W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem trudnych sprawach naszych rodzin.

W każdy wtorek marca po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie mężczyzn naszej parafii (młodzieńców, kawalerów, mężów, ojców, dziadków) na wieczorną adorację i modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa, abyśmy dobrze wypełniali zadania powierzone nam przez Boga, które wiążą się z męstwem i ojcostwem.

W środę godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o napisanie próśb i podziękowań.

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”,którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

W pierwszy czwartek marca adoracja od godz. 16.00 - prywatna a od godz. 16.30 będziemy się modlić wspólnie o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Modlitwę zakończymy litanią do św. Jana Pawła II.
“Świat dzisiejszy woła o kapłanów świętych! - mówił w Rzymie do polskich biskupów. - Tylko kapłan święty może stać się w dzisiejszym, coraz bardziej zsekularyzowanym świecie przejrzystym świadkiem Chrystusa i Ewangelii (…) Kapłan może być przewodnikiem i nauczycielem o tyle, o ile stanie się autentycznym świadkiem”.
Jan Paweł II

W pierwszy piątek miesiąca będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz.17.30. Będziemy wpatrywać się w Boskie Serce. W twym sercu zawarte są tajemnice naszego zbawienia, pragniemy je rozważać idąc drogą krzyżową. Ofiarujemy to rozważanie Drogi Krzyżowej w intencji naszej parafii, a zwłaszcza dobrego przeżycia rekolekcji wielkopostnych, w intencji ducha pokuty.
W tym roku będziemy przeżywali 100 rocznicę poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo w I piątek miesiąca będzie jednym z etapów przygotowujących do tej uroczystości.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy o godz.16.00 gorzkie żale.

W pierwszy piątek miesiąca przed Mszą Św. o godz. 17.00 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy. Od godz. 16.30 do 18.00.

W pierwszą sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi: Koła Żywego Różańca, Osoby, które modlą się różańcem za dzieci, niewolników Maryi i osoby noszące szkaplerz maryjny. Po różańcu Msza św. O Najświętszej Maryi Pannie.

W marcu-miesiącu św. Józefa po Mszy o 17.00 będzie odmawiana litania do św. Józefa. A na zakończenie każdej Mszy będziemy śpiewali pieśni o św. Józefie. Pieśni do św. Józefa ukazują jego cnoty i przywileje.
Dla lepszego przeżycia roku św. Józefa zachęcamy do nabycia modlitewników i książek o św. Józefie.
 Album Rok św. J Józefa 20 zł.
 Modlitewnik czcicieli św. Józefa 10 zł.
 Modlitewnik do św. Józefa Tydzień z opiekunem Jezusa 3 zł.
Akt poświęcenia się św. Józefowi z filmem „Józef z Nazaretu” 8 zł.

Rekolekcje parafialne rozpoczną się w piątek 19 marca. Poprowadzi je ks. Kanonik Janusz Filarski dyrektor Domu Księzy Emerytów w Płocku. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

SPOWIEDŹ: W dni powszednie Wielkiego Postu, oprócz środy, ks. Prefekt będzie pełnił dyżur w konfesjonale w kaplicy od godz. 15.30 do 16.00. Ze spowiedzi można także skorzystać przed Mszą o godz. 17.00.

Kancelaria parafialna czynna jest codziennie od godz. 16.00 do 16.30. W ważnych lub pilnych sprawach zawsze można zadzwonić na numer ks. Proboszcza, który jest podany na stronie internetowej i na drzwiach kancelarii.

Na prośbę rodziców Pierwsza Komunia św. będzie 6 czerwca a Druga Komunia św. 13 czerwca na Mszy o 11.30. Bierzmowanie 31 maja. Jest większe prawdopodobieństwo, że bliżej wakacji będą mniejsze obostrzenia niż w maju. Jednak jeszcze nic nie jest pewne. Proszę by rodzice zatroszczyli się o dobre przygotowanie swoich dzieci do tych ważnych uroczystości przez modlitwę i uczestnictwo w Mszach i nabożeństwach.

SPOTKANIA:
Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w piątek po Drodze Krzyżowej.
Spotkanie ministrantów w sobotę o 11.00.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję Aldonie i Arturowi Wiśniewskim za poprowadzenie adoracji w czwartek i przygotowanie Drogi Krzyżowej w intencji małżeństw oraz rodzinom, które czytały rozważania.

Dziękuję organizatorom kiermaszu dla ratowania zdrowia Laury Paczuły oraz wszystkim, którzy składali ofiary. Tym razem została zebrana suma 5 225,75 zł.
Bóg zapłać za dobroć serca.

PRACE REMONTOWE: Prace w prezbiterium nadal trwają. Został już zrobiony marmur w prezbiterium i zamontowane cokoliki przy ścianach. W tym tygodniu będzie polerowana posadzka i stopnie w prezbiterium. Została zapłacona pozostała suma za materiały-5 500 zł. Łącznie to 9 500 zł.
Został zakupiony olej do ogrzewania. Dziś taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
Z powodu trwających w kościele remontów zapraszamy na nawiedzenie Jezusa Eucharystycznego w kaplicy. Kościół i kaplica w dzień jest otwarta, Jezus czeka na każdego. Zapalajmy świecę adoracyjną, niech wypali się ona podczas naszej modlitwy.

Dodano: 2021-02-28 14:29:01

Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz.17.30.W najbliższy piątek to nabożeństwo ofiarujemy w intencji małżeństw. Będziemy przepraszali za brak miłości w rodzinach i prosili o ofiarną miłość w rodzinach. Po nabożeństwie modlitwa wstawiennicza nad małżeństwami.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy o godz.16.00 gorzkie żale.
Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

W środę godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o napisanie próśb i podziękowań.

Obchody 90. rocznicy pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego
Główne uroczystości 90-lecia objawienia odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdziu w Płocku, w dniu 22 lutego 2021 r. o godzinie 17.00. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Jan Romeo Pawłowski z Watykanu.
W uroczystościach w Płocku dziś i jutro o godz. 17.00 wezmą udział Rycerze Jana Pawła II z naszej parafii.
W naszej parafii z tej okazji w poniedziałek będzie „Wieczernik Miłosierdzia” Rozpoczniemy Msza św. o godz. 15.00 o Miłosierdziu Bożym
Po Mszy przed Najświętszym Sakramentem będziemy dziękować i wypraszać Boże Miłosierdzie

22 lutego br. o godzinie 21.00 program 1 Telewizji Polskiej wyemituje film Piotra Weycherta pt. „Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia”. Jest to udramatyzowany dokument, który słowami świadków opowiada o życiu św. Faustyny i potędze Bożego Miłosierdzia. Film zbudowany jest wokół idei oddziaływania św. Faustyny na współczesny świat i jest próbą odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak trafnie jej misja odpowiada na potrzeby ludzi żyjących w XXI wieku.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 prywatna, a od godz. 16.30 wspólna modlitwa w intencji rodzin i o dar potomstwa przy relikwiach Zeli i Ludwika Martin.

Także w tym roku w Wielkim Poście, podjęliśmy post o chlebie i wodzie w intencji wynagrodzenia za grzechy. Jeszcze można wybrać sobie jeden dzień w marcu. Postanowienie postu zgłaszamy w zakrystii do księży.
Święci o Poście.
Św. Augustyn z Hippony
Post oczyszcza duszę, oświeca umysł, podporządkowuje ciało duchowi, podtrzymuje serce ciche i pokorne, rozprasza chmury pożądania, gasi płomień rozwiązłości i zapala płomień prawdziwej czystości.

Św. Piotr Chryzolog
Post jest duszą modlitwy, a miłosierdzie jest siłą napędową postu. A więc jeśli modlisz się, to powinieneś też pościć; jeśli pościsz to jednocześnie okazuj innym miłosierdzie. Jeżeli chcesz, aby twoja modlitwa została wysłuchana, wysłuchaj próśb innych ludzi. Jeśli nie zamkniesz swoich uszu na innych, to otworzysz ucho Boga na ciebie.

Św. Izaak Syryjczyk
Kiedy człowiek pości prostuje własne tęsknoty w swoim umyśle i zaczyna rozmawiać z Bogiem.

Św. Bazyli Wielki
Pokuta bez postu jest pusta i bezużyteczna.

Św. Grzegorz Wielki
Nie można podjąć duchowej walki bez wcześniejszego ujarzmienia własnego apetytu.


MSZA ŚW. TRYDENCKA: W tym tygodniu ks. Andrzej Wychucki odprawi po łacinie Mszę św. trydencką w środę 24 lutego o godz. 15:00 - w intencji Maćka Wochowskiego o błogosławieństwo i opiekę od św. Macieja Apostoła (święto). Zapraszamy osoby, które chcą uczestniczyć w takiej Mszy św.

Msza św. za parafian. Często parafianie proszą mnie o modlitwę w różnych intencjach: o zdrowie, o szczęśliwą operację, w intencji trudnych spraw, za rodzinę. Dołączam te intencje do modlitw, które odmawiam prywatnie. Chciałbym włączać je do coniedzielnej Mszy św. za parafian. Proszę o podawanie intencji na tę Mszę św. Intencje można składać przed sumą lub w tygodniu do przygotowanej skrzynki. Intencje powinny być krótkie i bez nazwisk. Na przykład - o zdrowie dla mamy, o szczęśliwa operację dla Janiny, o zgodę w naszej rodzinie, o trzeźwość dla męża itp.. Niech Msza św. za parafian będzie uroczysta i bardziej nasza.

PRACE REMONTOWE: W tym tygodniu rozpoczęliśmy prace przy posadzce w prezbiterium. Po przebudowie prezbiterium trzeba uzupełnić marmur i zrobić cokół przy ścianach. Będzie poszerzony stopień przy tabernakulum aby mogło swobodnie stanąć dwóch księży. Niektóre płyty na stopniach ołtarza już nie trzymały się podłoża. Zostały one na nowo zamontowane i przyklejone. W następnym tygodniu prace będą kontynuowane.

Został zakupiony olej do ogrzewania. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

SPOTKANIA:
Spotkanie z rodzicami dzieci z klas IV przygotowujące do II Komunii św. dziś po Mszy św. o godz. 9.30.
W przyszłą niedziele po sumie o godz. 11.30 będzie można będzie zamówić szatki dla dzieci do I Komunii św.
Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w piątek po Drodze Krzyżowej.
Spotkanie ministrantów w sobotę o 11.00.

Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, miejsca pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej, podczas którego otrzymała polecenie namalowania obrazu z podpisem: Jezu, ufam Tobie.

Dziś po Mszach kolejny raz będzie kiermasz ciast dla ratowania Laury Paczuły. Cieszę się tak dużo osób włączyło się w tę pomoc dla chorego dziecka.

Rok św. Józefa. Papież Franciszek 8 grudnia 2020 r. ogłosił Rok Świętego Józefa, który potrwa w Kościele powszechnym do 8 grudnia 2021 r. W Liście apostolskim „Patris corde – Z ojcowskim sercem”, opublikowanym z okazji 150. rocznicy ogłoszenia przez bł. Piusa IX Oblubieńca Maryi patronem Kościoła katolickiego, Franciszek napisał: „Syn Wszechmogącego przyszedł na nasz świat w stanie wielkiej bezbronności. Józef musiał go bronić, chronić, opiekować się nim i wychowywać. Bóg zaufał Józefowi, podobnie jak Maryja, która znalazła w nim kogoś, kto nie tylko uratuje jej życie, ale zawsze będzie utrzymywał ją i jej dziecko.

Odpusty związane z Rokiem św. Józefa
Zgodnie z Dekretem Penitencjarii Apostolskiej, udzielającym daru specjalnych odpustów z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Świętego Józefa z dnia 8 grudnia 2020 r. odpustu zupełnego udziela się „pod zwykłymi warunkami (tzn. sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna oraz modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego) wiernym, którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu, uczestniczyć będą w Roku Świętego Józefa w okolicznościach i na sposoby określone przez tę Penitencjarię Apostolską”:
• „Udziela się (…) odpustu zupełnego wszystkim, którzy przez co najmniej pół godziny będą rozważać Modlitwę Pańską lub wezmą udział w jednym pełnym dniu skupienia, zawierającym rozważanie o Świętym Józefie”;
• „Ci, którzy na wzór Świętego Józefa spełnią uczynek miłosierdzia względem ciała lub względem duszy, będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego”;
• „Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiać będą Różaniec Święty w rodzinach i pomiędzy narzeczonymi”;
• „Udziela się odpustu zupełnego każdemu, kto powierzać będzie codziennie swoją działalność opiece Świętego Józefa, a także każdemu wiernemu, wzywającemu Rzemieślnika z Nazaretu w modlitwach wstawienniczych za tych, którzy szukają pracy, aby mogli znaleźć zajęcie, oraz aby praca wszystkich ludzi była bardziej godna”;
• „Udziela się (…) odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiać będą Litanię do Świętego Józefa, w intencji Kościoła prześladowanego od wewnątrz i od zewnątrz oraz w intencji ulżenia wszystkim chrześcijanom, którzy cierpią prześladowania wszelkiego rodzaju;
• „Udziela się odpustu zupełnego wiernym którzy, odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, np. „Do Ciebie, Święty Józefie”, szczególnie w dniach 19 marca i 1 maja, 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu tego Świętego w tradycji łacińskiej”;
• „W obecnej sytuacji publicznego zagrożenia zdrowia, rozszerza się dar odpustu zupełnego w sposób szczególny na osoby w podeszłym wieku, na chorych, umierających i wszystkich tych, którzy z usprawiedliwionych racji nie mogą wyjść z domu, a którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu oraz z intencją wypełnienia, gdy tylko to będzie możliwe, zwykłych warunków, odmówią w domu lub tam, gdzie zatrzymuje ich przeszkoda, akt pobożności na cześć Świętego Józefa, pocieszyciela chorych i Patrona Dobrej Śmierci, ofiarując z ufnością Bogu boleści i niedogodności własnego życia”.

Modlitwa do św. Józefa.
Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach. Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz Wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności. A jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkich przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

Dodano: 2021-02-20 23:26:09

W Chrystusie, cokolwiek czynimy, wszystko na chwałę Bożą czynimy. Dlatego staramy się przypodobać wszystkim pod każdym względem, szukając nie własnej korzyści, lecz dobra wielu, aby byli zbawieni. Tylko to, co czynimy na chwałę Bożą i dla dobra innych ludzi, pozostanie na wieki. Bóg szuka takich, którzy oddają Mu cześć w duchu i w prawdzie. I Bóg błogosławi takich, którzy we wszystkim starają się, aby inni mogli dostąpić zbawienia. Szukamy zawsze najpierw Królestwa Bożego. Szukamy chwały Boga i zbawienia innych.

Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz.9.00 i o 18.00

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz.17.30. W najbliższy piątek to nabożeństwo ofiarujemy w intencji trzeźwości w naszej parafii wynagrodzenia za grzechy i krzywdy spowodowane nadużywaniem alkoholu.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o po Mszy o godz.16.00 gorzkie żale.

W środę przed Mszą św. o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o napisanie próśb i podziękowań.

ADORACJA Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 prywatna, a od godz. 16.30 wspólna modlitwa w intencji trzeźwości i uwolnienia z wszelkich uzależnień.

Ponieważ przyszła niedziela będzie trzecią niedzielą miesiąca, dlatego o godz.11.30 zapraszamy na Mszę Świętą ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie małżeństwa, które w lutym obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

Także w tym roku chcemy w Wielkim Poście, podjąć post o chlebie i wodzie w intencji wynagrodzenia za grzechy. Codziennie będzie pościła jedna osoba. Można wybrać sobie jeden konkretny dzień z 40 dni postu. Postanowienie postu zgłaszamy w zakrystii do księży.

SPOTKANIA:
Spotkanie Rycerzy Jana Pawła II w czwartek o godz. 18.00
Spotkanie z rodzicami dzieci z klas IV przygotowujące do II Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w piątek po Drodze Krzyżowej
. Spotkanie ministrantów w sobotę o 11.00.

Wiele osób dziękowało za to, że kościół w naszej parafii jest otwarty i zawsze można wejść i pomodlić się. Ja też bardzo się cieszę z tego, że często są w kościele osoby, które się modlą. Zachęcamy do nawiedzania Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Od Środy Popielcowej będzie przed ołtarzem stała świeca modlitewna.
Po przyjściu na modlitwę można ją zapalić i po zakończeniu zgasić. Oby jak najszybciej wypaliła się na chwałę Bożą.

Dla Laury 21 lutego w naszej parafii ponownie będzie kiermasz ciast dla Laury Paczuły. Ta 21- miesięczna dziewczynka zachorowała na rzadką chorobę - SMA Ciasta będzie można nabyć po każdej mszy św. przy wyjściu (pod chórem) za dobrowolną kwotę wrzuconą do puszki dla Laurki. Prosimy o otwarcie serc i portfeli! Rodzice Laury oraz wolontariusze. W ubiegłą niedzielę podczas kiermaszu w naszej parafii została zebrana kwota 9 469,90 zł. w tym 800 zł. przekazane od Kół Żywego Różańca.


ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO DO UDZIAŁU W UROCZYSTOŚCIACH 90. ROCZNICY PIERWSZEGO OBJAWIENIA JEZUSA MIŁOSIERNEGO W PŁOCKU
„Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały” (Dz. 47-48).

Umiłowani Diecezjanie! Obchodzimy w bieżącym roku 90. rocznicę pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego Siostrze Faustynie, które miało miejsce 22 lutego 1931 r. w klasztorze sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w Płocku przy Starym Rynku 14. To właśnie wtedy padły przytoczone wyżej słowa Jezusa Miłosiernego.

Główne uroczystości 90-lecia objawienia odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdziu w Płocku, w dniu 22 lutego 2021 r. o godzinie 17.00. Uroczystej Mszy św. będzie wtedy przewodniczył ks. Arcybiskup Jan Romeo Pawłowski z Watykanu.

Z racji na ograniczenia pandemiczne serdecznie zapraszam Was, moi Drodzy, do duchowej łączności z Sanktuarium Miłosierdzia w Płocku za pomocą Internetu. Msza Święta będzie transmitowana na kanale youtube Sanktuarium oraz na kanale youtube Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.

Dzień wcześniej, w niedzielę 21 lutego br., w I Niedzielę Wielkiego Postu, będę przewodniczył Mszy Świętej radiowej w kościele Św. Krzyża w Warszawie o godz. 9.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

Mając na uwadze troskę o to, aby „Płockie Betlejem Miłosierdzia" było miejscem, gdzie wierni z całego świata będą mogli z ufnością zawierzać się Bożemu miłosierdziu i doświadczać wielu łask, zwracam się także z prośbą do wszystkich diecezjan, kapłanów i wiernych świeckich, o wielkoduszne wsparcie dzieła rozbudowy diecezjalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. W nowej świątyni obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku.

Zarządzam, aby ofiary zebrane na tacę w niedzielę 21 lutego 2021 r., zostały w całości przekazane dla Sióstr Bożego Miłosierdzia w Płocku na rozbudowę Sanktuarium.

Niech zaangażowanie materialne w dzieło rozbudowy Sanktuarium będzie wyrazem naszej wdzięczności za to, że Jezus Miłosierny wybrał sobie Płock, jako miejsce objawienia światu orędzia o nieskończonym Bożym miłosierdziu oraz znakiem naszej wielkoduszności. Obyśmy jak najszybciej z Boża pomocą mogli uczestniczyć w poświęceniu nowej świątyni.

Już teraz składam serdeczne "Bóg zapłać!" za finansowe wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.

† Piotr Libera
Biskup Płock
Płock, dnia 1 lutego 2021 r.

Dodano: 2021-02-13 22:55:26

Kościół w którym się gromadzimy jest miejscem pustynnym, gdzie od codziennych trosk możemy odpocząć i wsłuchiwać się w słowo, które pochodzi z Bożych ust. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli ukazuje nam Jezusa jako Lekarza dusz i ciał. Zbawiciel, patrząc na ludzką biedę duchową i cielesne cierpienie wychodzi naprzeciw temu wszystkiemu, co ogranicza człowieka: leczy, uzdrawia, podnosi na duchu poprzez Słowo, które ma moc nas zbawić.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. O godz. 17.00

W czwartek wspomnienie MATKI BOŻEJ z LOURDES oraz Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. W czwartek o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. za chorych z naszej parafii. Na Mszy Świętej udzielimy Sakramentu chorych Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej. W tym dniu będziemy także odwiedzali chorych w domach. Prosimy o zgłaszanie chorych i ustalenie godziny wizyty.

ADORACJA Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 prywatna, a od godz. 16.30 wspólna modlitwa w intencji chorych przy relikwiach św. Ojca Pio.

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy spotkania kolędowe w kościele. Dziękujemy serdecznie wszystkim za wspólną modlitwę. We mszach św. o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców parafii i ich rodzin wzięło udział około 50 procent rodzin. Na potrzeby kościoła parafianie złożyli ofiarę 34 600 zł. W tym trudnym czasie bardzo serdecznie dziękuję za każda ofiarę na potrzeby kościoła. Niech Bóg błogosławi i wynagrodzi wszelkie dobro.

Remont prezbiterium. W ubiegłym roku został wykonany remont prezbiterium i pomalowana kaplica Matki Bożej. Koszt wykonanej pracy to 98 000 zł. Jest to koszt przebudowy i malowania, oświetlenia. Został on zapłacony z ofiar składanych na tacę i w kopertach a także składek dzieci przystępujących od I i II Komunii św. oraz bierzmowanych.
Oprócz tego zostały ufundowane figury, odnowienie krzyża, odnowienie tabernakulum i wieczna lampa przed Najświętszym Sakramentem. To kwota 42 800 zł. Łączna kwota to 140 800 zł. Bardzo cieszę się, że udało się odnowić prezbiterium i bardzo dziękuję za ofiarność parafian.
W najbliższym czasie będzie uzupełniana posadzka w prezbiterium. Już jest zamówiony marmur na posadzkę i na cokoły. Została wpłacona zaliczka w wysokości 4 000 zł.

W ubiegłym tygodniu wydrukowany był 300 numer „Informacji Parafialnych”. Gazetka wydawana jest od 2014 r. Od tego czasu wydrukowanych zostało około 90 tys. gazetek.

Spotkania:
Spotkanie z rodzicami dzieci z klas III przygotowujące do I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.
Spotkanie ministrantów w sobotę o 11.00

POTRZEBNA POMOC 7 lutego w naszej parafii odbędzie się kiermasz ciast dla Laury Paczuły. Ta 21- miesięczna dziewczynka zachorowała na rzadką chorobę - SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Potrzebuje terapii genowej- lek Zolgensma, który kosztuje 9 mln złotych. Jeżeli osiągnie wagę 13.5 kg podanie leku będzie niemożliwe. Laurka powinna dostać lekarstwo na miesiąc przed swoimi drugimi urodzinami, niestety zostały niecałe 2 miesiące, a potrzeba jeszcze prawie 4 milionów złotych. Zachęcamy Was Kochani do wzięcia udziału w kiermaszu. Ciasta będzie można nabyć po każdej mszy św. przy wyjściu (pod chórem) za dobrowolną kwotę wrzuconą do puszki dla Laurki. Prosimy o otwarcie serc i portfeli! Rodzice Laury oraz wolontariusze.

Na Mszy o godzinie 16.00 oprawę muzyczną będzie miał "Duet Ewan +1" z MGOK.

Dodano: 2021-02-06 14:30:24

Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.

We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 9.00, 11.00 i 17.00

W tym dniu zawierzymy swój dom Rodzinie z Nazaretu. Przynieśmy do kościoła świece do poświęcenia. Niech nasz dom zapłonie światłem Chrystusa.

Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich, którzy należą do Kół Żywego Różańca, Żywego Różańca rodziców za dzieci i grupy modlitewne Margaretki. Każdy z członków Żywego Różańca, na podstawie przywileju udzielonego przez Stolicę Apostolską, może w to święto uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie w danym dniu Komunii św., odmówienie Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencjach ojca św.).

Na godz. 11.00 zapraszamy osoby, które noszą szkaplerz. Szkaplerz oznacza przymierze przyjaźni z Maryją, w którym Ona zobowiązuje się dopomóc nam do zbawienia i uświęcenia, a my zobowiązujemy się do Jej naśladowania, służenia Jej i rozszerzania Jej czci.
W święto Ofiarowania Pańskiego o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza święta wynagradzająca za wszystkie grzechy aborcji.

Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy Rycerzy Jana Pawła II, chórzystów, osoby, które w ubiegłym roku przeżyły 33 dniowe rekolekcje zawierzenia Matce Bożej i rodziny z dziećmi. Tak jak Maryja ofiarowała swojego Syna w świątyni jerozolimskiej tak my zawierzmy swoje dzieci Bożej Miłości. Niektóre z nich już tak dawno nie były w świątyni.

Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia.

Ofiary składane na tacę 2 lutego zostaną przeznaczone na wsparcie zakonów i ich działalności charytatywnej.

W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po Mszy Świętej o godz. 17.00 obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.
W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. o godz. 17.00

ADORACJA. Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 prywatna, a od godz. 16.30 wspólna modlitwa w intencji kapłanów i powołań kapłańskich. Przy relikwiach św. Jana Pawła II.

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Msza św. o godz. 16.00 i 17.00. Od godz. 16.00 do 17.00 adoracja i wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Bożemu. Spowiedź święta od godz. 15.30 do 17.00.

W pierwszą sobotę miesiąca, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.
Spotkanie Kół Żywego Różańca godz. 16.00.
Różaniec wynagradzający godz. 16.30.
Msza św. o Najśw. Maryi Pannie godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę w Ewangelii usłyszymy słowa: „przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto zebrało się u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił.”
Jest to I niedziela miesiąca-adoracyjna. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się w tę niedzielę za wszystkich chorych, za lekarzy, pielęgniarki i wszystkich opiekujących się chorymi. Będziemy dziękować za wszystkich, którzy wyzdrowieli, a także za swoje zdrowie.

POTRZEBNA POMOC 7 lutego w naszej parafii odbędzie się kiermasz ciast dla Laury Paczuły. Ta 21- miesięczna dziewczynka zachorowała na rzadką chorobę - SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Potrzebuje terapii genowej- lek Zolgensma, który kosztuje 9 mln złotych. Jeżeli osiągnie wagę 13.5 kg podanie leku będzie niemożliwe. Laurka powinna dostać lekarstwo na miesiąc przed swoimi drugimi urodzinami, niestety zostały niecałe 2 miesiące, a potrzeba jeszcze prawie 4 milionów złotych. Zachęcamy Was Kochani do wzięcia udziału w kiermaszu. Ciasta będzie można nabyć po każdej mszy św. przy wyjściu (pod chórem) za dobrowolną kwotę wrzuconą do puszki dla Laurki. Prosimy o otwarcie serc i portfeli! Rodzice Laury oraz wolontariusze.

Na Mszy o godzinie 16.00 oprawę muzyczną będzie miał "Duet Ewan +1" z MGOK.

Dodano: 2021-01-30 20:53:33
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Strona 4 z 6