XI NIEDZIELA ZWYKŁA


18 CZERWCA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEMinęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii o godz. 18.00 będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.
W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.
W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Pana Boga. Msze Święte o godz. 17.30 i 18.00.
Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.
Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 - procesja wokół kościoła.
W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. Nabożeństwo czerwcowe przed Mszą św. o godz. 18.00. W ten czwartek będziemy się modlić w intencji dzieci, które pierwszy raz przyjęły Pan Jezusa, oraz dzieci, które odnowiły przyrzeczenia chrztu jak również za bierzmowanych, aby dochowały wierności przyżeczeniom, które składały Bogu podczas tych uroczystości.

Tradycyjnie w Kościele Katolickim uroczyście obchodzi się Ostatniego dnia oktawy, w czwartek, kapłan święci wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Po Mszy Św. błogosławieństwo dzieci.
W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po Mszy wieczorowej zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych na ognisko przy kościele.


 
Spotkania:


Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00.


Spotkanie Radu Duszpasterskiej we wtorek po nabożeństwie wieczorowym.Sprawozdanie z prac gospodarczych w parafii Glinojeck

sierpień 2014 – czerwiec 2017 r.
W tym czasie zostało wykonane:


Drewniane zabezpieczenie na wieży 4 500 zł.


Alejkę na cmentarzu 22 000 zł.


Wymiana pieca do centralnego ogrzewania 9 000 zł.


Elektryczny piec akumulacyjny na wikariat 1 950 zł.


Nagłośnienie w kościele 32 000 zł.


Balustrady zabezpieczające przy schodach wewnątrz wieży. 4 500. zł.


Parapety zewnętrzne przy oknach witrażowych, uszczelniony dach na kościele i cokół wokół kościoła ok. 7 000. zł.


Chodnik dywanowy przez środek kościoła 3 000. zł.


Na plebanii zostały odnowione drzwi i wejście do kancelarii parafialnej odnowione kominy i założony panel słoneczny do ogrzewania wody - ok. 4 000. zł.


Maszyna szorująca podłogi 8 000. zł.


Za cmentarzem został wyrównany teren dla samochodów i zrobione z kostki brukowej, miejsce na odpady i kosze na śmieci 1 400 zł.


Wycięcie i uprzątnięcie drzewa na cmentarzu 1 600 zł.


Odtworzyłem dokumentacje kościoła, założenie książki obiektów budowlanych kościoła i plebanii 3 400. zł.


Ekspertyza stanu cegieł i projekt elewacji kościoła 14 000 zł.


Remont wikariatu i sali katechetycznej 26 000 zł.


Został rozpoczęty remont wieży i elewacji kościoła. Pracę wykonuje Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe Piotra Morawskiego z Nasielska. Nadzór budowlany prowadzi inżynier Kazimierz Sadkowski.


Wykonanie elewacji wieży będzie kosztowało 130 000 zł.


Na remont wieży zostało zebranych przez poprzedniego proboszcza ks. Stanisław Mariańskiego 60 000 zł., które są na koncie parafialnym.


Aby zebrać brakującą kwotę proponuję składkę na remont wieży w wysokości 100 zł. od rodziny. Osoby zamożniejsze mogą złożyć więcej. Ofiary proszę składać w podpisanych kopertach. Będę informował ile zebraliśmy pieniędzy i kto składał ofiary.
Podziękowania:


Serdecznie dziękuję za ofiary z bierzmowania 720 zł. i z Bożego Ciała 1 821 zł Tym razem ofiary będą przeznaczone na opłacenie podatków parafialnych i energii elektrycznej w kościele czystości i innych niezbędnych rzeczy.Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy brali udział w procesji w uroczystość Bożego Ciała. Szczególnie serdecznie dziękuje asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, ministrantom, chórowi parafialnemu, strażakom. Dziękuję za pięknie przygotowane ołtarze.Dziękuję wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały przy sprzątaniu kościoła. Jestem także wdzięczny młodzieży z klasy II C, I B i bierzmowanym za pomoc w sprzątaniu.


Dziękuję pani Nazar za przygotowanie młodzieży do bierzmowania i zorganizowanie młodzieży do sprzątania .PEREGRYNACJA zakończyła się peregrynacja Kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej we wiosce Garwarz Nowy. W następną niedzielę na Mszy o godz. 11.30 Obraz będzie przekazany do wioski Wólka Garwarska. Zapraszam przedstawicieli wioski.
Z okazji 20 – lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Stanisława

 Reymonta w Glinojecku organizowany jest w dniu 23 września 2017 r.


I ZJAZD ABSOLWENTÓW


Szczegóły na stronie liceum
www.loglinojeck.pl oraz pod numerami telefonów 692 523 679, 533 707 882 oraz 796 230 161.
 
27 czerwca, we wtorek, przez naszą parafię będzie przechodziła


XI Piesza Pielgrzymka z Łomianek do Gietrzwałdu.


Jak co roku, w Środborzu, koło godziny 14.00 pielgrzymi zatrzymają się na odpoczynek. Bardzo proszę mieszkańców o przygotowanie posiłku dla około 70 osób. Dla pątników oraz mieszkańców wystąpi gościnnie zespół "Moja Rodzina".

 
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:


21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.

Dodano: 2017-06-18 07:57:26

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY


11 CZERWCA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą - jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.
W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.


W Boże Ciało Msze Święte o godz. 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00 Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 11.30. O przygotowanie ołtarzy na procesję prosimy w tradycyjnych miejscach.


Prosimy wszystkich mieszkańców o włączenie się w przygotowania ołtarzy !!!
W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie o godz. 18.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.
Spotkania:


Próba dla kandydatów do bierzmowania ze świadkami w poniedziałek o godz. 18.30.


Zbiórka ministrantów w poniedziałek o godzinie 18.30.


Próba dzieci sypiących kwiatkami w poniedziałek o godz. 18.30.
Serdecznie proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu mamy wizytację biskupią i Uroczystość Bożego Ciała. Chcemy dokładniej posprzątać kościół nie tylko ze względu na te uroczystości lecz przede wszystkim dlatego, że jest to Dom Boży. Proszę kobiety i mężczyzn w poniedziałek od godz. 9.00. i po południu po wieczorowej Mszy św. Wieczorem zapraszam także młodzież  przystępującą do bierzmowania. Chodzi o sprzątnięcie kościoła w tych miejscach, gdzie nie można użyć maszyny do mycia, trzeba umyć kilka okien, posprzątać wikariat po zakończonym remoncie. Troska o kościół jest także wyrazem naszej czci dla Boga.
Będziemy też razem z ks. Biskupem modlić się za zmarłych na cmentarzu. Zadbajmy też o wygląd cmentarza i grobów swoich i księży, którzy pracowali w naszej parafii.
We wtorek 13 czerwca w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna parafii, którą przeprowadzi ks. biskup Mirosław Milewski.


Program wizytacji:


10.00 Spotkanie z dyrektorami szkół


11.00 Różaniec fatimski Koła Żywego Różańca Przejście na cmentarz modlitwa za zmarłych kapłanów i wiernych spoczywających na cmentarzu.

 
15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego Sprawozdanie grup działających w parafii.


17.00 Msza św. sprawowana przez Ks. Biskupa Mirosława Milewskiego w intencji parafii i młodzieży przystępującej do Bierzmowania. Nabożeństwo Czerwcowe.
Serdecznie zapraszam parafian na wspólną modlitwę i spotkania z Księdzem Biskupem.
Podziękowania:


Serdecznie dziękuję za ofiary z ubiegłej niedzieli zebraliśmy 2 860 zł.


Dziękuję młodzieży przystępującej do bierzmowania i ich rodzicom za ofiarę na kościół 2 025 zł.


Dzięki ofiarom wcześniejszym i obecnym mamy już pokryte koszty przygotowania technicznego i projektu elewacji kościoła. Ofiary z dzisiejszej niedzieli i z bierzmowania będą już przeznaczone na rozpoczynające się prace przy kościele.
Sprawy gospodarcze:


Po zakończonym remoncie wikariatu i sali katechetycznej przystępujemy do poważniejszego remontu kościoła. Z trzech firm została wybrana jedna, która zaproponowała najlepsze warunki i ma dobrą rekomendację. Jak widzimy firma od razu zabrała się do pracy w tym tygodniu będą już postawione rusztowania wokół całej wieży.


Najpierw będą obtłukiwane ściany z odpadających fragmentów cegły.W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:


13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach;


14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau;


17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb
”.

Dodano: 2017-06-11 12:51:20

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

4 CZERWCA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.


„Wesprzyjmy dzieło budowy Świątyni Opatrzności” – zachęca biskup płocki Piotr Libera w liście skierowanym do proboszczów diecezji płockiej. W odpowiedzi na ten apel w całej diecezji przed kościołami trwa dziś zbiórka na dokończenie budowy tego wotum narodu.
W poniedziałek, 5 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież bł. Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele. Msze św. będą o godz. 10.00. 17.30 i o 18.00.
We wtorek, 6 czerwca, przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem. Po Mszy św. o godz. 17.30 odmówimy litanię do Błogosławionego.
W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
W czerwcu codziennie o godz. 18.30 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.
W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy obchodzili

uroczystość Najświętszej Trójcy.

Spotkania:


Próba dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w czwartek po Mszy św. o godzinie 18.30.


Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków i rodziców w piątek od godziny 17.00.


Spotkanie Rady Duszpasterskiej w piątek o godz. 19.00.


We wtorek 13 czerwca w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadzi ks. biskup Mirosław Milewski. Dokładny program wizytacji będzie podany w następną niedzielę.                                    


Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego będzie czuwanie modlitewne o dary Ducha Świętego po Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy tych, którzy chcą doświadczyć Bożej Miłości.

Podziękowania:


Serdecznie dziękuję dzieciom przystępującym do Pierwszej Komunii św. i ich rodzicom za ofiarę na kościół 3 950 zł. oraz za ofiary na tacę z ubiegłej niedzieli - 3 110 zł.


Również serdecznie dziękuję dzieciom, które dziś przeżywają Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. i ich rodzicom za ofiarę na kościół 4 450 zł.
Pieniądze, łącznie z ofiarami z dzisiejszej niedzieli będą przeznaczone na zapłacenie za opracowanie dokumentacji i projektu remontu elewacji kościoła, której koszt wyniósł 14 760 zł.
Sprawy gospodarcze:


Został już w całości ukończony remont wikariatu i sali katechetycznej. Pamiętamy, że w ubiegłym roku sprawa „obskurnych warunków” na wikariacie została postawiona na forum diecezji. Takie warunki panowały już od dawna. Został zrobiony kapitalny remont pomieszczeń: ocieplane ściany, ocieplone i podwieszane sufity, nowe podłogi, drzwi, ogrzewanie, oświetlenia. Od nowa zrobiona łazienka. Dziękuję wszystkim, którzy składają ofiary na tacę, dzięki którym można prowadzić remonty. W najbliższym czasie mieszkania przydadzą się dla pracowników, którzy będą pracowali przy wieży kościoła.
W czwartek 15 czerwca będziemy obchodzić

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00.


Po Eucharystii o godz. 11.30 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków.


Trasa procesyjna podczas uroczystości Bożego Ciała będzie następująca: wyjście z kościoła, ul. Wojska Polskiego, ul. Władysława Broniewskiego, ul. Torfa Załęskiego, ul. Ciechanowska, ul. Kościelna. Zakończenie procesji przed kościołem.


Prosimy o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach.


Prosimy wszystkich mieszkańców o włączenie się w przygotowania ołtarzy !!!10 czerwca odbędzie się autokarowa pielgrzymka zapisanych wcześniej dzieci i młodzieży do Czerwińska. Wyjazd sprzed kościoła o godzinie 9.00, powrót około godziny 18.00.
 
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:


10 VI – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński

Dodano: 2017-06-04 09:11:18

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO


28 MAJA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEDziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.
Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

Modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha. Nowenna do Ducha Świętego codziennie po Mszy św. o godz. 17.30.
W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili zwiastowania i niesie Go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie, podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. My przez chrzest również jesteśmy zobowiązani do niesienia światu dobrej nowiny o zbawieniu. Niech to święto pobudzi nas do większej gorliwości apostolskiej.
W tym tygodniu - w najbliższy czwartek - rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.30 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.
W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.
W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele o godz. 17.00. Pamiętajmy o modlitewnej prośbie o liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz o adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej. Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę.
W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 i nowenna do Ducha Świętego.
SPOWIEDŹ przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. w czwartek od godz. 17.00 do 18.00, w piątek od godz. 17.00 do 18.30. w sobotę od godz. 10.00 do 11.00 i po południu od godz. 17.00 do 18.30. Zachęcamy wszystkich członków rodziny by przyjęli komunię św. w intencji dzieci.
Niech Bóg błogosławi wszystkie dzieci, które w dniu dzisiejszym przyjęły pierwszy raz Pana Jezusa do serca. Aby przedłużyć radość dzisiejszego święta dzieci będą przychodziły codziennie w „Białym Tygodniu” na Mszę św. o godz. 18.00.
Serdecznie dziękuję za ofiary od dzieci i te złożone dziś na tacę. Będą one przeznaczone na zapłacenie za opracowanie dokumentacji i projektu remontu elewacji kościoła, której koszt wyniósł 14 760 zł.
Spotkania:


Próby do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. poniedziałek i środę o godz. 18.30.


Spotkanie kandydatów do bierzmowania w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00.


Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00, a o godz. 12.00 - zbiórka lektorów.
W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego będzie czuwanie modlitewne o dary Ducha Świętego po Mszy św. o godz. 16.00.

Zapraszamy, którzy chcą doświadczyć Bożej Miłości.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:


29 V - św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, z domem macierzystym w Pniewach, wielka wychowawczyni i opiekunka młodzieży;


1 VI - św. Justyn (†165), męczennik, największy apologeta chrześcijański II wieku, który zginął za wiarę podczas prześlado-wań za cesarza Marka Aureliusza;


3 VI - św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy również oddali życie dla Chrystusa.
Dopilnujcie, aby Bóg codziennie słyszał o Waszych dzieciach!

 
Każdy rodzic wie, jak odpowiedzialnym i trudnym zadaniem jest wychowywanie dzieci. Lista zagrożeń jest niewyczerpana. Codziennie zatem towarzyszą nam troski i wątpliwości: Czy dobrze wychowujemy nasze dzieci? Czy jesteśmy w stanie uchronić je od zła?


Jednak Bóg mówi do wszystkich rodziców: Nie martwcie się, jestem z Wami. Odpowiedzią na wasze troski jest żarliwa i ufna modlitwa! Jeżeli otoczymy dzieci kręgami modlitwy, otrzymają one ochronę niewyczerpanej łaski Boga.


Nie musicie robić wszystkiego idealnie jako rodzice, ale jednej rzeczy nie wolno wam „spartaczyć” – modlitwy. Nigdy nie będziecie perfekcyjnymi rodzicami, ale możecie być rodzicami, którzy się modlą. Modlitwa jest największym rodzicielskim przywilejem. To najlepsza inwestycja, na jaką możecie się zdecydować.


Zyski są wieczne.

Dodano: 2017-05-28 08:01:49

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA


22 MAJA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.
Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.
We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.
Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz.17.30, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym trudzie.
W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i nowenna do Ducha Świętego.
Spowiedź przed Uroczystością I Komunii Świętej w piątek od godz. 17.00 do 18.30. w sobotę od godz. 10.00 do 11.00 i po południu od godz. 17.00 do 18.30. Spowiadamy także w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy wszystkich członków rodziny by przyjęli komunię św. w intencji dziecka, które pierwszy raz przyjmuje komunię.
Spotkania:


Próby do I Komunii św. w poniedziałek i środę o godz. 18.30.


Próby do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. w poniedziałek i piątek o godz. 16.00.


Spotkanie kandydatów do bierzmowania w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00.


Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00, a o godz. 12.00 - zbiórka lektorów.


Spotkanie Rady Duszpasterskiej w piątek o godz. 18.30.
Podziękowania:


Serdecznie dziękuję panu Lechowi Boniewskiemu, dyrektorowi Gimnazjum za przygotowanie trasy na bieg Dla Zmartwychwstałego i wszystkim uczestnikom biegu. Wzięło w nim udział 19 osób.
W miesiącu maju warto posłuchać piosenki zespołu Heres „Mamo”, oraz innych piosenek tego zespołu np. „Chodź z nami”
Sprawy gospodarcze:


Jest już wykonany projekt architektoniczno-budowlany zabezpieczenia elewacji kościoła wykonany przez Centrum Zabezpieczeń Budowli w Olsztynie. Projekt obejmuje opracowanie kompleksowej dokumentacji, w skład której wchodzi:


- opracowanie ekspertyzy technicznej elewacji kościoła – 3000 zł;

 
- opracowanie audytu energetycznego budynku kościoła – 2000 zł;

 
- opracowanie projektu budowlanego termomodernizacji – 5000 zł;


- opracowanie dokumentacji kosztorysowej wraz z specyfikacjami – 2000 zł;
Łącznie: 12000 zł + VAT. = 14 760 zł.


W kwietniu dokumentacja została przekazana do Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź na rozpoczęcie robót budowlanych.


Ta sama dokumentacja przekazana została do dwóch firm budowlanych, które mają zaproponować kosztorys wykonania prac remontowych. (mogą zgłaszać się także inne firmy dokumentacja jest dostępna w kancelarii). Po wyłonieniu najlepszej firmy będzie można rozpocząć prace.


W tym roku ofiary składane z okazji I Komunii św., Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu i bierzmowania oraz tace zbierane na tych uroczystościach będą w całości przeznaczone na pokrycie kosztów przygotowanych projektów. Będzie to wspólny prezent od dzieci i młodzieży dla naszej parafii.


Pod koniec kwietnia zostały wymienione stare, jeszcze żeliwne rury kanalizacyjne odprowadzające ścieki z plebanii i kościoła. Często dochodziło do awarii, nie były odprowadzane ścieki i zalewane były piwnice w kościele. Prace ziemne kosztowały 1 300 zł.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:


26 V - św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów, a co ważne dla nas, Polaków, założyciel Kolegium Polskiego w Rzymie

Dodano: 2017-05-21 07:55:10
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Strona 6 z 12