskiego). Wyjazd o godz. 15.00
Nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie, które jest odprawiane w ramach działalności Sekretariatu Ewangelizacji rozpoczyna się sprawowaniem Eucharystii. Po niej odbywa się dalsza modlitwa w intencji uzdrowień. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem prosimy Jezusa, by uzdrawiał naszych chorych. Ostatnią część modlitewnego spotkania stanowi indywidualne błogosławieństwo z nałożeniem rąk lub błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zawsze centralnym punktem jest Eucharystia, która stanowi źródło naszego uzdrowienia.


Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu. Wypalone wkłady do zniczy wrzucamy do niebieskich worków, chryzantemy bez doniczek na oddzielne wysypisko. Pozostałe śmieci po pojemnika. Segregowanie ułatwi wywożenie śmieci. W listopadzie za wywóz śmieci trzeba zapłacić 5 655.00 zł. Jest to bardzo duże obciążenie dla parafii. Aktualna jest refleksja, czy dusze potrzebują tylu ozdób na grobach. Może jest to tylko zaspokojenie naszej próżności. Kult zmarłych (modlitwa za zmarłych, ofiarowane odpusty, Msze św., dobre uczynki) zastępowany jest przez kult grobów.

Woda egzorcyzmowana.
Dobry Bóg, wysłuchując modlitwy Kościoła, przychodzi z pomocą używającym wody egzorcyzmowanej na wiele różnych sposobów, aby tylko czynili to z wiarą (przejawiającą się w ufności, najczęściej wyrażonej w ich modlitwie). Tak więc skrapiają nią oni mieszkanie, gospodarstwo, pola i ogrody, osoby chore i atakowane przez szatana ich łóżko i ubranie; dodają kilka kropli do pokarmu ludzi i zwierząt, wpuszczają do studni dla oczyszczenia w niej wody i uczynienia jej zdrową. Chorzy dotykają wody egzorcyzmowanej zaatakowanych części ciała, stosują kroplę do przemywań, do okładów, często do picia. Użycie jej, połączone z krótkimi egzorcyzmami dostępnymi dla ludzi świeckich, oddala burze i chmury gradowe, gasi ogień pożarów.
Woda egzorcyzmowana nie działa w sposób „magiczny”, jak zaklęcie dobre na określone sytuacje, gdyż Boga można tylko pokornie prosić o łaskę (jak przy użyciu także innych poświęconych przedmiotów), a nie narzucać Mu swojej woli, nie dyktować, co ma dać, kiedy i w jakich ilościach. Z tego względu nie zawsze odpowiedź Nieba będzie taka sama w podobnych do siebie sytuacjach, lecz zależy w pierwszym rzędzie od samego Boga i Jego planów względem nas, w drugim zaś od naszej wiary i ufności w Nim pokładanej.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Andrzej Wiśniewski ul. Kwiatowa 29 100.00 zł

Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na remont kościoła
Dodano: 2018-11-25 11:49:35
Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście. Dziś łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.

O godz. 11.30 będzie odprawiona Msza święta
w intencji prześladowanych chrześcijan.

Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.
Prześladowania chrześcijan na świecie osiągnęły rekordowe liczby w 2016 i 2017 r. Raport wiedeńskiego OIDAC przywołuje na wstępie dane Międzynarodowego Dzieła Chrześcijańskiego „Open Doors” (Otwarte Drzwi), które mówią o ponad 200 mln chrześcijan cierpiących prześladowania w 50 krajach świata i przypomina, że „w ciągu tych dwóch lat zamordowano ponad 3 tys. chrześcijan, dwa razy więcej niż w porównywalnym okresie w przeszłości”.

Dziś kolejny etap obchodów setnej rocznicy odzyskania Niepodległości.
Uroczysta Msza św. za Ojczyznę
o godz. 15:00.
Po Mszy św. wkopanie „Dębu Niepodległości” na placu przy kościele.
O godz. 16:30 Koncert p.t: "Polonia Restituta" w hali sportowej
Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Glinojecku.
Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

W intencji Ojczyzny zostało odmówionych 625 różańców.
Nie zapominajmy w naszych modlitwach o naszej Ojczyźnie.


W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii,
pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.

Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć
Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

W tym dniu ponowimy akt poświęcenia się Chrystusowi Królowi: osobisty, naszych rodzin, parafii i całego Narodu. Chcemy także, by wszyscy w tym dniu, gdy wrócą do domów poświęcili swoje mieszkania, domy, posesje, działki, place, ziemię, na znak oddania wszystkiego Chrystusowi. Przynieśmy za tydzień na liturgię butelki z wodą, która zostanie poświęcona po Mszy św. W modlitwie poświęcenia wody są następujące słowa:

Boże, który posłużyłeś się wodą przy dokonaniu największych tajemnic dla zbawienia rodzaju ludzkiego, przybądź miłościwie na wezwania nasze i zlej moc Swego błogosławieństwa na ten żywioł, przeznaczony do wielorakich oczyszczeń. Niech ta woda w służbie Twoich tajemnic za łaską Bożą skutecznie odpędza złe duchy i odwraca choroby; a wszystko, na co padną krople tej wody w domach lub posiadłościach wiernych, niech zostanie uwolnione od wszelkiej nieczystości i szkody; niech nie panuje tam zaraza i niezdrowe powietrze; niech ustąpią wszystkie zasadzki ukrytego wroga; jeżeli zaś cokolwiek czyha na pomyślność lub spokój mieszkańców, niech przy pokropieniu tą wodą uchodzi w popłochu, aby bezpieczne było od wszelkich napaści ich zdrowie, o które prosimy, wzywając Twojego świętego imienia. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30
będzie uroczystość zaprzysiężenia nowych Rycerzy Jana Pawła II.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.30.
Od piątku odmawiamy Nowennę do Chrystusa Króla po Mszy św. o godz. 17.30.

W sobotę 8 grudnia organizowany jest wyjazd do Krakowa przez Rycerzy Jana Pawła II. W programie Msza św., zwiedzanie sanktuarium, wyjazd do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, obiad w Domu Siostry Faustyny. Wyjazd o godz. 6.00 powrót ok. godz. 24.00 Koszt 110 zł.

25 listopada w ostatnią niedzielę miesiąca
będą zbierane ofiary na remont kościoła.


PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za przygotowanie miejsca do posadzenia Dębu Niepodległości.

E SUPREMI APOSTOLATUS - O ODNOWIENIU WSZYSTKICH RZECZY W CHRYSTUSIE
W encyklice Piusa X, „E Supremi Apostolatus” 4 października 1903 roku, w której Papież przedstawił problemy (choroby), które stały się dla ówczesnego Kościoła konkretnym, widzialnym alarmem: tworzenie się stowarzyszeń skierowanych przeciw Bogu, ukrywanie (maskowanie) grzechów i grzeszności, prześladowanie aktów religijności, walka z dogmatami wiary, niszczenie każdej relacji człowieka z tym, co Boskie, szerzące się wojny i materializm. Po prezentacji i nazwaniu tych niemocy społeczeństwa Papież wskazał, że tylko poprzez Jezusa Chrystusa, głęboko biorąc sobie do serca Jego naukę, można odnowić świat, który kroczy błędnymi drogami. Pius X podał lekarstwo dla tak błądzącego rodzaju ludzkiego: Należy rozpoznać i wyznać Jezusa Chrystusa, Jego Królestwo i Jego panowanie, gdyż tylko On posiada moc zwrócenia ludzkości jedynemu i prawdziwemu Bogu-Ojcu. Encyklika jest też bezpośrednim nawoływaniem skierowanym do ludzkości do ciągłego oddawania się, uległości panowaniu Chrystusowemu w różnych przejawach życia społecznego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.
21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.
24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.
Dodano: 2018-11-17 23:05:59
Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

Święto stulecia odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.
Dziś o godz. 15.30 w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury koncert utworów patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej. Po programie wkopanie Dębu Niepodległości, następnie przemarsz ulicami miasta. Złożenie kwiatów przy tablicy upamiętniającej powstańców styczniowych.

Msza św. w intencji Ojczyzny
o godz. 17.00.

Pokaz teatru „Widmo” na placu przy kościele.
Za tydzień będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary. Za tydzień o godz. 11.30 będzie odprawiona Msza święta w intencji prześladowanych chrześcijan.Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.

18 listopada Fundacja „Tak dla Rodziny” serdecznie zaprasza na obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w ramach projektu p.t: Polonia Restituta - tu jest nasz DOM".
Uroczysta Msza św. za Ojczyznę
o godz. 15:00.

Po Mszy św. wkopanie „Dębu Niepodległości” na placu przy kościele. Jest to Dąb z certyfikatem, poświęcony przez ks. biskupa Piotra Liberę 16 października 2018 r. w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, zasadzony z inicjatywy Rycerzy Jana Pawła II z parafii Glinojeck.
Koncert p.t: "Polonia Restituta" w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Glinojecku o godz. 16:30. W programie artystyczne akcenty społeczności dzieci i młodzieży przedszkoli i szkół, organizacji i jednostek, z terenu miasta i gminy Glinojeck, wystawa o lokalnych bohaterach, koncert Julii i Grzegorza z Poznania, Marty i Pawła Stawińskich, zespołu Moja Rodzina oraz widowisko muzyczne p.t: "Polonia Restituta" w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego i zespołu Pieśni i Tańca "Wisła" z Płocka. Całość poprowadzi aktor filmowy i teatralny pan Adam Woronowicz.
Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.
Więcej informacji na: www.takdlarodziny.pl
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

Za tydzień w niedzielę 18 listopada
Msza popołudniowa będzie o godz. 15.00.


W sobotę 12 grudnia organizowany jest wyjazd do Krakowa do Sanktuarium św. Jana Pawła II przez Rycerzy Jana Pawła II. W programie Msza św. wraz z ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II, zwiedzanie sanktuarium, wyjazd do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, obiad w Domu Siostry Faustyny. Wyjazd o godz. 6.00 powrót ok. godz. 00. Koszt 110 zł.


Od piątku przez dziewięć dni będziemy odmawiać Nowennę do Chrystusa Króla po Mszy św. o godz. 17.30. W ten sposób przygotujemy się do Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata.
Ta prosta nowenna jest hojnym podarunkiem Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Oto nadzwyczajne obietnice: "Obiecuję wam, że za każdym razem gdy odprawiacie tę nowennę, Ja nawrócę dziesięciu grzeszników, uwolnię dziesięć dusz z czyśćca oraz że będę mniej surowy wobec waszego kraju w godzinie sądu".


PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za przygotowane dekoracji na placu przed kościołem.
Dziękuję panu kościelnemu za ustawienie dekoracji w kościele.
Dziękuję chórowi i Kołom Żywego Różańca za sobotni program patriotyczny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
12 XI - św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.
13 XI - święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
17 XI - św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.
Dodano: 2018-11-11 08:44:51
« Poprzednia 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Strona 1 z 12