XX NIEDZIELA ZWYKŁA


20 SIERPNIA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową.
W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
Podziękowania


W pieszej pielgrzymce do Smardzewa 15 sierpnia wzięło udział ponad 80 osób, spod kościoła wyruszyło 68 pątników, natomiast pozostałe kilkanaście osób dołączyło na trasę w trakcie pielgrzymki. Najmłodszy pielgrzym miał zaledwie kilka miesięcy, zaś najstarszy ponad 60 lat. Grono pielgrzymów powiększa się z każdym rokiem. Bardzo się z tego cieszymy, że jest nas coraz więcej, że wędrują całe rodziny z dziećmi, a nawet rowerzyści. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom, a w szczególności tym, którzy włączyli się w organizację oraz prowadzenie pielgrzymki.
W tym tygodniu patronuje nam:


21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.

Dodano: 2017-08-19 15:05:10

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA


13 SIERPNIA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEPrzychodzimy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Jezusa Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem.

Żyjemy w świecie zabieganym i hałaśliwym. Bóg jednak przemawia w ciszy serca. Stańmy więc w chwili ciszy, by uświadomić sobie, że jesteśmy grzeszni, by usłyszeć Boży głos.15 sierpnia zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa. Będziemy wędrować ten krótki odcinek, tak jak w zeszłym roku, pod hasłem: „Królowo Polski – przyrzekamy!”. Wyjście o godzinie 6.00 sprzed Kościoła.15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej porządek Mszy Świętych będzie niedzielny, czyli o 8.00, 9.30 i 16.00. Tego dnia będziemy święcić zioła i kwiaty.
15 sierpnia zapraszamy na ostatni Apel Jasnogórski o godzinie 21.00
W liturgii Kościoła w środę wspomnienie św. Stefana, w czwartek św. Jacka.

Dodano: 2017-08-12 17:32:19

Pielgrzymka to nie tylko pokonanie drogi do jakiegoś miejsca, to przede wszystkim podróż w głąb samego siebie. Oderwanie się od ustalonego rytmu dotychczasowego życia otwiera nowe widoki, pozwala spojrzeć na siebie i swoje życie z innej perspektywy. Pielgrzymka to odpowiedź na wewnętrzny głos, który wzywa do wyruszenia w drogę do ukrytych zakamarków naszego życia, do odkrywania i lepszego zrozumienia swojej osoby.


Wyrusz razem z nami w tę podróż w głąb samego siebie.


15 sierpnia       godzina 6.00    Glinojeck - Smardzewo

Dodano: 2017-08-09 19:59:36

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE 


 6 sierpnia 2017 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.
W najbliższą środę, 9 sierpnia, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy - Edycie Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. Studiowała filozofię we Fryburgu. Zapatrzona w św. Teresę z Ávili, mimo protestów rodziny, przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana, a następnie wywieziona do obozu w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy, podkreślając, że jej wyjątkowe życie i ofiara, jaką złożyła dla Chrystusa, są zadatkiem prawdziwie braterskiego społeczeństwa, niezależnie od różnic narodowych, kulturowych i religijnych.


 
W czwartek, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia. Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła warto wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce. Gdy dobrze przypatrzymy się dziejom Kościoła, wyraźnie widać, że ofiara, zwłaszcza krew męczeńska tych, którzy poszli za Chrystusem, ich przykład, rodzi następne pokolenia wyznawców gotowych oddać wszystko za Ewangelię.
Dziś wyrusza Piesza Pielgrzymka z Płocka do Częstochowy. W czasie pielgrzymki w kościele będą odbywały się Apele Jasnogórskie o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedziele 13 sierpnia nabożeństwo fatimskie o godz. 21.00 połączone z apelem.

W drugą i trzecią niedzielę sierpnia ofiary  składane na tace będą przeinaczone na szkoły katolickie.
IV Piesza Pielgrzymka z Glinojecka do Smardzewa


15 sierpnia zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa, będziemy wędrować ten krótki odcinek, tak jak w zeszłym roku, pod hasłem „Królowo Polski – Przyrzekamy” -  wyjście o godz. 6:00 spod Kościoła.


Zachęcamy do podjęcia tego trudu wszystkich parafian, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Wystarczy przyjść na wyznaczoną godzinę i wyruszyć w drogę.


Można powiedzieć, że jest to rok pod wyjątkowym znakiem Maryi. Ona nam przypomina o konieczności nawracania naszych serc, zachęca do modlitwy różańcowej, a także prosi nas o pomoc w ratowaniu świata od zła, wojen i nienawiści. Ona, jako Dobra Matka chce ratować wszystkie swoje dzieci, zaprasza więc nas do troski o zbawienie każdego człowieka. Dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku gorąco i serdecznie zachęcamy Was do pielgrzymowania, do pójścia drogą wiary i nawrócenia, do Smardzewskiej Pani. Podczas tej wędrówki będziemy obejmować naszą gorącą modlitwą wszystkie ważne sprawy naszego kraju, naszych rodzin i nas samych.


ZAPRASZAMY!!!
 

Dodano: 2017-08-06 06:23:54

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA


30 LIPCA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEMija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.
W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. Te ważne intencje przedłożymy Panu Bogu odmawiając codziennie dziesiątek różańca w intencji Ojczyzny.
W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.


 
W środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.50, Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie przed Mszą św. o godz. 17.30.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Podczas pierwszoczwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30, przez wstawiennictwo św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, którego wspomnienie liturgiczne przypada 4 sierpnia, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek podczas nabożeństwa o godz. 17.50 będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w naszym kościele od godz. 17.00. Podobnie w pierwszą sobotę miesiąca - obok naszych osobistych intencji - matczyne Serce Maryi będziemy prosili o opiekę nad naszą Ojczyzną.
Spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16.30
W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane jest od XI wieku. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Panu Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Pan Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Porządek Mszy Świętych o 8.00, 9.30 i 16.00.
Procesja eucharystyczną w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
Podziękowanie:


Dziękuję panu Sławomirowi Małż za dorobienie brakujących desek w żaluzjach na wieży kościoła. 
Dziękuję za ofiary na remont wieży. Bóg zapłać.


Marian Kęsicki - Fabryczna - 100,00 zł


Mirosława Jasińska- Śliwińska - Kowalewko - 100,00 zł


Bogumiła i Krzysztof Jasińscy - Kowalewko 4-  100,00 zł


Katarzyna Żukowska - Kowalewko 4 B -   100,00 zł

 
Agnieszka i Dariusz Markowski - Parkowa - 100,00 zł


Radosław i Katarzyna Babicz - Płocka - 100,00 zł


Zenona i Zbigniew Babicz - Płocka - 100,00 zł


Maria Kromska - Polna 2 E/8 - 100,00 zł


Zmysłowscy - Polna 2 G/15 - 100,00 zł


Agnieszka i Krzysztof Figórscy - Polna - 200,00 zł


Barbara i Stanisław Wróblewscy - Polna 2 G/3 - 100,00 zł


Anna i Mieczysław Malinowscy - Południowa 18 B/3 - 100,00 zł


Stanisława i Eugeniusz Rychlińscy - Sienkiewicza 11 - 100,00 zł
 
Teresa i Roman Burszewcy - Słoneczna 15 - 100,00 zł


Marianna i Lucjan Biedrzyccy - Śródborze 8 - 100,00 zł


Elżbieta i Tomasz Pomianowscy - Targowa - 100,00 zł


Janina Gadomska - Wkra - 100,00 zł


Aneta i Bogdan Macewicz - Zielona Ścieżka 44 - 100,00 zł


Bogumiła i Henryk Wróblewscy - Żeleźnia - 100,00 zł


Katarzyna Wiechowska - 100,00 zł


Teresa i Andrzej Wiechowscy - 100,00 zł


Razem 1 800,00 zł


Pieniądze zebrane 7 430,00 zł


Remont wieży został już ukończony. Firma dodatkowo odnowiła także figurkę Matki Bożej przy kościele.IV Piesza Pielgrzymka z Glinojecka do Smardzewa15 sierpnia zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa, będziemy wędrować ten krótki odcinek, tak jak w zeszłym roku, pod hasłem „Królowo Polski – Przyrzekamy” -  wyjście o godz. 6:00 spod Kościoła.


Zachęcamy do podjęcia tego trudu wszystkich parafian, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Wystarczy przyjść na wyznaczoną godzinę i wyruszyć w drogę.


Można powiedzieć, że jest to rok pod wyjątkowym znakiem Maryi. Ona nam przypomina o konieczności nawracania naszych serc, zachęca do modlitwy różańcowej, a także prosi nas o pomoc w ratowaniu świata od zła, wojen i nienawiści. Ona, jako Dobra Matka chce ratować wszystkie swoje dzieci, zaprasza więc nas do troski o zbawienie każdego człowieka. Dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku gorąco i serdecznie zachęcamy Was do pielgrzymowania, do pójścia drogą wiary i nawrócenia, do Smardzewskiej Pani. Podczas tej wędrówki będziemy obejmować naszą gorącą modlitwą wszystkie ważne sprawy naszego kraju, naszych rodzin i nas samych.


ZAPRASZAMY!!!Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej.


Zapisy na Duchową Pielgrzymkę po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej.


Duchowi pielgrzymi otrzymują modlitewniki z modlitwami i rozważaniami na czas pielgrzymki i składają dobrowolna ofiarę.

 Dziś na Mszy św. o godz. 16:00 w sposób szczególny będziemy modlić się za małżeństwa i rodziny. Za wstawiennictwem Świętych Małżonków zaniesiemy do Boga Ojca dziękczynienie, ale także prośby o dar przebaczenia za wyrządzone krzywdy, prośbę o zgodę, jedność i pokój w sercach małżonków. Po Mszy św. podczas Wieczoru Uwielbienia wraz z zespołem Moja Rodzina będziemy prosić Pana Boga, by umacniał małżeństwa i rodziny w wierze, nadziei i miłości.


 
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:


24 VII 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491- 1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów;


1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696- 1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów;


4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786- 1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.
Ogłoszenia o badaniach:


Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badania będą się odbywać 1 Sierpnia od 9.00 do 16.00 przy Ośrodku Zdrowia.


Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie oraz Centrum Medyczne Enel-Med. zapraszają na bezpłatne badanie płuc w ramach programu ”Programu Wczesnego Wykrywania Raka Płuca”. Kupony na bezpłatne badania są na stoliku z gazetami. Przy większej grupie jest możliwość zorganizowania dojazdu.

Dodano: 2017-07-30 15:20:42
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Strona 4 z 12