Dodano: 2019-08-12 11:18:24

Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.

W tym tygodniu przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej połączone z Apelem Jasnogórskim we wtorek o godz. 21.00.

W czwartek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej,
Msze Święte w naszym kościele
o godz. 9.00 i o 16.00.
Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.


Jak wierzymy, Matka Boża nie umarła, lecz zasnęła głębokim snem, a aniołowie zanieśli Jej duszę wraz z ciałem do nieba, gdzie jaśnieje jako Królowa zasiadając po prawicy Jezusa Chrystusa. Według jednej z zachowanych w przekazach ustnych opowieści, w dniu zaśnięcia zjechali się z różnych stron świata apostołowie, by u podnóża Góry Oliwnej pochować ciało Matki Bożej. Nie było jednak wśród nich Tomasza, którego ominęło już wcześniej pierwsze spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym w Wieczerniku. Gdy wreszcie przybył, poprosił o otwarcie grobu. Gdy wszedł do wewnątrz nie znalazł tam ciała Maryi. Na miejscu gdzie zostało złożone, leżały tylko wianki i pachnące lilie. Stąd zwyczaj święcenia w tym dniu pachnących kwiatów i ziół.

Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.
Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę. Msza Święta w wigilię uroczystości o godz. 18.00.

PIELGRZYMKA - 15 sierpnia zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa. Pielgrzymka wyruszy o godz. 5.45 z przed kościoła. Organizatorzy proszą o zabranie śpiewników.

Wyjazd autokarem na uroczystość Koronacji Obrazu Matki Bożej w Smardzewie o godz. 10.15. z przed kościoła. Powrót po uroczystości ok godz. 15.00. Koszt 15 zł. Proszę o zgłaszanie się chętnych.

Codziennie trwamy na modlitwie z Maryją uczestnicząc w APELACH JASNOGÓRSKICH o godz. 21.00. Od godz. 20.30 można spotkać się z Jezusem eucharystycznym na krótkiej adoracji. Serdecznie zapraszamy. Szczególnie zapraszamy pielgrzymów, którzy wybierają się do Smardzewa. Na apelu uczymy się pieśni do Matki Bożej Smardzewskiej, która będzie śpiewana w czasie uroczystości.

PODZIĘKOWANIA:

Serdecznie dziękuję panu Kazimierzowi Wiśniewskiemu za pomoc w przygotowaniu kościoła i obsługę nabożeństw szczególnie wtedy gdy nieobecny jest Pan kościelny.

Dziękuję za ofiary na remont kościoła:
Tomasz Kowalczyk Śródborze 50,00 zł
Irena i Leon Grzelak Glinojeck 100,00 zł
Ofiara anonimowa Glinojeck 100,00 zł

Dodano: 2019-08-10 18:54:50

W ubiegłym tygodniu zostały wywiezione śmieci z cmentarza parafialnego. 32 tony śmieci po 400 zł za tonę z transportem to 14 401.28 zł. Taki rachunek ma do zapłacenie parafia do 19 sierpnia. Faktura jest wydrukowana w gazetce. To tylko jedna z faktur. Jest to duże obciążenie dla parafii zważywszy na remonty, które są prowadzone w parafii. Po kolędzie wszystkie rodziny otrzymały koperty na ofiarę na wywóz śmieci z cmentarza. Do tej z ponad tysiąca rodzin w parafii ofiary złożyło 64 rodziny. Jeżeli ktoś wyrzuca śmieci a nie płaci za ich wywiezienie działa na szkodę parafii, ponieważ parafia musi pokryć koszt uprzątnięcia śmieci. Za te pieniądze można by położyć kolejny chodnik na cmentarzu. (dla porównania chodnik, który zrobiłem w pierwszym roku po objęciu parafii kosztował 22 tys. zł.). Gdyby pieniądze przeznaczane na wywóz śmieci przeznaczyć na prace na cmentarzu do tej pory wszystkie alejki byłyby wyłożone kostką i cmentarz wyglądałby zupełnie inaczej. Wybór należy do parafian. Czy bałagan jaki robimy przy cmentarzu naprawdę podoba się naszym zmarłym? Może woleliby spoczywać na czystym zadbanym cmentarzu. Już po wywiezieniu śmieci niektórzy wyrzucali śmieci przy parkanie a nie do pojemników. Świadczy to także o kulturze niektórych osób. Ktoś powiedział, że dzisiaj mamy kult grobów a nie kult zmarłych i trzeba mu przyznać rację.

FAKTURA DOSTĘPNA W ZAŁĄCZNIKU - OTWIERA SIĘ PO KLIKNIĘCIU
W LINK W NOWYM OKNIE.

faktura smieci ------> kliknij w link.pdf

Dodano: 2019-08-10 18:15:41

Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księdza proboszcza Adama Staniszewskiego i wszystkich jego poprzedników, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów. Grupa z naszej diecezji dotrze do Częstochowy 14 sierpnia.

We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 9.00 i 18.00. Chrystus przemieniając się na Górze Tabor odsłonił przed zdumionymi i zachwyconymi Apostołami tajemnicę swej chwały. Objawił się w całej swej wielkości, jako umiłowany Syn Ojca Niebieskiego i Pan, któremu winni być wszyscy posłuszni. Prośmy Chrystusa o łaskę oglądania Go w chwale niebieskiej. Niech tajemnica Przemienienia Chrystusa umocni nas w nadprzyrodzoną nadzieję i pragnienie nieba. Po Mszy św. odmówimy koronkę do Przemienienia Pańskiego.

Od 6 do 14 sierpnia, podczas trwania pielgrzymki zapraszamy na APELE JASNOGÓRSKIE o godz. 21.00. Będziemy łączyć się duchowo z pielgrzymami zdążającymi do Częstochowy. Poł godziny przed apelem od godz. 20.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Me serce ciągnie gdzie mój Bóg ukryty
Gdzie dzień i noc pozostaje z nami.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. W drugi czwartek miesiąca będziemy modlili się za chorych przy relikwiach Ojca Pio. Można napisać na kartce osoby, które chcemy polecić wstawiennictwu Ojca Pio, przynieść zdjęcie lub napisać chorobę, z której chcemy by Pan Bóg nas uzdrowił. Kartki składamy na ołtarzu. (nie będą odczytywane).

Koronacja obrazu Matki Bożej Smardzewskiej odbędzie się 15 sierpnia br. o godz. 12.00 w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Z tej okazji 15 sierpnia w naszej parafii będą Msze św. o godz. 9.00 i 16.00. Nie będzie mszy św. o godz. 11.00 Zachęcamy do wybrania się na pieszą pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa.
Można zapisywać się na wspólny wyjazd autokarem. Koszt 15 zł.

PROGRAM przygotowania do uroczystości Koronacji Obrazu Matki Bożej Smardzewskiej 10 - 14 sierpnia 2019 roku

SOBOTA - 10 sierpnia
19.00 Msza św., różaniec i Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA- 11 sierpnia
9.00 Msza św. - oprawa zespół z Mławy.
10.45 Msza św. - oprawa zespół z Mławy.
16.00 Msza św.
19.00 Msza św. Po Mszy św. różaniec i Apel Jasnogórski.

PONIEDZIAŁEK -12 sierpnia
9.00 Msza św.
19.00 Msza św., różaniec i Apel Jasnogórski.

WTOREK – 13 sierpnia
9.00 Msza św.
19.00 Msza św. - oprawa zespół z Mławy różaniec, nabożeństwo fatimskie, procesja z Najświętszym Sakramentem i Apel Jasnogórski.

ŚRODA 14 sierpnia
9.00 Msza św.
19.00 Msza św. - oprawa zespół z Mławy różaniec i Apel Jasnogórski
Kazania podczas Mszy świętych będzie głosił ks. Ryszard Kowalski, salezjanin z Sokołowa Podlaskiego diecezja Drohiczyńska.

Spowiedź każdego dnia przed i podczas nabożeństw.
Są do nabycia modlitewniki „Módlmy się z Chrystusem, Maryją i świętymi przez cały rok”

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,
8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.

Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. 9.00, 11.00 i 16.00. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

Dodano: 2019-08-07 22:41:19

Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy o godz. 17.30.

W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.30 do 17.30. Będziemy modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie. Można także zgłaszać kapłanów do modlitwy, podając ich imię i nazwisko na kartkach.

Różaniec w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00. Po różańcu spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Za poległych w walce o wolność Ojczyzny odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego na zakończenie adoracji.

Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia oraz wpisania się do sierpniowej księgi trzeźwości.

PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ WAŻNE INFORMACJE:
Wszystkich wyruszających na pieszą pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymkowe w niedzielę 28.07.2019r. po Mszy o godzinie 18 do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie. Na spotkaniu będzie można uzyskać informacje o pielgrzymowaniu oraz zapisać się na pielgrzymkę i na autobus do Płocka 6.08 lub powrotny z Jasnej Góry 14.08.

Bagaże na samochód będzie można oddać w Ciechanowie na placu obok kościoła w parafii Matki Bożej Fatimskiej 5.08 od godziny 7.00 do 9.00, a w Glinojecku od 9.30 do 10.00 (również 5.08).

Osoby, które zapiszą się na pielgrzymkę na spotkaniu 28.07 podczas oddawania bagażu otrzymają pakiet pielgrzyma – koszulkę, modlitewnik i gadżety.

Gdyby ktoś nie mógł być na spotkaniu, a chciałby się zapisać przed pielgrzymką można się kontaktować bezpośrednio do 01.08 włącznie pod numerem telefonu 793697643

Autobus do Płocka wyruszy 6.08 o godzinie 4.15 spod kościoła w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie - koszt przejazdu 20zł, powrót z Jasnej Góry - koszt przejazdu 50zł

ks. Tomasz Dec - wikariusz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, przewodnik grupy Białej pielgrzymki z Płocka na Jasną Górę

Wyrusz z nami na pielgrzymi szlak!
Chociaż nie będziesz z nami ciałem.
Zapisy na Duchową pielgrzymkę w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej.

Koronacja obrazu Matki Bożej Smardzewskiej odbędzie się 15 sierpnia br. w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mszy św. Koronacyjnej, która rozpocznie się o godz. 12.00 na placu przed kościołem przewodniczył będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik, wieloletni Metropolita Przemyski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Jak co roku do Smardzewa wyruszy piesza pielgrzymka z Glinojecka. Z okazji koronacji zachęcam do licznego udziału w tej pielgrzymce. Na pewno wiele osób wybierze się swoimi samochodami. Dla chętnych będzie też zorganizowany wyjazd autokarem. Proszę o zgłaszanie się chętnych.

Uczestnicy pielgrzymki po sanktuariach Włoch zamówili Msze Święte. wieczyste w mojej intencji i parafii w sanktuarium św. Antoniego w Padwie i w sanktuarium św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo. Ufundowali także stułę z wizerunkiem Ojca Pio. Ofiary za Msze św. zamawiane w czasie tej pielgrzymki (700 zł.) przekazuję na remont naszego kościoła. Została też zamówiona Msza św. wieczysta za członków Kół Żywego Różańca (żywych i za zmarłych) w Powszechnej Kongregacji Świętego Domku w Loreto.

Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku 9.00, 11.00 i 16.00. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

Dodano: 2019-07-27 14:58:05
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Strona 2 z 9