Kościół w którym się gromadzimy jest miejscem pustynnym, gdzie od codziennych trosk możemy odpocząć i wsłuchiwać się w słowo, które pochodzi z Bożych ust. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli ukazuje nam Jezusa jako Lekarza dusz i ciał. Zbawiciel, patrząc na ludzką biedę duchową i cielesne cierpienie wychodzi naprzeciw temu wszystkiemu, co ogranicza człowieka: leczy, uzdrawia, podnosi na duchu poprzez Słowo, które ma moc nas zbawić.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. O godz. 17.00

W czwartek wspomnienie MATKI BOŻEJ z LOURDES oraz Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. W czwartek o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. za chorych z naszej parafii. Na Mszy Świętej udzielimy Sakramentu chorych Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej. W tym dniu będziemy także odwiedzali chorych w domach. Prosimy o zgłaszanie chorych i ustalenie godziny wizyty.

ADORACJA Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 prywatna, a od godz. 16.30 wspólna modlitwa w intencji chorych przy relikwiach św. Ojca Pio.

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy spotkania kolędowe w kościele. Dziękujemy serdecznie wszystkim za wspólną modlitwę. We mszach św. o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców parafii i ich rodzin wzięło udział około 50 procent rodzin. Na potrzeby kościoła parafianie złożyli ofiarę 34 600 zł. W tym trudnym czasie bardzo serdecznie dziękuję za każda ofiarę na potrzeby kościoła. Niech Bóg błogosławi i wynagrodzi wszelkie dobro.

Remont prezbiterium. W ubiegłym roku został wykonany remont prezbiterium i pomalowana kaplica Matki Bożej. Koszt wykonanej pracy to 98 000 zł. Jest to koszt przebudowy i malowania, oświetlenia. Został on zapłacony z ofiar składanych na tacę i w kopertach a także składek dzieci przystępujących od I i II Komunii św. oraz bierzmowanych.
Oprócz tego zostały ufundowane figury, odnowienie krzyża, odnowienie tabernakulum i wieczna lampa przed Najświętszym Sakramentem. To kwota 42 800 zł. Łączna kwota to 140 800 zł. Bardzo cieszę się, że udało się odnowić prezbiterium i bardzo dziękuję za ofiarność parafian.
W najbliższym czasie będzie uzupełniana posadzka w prezbiterium. Już jest zamówiony marmur na posadzkę i na cokoły. Została wpłacona zaliczka w wysokości 4 000 zł.

W ubiegłym tygodniu wydrukowany był 300 numer „Informacji Parafialnych”. Gazetka wydawana jest od 2014 r. Od tego czasu wydrukowanych zostało około 90 tys. gazetek.

Spotkania:
Spotkanie z rodzicami dzieci z klas III przygotowujące do I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.
Spotkanie ministrantów w sobotę o 11.00

POTRZEBNA POMOC 7 lutego w naszej parafii odbędzie się kiermasz ciast dla Laury Paczuły. Ta 21- miesięczna dziewczynka zachorowała na rzadką chorobę - SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Potrzebuje terapii genowej- lek Zolgensma, który kosztuje 9 mln złotych. Jeżeli osiągnie wagę 13.5 kg podanie leku będzie niemożliwe. Laurka powinna dostać lekarstwo na miesiąc przed swoimi drugimi urodzinami, niestety zostały niecałe 2 miesiące, a potrzeba jeszcze prawie 4 milionów złotych. Zachęcamy Was Kochani do wzięcia udziału w kiermaszu. Ciasta będzie można nabyć po każdej mszy św. przy wyjściu (pod chórem) za dobrowolną kwotę wrzuconą do puszki dla Laurki. Prosimy o otwarcie serc i portfeli! Rodzice Laury oraz wolontariusze.

Na Mszy o godzinie 16.00 oprawę muzyczną będzie miał "Duet Ewan +1" z MGOK.

Dodano: 2021-02-06 14:30:24

Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.

We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 9.00, 11.00 i 17.00

W tym dniu zawierzymy swój dom Rodzinie z Nazaretu. Przynieśmy do kościoła świece do poświęcenia. Niech nasz dom zapłonie światłem Chrystusa.

Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich, którzy należą do Kół Żywego Różańca, Żywego Różańca rodziców za dzieci i grupy modlitewne Margaretki. Każdy z członków Żywego Różańca, na podstawie przywileju udzielonego przez Stolicę Apostolską, może w to święto uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie w danym dniu Komunii św., odmówienie Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencjach ojca św.).

Na godz. 11.00 zapraszamy osoby, które noszą szkaplerz. Szkaplerz oznacza przymierze przyjaźni z Maryją, w którym Ona zobowiązuje się dopomóc nam do zbawienia i uświęcenia, a my zobowiązujemy się do Jej naśladowania, służenia Jej i rozszerzania Jej czci.
W święto Ofiarowania Pańskiego o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza święta wynagradzająca za wszystkie grzechy aborcji.

Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy Rycerzy Jana Pawła II, chórzystów, osoby, które w ubiegłym roku przeżyły 33 dniowe rekolekcje zawierzenia Matce Bożej i rodziny z dziećmi. Tak jak Maryja ofiarowała swojego Syna w świątyni jerozolimskiej tak my zawierzmy swoje dzieci Bożej Miłości. Niektóre z nich już tak dawno nie były w świątyni.

Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia.

Ofiary składane na tacę 2 lutego zostaną przeznaczone na wsparcie zakonów i ich działalności charytatywnej.

W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po Mszy Świętej o godz. 17.00 obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.
W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. o godz. 17.00

ADORACJA. Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 prywatna, a od godz. 16.30 wspólna modlitwa w intencji kapłanów i powołań kapłańskich. Przy relikwiach św. Jana Pawła II.

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Msza św. o godz. 16.00 i 17.00. Od godz. 16.00 do 17.00 adoracja i wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Bożemu. Spowiedź święta od godz. 15.30 do 17.00.

W pierwszą sobotę miesiąca, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.
Spotkanie Kół Żywego Różańca godz. 16.00.
Różaniec wynagradzający godz. 16.30.
Msza św. o Najśw. Maryi Pannie godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę w Ewangelii usłyszymy słowa: „przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto zebrało się u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił.”
Jest to I niedziela miesiąca-adoracyjna. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się w tę niedzielę za wszystkich chorych, za lekarzy, pielęgniarki i wszystkich opiekujących się chorymi. Będziemy dziękować za wszystkich, którzy wyzdrowieli, a także za swoje zdrowie.

POTRZEBNA POMOC 7 lutego w naszej parafii odbędzie się kiermasz ciast dla Laury Paczuły. Ta 21- miesięczna dziewczynka zachorowała na rzadką chorobę - SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Potrzebuje terapii genowej- lek Zolgensma, który kosztuje 9 mln złotych. Jeżeli osiągnie wagę 13.5 kg podanie leku będzie niemożliwe. Laurka powinna dostać lekarstwo na miesiąc przed swoimi drugimi urodzinami, niestety zostały niecałe 2 miesiące, a potrzeba jeszcze prawie 4 milionów złotych. Zachęcamy Was Kochani do wzięcia udziału w kiermaszu. Ciasta będzie można nabyć po każdej mszy św. przy wyjściu (pod chórem) za dobrowolną kwotę wrzuconą do puszki dla Laurki. Prosimy o otwarcie serc i portfeli! Rodzice Laury oraz wolontariusze.

Na Mszy o godzinie 16.00 oprawę muzyczną będzie miał "Duet Ewan +1" z MGOK.

Dodano: 2021-01-30 20:53:33

Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. O godz. 17.00.

ADORACJA. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 prywatna, a od godz. 16.30 wspólna modlitwa w intencji rodzin i o dar potomstwa za wstawiennictwem Zeli i Ludwika Martin. Zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy.
Rodzina jest pierwszą i podstawową szkołą uspołecznienia: w niej, jako we wspólnocie miłości, uczynienie z siebie daru jest prawem nadającym kierunek i warunkującym wzrost.
Św. Jan Paweł II

Codziennie o godz. 18.00 jest odprawiana Msza św. w intencji rodzin.
Po Mszy św. błogosławieństwo rodziny. Każda rodzina otrzyma modlitewnik „Pomoc moja od Pana” Modlitewnik na czas pandemii, obrazek z modlitwą „Błogosławieństwo domu”.
Na Mszę św. przynosimy wodę, która będzie poświęcona w kościele. Po powrocie do domu święcimy nią mieszkanie.
Przed Mszą św. Można skorzystać ze spowiedzi.
Składane przez rodziny ofiary będą przeznaczone na kościół.

SPOTKANIA W KOŚCIELE:
Poniedziałek 25.01.2021 - uL. Płocka, Paśniki, Nadrzeczna.

Wtorek 26.01.2021 - ul. Bema, Targowa, Słoneczna, Ogrodowa, Parkowa.

Środa 27.01.2021 - ul. Wiejska, Młodzieżowa, Cukrownia - domki i bloki.

Czwartek 28.01.2021 - ul. Polna i bloki 2 A, 2 B,2 D, 2 E, 2 F, 2 G, 2 H, 2 I, 2 J, 2 K.

Piątek 29.01.2021 - ul. Południowa i bloki 18 A,.18 B, 18 C, 18 D, 19A.

Sobota 30.01.2021 - ul. Południowa bloki 20 A, 20 B, 20 C, 20 D, 20 E, 21 A, 21 B.

Ci którzy nie mogli przyjść do kościoła w wyznaczonym dniu, mogą przyjść na Mszę św. w dowolny dzień, by podziękować za miniony rok i pomodlić się o błogosławieństwo dla rodziny i domu na ten rok.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję serdecznie
za ofiary na remont prezbiterium.
Jolanta i Zbigniew Kowalscy Dukt 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Serdeczne Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
25 stycznia - św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;
26 stycznia - święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;
28 stycznia - św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

Dodano: 2021-01-23 16:21:28
Przygotowanie do Uroczystości
OFIAROWANIA PAŃSKIEGO.
2 lutego 2021 r.
NAZARET MOIM DOMEM
Poświęć swój dom Rodzinie z Nazaretu.
Niech dom zapłonie światłem Chrystusa.


Cel:
Oczyszczenie, przebłaganie za grzechy i uświęcenie siebie i swojej rodziny za wstawiennictwem Matki Bożej, ukoronowanie Maryi jako Królowej naszych domów, przyjęcie Bożego Miłosierdzia przez akt poświęcenia swojego domu i rodziny Świętej Rodzinie z Nazaretu.
Dlaczego:
Dlaczego oczyszczenie?
Aby stanąć w prawdzie o sobie samym i móc mocniej przybliżyć się do Pana. Dopiero widząc prawdę o sobie, możemy pozwolić Bogu oczyścić i przemienić nasze serce. Stając w postawie uniżenia przed Bogiem, otwieramy się na Jego działanie.
Dlaczego z Matką Bożą?
Maryja, która jest Kecharitomene – pełna łaski, powiedziała Bogu „Tak”. Maryja najdoskonalej wypełnia Bożą wolę, a pod krzyżem Swego Syna, stała się Matką każdego człowieka (Następnie rzekł do ucznia: „Oto twoja Matka”. I od tej godziny uczeń przyjął Ją do siebie. – J19,27 ). Niepokalana kocha całym swym sercem każdego z nas. Maryja jest najwspanialszą z Matek nas wszystkich, najpewniejszą Wstawienniczką, jako Matka Miłosierdzia i Wspomożycielką wiernych. Niepokalana jest Arką, w której można się schronić i wraz z Nią podążać w pielgrzymce życia do zbawienia. Maryja jest Królową nieba i ziemi. a ofiarując Jezusowi siebie i wszystkie sprawy przez Jej ręce,
pozwalamy na Jej królowanie w naszym życiu i w naszych rodzinach.
Dlaczego 02.02.21
Jest to święto Ofiarowania Pańskiego, tzw. Święto Matki Bożej Gromnicznej, które przypada na czterdziesty dzień po Bożym Narodzeniu. Święto to, jest pamiątką ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej. Obrzęd poświęcania świec, których płomień symbolizuje Jezusa - Światłość świata i Światło na oświecenie pogan jest dla nas nie tylko symbolem ale też prawdą. Pragniemy, by Płomień Miłości Niepokalanego Serca Maryi, którym jest sam Jezus rozświetlił wszelkie ciemności w naszym życiu i wypełnił je światłem.


Do 2 lutego pozostało 9 dni, przeżyjmy je na modlitwie w rodzinach a w święto Ofiarowania Pańskiego przyjdźmy na Mszę św., by oddać swoje rodziny w opiekę świętej Rodziny z Nazaretu.
Msze św. będą o godz. 9.00, 11.00 i 17.00.
Przed Mszą św. poświęcenie gromnic.

Plan modlitwy:

Modlitwa codzienna:
- Psalm 51 jako Modlitwa przebłagalna za wszystkie grzechy osobiste i rodzinne
- 1 dziesiątka różańca-tajemnica Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi ustanowienie Maryi królową naszych rodzin
- Psalm 121 jako psalm oddania swojej rodziny Bożej Opiece
W Czwartek: Adoracja Najświętszego Sakramentu: w kościele lub online* (czas dowolny)
Dla osób, które nie wychodzą z domu: przeniesienie się w sposób duchowy przed tabernakulum w swoim kościele i trwanie przed nim.

Psalm 51
Błaganie pokutnika
Odnówcie się duchem w waszym myśleniu i przyobleczcie nowego człowieka
(Ef 4, 23-24)


Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej,
w ogromie swej litości zgładź nieprawość moją.
Obmyj mnie zupełnie z mojej winy
i oczyść mnie z grzechu mojego.

Uznaję bowiem nieprawość moją,
a grzech mój jest zawsze przede mną.
Przeciwko Tobie samemu zgrzeszyłem
i uczyniłem, co złe jest przed Tobą,

Abyś okazał się sprawiedliwy w swym wyroku
i prawy w swoim sądzie.
Oto urodziłem się obciążony winą
i jako grzesznika poczęła mnie matka.

A Ty masz upodobanie w ukrytej prawdzie,
naucz mnie tajemnic mądrości.
Pokrop mnie hizopem, a stanę się czysty,
obmyj mnie, a nad śnieg wybieleję.

Spraw, abym usłyszał radość i wesele,
niech się radują kości, które skruszyłeś.
Odwróć swe oblicze od moich grzechów
i zmaż wszystkie moje przewinienia.

Stwórz, Boże, we mnie serce czyste
i odnów we mnie moc ducha.
Nie odrzucaj mnie od swego oblicza
i nie odbieraj mi świętego ducha swego.

Przywróć mi radość Twojego zbawienia
i wzmocnij mnie duchem ofiarnym.
Będę nieprawych nauczał dróg Twoich
i wrócą do Ciebie grzesznicy.

Uwolnij mnie, Boże, od kary za krew przelaną,
Boże, mój Zbawco,
niech sławi mój język sprawiedliwość Twoją.
Panie, otwórz wargi moje,
a usta moje będą głosić Twoją chwałę.

Ofiarą bowiem Ty się nie radujesz,
a całopalenia, choćbym dał, nie przyjmiesz.
Boże, moją ofiarą jest duch skruszony,
pokornym i skruszonym sercem Ty,
Boże, nie gardzisz.

Panie, okaż Syjonowi łaskę w Twej dobroci,
odbuduj mury Jeruzalem.
Wtedy przyjmiesz prawe ofiary:
dary i całopalenia,
wtedy składać będą cielce na Twoim ołtarzu.

Chwała Ojcu i Synowi,
i Duchowi Świętemu.
Jak była na początku, teraz i zawsze,
i na wieki wieków. Amen.

Dziesiątka Różańca
Ukoronowanie Maryi
na Królową nieba i ziemi
Psalm 121
Stróż Izraela


Wznoszę swe oczy ku górom:
Skądże nadejdzie mi pomoc?
Pomoc mi przyjdzie od Pana,
co stworzył niebo i ziemię.

On nie pozwoli zachwiać się twej nodze
ani nie zdrzemnie się Ten, który cię strzeże.
Oto nie zdrzemnie się ani nie zgaśnie
Ten, który czuwa nad Izraelem.

Pan cię strzeże,
Pan twoim cieniem
przy twym boku prawym.

Za dnia nie porazi cię słońce,
ni księżyc wśród nocy.
Pan cię chroni od zła wszelkiego:
czuwa nad twoim życiem.

Pan będzie strzegł twego wyjścia i przyjścia
teraz i po wszystkie czasy.

Chwała Ojcu i Synowi,
i Duchowi Świętemu.
Jak była na początku, teraz i zawsze,
i na wieki wieków. Amen.

Dodano: 2021-01-23 16:00:42

W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

O godz. 11.30, na sumie zapraszamy na Mszę Świętą ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw.Zaproszenie kierujemy szczególnie do tych małżeństw, które w styczniu obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości. Babcie i dziadków zapraszamy 21 stycznia na Adorację o godz. 16.30 i Mszę św.

ADORACJA. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Od godz. 16.30 wspólna modlitwa w intencji babć, dziadków i osób starszych.

Codziennie o godz. 18.00 jest odprawiana Msza św. w intencji rodzin. Po Mszy św. błogosławieństwo rodziny. Każda rodzina otrzyma modlitewnik „Pomoc moja od Pana” Modlitewnik na czas pandemii, obrazek z modlitwą „Błogosławieństwo domu”. Na Mszę św. przynosimy wodę, która będzie poświęcona w kościele. Po powrocie do domu święcimy nią mieszkanie .Przed Mszą św. Można skorzystać ze spowiedzi.
Składane przez rodziny ofiary będą przeznaczone na kościół.

SPOTKANIA W KOŚCIELE:
Poniedziałek 18.01.2021 - Stary Garwarz i ul. Fabryczna.
Wtorek 19.01.2021 - ul. Krzywa, Leśna, Sosnowa, Zielona Ścieżka, i Broniewskiego.
Środa 20.01.2021 - ul. Wspólna, Wolności, Sienkiewicza i Załeskiego.
Czwartek 21.01.2021 - ul. Mazowiecka, Krótka Ciechanowska
Piątek 22.01.2021 - ul. Kwiatowa, Alei Róż, Złota, i Jasna.
Sobota 23.01.2021 - ul. Kościelna i Wojska Polskiego.

Z okazji 10 rocznicy powstania Zakonu Rycerzy Jana Pawła II w Polsce w czwartek o godz. 19.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Zakonu, a po niej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Będziemy dziękować za wielki dar istnienia Zakonu i naszej Chorągwi w parafii, za wszystkich braci i bratowe, za dzieła, które Zakon prowadzi.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję serdecznie za ofiary na remont prezbiterium.
Od rodziny Chyczewskich 200 zł.
Serdeczne Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
19 stycznia - św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy.

Dodano: 2021-01-16 22:59:29
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Strona 6 z 7