Dzisiejsza - już czwarta niedziela Wielkiego Postu - różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. Skoro i tak musimy siedzieć w domach co najmniej do Wielkanocy, to nadmiar czasu zafundowanego przez epidemię warto wykorzystać na przemyślenia i modlitwę. W tym tygodniu powinny rozpocząć się rekolekcje parafialne. Z wiadomych powodów rekolekcji nie będzie. Zachęcamy do skorzystania z rekolekcji prowadzonych w przez radio, telewizję lub w Internecie. Można także skorzystać z dobrej książki religijnej oraz czytania Pisma Świętego.

Kościół jest otwarty od 8.00 do 21.00. Zawsze wtedy będzie można skorzystać indywidualnie z sakramentu pokuty. /kratki konfesjonału są zabezpieczone folią/. Jeśli nie będzie w kościele kapłana można zadzwonić pod numer 500 210 541. Postaram się zawsze przyjść wyspowiadać i udzielić komunii św.

Codziennie o godz. 20.30 przed Najświętszym Sakramentem w kościele odmawiamy różaniec w intencji zatrzymania epidemii. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w tym czasie w swoich domach.

W środę, 25 marca będziemy przeżywali UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msze Święte tego dnia w naszym kościele sprawujemy o godz. 9.00, 11.00 i o 17.00.Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po Mszy otrzymamy gazetkę na temat duchowej adopcji. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele odbędzie się w środę podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 i 17.00. Osoby pragnące podjąć te zobowiązania przynoszą ze sobą świece. Tradycyjnie w uroczystość Zwiastowania Pańskiego do puszek zbierane są ofiary na Fundusz Obrony Życia.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.30. Będziemy modlili się za przyczyną św. Ludwika i Zeli Martin, Rodzina Martin to rodzina bardzo doświadczona chorobami i śmiercią. W ciągu ośmiu lat dziesięć pogrzebów w tym czworo własnych dzieci. Nie należy się dziwić, że byli ciągle skierowani ku niebu i pragnęli znaleźć się w niebie jak później powie ich córka św. Teresa w Karmelu. Rodzina Martin liczyła się w swoim bolesnym doświadczeniu całkowicie z Bogiem. On był ich wartością najwyższą. Będziemy prosić o powstrzymanie epidemii i ochronę naszych rodzin.

W piątek i w sobotę gdy powinny odbywać się rekolekcje Msze św. będą o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.

W piątek o godz. 17.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową.Podczas nabożeństwa będziemy wynagradzać Jezusowi za grzechy posługując się rozważaniami i modlitwami św. Alfonsa Liguori.
W niedziele o godz. 17.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczasGorzkich żali.

W niedzielę będzie dodatkowa Msza św. w intencji pokutno-wynagradzającej za grzechy o godz. 15.00

We wtorek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami. Dzień ten ustanowiono w 2018 roku, aby upamiętnić Polaków – bohaterów, którzy w akcie heroicznej odwagi, męstwa, współczucia i solidarności, wierni najwyższym wartościom etycznym i nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia ratowali swoich żydowskich bliźnich od zagłady.

Dodano: 2020-03-21 22:50:57

Dodano: 2020-03-17 18:45:00

PSALM 91 „Pod skrzydłami Bożymi”
Kto przebywa w pieczy Najwyższego
I w cieniu Wszechmocnego mieszka,
mówi do Pana:
"Ucieczko moja i Twierdzo,
mój Boże, któremu ufam".
Bo On sam cię wyzwoli
z sideł myśliwego
i od zgubnego słowa.
Okryje cię swymi piórami
i chronisz się pod Jego skrzydła:
Jego wierność to puklerz i tarcza.
W nocy nie ulękniesz się strachu
ani za dnia - lecącej strzały,
ani zarazy, co idzie w mroku,
ni moru, co niszczy w południe.
Choć tysiąc padnie u twego boku,
a dziesięć tysięcy po twojej prawicy:
ciebie to nie spotka.
Ty ujrzysz na własne oczy:
będziesz widział odpłatę
daną grzesznikom.
Albowiem Pan jest twoją ucieczką,
jako obrońcę wziąłeś sobie Najwyższego.
Niedola nie przestąpi do ciebie,
a cios nie spotka twojego namiotu,
bo swoim aniołom dał rozkaz o tobie,
aby cię strzegli na wszystkich twych
drogach.
Na rękach będą cię nosili,
abyś nie uraził swej stopy o kamień.
Będziesz stąpał po wężach i żmijach,
a lwa i smoka będziesz mógł podeptać.
Ja go wybawię, bo przylgnął do Mnie;
osłonię go, bo uznał moje imię.
Będzie Mnie wzywał, a Ja go wysłucham
i będę z nim w utrapieniu,
wyzwolę go i sławą obdarzę.
Nasycę go długim życiem
i ukażę mu moje zbawienie.
Odmawiaj ten psalm codziennie.

WYTYCZNE DLA KAPŁANÓW I WIERNYCH OD BISKUPA PŁOCKIEGO
Odwiedź stronę:

https://tp.com.pl/artykul/koronawirus-wytyczne/938077


Teraz zapoczątkowana została zbiorowa modlitwa różańcowa – to akcja CORONA (ANTI) VIRUS. Dołączają do niej także Polacy. O co chodzi? Różaniec kontra koronawirus. Włosi zachęcają do nieprzerwanej modlitwy różańcowej Na stronie internetowej akcji CORONA (ANTI) VIRUS zachęca się do odmawiania różańca w intencji walki z koronawirusem.
Odwiedź stronę:

http://recode.digital/corona-anti-virus/

Dodano: 2020-03-15 15:36:25

Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu.

Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej o godz. 17.30 i niedzielnych Gorzkich Żalach o godz. 17.00. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Podczas Drogi Krzyżowej posłużymy się rozważaniami sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Nabożeństwo będą prowadzili Rycerze Jana II.

W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wieczorną Eucharystię o godz. 17.00. Prośmy, aby Matka Najświętsza wspierała nas w trudnym dla nas czasie.
„To jest moja Matka, ta Ojczyzna”! - Św. Jan Paweł II
W czwartek od godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu przy relikwiach św. Jana Pawła II. Za wstawiennictwem świętego papieża będziemy modlić się nie tylko w osobistych intencjach, ale także w intencji Ojczyzny. Będziemy prosić by z „Domu Ojca” zaopiekował się naszą Ojczyzną powstrzymał szerzące się zagrożenie.

Od godz. 19.00 ADORACJA MĘŻCZYZN prowadzona przez Rycerzy Jana Pawła II. Zapraszamy nie tylko mężczyzn

W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas adoracji tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. Rycerze Jana Pawła II będą rozdawali czasopismo „Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego”. Z pisma dowiemy się wszystkiego o duchowej adopcji. Będzie to dobre przygotowanie do podjęcia tej duchowej akcji w święto Zwiastowania Pańskiego 25 marca.

20 marca nie będzie wyświetlany film „Nieplanowane”

Św. Jan Paweł II miał wielkie nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej. Mama małego Karola również nosiła szkaplerz, to prawdopodobnie od niej pierwszy raz o nim usłyszał. Być może zakładała go na jego ramiona. Gdy zmarła, to właśnie przez Maryję z Góry Karmel czuł się zaadoptowany. Maryja chroniła papieża również, gdy dokonano na niego zamachu na Placu św. Piotra. Na zdjęciach z Polikliniki Gemelli widać szkaplerz, który Jan Paweł II nosił na piersi. Jeszcze za życia przekazał kilka swoich szkaplerzy różnym kościołom w Polsce, aby dać świadectwo potęgi tej modlitwy. Można je zobaczyć m.in. w wadowickim sanktuarium karmelitów lub w Domu św. Jana Pawła II na Polach Lednickich.

Nabożeństwa będą odprawiane w ogłaszanych godzinach, by nie przerwać kultu Bożego. Mogą na nie przyjść ci, którzy nie boją się o swoje zdrowie. Pozostałych proszę o łączenie się w modlitwie w tych godzinach w swoich domach. Msze św. w dzień powszedni będą odprawiane nie w kaplicy lecz w kościele, gdzie jest dużo miejsca by siedzieć w odpowiedniej odległości. Nie będzie włączane ogrzewanie by nie było cyrkulacji powietrza.

W tych trudnych dniach zachęcamy od większej gorliwości w odmawianiu różańca świętego, szczególnie tych, którzy jeszcze tej modlitwy nie odmawiają. O to prosi Matka Boża już od ponad 100 lat w licznych objawieniach poczynają od wezwania w Fatimie.

Zgodnie z prośbą abpa S. Gądeckiego, proszę, by kapłani i osoby życia konsekrowanego codziennie o godz. 20.30 odmawiali w kościołach różaniec w intencji chorych i opiekujących się nimi oraz służb medycznych, kończąc go antyfoną maryjną „Pod Twoją obronę” w intencjach Ojca Świętego. Włączmy się wszyscy w tę modlitwę.

Kościół będzie codziennie otwarty od godz. 8.00 do ostatniego nabożeństwa. Zachęcamy do prywatnego nawiedzania naszej świątyni i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Szczególnie zachęcamy do modlitwy w godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00 i odprawiania Drogi Krzyżowej. Jest wiele tekstów Drogi Krzyżowej wyłożonych na półce w bibliotece parafialnej.

Jako duszpasterze będziemy starali się często przebywać w kościele, w te dni i swoje modlitwy (brewiarz, różaniec, Drogę Krzyżową) odmawiać przed Najświętszym Sakramentem w intencji parafian. Wtedy zawsze będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi zupełnie prywatnie bez stania w kolejce i przyjęcia komunii św.. Szczególnie w godzinie miłosierdzia od 15.00 będziemy mieli dyżury w konfesjonale. Kratki konfesjonałów są zabezpieczone folią by nie było bezpośredniego kontaktu. Przy konfesjonale będzie numer telefonu na który można zadzwonić i poprosić o spowiedź. Czasami może się zdarzyć, że ksiądz będzie zajęty ale będzie można się umówić. Stan łaski uświęcającej jest ważny także dla naszego zdrowia.

W stanie łaski uświęcającej człowiek zasypia i budzi się bez strachu. Artur Górski

W każdy piątek będą odprawiane Msze św. w intencji ludzi chorych i opiekujących się nimi, służb sanitarnych oraz o łaskę wyzwolenia świata od szerzącej się choroby.

Zachęcamy także do całkowitego zawierzenia się Matce Bożej i nałożenia szkaplerza Szkaplerz nakłada kapłan i można zawsze o to poprosić. Jednak motywem nie może być tylko lęk lecz chęć oddania się i służenia Matce Bożej

"Noście zawsze święty szkaplerz. Ja zawsze mam szkaplerz na sobie i odniosłem wiele dobra z tego nabożeństwa. Jest moją siłą". - św. Jan Paweł II

Wyjazd do Gierzwałdu nie odbył się, jednak zrealizowaliśmy program pielgrzymki w naszym kościele. O tej samej godzinie co w Sanktuarium Matki Bożej 11.30 odmówiliśmy różaniec wynagradzający, o 12.00 Była Msza św. o odpuszczenie grzechów. Po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa. Kilka osób przyjęło szkaplerz karmelitański. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tej modlitwie.

Zawsze będę przy was.

Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

Przez cały Wielki Post podejmujmy wielkopostną akcję trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny karmiące się jak najczęściej Eucharystią będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały żywą wiarą.

W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritas, która pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych, pozostawieni własnemu losowi.

NAUCZANIE KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO

Kościół od nas tak mało wymaga, iż niektórzy mędrcy, teologowie, i mistycy doszli do przekonania, że wystarczy polecenie: “Miłuj i czyń, co chcesz!” W Kościele ten, kto miłuje, nie ma kłopotu z żadnymi prawami, przepisami i kodeksami karnymi, nawet nic o nich nie wie. Św. Paweł tak tłumaczy: przykazania są potrzebne tym, którzy je naruszają, a nie tym, którzy ich nie naruszają. - z rozważań o modlitwie “Ojcze Nasz”

Gdy będę w więzieniu, a powiedzą Wam, że Prymas zdradził sprawy Boże – nie wierzcie. Gdyby mówili, że Prymas ma nieczyste ręce – nie wierzcie. Gdyby mówili, że Prymas stchórzył – nie wierzcie. Gdy będą mówili, że Prymas działa przeciwko Narodowi i własnej Ojczyźnie – nie wierzcie. Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce i wszystko, co czynię dla Kościoła, czynię dla niej. - Warszawa, 25 listopada 1953

Droga Młodzieży! Jeśli umiesz patrzeć w przyszłość – a my jesteśmy narodem ambitnym, który nie chce umierać! – musisz sobie postawić wielkie wymagania. Musisz wychowywać się w duchu ofiary i do ofiar się uzdalniać. Może bowiem przyjść taka chwila, w której tylko ofiarą będzie można zagwarantować wolność naszej Ojczyźnie! (Warszawa, 24 czerwca 1966)

Duch ciemności jest duchem niepokoju. On nie zawsze dąży do tego, aby nas doprowadzić wprost do grzechu. Często wie, że mu się to nie uda, bo łaska Boża jest w nas wystarczająco silna. Wtedy przynajmniej zasiewa niepokój, stwarzając sto trudności i wątpliwości, które mają charakter niesłychanie podniosły, a tematykę niemal świętą i religijną. Wynika ona nawet często z troski o Kościół Chrystusowy i Królestwo Boże, o to niemal, aby samemu Bogu starczyło sił do uratowania się i utrzymania na świecie. Wtedy boimy się o wszystkich i o wszystko. (Z rozważań o modlitwie “Ojcze Nasz”)

Każda miłość musi być próbowana i doświadczana. Ale gdy wytrwa, doczeka się nagrody – zwycięskiej radości. Każda miłość prawdziwa musi mieć swój Wielki Piątek… Jeśli więc miłujemy naprawdę, trwajmy wiernie tak, jak trwała na Kalwarii Maryja z niewiastami i ufajmy! Skończy się Wielki Piątek, przyjdzie Wielka Sobota i triumf Wielkiej Niedzieli! (Warszawa, 28 marca 1965)

Dodano: 2020-03-15 15:34:07

Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych.

Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedzielę po Sumie o godz. 11.30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.
Drogę Krzyżową w tym tygodniu będą prowadziły dzieci.
Dzieci dostaną na katechezie chusty w wizerunkiem Pana Jezusa. Na odwrocie napiszą dobre postanowienia na Post i dobre uczynki. Po Drodze Krzyżowej chusty złożą przy krzyżu pana Jezusa. Będzie to nawiązanie do gestu św. Weroniki, która otarła twarz Panu Jezusowi. Wydruk chust ufundował ks. Proboszcz i ks. Prefekt. Jeśli zgłosiliby się jacyś sponsorzy można by wydrukować ich dużo więcej.

W Kościele powszechnym przeżywamy niedziele ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę.
Dziś ofiary do puszek zbieramy na misje.

Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

Podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00 jeszcze raz w szczególny sposób polecimy wszystkie niewiasty - te młodsze i starsze - z naszej wspólnoty parafialnej, aby Maryja stała się dla nich wzorem życia żony i matki.

W drugi czwartek miesiąca Adoracja za chorych przy relikwiach ojca Pio od godz. 16.30.W czwartek godz. 17.30 będzie Msza św. o uzdrowienie
Zapraszamy wszystkich chorych. Po Mszy różaniec za chorych i błogosławieństwo indywidualne.

SPOTKANIA:.
Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00.
Próba chóru w środę o godz. 17.30.
Zapraszam wszystkich, którzy należą do Kół Żywego Różańca rodziców za dzieci oraz osoby, które chcą włączyć się do modlitwy za dzieci na wspólny różaniec w sobotę o godz. 17.30.
W Polsce jest 4 703 Kół Żywego Różańca za dzieci i należy do nich 97 027 rodziców. W naszej parafii są 4 Koła.

Z powodu braku maseczek ochronnych organizowany jest w sobotę 14 marca wyjazd do najlepiej zaopatrzonej kliniki Matki Bożej w Gietrzwałdzie. W programie wyjazdu - pielgrzymki Różaniec wzmacniający, Eucharystia dająca życie i kroplówka uodporniająca - Koronka do Miłosierdzia Bożego. W celu pozbycia się wszelkich złogów grzechu odprawimy także Drogę Krzyżową w sanktuarium lub na zewnątrz w zależności od pogody. Wszyscy będą mogli zaopatrzyć się w maseczki ochronne przeciw wszelkim atakom zła czyli szkaplerz Maryjny. W trakcie wyjazdu konferencja na temat używania maseczki ochronnej - szkaplerza. Warto zabrać naczynie do nabrania wody mineralizowanej przez Maryję z jej źródełka. Z powodu ograniczonej ilości miejsc w autokarze zapisy do piątku w kancelarii lub w zakrystii.
Wyjazd o godz. 7.00 powrót ok. 17.00. Cena 25 zł plus opłata uzdrowiskowa.

PODZIĘKOWANIA:
Ks. prefektowi za przygotowanie dekoracji przy ołtarzu na Wielki post.
Wszystkim, którzy przygotowywali ostatnią Drogę Krzyżową: Państwu Markowskim, chórowi parafialnemu. Kwiaciarni „Lawenda” i rycerzom Jana Pawła II za przygotowanie dekoracji.
Teksty Drogi Krzyżowej będą umieszczone na stronie parafialnej w zakładce „Warto przeczytać”

Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas złożył w ofierze swoje życie, podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia papierosów, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani rodzice, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

Filmy. W przyszłą niedzielę zapraszamy na film, który będzie wyświetlany o godz. 17..00 w kaplicy „Po drugiej stronie życia, -Siła modlitwy” Świadectwo Andrzeja Duffeka o wypadku, pobycie w zaświatach, powrocie do życia i wielkiej mocy modlitwy i życiu, które nas czeka. Film będzie wyświetlany w kaplicy o godz. 17.00. Po filmie rozmowa i świadectwa osób, które miały doświadczenia z związane z odchodzeniem bliskich do wieczności, duszami częściowymi lub inne przeżucia duchowe.

NAJŚWIĘTSZE SERCE Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje… Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić.
Film grany jest w Ciechanowie 13, 14, 15, 17, 18, i 19 - tego marca o godz. 16.00.
w Płońsku 17 i 23 marca godz. 18.00 i 20.00.Zachęcamy do obejrzenia tego filmu.

20 marca. w piątek o godz. 18.00 w M-GOK-u w Glinojecku będzie wyświetlany film „Nieplanowane” „Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane…” – ta nieodosobniona opinia najlepiej oddaje wrażenie, jakie na milionach widzów za oceanem wywarł obraz dwójki amerykańskich reżyserów. Dzieło – ze względu na odzew społeczny – określono jako przełomowe, a nawet rewolucyjne!

NAUCZANIE KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO
Człowiek nie może pragnąć zupełnego wyzwolenia się ze znoju pracy, bo trud wyzwala z grzechu.
z książki “Duch pracy ludzkiej”

Potrzeba w naszej Ojczyźnie przykładu ofiary z siebie, aby człowiek współczesny zapomniał o sobie, a myślał o drugich - o dobru rodziny, o wypełnieniu swego powołania i zadania życiowego wobec innych, o dobru całego narodu.
Warszawa, 25 września 1968

Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej! Nie może być Ojczyzną ludzi bez wzajemnej czci jedni dla drugich, bez ducha ofiary i służby, bez umiejętności dzielenia się owocami pracy z tymi, którzy sami nie są w stanie zapracować na życie i utrzymanie.
Kobyłka, 8 września 1970

Tak często słyszymy zdanie: “Piękną i zaszczytną rzeczą jest umrzeć za Ojczyznę”. Jednakże trudniej jest niekiedy żyć dla Ojczyzny. Można w odruchu bohaterskim oddać swoje życie na polu walki, ale to trwa krótko. Większym niekiedy bohaterstwem jest żyć, trwać, wytrzymać całe lata.
Warszawa, 6 stycznia 1981

Kościół od nas tak mało wymaga, iż niektórzy mędrcy, teologowie, i mistycy doszli do przekonania, że wystarczy polecenie: “Miłuj i czyń, co chcesz!” W Kościele ten, kto miłuje, nie ma kłopotu z żadnymi prawami, przepisami i kodeksami karnymi, nawet nic o nich nie wie. Św. Paweł tak tłumaczy: przykazania są potrzebne tym, którzy je naruszają, a nie tym, którzy ich nie naruszają. (z rozważań o modlitwie “Ojcze Nasz”)

Gdy będę w więzieniu, a powiedzą Wam, że Prymas zdradził sprawy Boże – nie wierzcie. Gdyby mówili, że Prymas ma nieczyste ręce – nie wierzcie. Gdyby mówili, że Prymas stchórzył – nie wierzcie. Gdy będą mówili, że Prymas działa przeciwko Narodowi i własnej Ojczyźnie – nie wierzcie. Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce i wszystko, co czynię dla Kościoła, czynię dla niej. (Warszawa, 25 listopada 1953)

Droga Młodzieży! Jeśli umiesz patrzeć w przyszłość – a my jesteśmy narodem ambitnym, który nie chce umierać! – musisz sobie postawić wielkie wymagania. Musisz wychowywać się w duchu ofiary i do ofiar się uzdalniać. Może bowiem przyjść taka chwila, w której tylko ofiarą będzie można zagwarantować wolność naszej Ojczyźnie! (Warszawa, 24 czerwca 1966)

Duch ciemności jest duchem niepokoju. On nie zawsze dąży do tego, aby nas doprowadzić wprost do grzechu. Często wie, że mu się to nie uda, bo łaska Boża jest w nas wystarczająco silna. Wtedy przynajmniej zasiewa niepokój, stwarzając sto trudności i wątpliwości, które mają charakter niesłychanie podniosły, a tematykę niemal świętą i religijną. Wynika ona nawet często z troski o Kościół Chrystusowy i Królestwo Boże, o to niemal, aby samemu Bogu starczyło sił do uratowania się i utrzymania na świecie. Wtedy boimy się o wszystkich i o wszystko. (Z rozważań o modlitwie “Ojcze Nasz”)

Każda miłość musi być próbowana i doświadczana. Ale gdy wytrwa, doczeka się nagrody – zwycięskiej radości. Każda miłość prawdziwa musi mieć swój Wielki Piątek… Jeśli więc miłujemy naprawdę, trwajmy wiernie tak, jak trwała na Kalwarii Maryja z niewiastami i ufajmy! Skończy się Wielki Piątek, przyjdzie Wielka Sobota i triumf Wielkiej Niedzieli! (Warszawa, 28 marca 1965)

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ
Catalina Rivas

Innymi słowy, otrzymujemy tak dużo, a nie mamy odwagi porzucić strefę naszego komfortu i pójść do więzienia, do instytucji poprawczych, rozmawiać z najbardziej potrzebującymi. Pójść i powiedzieć im, by się nie poddawali, że są katolikami, i że Kościół ich na tym miejscu potrzebuje, potrzebuje ich cierpienia, ponieważ ich cierpienie posłuży do zbawienia innych, ponieważ ta ofiara zdobędzie im życie wieczne. Nie jesteśmy w stanie pójść do szpitali, gdzie są terminalnie chorzy i przez odmawianie Koronki do Miłosierdzia, pomóc im naszymi modlitwami w tym czasie walki pomiędzy dobrem a złem, aby uwolnić ich od sideł i pokus szatana. Każdy umierający ma lęk, a proste ujęcie za rękę i powiedzenie im o miłości Bożej i cudach, które czekają na nich w niebie blisko Jezusa i Maryi, blisko ich zmarłych, daje im pociechę.
Czas, w którym aktualnie żyjemy nie pozwala nam być obojętnymi. Musimy być przedłużeniem rąk kapłanów i iść tam, gdzie oni nie mogą dotrzeć. Ale do tego potrzebujemy odwagi. Musimy przyjmować Jezusa, karmić się Jezusem, żyć z Jezusem. Boimy się poświęcić siebie bardziej. Gdy Pan mówi, "Szukajcie najpierw Królestwa Bożego, a wszystko inne będzie wam dodane", mówi do wszystkich, braci i sióstr. Znaczy to szukać Królestwa Bożego wszystkimi możliwymi sposobami i ... otwierać ręce, by otrzymać WSZYSTKO! Dlatego, że On jest Panem, Który odpłaca najlepiej, jest Tym, który jest uważny na nasze najmniejsze potrzeby.
Bracia, siostry, dziękuję wam za to, że pozwoliliście mi wypełnić misję, która została mi powierzona, żeby te strony dotarły do was... Następnym razem, gdy przyjdziecie na Mszę Świętą, przeżyjcie ją. Wiem, że Pan wypełni w was to, co obiecał, że "wasza Msza Święta nie będzie nigdy taka sama." A gdy to otrzymacie, kochajcie Go! Doświadczcie słodyczy spoczywania w Jego boku, przebitego za was po to, by pozostawić wam swój Kościół i Jego Matkę, by otworzyć drzwi Domu Ojca. Doświadczcie tego, byście mogli odczuć Jego Miłosierną Miłość przez to świadectwo i starać się odwzajemniać dziecięcą miłością. Niech Bóg błogosławi was w tę Wielkanoc.
Wasza siostra w Żyjącym Jezusie Catalina Rivas
Świecka misjonarka Eucharystycznego Serca Jezusa
Tekst pochodzi z książki Tajemnica Mszy Świętej. Świadectwo Cataliny Rivas


Dodano: 2020-03-07 22:52:16
1 | 2 | 3 | 4

Strona 2 z 4