"DZIĘKUJEMY ZA NIEPODLEGŁOŚĆ"

„dzisiaj potrzeba światu i Polsce ludzi mocnych sercem, którzy w pokorze służą,miłują i błogosławią(...)"


Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Po mszach św. będą zbierane ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

Nabożeństwo czerwcowe. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 17.45 na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziś i w każdą niedzielę nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 16.00.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną. W tygodniu będziemy oddawali cześć Chrystusowi przez godzinną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować godz. 18.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

W przyszłą niedzielę na sumie odbędzie się obrzęd przyjęcia do wspólnoty Żywego Różańca Rodziców za Dzieci. To już kolejne koło w naszej parafii stworzone z rodziców, którzy modlą się za swoje dzieci. W Różańcu Rodziców codziennie odmawiamy za nasze dzieci jedną dziesiątkę różańca, wspólnie z innymi rodzicami. Prosimy Boga o błogosławieństwo i ochronę dla naszych dzieci. Zachęcamy rodziców do włączenia się do wspólnej modlitwy.
BIERZMOWANIE. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 16.00 młodzież naszej przyjmie sakrament bierzmowania. Sakramentu udzieli profesor habilitowany ks. infułat Wojciech Góralski z Płocka. Pomódlmy się w intencji młodzieży, by godnie przyjęła ten sakrament, by przyjęcie darów Ducha Świętego objawiło się w ich życiu. Ta uroczystość powinna nam wszystkim, którzy przyjęli ten sakrament, że zobowiązani są do stałego pogłębiania wiary.

SPOTKANIA:
Spotkanie kandydatów do bierzmowania i świadków we wtorek o godz. 16.00

W sobotę rozpoczęliśmy
Misje Ewangelizacyjne
„Być napełnionym Duchem Świętym”,

które będzie głosił założyciel i dyrektor Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody - ks. dr Przemysław Sawa. Otrzymał on watykańską nominację na misjonarza miłosierdzia wraz z kilkuset nominowanymi księżmi z całego świata Wspólnota od lat jest związana z parafią św. Pawła na bielskim osiedlu Polskich Skrzydeł, gdzie spotyka się w każdą środę o 20.00 i w drugie niedziele miesiąca o 14.00 na Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch. W dniach od 15 do 26 lipca organizowana jest pielgrzymka „Sanktuaria Włoch” Padwa, Asyż, Cascia, Roccaporena, Rzym, Montecassino, Neapol, Pompeje, San Giovani Rotondo, Serracapriola, Manoppello, Loretto.
Koszt 750 zł i 450 Euro. Zainteresowani mogą zgłaszać się do ks. proboszcza.


Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Ofiara bezimienna 100,00 zł
Ofiara bezimienna Luszewo 100,00 zł
Janusz Masny Warszawa ul J. Kazimierza 29/109 30,00 zł
Elżbieta i Łukasz Bieńkowscy Zielona Ścieżka 50,00 zł
Arkadiusz Grzymkowski Luszewo 50,00 zł
Marcin Wrotny Bema 50,00 zł

Dodano: 2018-06-03 14:51:15

ZAPRASZAMY
Dodano: 2018-05-30 14:29:33

PLAN MISJI EWANGELIZACYJNYCHSOBOTA 2 VI
19:00 Msza św. na rozpoczęcie misji
          Adoracja w intencji misji do 21.00
          zakończona Apelem Jasnogórskim

NIEDZIELA 3 VI
8:00 Msza św. z nauczaniem
9:30 Msza św. z nauczaniem
11:30 Msza św. z nauczaniem
16:00 Msza św. z nauczaniem
           Wyjście ewangelizacyjne (ulicami)

PONIEDZIAŁEK 4 VI
8:45 Spotkanie dla dzieci
          (9:30-10:15 film - w M-GOK)
10:00 Msza św. z nauczaniem
12:15 Spotkanie dla Gimnazjum i Liceum
          (10:30-12:00 film - w M-GOK)
17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
18:00 Msza św. z nauczaniem
19:15 Spotkanie dla mężczyzn

WTOREK 5 VI
8:45 Spotkanie dla dzieci
          (9:30-10:15 film - w M-GOK)
10:00 Msza św. z nauczaniem
11:30 Spotkanie dla Gimnazjum i Liceum
17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
18:00 Msza św. z nauczaniem
19:15 Spotkanie dla kobiet
ŚRODA 6 VI
8:45 Msza św. dla dzieci
10:00 Msza św. z nauczaniem
11:30 Msza św. dla Gimnazjum i Liceum
17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
18:00 Msza św. z nauczaniem
           Droga Światła (ulicami)

CZWARTEK 7. VI
10:00 Msza św. z nauczaniem
17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
18:00 Msza św. z nauczaniem
           Spotkanie: Pytania do misjonarza

PIĄTEK 8 VI
10:00 Msza św. z nauczaniem
17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
18:00 Msza św. z nauczaniem
          Wieczór uwielbienia z modlitwą
           o uzdrowienie

SOBOTA 9 VI
10:00 Msza św. z nauczaniem
17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
18:00 Msza św. z nauczaniem
          Poświęcenie krzyża misyjnego
           i krzyży domowych


OKAZJA DO SPOWIEDZI

Poniedziałek-sobota: rano pół godziny przed mszą, popołudniu: godz. 17:00-18:00


ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Poniedziałek-sobota: godz. 17:00-18:00


DYŻUR MISJONARZA MIŁOSIERDZIA (spowiedź, rozmowa)

Poniedziałek-sobota: godz. 17:00-17:45


MODLITWA W INTENCJI MISJI

          Boże Ojcze, chwała Tobie! Dziękuję Ci za moje życie, za Twoją miłość i opiekę. Dziękuję Ci za Syna Twego, Jezusa Chrystusa i za zbawienie, które mi dał przez swój Krzyż i zmartwychwstanie. Dziękuję za Ducha Świętego i Kościół.
          Ojcze, proszę Cię o Twoje błogosławieństwo dla naszej parafii, która przygotowuje się do misji. Proszę, umocnij prowadzących i wszystkich, którzy będą pomagać.
          Spraw, Ojcze, by misje stały się czasem odnowienia wiary oraz doświadczenia Twojej miłości w każdej osobie z naszej społeczności. Uzdrawiaj chorych, uwalniaj tych, którzy żyją w ciemności. Boże, zwyciężaj. Amen.

Dodano: 2018-05-27 22:54:01

Bielsko-Biała, 20 maja 2018

BYĆ NAPEŁNIONYM DUCHEM ŚWIĘTYM!          Pozdrawiam Was serdecznie w imieniu Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Będę razem z przedstawicielami tej Wspólnoty, na zaproszenie Księdza Proboszcza, prowadził MISJE EWANGELIZACYJNE w Waszej parafii w dniach 2-9 czerwca 2018 roku.

          Chcemy zgłębić temat Być napełnionym Duchem Świętym. Najpierw jednak potrzebujemy doświadczyć mocy Ewangelii i spotkać na nowo Jezusa, który jest z nami i zbawia nas. Pragniemy zaświadczyć o Bogu, który kocha, uzdrawia i zmienia życie. Już teraz zachęcamy do poświęcenia tych szczególnych dni dla siebie i Jezusa – jedynego Zbawiciela, który żyje, działa i pragnie dotykać serca każdego człowieka. Wierzymy, że Pan przygotował na ten czas wiele swoich darów.

          Misje prowadzić będzie zespół osób. Kapłan wygłaszać będzie tematy na mszach świętych, a osoby świeckie uzupełniać będą przede wszystkim świadectwem, ale też innymi aktywnościami. Jest to więc wspólne działanie i dzielenie się Ewangelią, zgodnie z sugestiami papieży Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. W programie znajdują się: msze święte, ciekawe tematy każdego dnia, spotkania stanowe, okazja do modlitwy i rozmowy.

          To zaproszenie jest skierowane do praktykujących i niepraktykujących, do wierzących i niewierzących, do zaangażowanych w życie Kościoła i do tych, którzy mają problem z Kościołem, parafią, religią. Każdy jest zaproszony i oczekiwany. Pan Bóg jest dla wszystkich, zdrowych i chorych, pobożnych i dotąd mało religijnych. Jezus jest dla Ciebie. Przyjdź, zobacz, pobądź z nami.

          Proszę Was o modlitwę za misje. Zapraszajcie też do udziału Waszych sąsiadów, przyjaciół. Mówcie o rekolekcjach, byśmy w licznym gronie przeżyli czas nawrócenia i doświadczenia Boga, który żyje i zmienia nasze życie.

          Nasza kilkusetosobowa Wspólnota, obecna na terenie diecezji bielsko-żywieckiej, archidiecezji katowickiej, w Wielkiej Brytanii (Manchester) oraz w Irlandii, podejmująca liczne dzieła ewangelizacyjne i formacyjne w różnych miejscach w Polsce i innych krajach Europy należy do rodziny Szkół Ewangelizacji św. Andrzeja, której założycielem jest świecki ewangelizator dr José H. Prado Flores z Meksyku. Zadaniem Szkoły jest głoszenie żywego Jezusa i dzielenie się doświadczeniem życia z Nim. Wiemy, że w głoszeniu Dobrej Nowiny niezbędna jest moc Ducha Świętego, dlatego też staramy się być otwarci na Jego działanie, na Jego dary i owoce, których doświadczamy każdego dnia. W ramach posługi organizujemy rekolekcje i misje w parafiach oraz różnego rodzaju kursy ewangelizacyjne i formacyjne dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Animujemy również o msze święte z modlitwą o uzdrowienie, wieczory uwielbienia, szkoły wiary itd.


          Niech Bóg obficie błogosławi Wam każdego dnia!


ks. dr Przemysław Sawa
Dyrektor Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody

Dodano: 2018-05-27 22:50:19
Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata

Szczęśliwy naród wybrany przez Pana


Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.


W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 8.00 9.30 11.30 i 16.00. O godz. 11.30 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanieść błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” -powiedział Pan Jezus.

Proszę o przygotowanie ołtarzy przy Domu Kultury, na skrzyżowaniu ul. Polnej i Południowej, przy domu państwa Wojciechowskich i przy Ośrodku Zdrowia.

Zwracam się z prośbą o włączenie się wszystkich mieszkańców w przygotowanie ołtarzy.
Ofiary ze wszystkich Mszy św. w Boże Ciało przeznaczone są na remont naszej świątyni.


Na procesję zapraszamy asystę procesyjną, dzieci z klas III i IV w strojach komunijnych, chór, strażaków, orkiestrę strażacką i wszystkich, którzy pragną oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu.

Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. W piątek Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18.00, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji misji od 19.00 do godz. 21.00, w niedzielę procesja po sumie.

W pierwszy czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 16.00.
W pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Nabożeństwo czerwcowe i procesja po Mszy o godz. 18.00. Zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.

W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 14.30. Różaniec wynagradzający o godz. 14.45. Nabożeństwo czerwcowe na rozpoczęcie adoracji o godz. 19.00.

Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z klas czwartych odnowiły przyrzeczenia chrztu świętego.Uroczystość ta powinna nam wszystkim przypomnieć o zobowiązaniach wynikających z naszego chrztu i przynależności do Kościoła. Dzieci z klas czwartych będą przychodziły na mszę św. o godz. 17.00.

W środę zakończymy nowennę pompejańską w intencji odnowy duchowej parafii. Przez trzy ostatnie dni różaniec odmawiamy po Mszy św. o godz. 18.00. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do tej modlitwy i gratuluję wytrwałości.
Kolejna Msza św. w intencji parafii o Dary Ducha Świętego będzie odprawiona w sobotę o godz.19.00.

SPOTKANIA:
Spotkanie Rycerzy Jana Pawła II we wtorek o godz. 19.00.
Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00

Podczas Misji parafialnych razem z kapłanem będzie obecna grupa modlitewna. Już dwie rodziny zgłosiły chęć przenocowania tych osób. Może jeszcze ktoś mógłby zaofiarować nocleg tym osobom.

W dniach od 15 do 26 lipca organizowana jest pielgrzymka „Sanktuaria Włoch” Padwa, Asyż, Cascia, Roccaporena, Rzym, Montecassino, Neapol, Pompeje, San Giovani Rotondo, Serracapriola, Manoppello, Loretto.
Koszt 750 zł i 450 Euro. Zainteresowani mogą zgłaszać się do ks. proboszcza.


Kancelaria parafialna czynna jest od godziny 16.00 do 16.30

W sobotę Mszą św. o godz. 19.00 rozpoczynamy
Misje Ewangelizacyjne „Być napełnionym Duchem Świętym”,

które będzie prowadził ks. dr Przemysław Sawa Dyrektor Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody wraz z grupą modlitewną.
Na stoliku jest wyłożony list ks. Rekolekcjonisty do parafian wraz z programem Misji św. Proszę o przeczytanie tego listu i zapoznanie się z programem. Możemy wziąć kilka programów i zanieść do osób, których nie ma w kościele. Postarajmy się by dotarły one do wszystkich rodzin w parafii. Stańmy się wszyscy ewangelizatorami.

Dodano: 2018-05-26 23:06:46
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Strona 2 z 7