1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku: 8.00 9.30 11.30 15.00 i 16.00 w kościele. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych - w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.
Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św. o różnych godzinach nie tylko na sumie wtedy unikniemy większych zgromadzeń.

W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte w następujących godzinach 9.30, 11.30 i o 17.00.
Do kościoła przychodzimy w maseczkach z zachowaniem dystansu i wszystkich zaleceń sanitarnych.

Dodano: 2020-10-31 10:10:23

Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.

W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po różańcu.

W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku: 8.00 9.30 11.30 15.00 i 16.00. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych - w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.
Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św. o różnych godzinach nie tylko na sumie wtedy unikniemy większych zgromadzeń.

W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte w następujących godzinach 9.30, 11.30 i o 17.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar - odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 16.00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Codziennie można skorzystać ze spowiedzi podczas różańca, by przygotować się do uroczystości Wszystkich świętych i ofiarować zmarłym najcenniejszy dar: komunię św. i odpust zupełny.
PROWADZENIE RÓŻAŃCA:
Poniedziałek Ch. Koła Żywego Różańca
Wtorek R. dzieci
Środa Ś. osoby noszące szkaplerz
Czwartek B. Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusowego
Piątek Ch. Młodzież
Sobota R. Koła Żywego Różańca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.00. Będziemy modlili się w intencji rodzin i o dar potomstwa przy relikwiach Zeli i Ludwika Martin.

33-dniowe rekolekcje
W sobotę 31 października o godz. 17.00 pierwsze spotkanie uczestników rekolekcji 33 - dniowych Adoracja. Konferencja i spotkanie organizacyjne. Zachęcamy do włączenia się do przeżycia tych rekolekcji także za względu na pandemię. Po pierwsze: te rekolekcje odprawiamy w domach, pod drugie nie było rekolekcji wielkanocnych i prawdopodobnie nie będzie rekolekcji adwentowych, po trzecie rozważania i modlitwy proponowane w materiałach pozwolą wyzwolić się z lęku i pełniej spojrzeć na życie doczesne i wieczne.
W rekolekcje mogą włączyć się także osoby z sąsiednich parafii.


Prace remontowe:
Dziękuję serdecznie za ofiary na prowadzone remonty:
Na odnowienie tabernakulum 4 200 zł.
Ofiara bezimienna 500 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 20 zł.
Prace będą trwały jeszcze kilka tygodni. Została wpłacona kolejna kwota na poczet wykonanych prac 20 000 zł.
Bardzo proszę o ofiary na remont prezbiterium. Mam nadzieją, że każda rodzina według swoich możliwości złoży na ten cel ofiarę. Ofiary można także wpłacać na konto parafialne:
Nr konta bankowego
82 8229 0005 0000 1044 2000 0001

Bank Spółdzielczy w Glinojecku.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
28 X - Święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, którzy należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; tradycja Kościoła przekazuje, że obaj dotarli do Mezopotamii, a następnie do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.

RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA
Minęły 3 lata od Różańca Do Granic. We wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, 7 października 2017 roku, udaliśmy się na granice Polski z różańcami w ręku.
Prosiliśmy Niebo o nawrócenie i jedność w narodzie, o pokój dla Polski i świata, o ochronę wiary w Europie; i we wszystkich naszych sprawach.
W „Różańcu do granic” wzięło udział ponad MILION naszych rodaków na całym świecie. Dziś dziękujemy Bogu za tamten znak sprzed 3 lat. Przekonaliśmy się, że potrafimy się jednoczyć. Że we wspólnocie jesteśmy siłą. Że modlitwa jest potęgą. Takie rzeczy, to tylko z Matką Bożą! W tym roku mamy inne zadanie, do którego chcemy Was wszystkich gorąco zaprosić.
Podczas tegorocznej oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, na cmentarzach oraz w kościołach będziemy prosić o przebaczanie wszystkie dzieci nienarodzone, zabite na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Dzieciom, które odeszły naturalnie będziemy dziękować za ich obecność. A wszystkich nienarodzonych będziemy prosić o wstawiennictwo.
A zatem. Co i kiedy mamy robić?
Teraz
- Wejdź na www.rozaniecdogranic.pl. Dowiedz się wszystkiego o akcji.
- Opowiadaj i zawiadamiaj o niej rodzinę, znajomych, parafian, braci i siostry ze wspólnot.
- Pobierz lub zamów materiały: artykuły, plakaty, ulotki, by skutecznie propagować to wydarzenie.
- Pobierz specjalną modlitwę i zgłoś gotowość parafii do udziału w akcji.

Wydarzenie zaczyna się 1 listopada, tego dnia:
- Odmów specjalnie przygotowaną modlitwę nad rodzinnym grobem.
- Przyjmij do rodziny dzieci z kręgu Twoich bliskich, którym nie pozwolono się narodzić.
- Podziękuj za obecność tym dzieciom, które nie mogły się narodzić z przyczyn naturalnych.
- Wszystkie dzieci nienarodzone z Twojej rodziny proś o wstawiennictwo!
Kolejne dni Różańca do Granic Nieba od 2 do 8 listopada:
- Weź udział w nabożeństwie swojej parafii; odmawiaj modlitwy pokutne i różaniec.
- Módl się za dusze w czyśćcu cierpiące, zwłaszcza za te, które cierpią z powodu grzechów popełnionych przeciw życiu.
- Ofiaruj za zmarłych odpust zupełny.
Różaniec Do Granic Nieba można również przeżywać w innych miejscach np. w naszych domach. W takich okolicznościach liczy się intencja i pragnienie naszych serc.
Jak to zrobić w takim przypadku:
- Przygotuj w domu miejsce na modlitwę, zapal poświęconą świecę, otwórz Pismo Święte na Słowie Bożym wskazanym przez liturgię z danego dnia.
- Zaproś (jeśli to możliwe) swoją najbliższą rodzinę.
- Odmówcie przynajmniej jedną część Różańca.
- Odmówcie modlitwę przygotowaną na tę okazję do ściągnięcia ze strony www.rozaniecdogranic.pl.
- Możecie powtarzać to każdego dnia oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, czyli aż do 08.11.
Kochani!
Różaniec Do Granic Nieba to wydarzenie, które może mieć ogromny wpływ na Polskę i polskie rodziny. Wierzymy, że rezultatem tej wielkiej modlitwy Polaków będzie wzmocnienie nadziei, pojednanie i uzdrowienie.

Od naszej wspólnej modlitwy zależy przyszłość naszego kraju. Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.
Już teraz dziękujemy Wam za włączenie się do tej wielkiej i tak bardzo potrzebnej akcji modlitewnej.
Doskonale wiemy, że na Was można liczyć!
Niech Matka Boża nas prowadzi,
organizatorzy Różańca
Do Granic Nieba

POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020
Burmistrz Miasta i Gminy Glinojeck przypomina, że wciąż trwa Powszechny Spis Rolny. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych.
Możliwości udziału w spisie rolnym jest wiele, a czasu na wypełnienie obowiązku coraz mniej. Ze względu na bezpieczeństwo najlepiej spisać się przez Internet, skorzystać z punktu spisowego w urzędzie gminy/miasta, lub zadzwonić na Infolinię Spisową i spisać się podczas rozmowy z rachmistrzem telefonicznym. Z rolnikami, którzy do tej pory nie spisali się samodzielnie może kontaktować się rachmistrz.
Dawid Marczewski - Specjalista ds. promocji, współpracy z instytucjami i nadzoru nad działaniem placówek kultury
Urząd Miasta i Gminy w Glinojecku
tel. 519 560 440

Siostra Faustyna
Wieczorem po nieszporach poszłam na cmentarz, modliłam się chwilę; wtem ujrzałam jedną z naszych sióstr, która mi rzekła: W kaplicy jesteśmy. Rozumiałam, że mam iść do kaplicy i tam się modlić przez zyskiwanie odpustów. Na drugi dzień w czasie Mszy świętej widziałam, jak trzy białe gołąbki uniosły się z ołtarza do nieba; miałam zrozumienie, że nie tylko te trzy duszyczki, które widziałam, przeszły do nieba, ale wiele innych, które pomarły nie w obrębie naszego zakładu. O, jak dobry i miłosierny jest Pan. - Dzienniczek, 748
Dusze czyśćcowe modlą się bardzo gorąco ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy przyjść im z pomocą Dz. 20

W kancelarii przyjmujemy już na wypominki roczne.

Dodano: 2020-10-24 17:14:41

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę.

Do 21 października będzie trwała nowenna za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, o dobry wyrok w sprawie tzw. aborcji eugenicznej. Dzień później 22 października TK ma orzec, czy tzw. przesłanka eugeniczna, która pozwala na zabicie dziecka poczętego ze względu na podejrzenie ciężkiej choroby, jest zgodna z ustawą zasadniczą.

W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.

PROWADZENIE RÓŻAŃCA:
Poniedziałek Ch. Koła Żywego Różańca
Wtorek R. dzieci
Środa Ś. ministranci
Czwartek B. Rycerze Jana Pawła II
Piątek Ch. Młodzież
Sobota R. Koła Żywego Różańca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00. W dniu wspomnienia św. Jana Pawła II na adoracji będziemy modlili się modlitwami ułożonymi przez świętego papieża.

W czwartek Msza św. w intencji Rycerzy Jana Pawła II z chorągwi św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Glinojecka i ich rodzin.

23 października w kinach jest premiera filmu religijnego „CZYŚCIEC”. W Ciechanowie w kinie Łydynia jest on wyświetlany 23, 25 X godz. 15.30 i 30 - 31 X godz. 17.00. W Glinojecku 3 listopada w MGOK.

"W naszej parafii odbędą się 33-dniowe rekolekcje zakończone uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. 33-dniowe przygotowania poprowadzi Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM z Warszawy. Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu, w Niedziele. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę 31 października po Mszy św. o godz. 17.00. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Zapraszamy każdego, kto pragnie oddać się Panu Jezusowi przez Najświętszą Maryję Pannę. Szczegółowe informacje są zamieszczone na stronie internetowej parafii oraz niewolnicyZmilosci.pl".

Dziś niedziela ewangelizacyjna prowadzona przez Wspólnotę Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM z Warszawy, która przygotuje nas do podjęcia takich rekolekcji.
W rekolekcje mogą włączyć się także osoby z sąsiednich parafii.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ------> Ofiara rekolekcyjna 40 zł zgodnie z regulaminem wspólnoty.


Podziękowania:
Mamy już ofiarodawcę na odnowienie tabernakulum i figurę Matki Bożej pod krzyżem. Jeszcze można ufundować figurę św. Jana, lampkę wieczną tabernakulum.
Dziękuję serdecznie za ofiary na prowadzone remonty:
Ofiara bezimienna z ul Południowej 200 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 40 zł.
Mam nadzieję, że każda rodzina będzie chciała mieć wkład w odnowienie prezbiterium.
Serdecznie dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za naprawienie zawiasów do drzwi od kaplicy i za pracę przy plebanii.
Dziękuję ministrantom, którzy już kolejny raz w sobotę wycierają z kurzu ławki i przygotowują kościół na niedzielne nabożeństwo.

Zbliżają się dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w którym modlimy się za dusze naszych bliskich zmarłych. Warto przygotować się do tych świąt by dać zmarłym najcenniejszy dar, komunię św. i odpust, czyli darowanie kar czyśćcowych. Codziennie podczas różańca jeden ksiądz spowiada. Skorzystajmy z tej możliwości.
W kancelarii przyjmujemy już na wypominki roczne.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
20 X - św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.
22 X - św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

Dodano: 2020-10-17 23:09:51

Rekolekcje 33 DNI AD IESUM PER MARIAM

33-dniowe rekolekcje Do Jezusa przez Maryję (AD IESUM PER MARIAM) to święty czas odnowy duchowej w naszym życiu, który prowadzi do decyzji, aby radykalnie zawierzyć się Matce Bożej po to, żeby potem z Nią przeżywać swoją wiarę i duchową drogę do Boga. Zwieńczeniem rekolekcji jest uroczysty osobisty Akt Ofiarowania się Jezusowi przez Maryję.

Coraz więcej osób jest zainteresowanych 33-dniowymi rekolekcjami Do Jezusa przez Maryję, które prowadzone są przez Wspólnotę Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM. Odbywają się one w różnych parafiach w całej Polsce. Gromadzą wielu wiernych. Zgłaszają się chętni wierni także z zagranicy. Stąd od 2017r wprowadzona została także formuła uczestniczenia w rekolekcjach w „łączności duchowej” dla osób, które nie mogą osobiście przybyć na wspólne spotkania. Od kwietnia 2016 r. w ramach wszystkich prowadzonych przez Wspólnotę DNM edycji rekolekcji swój akt ofiarowania złożyło ponad siedem tysięcy osób – by stać się duchowymi niewolnikami Jezusa i Maryi, z miłości.

Dla kogo są te rekolekcje?

Na rekolekcje zaproszone są wszystkie osoby, które pragną oddać się całkowicie Chrystusowi z miłości przez Niepokalane Serce Maryi. Osoby, które chcą nie tylko pogłębić swoją wiarę, ale także wzmocnić intensywność jej przeżywania. Osoby, które nie mają relacji z Maryją, a chciałyby Ją poznać i doświadczyć Jej macierzyńskiej miłości, zaufać Jej potężnemu wstawiennictwu. Osoby, które doświadczyły już potęgi Maryi i wiedzą, że Ona jest niezawodną „ostatnią deską ratunku”. Osoby, które mają pragnienie pogłębienia relacji z Maryją, a przez Nią z Jezusem. Osoby, które poznały już słodycz Serca Maryi, kochają Ją i pragną postawić „kropkę nad i”, oddając się Jej całkowicie do dyspozycji, aby Ona mogła doprowadzić ich i ich bliskich do … Nieba!

Program rekolekcji

Program rekolekcji oparty jest na metodzie św.Ludwika Marii Grignion de Montfort opisanej w „Traktacie o doskonałym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” oraz zestawie ćwiczeń duchowych opracowanych odpowiednio przez ks. F.W. Fabera.
Treści „Traktatu…” zachwyciły wielu świętych i przyjaciół Boga i właśnie drogą całkowitego oddania siebie Bogu i Maryi w Świętą Niewolę Miłości poprowadziły ich do świętości. Rekolekcje przygotowują do złożenia lub odnowienia uroczystego Aktu Ofiarowania siebie Panu Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi. Bezpośrednie przygotowanie do tego Aktu stanowią dwa niezwykle ważne dla każdego z nas nabożeństwa pokutne: modlitwa przebłagania za grzechy w uniżeniu przed Bogiem oraz głębokie rozważanie męki Pana Jezusa według wizji bł. Anny Katarzyny Emmerich. Wielu uczestników rekolekcji wskazuje, że osobiste przygotowanie do spowiedzi generalnej oraz te dwa nabożeństwa były dla nich bardzo ważnym elementem ich przygotowań do złożenia Aktu Ofiarowania.

Przebieg rekolekcji

Rekolekcje rozpoczynają się konferencją „33 DNI Ad Iesum Per Mariam” wygłoszoną przez założycieli Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi, animatorów rekolekcji, odpowiedzialnych za to Dzieło, Annę i Zbigniewa Kozikowskich. Animatorzy, czerpiąc ze swego doświadczenia w prowadzeniu tych przygotowań oraz z wielu świadectw rekolektantów przekazują ważne informacje dotyczące istoty 33-dniowych rekolekcji oraz dzielą się wskazówkami praktycznymi „Jak mądrze i roztropnie żyć w czasie odprawiania 33-dniowych rekolekcji?”. Po konferencji można się zapisać na rekolekcje i złożyć ofiarę rekolekcyjną (40zł). Każdy uczestnik rekolekcji otrzymuje niezbędne materiały rekolekcyjne, w tym m.in. osobisty przewodnik formacyjny pt. „33 dni AD IESUM PER MARIAM”, który będzie mu towarzyszył przez 33 dni ćwiczeń duchowych i prowadził „za rękę” dzień po dniu, krok po kroku.
Wspólne ćwiczenia duchowe odbywają się raz w tygodniu na spotkaniu w kościele. W pozostałe dni rekolekcji każdy uczestnik odprawia je indywidualnie wg wskazań zawartych w otrzymanym przewodniku formacyjnym. Są w nim wszystkie modlitwy i treści niezbędne do odprawienia rekolekcji oraz wskazania praktyczne pomagające w przejściu wszystkich ćwiczeń duchowych.
Wspólne spotkania są nie tylko ubogaceniem w ważne treści – głoszone konferencje tematyczne, które wprowadzają na kolejny etap rekolekcyjnej drogi – ale także są umacniającym doświadczeniem spotkania Boga i Maryi we wspólnocie osób trwających w rekolekcyjnych trudach i łaskach. To także wspólny udział w Eucharystii oraz prowadzonej adoracji Najświętszego Sakramentu w duchu św.Ludwika Marii Grignion de Montfort. Przychodzimy, by razem z Maryją klękać przed Bogiem i prosić Go, aby udzielił nam potrzebnych łask na kolejne dni przez Tę, która jest Łaski Pełna. Każde takie spotkanie w klimacie spokojnej modlitwy, w uniżeniu, prowadzi nas do rozkochania swego serca w Bogu, do podjęcia głębokiej refleksji nad swoim życiem, nad potrzebą komunii z Bogiem, relacji z Maryją, potrzebą współpracy z łaską, by cieszyć się mocą Ewangelii czyli Dobrej Nowiny i skuteczną pomocą najlepszej, Najświętszej Matki.

Zakończenie rekolekcji

To ofiarowanie się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi jest poświęceniem się Bogu jak Maryja, przez Maryję, z Maryją i w Maryi. Jest to duchowe zawierzenie rozumiane jako dobrowolne i ufne poddanie Matce Bożej, a przez Nią oddanie się Bogu, by tak jak Ona, pełnić Jego Wolę w naszym życiu. Każdy uczestnik rekolekcji, po złożeniu swojego aktu ofiarowania otrzyma akt pamiątkowy, imienny certyfikat oraz łańcuszek niewolnika Maryi z Cudownym Medalikiem jako zewnętrzny znak swojej szczególnej przynależności do Boga i Maryi.

Rekolekcje w naszej parafii

Serdecznie zapraszamy na 33-dniowe rekolekcje w naszej Parafii.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę 31 października br. po Mszy św. o godz. 17.00.

Rozpoczęcie 33-dniowych rekolekcji nastąpi na Mszy św. wotywnej o Duchu Świętym we wtorek 3 listopada br. o godz. 17.00.

Zapisy:
- internetowo: na stronie www.niewolnicyZmilosci.pl - formularz zgłoszeniowy na dole aktualności
- na miejscu: w zakrystii do 3 listopada br.

Każdy uczestnik rekolekcji (z chwilą zapisania się na rekolekcje i złożenia ofiary rekolekcyjnej) otrzymuje przewodnik formacyjny „33 Dni AD IESUM PER MARIAM”. Pozostałe materiały rekolekcyjne będą do odbioru po rozpoczęciu rekolekcji i w trakcie ich trwania.

Akt Ofiarowania złożymy w 6 grudnia 2020 r.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie parafii oraz na www.niewolnicyZmilosci.pl

Zapraszamy do udziału!
Ksiądz Proboszcz
oraz Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAMPlakat 33- dniowe Rekolekcje ------> kliknij w link.pdfHarmonogram 33- dniowe Rekolekcje ------> kliknij w link.pdfFORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ------> Ofiara rekolekcyjna 40 zł zgodnie z regulaminem wspólnoty.

Dodano: 2020-10-17 22:04:04

W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października, liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej - w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.

W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Zapraszam na różaniec o godz. 17.30 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Wszystkich serdecznie zapraszam
We wtorek 13 października różaniec ofiarujemy Matce Bożej Fatimskiej
PROWADZENIE RÓŻAŃCA:

Poniedziałek Ch. Koła Żywego Różańca
Wtorek R. dzieci
Środa Ś. Nauczyciele
Czwartek B. dzieci
Piątek Ch. Młodzież
Sobota R. Koła Żywego Różańca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00. Adorację zakończymy modlitwą do św. Jana Pawła II.

33-dniowe rekolekcje "W naszej parafii odbędą się 33-dniowe rekolekcje zakończone uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu, w Niedziele. Zapraszamy każdego, kto pragnie oddać się Panu Jezusowi przez Najświętszą Maryję Pannę." Za tydzień będzie niedziela ewangelizacyjna prowadzoną przez Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM z Warszawy, która przygotuje nas do podjęcia takich rekolekcji. W rekolekcje mogą włączyć się także osoby z sąsiednich parafii.

Prace remontowe:
Obecnie wyrównywane są ściany w prezbiterium i będzie montowana rama dekoracyjna z podświetleniem. Zmieniane są także podłączenia do nowego oświetlenia ołtarza. Zostało wymontowane tabernakulum i czwartek odwiozłem je do renowacji wycenę renowacji będę miał w tym tygodniu.
Może znajdzie się osoba która będzie chciała ufundować renowacje tabernakulum.
Dziękuję serdecznie za ofiary na prowadzone remonty:
Ofiara bezimienna 200 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Będę bardzo wdzięczny za każdą ofiarę na remont. Prezbiterium to centralne misce w kościele a tabernakulum miejsce przebywania Jezusa Eucharystycznego. Codziennie odmawiam Litanię do św. Józefa rzemieślnika by tak jak przygotował dom dla Jezusa w Nazarecie, pomógł jak najpiękniej przygotować miejsce przebywania Jezusa w Glinojecku.

Spotkania:
W czwartek o godz. 19.00 spotkanie Rycerzy Jana Pawła II. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcą dołączyć do tej męskiej grupy.
W piątek o godz. 17.30 różaniec z kandydatami do bierzmowania
. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie odpowiedzialnych za grupy parafialne w parafii: Koła Żywego Różańca, Koła żywego Różańca Rodziców za Dzieci, grup modlitewnych „Margaretka”, Rycerzy Jana Pawła II, Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego, Chóru Parafialnego, Zespoły Moja Rodzina, katechetek, pracowników parafii, pan Organisty pana Kościelnego. Spotkanie poświęcone będzie duszpasterstwu w parafii i przygotowaniu do 33 dniowych rekolekcji.
W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 15.00.
W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego.

Podziękowania:
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Różańca ulicami miasta.
Dziękuję strażakom, za zabezpieczanie trasy. Zawsze można na nich liczyć.
Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za udekorowanie trasy i uczestniczenie w modlitwie.
Jednostce Strzeleckiej 1863 im. Powstańców Styczniowych.
Dziękuję Kołom Żywego Różańca, grupom modlitewnym „Margaretka”, chórowi, ministrantom i wszystkim, i wszystkim, którzy modlili się w intencji mieszkańców Glinojecka i całej parafii.
Dziękuję ministrantom, którzy już kolejny raz w sobotę wycierają z kurzu ławki i przygotowują kościół na niedzielne nabożeństwo.

Ze względu na prace w kościele Najświętszy Sakrament przeniesiony jest do kaplicy Matki Bożej. Zachęcamy do nawiedzania Jezusa w tej kaplicy.

W ubiegłą niedzielę uczestniczyłem w Warszawie w IX Radzie Kapłańskiej kapelanów Rycerzy Jana Pawła II wraz z przedstawicielem naszej parafialnej chorągwi. Na ogólnopolskiej Radzie Kapłańskiej przejęliśmy lekturę z nauczania św. Jana Pawła II do rozważania na cały rok dla wszystkich chorągwi w Polsce. Nasza chorągiew została założona jako pierwsza w diecezji. Obecnie jest już 12 chorągwi w różnych parafiach. Do ich powstania przyczynili się bardzo Rycerze Jana Pawła II z naszej parafii, którzy wyjeżdżali do różnych parafii w diecezji by propagować Rycerstwo i zakładać nowe chorągwie.
Zasadniczym celem Zakonu Rycerzy Jana Pawła II jest formacja katolików-mężczyzn świeckich poprzez stawianie sobie wzór osoby patrona - Świętego Jana Pawła II (Karola Wojtyły), który swoim świadectwem pokazywał jak harmonijnie można łączyć męskość i świętość zarówno dziś jak i w wymiarze uniwersalnym
. Chcemy zaprosić kolejne osoby do szukania schronienia w Niepokalanym Sercu Maryi.
Kościół przechodzi wielką próbę. Serca wiernych wydają owoce. Albo ducha Światłości, albo Ciemności. Doświadczenia spadające teraz na świat są łaską, przez którą kochający Bóg Ojciec chce ratować swoje stworzenie przed zniszczeniem i śmiercią wieczną. Oczyszczenie jest konieczne, by przywrócić prawdziwy obraz Boga w sercach ludzi.
Matka Boża gromadzi swoje dzieci i przygotowuje je do głębszej relacji z Duchem Świętym.
Dwie rzeczy są ważne:
KROK NR 1 Pełne oddanie Jezusowi przez Maryję. Oddawajcie się Maryi. Konsekrujcie swoje rodziny i domy. To jest krok nr 1 zgodzić się na prowadzenie.
KROK NR 2: Głęboka spowiedź (jeśli jest taka potrzeba to z całego życia). Życie w stanie łaski uświęcającej jest dla nas konieczne - dzięki temu możemy być prowadzeni przez Ducha Świętego.
Wobec wydarzeń niezrozumiałych i bardzo trudnych Duch Święty będzie prowadzi nas do Arki Niepokalanego Serca Maryi. Pomóżmy wejść tam każdemu, komu się tylko da pomóc!
Nie mamy powodów, aby się lękać. W miłości nie ma lęku. Dzieci Maryi oddane i pełne Ducha są spokojne i pogodne. Przyjmują każde doświadczenie, widząc w nim Łaskę. Dzieci Maryi są latarnią dla swojego otoczenia.
Przekazujcie to wezwanie wszystkim Waszym przyjaciołom i bliskim
. W Polsce w 33 dniowe rekolekcje odprawiło już kilkadziesiąt tysięcy ludzi, także osoby z naszej parafii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.

Zbliżają się dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w którym modlimy się za dusze naszych bliskich zmarłych. Warto przygotować się do tych świąt by dać zmarłym najcenniejszy dar, komunię św. i odpust, czyli darowanie kar czyśćcowych. Codziennie podczas różańca jeden ksiądz spowiada. Skorzystajmy z tej możliwości.
W kancelarii przyjmujemy już na wypominki roczne.


Czym są 2RYBY.PL?
„Nie mamy nic prócz pięciu chlebów i dwóch ryb.” - tak apostołowie odpowiedzieli Jezusowi, który chciał nakarmić tłumy niedaleko Betsaidy. Chciał i tak zrobił. Łamał, rozdawał, karmił.
Jeżeli odczuwasz głód, choćby ten duchowy, zajrzyj na 2ryby.pl – portal z krótkimi rozważaniami znanych duszpasterzy, specjalistów czy doświadczonych małżonków. Pomocą w rozwiązywaniu Twoich problemów będą nasi autorzy: Pulikowski, Pawlukiewicz, „Malina”, Meissner, Gajdowie i wiele innych. To ich refleksje i doświadczenie gwarantuje pełną satysfakcję i “sytość” ducha. Każdy film to odpowiedź na inne problemy związane z wiarą, Biblią, filozofią, życiem duchowym, rodzinnym, seksem, czy po prostu troską o więź z drugim człowiekiem. W niebanalny sposób otrzymasz odpowiedź na potrzeby współczesności – głód poznania Boga i zrozumienia głębiej samych siebie. A wszystko to w mega konkretnej i zwięzłej formie. Jak głosi nasze motto „ O złożonych problemach w 3,5 minuty”.

Dodano: 2020-10-10 21:08:55
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Strona 2 z 13