Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego.
Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 17.00.

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej adoracji o powołania do kapłaństwa od godz. 16.00 oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 18.00.

Codziennie odprawiana jest Droga Krzyżowa w intencji parafii, w Piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam osoby, które zobowiązały się do tej modlitwy. Po Mszy św. odprawimy wspólnie drogę krzyżową.
Spowiedź piątkowa w godz. 16.30.
Uroczyste obchody zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy Mszą wigilijną w sobotę. o godz. 18.00.

Dziś przeżywamy ROCZNICĘ MISJI PARAFIALNYCH W modlitwie towarzyszy nam zespól ewangelizacyjny Eo Nomine. Dorota i Marek Choszczykowie. Członkowie zespołu dzielą się też z nami świadectwem działania Łaski Bożej w ich posłudze wśród uwięzionych, chorych, umierających i życiu osobistym.
Podczas Mszy świętych odnawiamy akt zawierzenia Jezusowi, który składaliśmy podczas misji.
Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć płytę NIEBO z której dochód przeznaczony jest na misję "Sercem do Serca".

W wakacje harcerze pragną zorganizować obóz harcerski. Brakuje i im jednak środków. Aby ich wspomóc w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na ten cel. Harcerze zbierając datki będą częstowali ofiarodawców krówkami z napisem Harcerze Glinojeck. Okolicznościowe cukierki ufundował ks. Proboszcz i ks. Prefekt.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję serdecznie za zamówioną w mojej intencji i w intencji poprzedniego proboszcza ks. Stanisława Mariańskiego Mszę św. z okazji rocznicy święceń kapłańskich. Dziękuję także wszystkim, którzy przyszli się razem modlić.

Dziękuję za ofiary na kościół składane w ubiegłą niedzielę. Bardzo się cieszę, że zebraliśmy 3 860 zł. Niech Bóg błogosławi tym, którzy troszczą się o Jego świątynię. Prace przy kościele już się zaczęły.

Prawdopodobnie w tygodniu będą już zakładane nowe okna. Jeszcze jest ostatnia szansa by zostać sponsorem okien do kaplicy Matki Bożej.

SPOTKANIA:
Przygotowanie dzieci do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. we wtorek i czwartek o godz. 16.00.
Spowiedź przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. w piątek od godz. 16.30.
W sobotę od godz. 10.00 do 11.00 i po południu od godz. 16.30 do 18.00.
Spotkania dla kandydatów do bierzmowania poniedziałek i środa godz. 16.00.
Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00

Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”
Nigdy nie oceniajcie osób, które przychodzą do kościoła, bo kościół to nie muzeum dla świętych, lecz szpital dla grzeszników. Pomimo wstydu, postanowiłem pójść do spowiedzi. Pierwszy raz w życiu powiedziałem całą prawdę o sobie. Gdy usłyszałem słowa: „Ja odpuszczam tobie grzechy”, po raz pierwszy poczułem się wolny i zaakceptowany taki, jaki jestem. Poczułem, że Bóg mnie kocha. Dostałem nowe życie.

Dziękują za ofiary na remont kościoła:
J i Z Jeżewscy 100,00 zł
Grzegorz Lubiński Glinojeck 100,00 zł
Ofiara bezimienna Glinojeck 100,00 zł
Kołakowscy Nadrzeczna 100,00 zł

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.

13 - 24 lipca organizowana jest pielgrzymka do WŁOCH - sanktuaria: Kahlenberg, Padwa, Rzym, Monte Casino, Asyż, Cascia, Roccaporena, Manopello, San Giovanni Rotondo, Pompeje, Neapol, Loreto. Koszt 750 zł. 400 euro. W sprawie wyjazdu proszę zgłaszać się do ks. Proboszcza

Dodano: 2019-06-01 18:25:12

W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek. O dary Ducha św. będziemy modlili się po Mszy św. o godz. 17.00. Na nowennę zaprawszy kandydatów do bierzmowania.

W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca

Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.
W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00.
Spotkanie Kół Żywego Różańca w sobotę o godz. 16.00.

W czwartek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Rycerzy Jana Pawła II i ich rodzin z okazji rocznicy powstania chorągwi w naszej parafii.

W czwartek o godz. 18.00
Msza św. w intencji:
- świętości w rodzinach,
- małżeństw zagrożonych,
- o dar potomstwa.
Modlimy się przy relikwiach św. małżonków Zeli i Ludwika i Martin.


Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin.

Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu na wszystkich Mszach św. Adorację poprowadzi zespół ewangelizacyjny Eo Nomine. Po sumie o 11.30 procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną i dzieci sypiące kwiatkami.

SPOTKANIA:
Przygotowanie dzieci do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. we wtorek i czwartek o godz. 16.00.
Spotkanie z rodzicami dzieci klas IV w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

W uroczystym dniu Pierwszej Komunii Świętej życzymy dzieciom dużo łask Bożych, trwałego szczęścia, czystego serca i opieki Jezusa Chrystusa.

W ubiegłym roku w czerwcu przeżywaliśmy misje ewangelizacyjne w naszej parafialne. W rocznicę tego wydarzenia, w niedzielę 2 czerwca na Mszach św. będzie się modlić z nami zespół Eo Nomine. Dorota i Marek Choszczykowie członkowie zespołu podzielą się też z nami świadectwem działania Łaski Bożej w ich posłudze wśród uwięzionych, chorych, umierających i życiu osobistym. Podczas Mszy świętych odnowimy akt zawierzenia Jezusowi, który składaliśmy podczas misji.
Ewangelizacyjną działalność Eo Nomine będziemy mogli wesprzeć kupując płytę „Niebo” będącą podróżą po świecie muzyki i historii z hospicjum w Wołominie, w którym zespół posługuje.

REMONT KOŚCIOŁA
W poniedziałek rozpocznie się kolejny etap prac remontowych przy kościele. Jest to największy odcinek do wykonania. Jeśli środki na to pozwolą dokończymy wykonanie elewacji w tym roku.

Ofiary dziś składane dziś na tace przeznaczone są na remont kościoła.

Dodano: 2019-05-25 20:02:36

Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

Trwają nabożeństwa majowe.
Zapraszamy do modlitwy codziennie o godz. 17.30.


W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30
odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej

Módlmy się aby dzieci rozwijały przyjaźń z Jezusem i nigdy od niego nie odeszły. Dzieci będą uczestniczyły w białym tygodniu codziennie o godz. 17.00 uczestnicząc we Mszy Świętej i przyjmując Komunię Świętą

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.00.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30.
Jezus stale kierował wzrok uczniów na swojego Ojca. Słowo „ojciec", w odniesieniu do Boga, występuje w Ewangelii ponad 400 razy. Modlitwa, podana za wzór każdej dobrej modlitwy, jest skierowana właśnie do Ojca. Na modlitwie przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie wspólnie odkryjemy miłość Ojca, co pozwoli nam zobaczyć prawdziwe oblicze Boga i w zaufaniu oddać Mu swoje życie.

W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

SPOTKANIA:
Przygotowanie dzieci do pierwszej Komunii Świętej
we wtorek i czwartek o godz. 16.00.
Sprzątanie kościoła w piątek od godz. 18.30.
Spowiedź w sobotę od godz. 10.00 do 11.00.
Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00

UROCZYSTOŚCI W CZERWCU:
2 czerwca Zespół Ewangelizacyjny - Eo Nomine.
9 czerwca godz. 11.30 Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego
16 czerwca godz. 16.00 – Bierzmowanie

W kwietniu ogłaszałem, że przy remoncie elewacji trzeba będzie wymienić także stare drewniane okna. Koszt wymiany okien to 12 750 zł. Prosiłem o sponsorów na okna i zgłosiły się dwie osoby, które ofiarowały na ten cel po 5 tys. zł. Składam serdeczne Bóg zapłać. Mamy już 10 tys. zł. Zostało jeszcze 2 700 zł. dla kolejnych fundatorów.
Prace przy kościele rozpoczną się 27 maja.

W ostatnią niedzielę miesiąca 26 maja ofiary na tace przeznaczone będą na remont kościoła.
Dziękuję za ofiary na remont kościoła:
Ofiara na konto parafialne 1 000.00 zł.
Ofiara z okazji ślubu 300.00 zł.
Barbara Jasińska Wkra 100.00 zł.
Irena i Franciszek Zabłoccy Kamionka 100.00 zł.

Ofiary można także przekazywać na konto parafialne: nr konta
Bank Spółdzielczy w Glinojecku.
PARAFIA RZYMSK. KATOL. ŚW.
STANISŁAWA BM W GLINOJECKU
ul. Kościelna 1
82 8229 0005 0000 1044 2000 0001


Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja "Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły w przyszłym roku. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i pod hasłem „Dar na Stulecie”. Akcje można zgłaszać indywidualnie na stronie, lub przez parafię

PODZIĘKOWANIA:
Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu pikniku rodzinnego 12 maja
Pomagali nam:
Zakład Przetwórstwa Mięsnego pana Zdzisława Zielonkowskiego, Zbigniewa Pielacha, Ryszarda Rzeczkowkiego, Piekarnia Bartosza Wichowskiego, Sklep Wielobranżowy pana Wojciecha Hermana, Sklep Groszek pana Andrzeja Nowakowskiego, Sklep Gram Market .
Dziękujemy państwu Dorocie i Piotrowi Zielonkowskim, Natalii Nebeluk, Jeremiaszowi Wiśniewskiemu i Rycerzom Jana Pawła II.

Dodano: 2019-05-18 23:34:33

Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy - gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.
Dzisiejsze nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 16.00 ofiarujemy w tej właśnie intencji.
Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13 dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutro o godz. 17.30.
To nabożeństwo ofiarujemy Matce Bożej jako wynagrodzenie za profanacje jej wizerunku w naszej Ojczyźnie. Będziemy także modlić się o nawrócenie grzeszników. Na znak naszego oddania i wynagrodzenia Matce Bożej przynieśmy po jednym kwiecie, który złożymy u stóp Matki Bożej.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30. W dniu św. Andrzeja Boboli patrona Polski w czasie adoracji będziemy modlili się w intencji Ojczyzny.

Faustyna doznała następującego objawienia:
„W pewnej chwili ujrzałam stolicę Baranka Bożego i przed tronem trzech świętych: Stanisława Kostkę, Andrzeja Bobolę i Kazimierza—królewicza, którzy się wstawiali za Polskę” (Dz. 689).

Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 26 maja na Mszy św. o godz. 11.30.

SPOTKANIA:
Przygotowanie dzieci do pierwszej komunii św. we wtorek i czwartek o godz. 16.00.
Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00

W najbliższą sobotę, 18 maja przypada 99 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.
Z tej okazji Rycerze Jana Pawła II zapraszają na uroczystą Mszę św. w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie przy ulicy Krakowskie Przedmieście 3, która zostanie odprawiona w sobotę 18 maja o godz. 13.00 w intencji naszej Ojczyzny.
Uroczystość uświetni orkiestra dęta gminy Gorzkowice oraz Warszawski Chór Archikatedralny św. Jana Pawła II.

Dziękuję za ofiary na remont kościoła:
Barbara Jasińska Wkra 50.00 zł.
Janina Gadomska Wkra 100.00 zł.
Anna i Gabriel Betlewicz Glinojeck 100.00 zł

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski. W 1819 Andrzej Bobola objawił się dominikaninowi Alojzemu Korzeniewskiemu. Zakonnik po dłuższych modlitwach zanoszonych w intencji odzyskania przez Polskę niepodległości ujrzał postać, która przedstawiła się jako Andrzej Bobola. Ojciec Korzeniewski otrzymał polecenie spojrzenia przez okno, wówczas jego oczom ukazała się - zamiast znajomego widoku wirydarza wileńskiego klasztoru - rozległa równina. Widok ten miał przedstawiać, jak powiedział Andrzej Bobola, ziemię pińską, gdzie dostąpił „chwały cierpień męczeństwa za wiarę Chrystusową”. Wkrótce widok uległ gwałtownej zmianie - równinę pokryło walczące zaciekle wojsko. „Gdy skończy się wojna, którą widzisz, wtedy, królestwo Polski zostanie przywrócone przez miłosierdzie Boże, a ja zostanę w nim uznany jako główny patron” - usłyszał o. Korzeniewski.

Dodano: 2019-05-11 22:13:46

Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

XI Tydzień Biblijny i Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego
W dniach 5-11.05.2019 w Kościele w Polsce przeżywać będziemy XI Tydzień Biblijny pod hasłem: "Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego" (1 P 1,12). Nawiązujemy także do Pierwszej Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 roku.
W Tygodniu Biblijnym pragniemy przekazać wiernym wrażliwość na Boże Słowo, które pozostawił dla nas Bóg na kartach Pisma Świętego. Życie osób, które regularnie czytają Pismo Święte zakorzenia się w relacji z Jezusem Chrystusem. Do tego prowadzi nas nasza wiara, a Pismo Święte stanowi jeden z ważniejszych w tym impulsów. Lektura Pisma Świętego pozwala nam spojrzeć na życie z perspektywy celu ostatecznego, jakim jest spotkanie ze Zbawicielem.
Ważne jest by z Pismem Świętym zapoznawać dzieci. Z orędziem bożym trzeba docierać do najmłodszych i uwrażliwiać ich, że nie jest to opowieść baśniowa, ale rzeczywistość zbawcza, od której zależy charakter naszego życia duchowego".

W zakrystii można obejrzeć bardzo ładne wydanie komiksowe Biblii Można także zapisać się na kupno tej książki oraz także nabyć Pismo Święte.

W środę przypada uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski i patrona naszej parafii.
ODPUST parafialny będziemy przeżywali w niedzielę12 maja Kazania wygłosi ks. kan. Dr Włodzimierz Piętka Dyrektor Oddziału Płockiej Edycji Tygodnika „Gość Niedzielny”. Uroczysta suma o godz. 11.30. Po Mszy św. PIKNIK RODZINNY -Atrakcje dla dzieci, dmuchawce, gry, konkursy, kącik animacyjny. Zapraszamy rodziny do wspólnego spędzenia czasu.

Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
W czwartek Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30 do 19.30. Na adorację zapraszamy małe dzieci z matkami. Od godz. 19.00 adoracja w ciszy.
Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; Jezus I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.
Ewangelia św. Marka

W tym roku przypada 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki - wybitnego kompozytora, dyrygenta oper, orkiestr symfonicznych i chórów oraz pedagoga. Ogólnopolskie obchody upamiętniające rocznicę urodzin „ojca opery polskiej” odbędą się w niedzielę, 5 maja br. Odpowiadając na prośbę Prezydenta RP i Przewodniczącego KEP zachęcamy, aby w niedzielę, 5 maja br. podczas Mszy świętych lub po ich zakończeniu, odśpiewać utwór „Ojcze z niebios”, do którego muzykę skomponował Stanisław Moniuszko, piastujący w latach 1840 – 1858 posadę organisty w kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Apostoła Ewangelisty w Wilnie.

Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego podczas Mszy Świętej w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8,00.

W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

SPOTKANIA:
Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00
Spotkanie z rodzicami dzieci klas IV w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, przed sumą.
Dzieci miały duża wolnego. Proszę, by nauczyły się pytań z katechizmu na najbliższą religię.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję pocztom sztandarowym ze szkół, strażakom, harcerzom i wszystkim, którzy modlili się na Mszy za Ojczyznę.

Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za naprawienie schodów do kościoła i chodnika procesyjnego. Kiedyś będzie trzeba zrobić nowe schody. Chodzi o to, by można było wchodzić do kościoła

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego i Dobre Nowiny.

Film 07.05.2019 Godz. 17.00 - Miłość i Miłosierdzie” to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny w znanej nam dziś formie kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa. Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek jest identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim.
Na film zapraszamy do Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury.
Ceny biletów 16 normalny 14 ulgowy, 12 z kartą Visa

12 maja 2019 będzie także otwarcie wystawy Ojcowie Założyciele UE w obecności Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc. Wystawa opowiada o ideach i wizjonerach, których myśli i spory leżały u podstaw stworzenia wyjątkowego projektu europejskiej wspólnoty. Ojcowie Założyciele UE to projekt edukacyjny, nawiązujący do 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

WYDATKI PARAFIALNE
Koszt wywozu śmieci z cmentarza kwartalnie to 6 240 zł. do 15 maja wyniesie 12 480 zł. Na wywóz śmieci złożyło do tej pory ofiary tylko kilkanaście rodzin z parafii. Śmieci trzeba dodatkowo ładować do pojemników ponieważ parafianie nie wrzucają śmieci do koszy. Śmieci jest tak dużo, że pomimo opróżniania pojemników raz w tygodniu śmieci ciągle przybywa. Żeby uprzątnąć te śmieci trzeba zapłacić następne dwanaście tysięcy. Jeśli pieniądze przeznaczone będą na uprzątanie śmieci, to zbraknie ich na remont kościoła. To są te same pieniądze - parafialne. Kto wyrzuca śmieci powinien dołożyć się do ich uprzątnięcia. To wynika ze sprawiedliwości.

Dziękują za ofiary na remont kościoła:
Paweł Grzegorzewski Glinojeck 50.00 zł
Anna i Paweł Bakierzyńscy Wkra 150.00 zł
Ofiara bezimienna Glinojeck 200.00 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,
8 V – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.

Dodano: 2019-05-05 11:39:12
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Strona 6 z 10