Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego.
Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.

Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa.
Po Mszy Świętej o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
Będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej
Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata.
Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Po południu od godz. 16.30.


Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej.
Msze Święte o godz. 8.00, 9.30 i o 17.00.
Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa
- światłość na oświecenie pogan.
Na Mszę św. godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie dzieci przygotowujące się do I i II Komunii św. ze świecami od chrztu. Świecę, która symbolizuje małego Jezusa, przynosimy na pamiątkę ofiarowania Jezusa w Świątyni Jerozolimskiej przez Maryję i Józefa.
Po Mszy świętej będziemy błogosławić dzieci.
Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 17.00. Spotkanie Kół Żywego Różańca i różaniec wynagradzający o godz. 16.00. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła. Kancelaria czynna jest w czasie kolędy od godz. 15.00.


WYDATKI PARAFIALNE W STYCZNIU:
Podatki od parafii 1 779 zł.
Olej do ogrzewania kościoła 1 500 zł.
Przegląd techniczny kościoła 947 zł.
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego 700 zł.
Komunikanty 277 zł.
Razem 5 203 zł.

Ofiary na tacę z 2 lutego przeznaczone są na zakony kontemplacyjne.

Za tydzień taca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

Ofiarowanie Pańskie, obchodzone 40 dni po Bożym Narodzeniu. Upamiętnia ofiarowanie Jezusa Chrystusa w Świątyni Jerozolimskiej. Jak podaje Ewangelia św. Łukasza, każdy chłopiec miał być poddany symbolicznemu ofiarowaniu Bogu w świątyni. W przypadku Jezusa obrzęd ten miał jednak wyjątkowy charakter, ponieważ ofiarowywał się on swojemu Ojcu. Będąc zarazem człowiekiem, reprezentował również całą ludzkość, która oddaje się woli Bożej, będąc jednocześnie „światłem” woli Pańskiej. Tradycyjnie od IX wieku tego dnia w kościołach święci się gromnice - które miały chronić domostwa przez piorunami. Odbywa się również procesja z płonącymi świecami, symbolizująca życie w jedności z Chrystusem. Dawniej po uroczystościach przynoszono płonące świece do domów i wypalano znak krzyża w belce na suficie - miał on chronić przed nieszczęściem i żywiołami. Co więcej, wierni przynosili zwykle świece, przy których byli chrzczeni, i które „towarzyszyły” im przez całe życie (wręczano je również konającym). Święto Ofiarowania Pańskiego wyznacza również zakończenie okresu bożonarodzeniowego. Jeszcze dziś, gdzieniegdzie można latem w czasie potężnych burz dostrzec płonące gromnice w oknach. Nie oznacza to oczywiście, że ludzie rezygnują z piorunochronów. Jak mówi jedna ze słynnych porad nepalskich mędrców: „Wierz w Boga, ale zamykaj samochód”.

KOLĘDA W TYM TYGODNIU:
29 stycznia - poniedziałek ul. Płocka dwóch księży, od 15.30.

30 stycznia - wtorek ul. Ciechanowska dwóch księży, od 15.30.

31 stycznia - środa Wkra wieś 1 ksiądz, .od 8.30. ul. Polna 2J i 2 I 1 ksiądz, od 15.30

1 lutego - czwartek ul. Polna 2A i 2B 2D i 2E 1 ksiądz, od 15.30 ul. Polna 2F i 2G 1 ksiądz, od 15.30

3 lutego - sobota Śródborze - 2 księży, od 8.30
Dodano: 2018-01-29 15:05:18

Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

Bracia: Chciałbym, żebyście byli
wolni od utrapień.      1 Kor 7, 32

W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 16.00 będzie

                                     wieczór uwielbienia.

Podczas uwielbienia Boga możemy wyprosić wiele łask, ponieważ wtedy objawia się moc Boża. Zapraszamy wszystkich potrzebujących Bożego wsparcia; samotnych, chorych, borykających się
z problemami, tych, którzy chcą wyprosić szczególne łaski.

«Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. - usłyszymy w za tydzień w Ewangelii.

Kolęda w tym tygodniu:

22 stycznia - poniedziałek
Kowalewko -     1 ksiądz, od  8. 30.
ul. Kościelna -   1 ksiądz, od 15.30.

23 stycznia - wtorek
Wólka Garwarska kolonia
i Wólka Garwarska - 1 ksiądz, od 8.30.

24 stycznia - środa
Garwarz Stary -       1 ksiądz, od 8.30.

25 stycznia - czwartek
Garwarz Nowy -       1 ksiądz, od 8.30.

26 stycznia - piątek
Cukrownia (domki i hotel) 1 ksiądz, od 8.30.
ul. Fabryczna strona lewa  1 ksiądz od 15.30.

27 stycznia - sobota
ul. Wojska Polskiego - 2 księży, od 8.30.

 

Dodano: 2018-01-20 21:50:18

Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boży, poszli za Nim
i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić  przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6)”.

W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami za tydzień, podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 9.30.

Kolęda w tym tygodniu:

15 stycznia - poniedziałek
ul. Sienkiewicza - 1 ksiądz,   od 15.30

16 stycznia - wtorek
ul. Nadrzeczna - 1 ksiądz,   od 15.30

17 stycznia - środa
ul. Fabryczna (lewa strona) 1 ksiądz, od 15.30

18 stycznia - czwartek
ul. Fabryczna (prawa strona) 1 ksiądz, od 15.30

19 stycznia - piątek
ul. Targowa i ul. Bema      1 ksiądz, od 15.30

20 stycznia - sobota
ul. Południowa (prywatne domki od Biedronki do bloków) i ul. Polna
1 ksiądz, od 8.30

 

Dodano: 2018-01-13 21:50:12

Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Każdy, kto przyjął sakrament chrztu św., staje się dzieckiem Bożym. Dzisiaj odnowiliśmy nasze przymierze z Bogiem, przypieczętowane łaską chrztu św.

Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Już dzisiaj zachęcamy do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi.

W przyszłą niedzielę, 14 stycznia po Mszy św. o godz. 9.30 będą jasełka w wykonaniu członków Kół Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

W zakrystii można nabyć
Kalendarze Rolnika.

Kolęda w tym tygodniu:

Poniedziałek
     ul. Leśna 2 księży od godz. 15.30.

Wtorek
     ul. Broniewskiego 2 księży od godz. 15.30

Środa
     Luszewo od godz.  8.30
     ul. Aleja Róż, Jasna od godz. 15.30
     ul. Załęskiego od godz. 15.30

Czwartek
     Kwiatowa dwóch księży od godz. 15.30

Piątek
     Dukt Kamionka od godz.  8.30
     ul. Mazowiecka od godz. 15.30

Sobota
    ul. Krzywa i Nowotki
    ul. Walki Młodych od godz.  8.30

Ofiary z kolędy w tym roku w całości będą przeznaczone na remont elewacji kościoła. Wzależności od złożonych ofiar będzie zrobiona część lub całość elewacji.

Od wiosny będziemy kontynuowali remont kościoła według wykonanego w ubiegłym roku projektu. Obecnie prowadzę rozmowy z wykonawcami. Jest przygotowany projekt elewacji, to znaczy co należy zrobić i z jakich materiałów. Jest też tak zwany obmiar robót, to znaczy jaki jest zakres prac, jaka powierzchnia i ile będzie potrzebnych materiałów. Te dokumenty mogę udostępnić każdemu, kto chciałby podjąć się wykonania remontu. Czas składania ofert do końca stycznia. Jeszcze raz dziękuję za ofiary ze świąt na remont kościoła.

Spotykam się z opiniami, że kościół jest z cegły i nie powinna być robiona elewacja. Są to opinie osób, które nie znają tematu.

Po pierwsze: projekt kościoła zakładał zrobienie elewacji - to uchroniło by przed erozją cegły, która coraz bardziej postępowała.

Po drugie: Jeśli cegła miała być wykończeniem muru, to powinna być dobrej jakości, układana równo i z jednolitą fugą. Gdy przyjrzymy się z bliska zobaczymy jak nierówny jest mur i fugi między cegłami.

Po trzeci: betonowa opaska zwieńczająca mury kościoła nie jest elementem dekoracyjnym lecz wręcz domaga się bardziej estetycznego wykończenia.

W grudniu był dość często ogrzewany kościół: roraty, rekolekcje, święta dlatego w sylwestra i Nowy Rok kościół nie był ogrzewany ponieważ skończył się olej opałowy. W styczniu trzeba było zatankować zbiorniki.

Przed świętami dzieci otrzymały dwieście dwadzieścia paczek w których były słodycze, owoce oraz płyty o świętym Mikołaju i książki z serii „Kocham Polskę”.

Wczoraj odbyło się spotkanie opłatkowe na plebanii dla ministrantów i harcerzy. Dziękuję osobom, które przyniosły ciasta.

Dziękuję za ofiary na remont wieży. Bóg zapłać.

Barbara Banasiak               Polna 2I/10               100,00 zł

Halina i Tadeusz Nawroccy Polna 27                  100,00 zł

Janina Pawlicka                Szyjki 25                       50,00 zł

Ewelina Lubasińska      Południowa 21 A m21    100,00 zł

Ofiary z 31 grudnia                                            2 110,00 zł

Ofiara bezimienna       ul. Leśna                          100,00 zł

Ofiara bezimienna       ul. Ciechanowska             100,00 zł

Ofiara bezimienna                                                800,00 zł

Ofiara bezimienna                                                200,00 zł

Ofiara bezimienna ul. Południowa                        100,00 zł

Ofiara bezimienna                                                100,00 zł

Ofiara bezimienna ul. Fabryczna                          100,00 zł

Ofiara bezimienna                                                300,00 zł

Ofiara bezimienna ul. Południowa                          50,00 zł

Ofiara bezimienna ul. Wiejska                              100,00 zł

Ofiara bezimienna ul. Płocka                                200,00 zł

Ofiara bezimienna                                                300,00 zł

Ofiara bezimienna                                                  30,00 zł

Ofiara bezimienna ul. Ciechanowska                   300,00 zł

Razem                                                               5 240,00 zł

                         Pieniądze zebrane 39 768,00 zł

                            Brakująca kwota 25 232,00 zł

Ofiary złożyło 187 rodzin to jest ok. 16% rodzin w parafii.

 

 

Dodano: 2018-01-07 00:26:39
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna »

Strona 9 z 9