Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga

W czwartek Kościół obchodzi uroczystość
Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11.30 po której wyruszy procesja. W tym roku przejdziemy ulicami: ul. Wojska Polskiego, ul. Władysława Broniewskiego, ul. Torfa Załęskiego, ul. Ciechanowska, ul. Kościelna.
Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy mieszkańców tych ulic.
Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i chłopców do dzwonienia dzwonkami zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 16.30

Tradycyjnie w dni po uroczystości Bożego Ciała, podczas trwania tzw. oktawy, zapraszamy na Msze Święte wieczorne o godz. 18.00 z procesją wokół kościoła, podczas których odśpiewamy także litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Msza Św. na zakończenie roku szkolnego w środę o godz. 8.00.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca.
Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas nabożeństwa czerwcowego godz. 17.00.

Ojcze nasz w niebie, dziękuję Ci za łaskę, że z Tobą, Boże, dzielę imię i godność ojca. Jak pozwoliłeś mi mieć udział w Twojej mocy, tak wspieraj mnie łaską z wysoka, abym z poczuciem odpowiedzialności wypełniał swoje zadania.
W środę 19 czerwca godz. 20.00 – 21.00
ADORACJA MĘŻCZYZN

Wynagrodzenie za profanacje, grzechy i lekceważenie Jezusa w eucharystii
Wyznanie wiary
Oddanie siebie Jezusowi
Zawierzenie swojej rodziny
Na adorację zapraszają Rycerze Jana Pawła II
Tą adoracją rozpoczniemy comiesięczne adoracje mężczyzn. Chcemy przez rok ofiarować 100 godzin adoracji jako dar na stulecie urodzin Jana Pawła II.

W zakrystii są do odebrania zamawiane modlitewniki „Módlmy się z Chrystusem, Maryją i świętymi przez cały rok.”.

Raz w miesiącu zbieramy ofiary na remont kościoła.
W czerwcu będą to ofiary składane na tace podczas uroczystości Bożego Ciała.
Serdeczne Bóg zapłać.


Harcerze serdecznie dziękują za wsparcie. Na wyjazd wakacyjny zebrali 965 zł.
Ponieważ zostały jeszcze cukierki w czwartek po procesji Bożego Ciała
harcerze będą nimi częstować wszystkich darczyńców.OBJAWIENIA MATKI BOŻEJ: Ks. Stefano Gobbi.
Widzisz, że Mnie już nie kochają, że Mnie już nie chcą? Czy widzisz, że nie słuchają już słów Mojego Syna, że często Go zdradzają? Jak bardzo Jezus – obecny w Eucharystii – jest przez wielu zapomniany, pozostawiony samotnie w Tabernakulum. Często obrażają Go świętokradztwami i łatwo popełnianymi zaniedbaniami.
Powinni pozwolić Mi kierować sobą jak małe dzieci. Mają znowu więcej się modlić, bardziej kochać Jezusa i bardziej czcić Go w tajemnicy Eucharystii, by stał się Słońcem rozjaśniającym całe ich życie. Jak wielkiej radości i jakiego daru miłości udzieli Jezus Eucharystyczny tym wiernym, którzy Mnie się poświęcą!
Chcę, byście byli umartwieni w waszych zmysłach, wytrwali w modlitwie, zgromadzeni wokół Jezusa w Eucharystii jak żywe lampy miłości. Jedynie wtedy odczujecie Mnie blisko siebie.
Przede wszystkim pociągam was łagodnie ku Boskiej Osobie Mego Syna Jezusa, obecnego – jak w Niebie – w Sakramencie Eucharystii. Uczycie się ode Mnie coraz większego zamiłowania do modlitwy: modlitwy adoracji, modlitwy dziękczynienia, modlitwy wynagrodzenia.
i Im bardziej chłód opuszczenia i milczenie otaczają Mojego Syna Jezusa, obecnego wśród was w Eucharystii, tym bardziej zbieram głosy Moich umiłowanych synów, aby – zjednoczone z Moim głosem – tworzyły na ziemi melodię miłości dla ofiarowania jej Sercu Mojego Syna, aby Go pocieszyć.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

Dodano: 2019-06-16 00:31:51

Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

Sakrament pokuty w naszej świątyni sprawowany jest w tygodniu w godz. 17.00 - 17.30 oraz w niedziele i uroczystości w czasie Mszy świętych.

Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusazapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 17.00

W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
Msza Święta w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz naszej diecezji i parafii zostanie odprawiona o godz. 9.30 Pozostałe Msze o godz. 17.00 i 18.00

W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.
Adoracja eucharystyczna od godz. 16.00 do 17.00

W tym tygodniu przypada 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiejodprawiamy w czwartek o godz. 18.30

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. Na Mszy o godz. 16.00 młodzież otrzyma Sakrament Bierzmowania, którego udzieli ks. infułat profesor. Dr. Hab. Wojciech Góralski. Spotkanie kandydatów i świadków w piątek o godz. 18.30.
Spowiedź w piątek od 17.00 do 18.30
i w sobotę od 10.00 do 11.00

Dzieci z klas IV będą przychodziły na Mszę św. o godz. 17.00. W białym tygodniu otrzymają pamiątki po Odnowieniu Przyrzeczeń Chrztu - Pismo św., różaniec, książkę o Janie Pawle II. Dziękuję za ofiary złożone z okazji uroczystości. Będą one przeznaczone na prowadzony remont kościoła.

Dziś po Mszy św. harcerze z Glinojecka będą zbierali pieniądze do puszek na zorganizowanie obozu w czasie wakacji. Okażmy swoją hojność. Harcerze i harcerki odwdzięczą się uśmiechem i słodkimi cukierkami. Okolicznościowe cukierki - krówki ufundował ks. Proboszcz i ks. Prefekt.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesyjna podczas uroczystości będzie następująca: ul. Wojska Polskiego, ul. Władysława Broniewskiego, ul. Torfa Załęskiego, ul. Ciechanowska, ul. Kościelna.
Proszę o przygotowanie ołtarzy na tej trasie

W środę 19 czerwca przed Bożym Ciałem
Rycerze Jana Pawła II zapraszają
mężczyzn na MĘSKĄ ADORACJĘ
od godziny 20.00 do 21.00.


Jest do nabycia modlitewnik „Módlmy się z Chrystusem, Maryją i świętymi przez cały rok.”. Modlitewnik (1700 stron) zawiera modlitwy, nowenny krótkie życiorysy świętych na każdy dzień. Można go obejrzeć i zamówić w zakrystii . Przy zakupie większej ilości cena tylko 35 zł.

REMONT KOŚCIOŁA:
W tym tygodniu zostało wymienionych 9 okien w kaplicy i w kościele. Nowe okna mają mniejszą przenikliwość cieplną, łatwiej je otwierać lub uchylać. Stare nie wszystkie się otwierały. Łatwiejsze będzie wietrzenie kościoła. W tym tygodniu rozpoczną się prace przy elewacji kościoła.

Dziękuję za ofiary na remont kościoła:
Józef Gorzkiewicz Południowa 100,00 zł
Ofiara bezimienna Glinojeck 100,00 zł
Ofiara bezimienna Glinojeck 200,00 zł

Dodano: 2019-06-08 21:36:40

Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego.
Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 17.00.

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej adoracji o powołania do kapłaństwa od godz. 16.00 oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 18.00.

Codziennie odprawiana jest Droga Krzyżowa w intencji parafii, w Piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam osoby, które zobowiązały się do tej modlitwy. Po Mszy św. odprawimy wspólnie drogę krzyżową.
Spowiedź piątkowa w godz. 16.30.
Uroczyste obchody zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy Mszą wigilijną w sobotę. o godz. 18.00.

Dziś przeżywamy ROCZNICĘ MISJI PARAFIALNYCH W modlitwie towarzyszy nam zespól ewangelizacyjny Eo Nomine. Dorota i Marek Choszczykowie. Członkowie zespołu dzielą się też z nami świadectwem działania Łaski Bożej w ich posłudze wśród uwięzionych, chorych, umierających i życiu osobistym.
Podczas Mszy świętych odnawiamy akt zawierzenia Jezusowi, który składaliśmy podczas misji.
Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć płytę NIEBO z której dochód przeznaczony jest na misję "Sercem do Serca".

W wakacje harcerze pragną zorganizować obóz harcerski. Brakuje i im jednak środków. Aby ich wspomóc w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na ten cel. Harcerze zbierając datki będą częstowali ofiarodawców krówkami z napisem Harcerze Glinojeck. Okolicznościowe cukierki ufundował ks. Proboszcz i ks. Prefekt.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję serdecznie za zamówioną w mojej intencji i w intencji poprzedniego proboszcza ks. Stanisława Mariańskiego Mszę św. z okazji rocznicy święceń kapłańskich. Dziękuję także wszystkim, którzy przyszli się razem modlić.

Dziękuję za ofiary na kościół składane w ubiegłą niedzielę. Bardzo się cieszę, że zebraliśmy 3 860 zł. Niech Bóg błogosławi tym, którzy troszczą się o Jego świątynię. Prace przy kościele już się zaczęły.

Prawdopodobnie w tygodniu będą już zakładane nowe okna. Jeszcze jest ostatnia szansa by zostać sponsorem okien do kaplicy Matki Bożej.

SPOTKANIA:
Przygotowanie dzieci do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. we wtorek i czwartek o godz. 16.00.
Spowiedź przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. w piątek od godz. 16.30.
W sobotę od godz. 10.00 do 11.00 i po południu od godz. 16.30 do 18.00.
Spotkania dla kandydatów do bierzmowania poniedziałek i środa godz. 16.00.
Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00

Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”
Nigdy nie oceniajcie osób, które przychodzą do kościoła, bo kościół to nie muzeum dla świętych, lecz szpital dla grzeszników. Pomimo wstydu, postanowiłem pójść do spowiedzi. Pierwszy raz w życiu powiedziałem całą prawdę o sobie. Gdy usłyszałem słowa: „Ja odpuszczam tobie grzechy”, po raz pierwszy poczułem się wolny i zaakceptowany taki, jaki jestem. Poczułem, że Bóg mnie kocha. Dostałem nowe życie.

Dziękują za ofiary na remont kościoła:
J i Z Jeżewscy 100,00 zł
Grzegorz Lubiński Glinojeck 100,00 zł
Ofiara bezimienna Glinojeck 100,00 zł
Kołakowscy Nadrzeczna 100,00 zł

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.

13 - 24 lipca organizowana jest pielgrzymka do WŁOCH - sanktuaria: Kahlenberg, Padwa, Rzym, Monte Casino, Asyż, Cascia, Roccaporena, Manopello, San Giovanni Rotondo, Pompeje, Neapol, Loreto. Koszt 750 zł. 400 euro. W sprawie wyjazdu proszę zgłaszać się do ks. Proboszcza

Dodano: 2019-06-01 18:25:12

W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek. O dary Ducha św. będziemy modlili się po Mszy św. o godz. 17.00. Na nowennę zaprawszy kandydatów do bierzmowania.

W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca

Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.
W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00.
Spotkanie Kół Żywego Różańca w sobotę o godz. 16.00.

W czwartek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Rycerzy Jana Pawła II i ich rodzin z okazji rocznicy powstania chorągwi w naszej parafii.

W czwartek o godz. 18.00
Msza św. w intencji:
- świętości w rodzinach,
- małżeństw zagrożonych,
- o dar potomstwa.
Modlimy się przy relikwiach św. małżonków Zeli i Ludwika i Martin.


Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin.

Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu na wszystkich Mszach św. Adorację poprowadzi zespół ewangelizacyjny Eo Nomine. Po sumie o 11.30 procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną i dzieci sypiące kwiatkami.

SPOTKANIA:
Przygotowanie dzieci do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. we wtorek i czwartek o godz. 16.00.
Spotkanie z rodzicami dzieci klas IV w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

W uroczystym dniu Pierwszej Komunii Świętej życzymy dzieciom dużo łask Bożych, trwałego szczęścia, czystego serca i opieki Jezusa Chrystusa.

W ubiegłym roku w czerwcu przeżywaliśmy misje ewangelizacyjne w naszej parafialne. W rocznicę tego wydarzenia, w niedzielę 2 czerwca na Mszach św. będzie się modlić z nami zespół Eo Nomine. Dorota i Marek Choszczykowie członkowie zespołu podzielą się też z nami świadectwem działania Łaski Bożej w ich posłudze wśród uwięzionych, chorych, umierających i życiu osobistym. Podczas Mszy świętych odnowimy akt zawierzenia Jezusowi, który składaliśmy podczas misji.
Ewangelizacyjną działalność Eo Nomine będziemy mogli wesprzeć kupując płytę „Niebo” będącą podróżą po świecie muzyki i historii z hospicjum w Wołominie, w którym zespół posługuje.

REMONT KOŚCIOŁA
W poniedziałek rozpocznie się kolejny etap prac remontowych przy kościele. Jest to największy odcinek do wykonania. Jeśli środki na to pozwolą dokończymy wykonanie elewacji w tym roku.

Ofiary dziś składane dziś na tace przeznaczone są na remont kościoła.

Dodano: 2019-05-25 20:02:36

Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

Trwają nabożeństwa majowe.
Zapraszamy do modlitwy codziennie o godz. 17.30.


W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30
odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej

Módlmy się aby dzieci rozwijały przyjaźń z Jezusem i nigdy od niego nie odeszły. Dzieci będą uczestniczyły w białym tygodniu codziennie o godz. 17.00 uczestnicząc we Mszy Świętej i przyjmując Komunię Świętą

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.00.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30.
Jezus stale kierował wzrok uczniów na swojego Ojca. Słowo „ojciec", w odniesieniu do Boga, występuje w Ewangelii ponad 400 razy. Modlitwa, podana za wzór każdej dobrej modlitwy, jest skierowana właśnie do Ojca. Na modlitwie przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie wspólnie odkryjemy miłość Ojca, co pozwoli nam zobaczyć prawdziwe oblicze Boga i w zaufaniu oddać Mu swoje życie.

W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

SPOTKANIA:
Przygotowanie dzieci do pierwszej Komunii Świętej
we wtorek i czwartek o godz. 16.00.
Sprzątanie kościoła w piątek od godz. 18.30.
Spowiedź w sobotę od godz. 10.00 do 11.00.
Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00

UROCZYSTOŚCI W CZERWCU:
2 czerwca Zespół Ewangelizacyjny - Eo Nomine.
9 czerwca godz. 11.30 Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego
16 czerwca godz. 16.00 – Bierzmowanie

W kwietniu ogłaszałem, że przy remoncie elewacji trzeba będzie wymienić także stare drewniane okna. Koszt wymiany okien to 12 750 zł. Prosiłem o sponsorów na okna i zgłosiły się dwie osoby, które ofiarowały na ten cel po 5 tys. zł. Składam serdeczne Bóg zapłać. Mamy już 10 tys. zł. Zostało jeszcze 2 700 zł. dla kolejnych fundatorów.
Prace przy kościele rozpoczną się 27 maja.

W ostatnią niedzielę miesiąca 26 maja ofiary na tace przeznaczone będą na remont kościoła.
Dziękuję za ofiary na remont kościoła:
Ofiara na konto parafialne 1 000.00 zł.
Ofiara z okazji ślubu 300.00 zł.
Barbara Jasińska Wkra 100.00 zł.
Irena i Franciszek Zabłoccy Kamionka 100.00 zł.

Ofiary można także przekazywać na konto parafialne: nr konta
Bank Spółdzielczy w Glinojecku.
PARAFIA RZYMSK. KATOL. ŚW.
STANISŁAWA BM W GLINOJECKU
ul. Kościelna 1
82 8229 0005 0000 1044 2000 0001


Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja "Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły w przyszłym roku. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i pod hasłem „Dar na Stulecie”. Akcje można zgłaszać indywidualnie na stronie, lub przez parafię

PODZIĘKOWANIA:
Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu pikniku rodzinnego 12 maja
Pomagali nam:
Zakład Przetwórstwa Mięsnego pana Zdzisława Zielonkowskiego, Zbigniewa Pielacha, Ryszarda Rzeczkowkiego, Piekarnia Bartosza Wichowskiego, Sklep Wielobranżowy pana Wojciecha Hermana, Sklep Groszek pana Andrzeja Nowakowskiego, Sklep Gram Market .
Dziękujemy państwu Dorocie i Piotrowi Zielonkowskim, Natalii Nebeluk, Jeremiaszowi Wiśniewskiemu i Rycerzom Jana Pawła II.

Dodano: 2019-05-18 23:34:33
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Strona 4 z 9