UCZYŃMY POST ZNÓW WIELKIM!


          W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.00. Gorzkie żale w niedziele o godz. 15.45.
Drogę krzyżowa w tym tygodniu będzie prowadziła młodzież. Rozważania opracowane na podstawie wypowiedzi Sługi Bożego bp. Jana Pietraszko i utworów poetyckich Romana Brandstettera. Dzieci z klas III i IV oraz kandydaci do bierzmowania zobowiązani są do uczestniczenia w nabożeństwach drogi krzyżowej.
Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w czasie tych nabożeństw.


W czwartek 1 marca przypada
Narodowy Dzień Pamięci
Żołnierzy
Wyklętych.


W tym dniu będzie odprawiona MSZA ŚW. O GODZ. 17.30 w intencji Żołnierzy Niezłomnych, zamordowanych w obozach i więzieniach, którzy cierpieli i oddawali życie za Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy.W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Świętej o godz. 17.30 adoracja eucharystyczna będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy.
Spowiedź od godz. 16.30 i w czasie drogi krzyżowej.

W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści.
Różaniec wynagradzający i Spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16.00.

Dziś przypada niedziela Ad gentes, -Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na misje.

Za tydzień ofiary składane na tace
przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.


SPOTKANIA:
W środę o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej.
W Piątek po Drodze Krzyżowej będzie można zapisać się na szatki do komunii. Przy zapisie płacimy zadatek w dowolnej kwocie.
Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00.
Spotkanie lektorów w sobotę o godz. 12.00.

„Ojciec Pio stał się ojcem dla milionów ludzi” opowiadają bracia kapucyni. Rozpoczął się Rok Jubileuszowy św. o. Pio z okazji 100-lecia otrzymania stygmatów przez św. oraz 50-lecia jego śmierci. lekarze obliczyli, że ze stygmatów ojca Pio przez 50 lat wypłynęło 3400 litrów krwi. Warto w tym roku odnowić nabożeństwo do tego świętego, tym bardziej, że mamy w świątyni jego relikwie.

W piątek po Drodze Krzyżowej
Harcerze będą sprzedawali:
modlitewniki do Ojca Pio, książki i obrazki.


Ojciec Pio to jeden z najbardziej znanych i czczonych dzisiaj świętych z XX wieku. Jego grób nawiedza każdego roku ok. 10 milionów pielgrzymów z całego świata. W jednym z wywiadów kardynał Deskur przytacza relację z tego spotkania, którą usłyszał od Karola Wojtyły: „Z Ojcem Pio rozmawialiśmy jedynie o jego stygmatach. Zapytałem, który ze stygmatów sprawia mu największy ból. Byłem przekonany, że ten w sercu. Ojciec Pio bardzo mnie zaskoczył mówiąc: »Nie, najbardziej boli mnie ten na ramieniu, o którym nikt nie wie i który nawet nie jest opatrywany« Jezus miał na prawym ramieniu bardzo bolesną ranę od niesienia krzyża.

Na stoliku są wyłożone książki. Za te książki składamy dobrowolną ofiarę.


Msza święta gregoriańska oznacza 30 Mszy św. odprawianych w kolejnych dniach, ofiarowanych za jedną osobę zmarłą. Zwyczaj ten został zapoczątkowany przez papieża Grzegorza Wielkiego (+604), który polecił w taki sposób modlić się za zmarłego mnicha benedyktyńskiego Justusa. Po trzydziestu dniach zmarły Justus ukazał się w nocy jednemu z braci, Kopiozjuszowi, mówiąc, że został uwolniony od wszelkiej kary. Kopiozjusz nic nie wiedział o odprawianych Mszach św. i gdy później ujawnił treść swojego widzenia, pozostali współbracia doszli do wniosku, że nastąpiło ono w trzydziestym dniu, kiedy odprawiano Msze św. za Justusa.
Dodano: 2018-02-24 15:54:27


ZAPRASZAMY
Dodano: 2018-02-24 10:16:05
Image and video hosting by TinyPic
Dodano: 2018-02-20 22:55:40

UCZYŃMY POST ZNÓW WIELKIM!


W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony.
Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.
W czwartek adoracja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 17.00.

 Na tę adorację zapraszamy członków grup parafialnych: rady parafialnej, kół żywego Różańca, chóru parafialnego, grupy modlitewnej Margaretka i wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego. Jest to bowiem rocznica pierwszych objawień w Płocku. Tylko na kolanach przed Najświętszym Sakramentem możemy najwięcej zrobić dla parafii. „Beze mnie nic uczynić nie możecie.” mówi Pan Jezus.

 

W tym dniu rozpoczniemy Nowennę w intencji Ojczyzny. Potrwa ona do 11 października i będzie jednym z elementów duchowego przygotowania do obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Obecnie trwa zmaganie o chrześcijańską wiarę Polski. „Dlatego tak konieczna jest nasza wspólna modlitwa za
Ojczyznę i stąd ta myśl o Jubileuszowej Nowennie, która będzie i jest przejawem naszej troski o obecny i przyszły kształt duchowy polskiego narodu” - mówił abp Jędraszewski metropolita krakowski.
Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 17.00 a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.30.
Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w czasie tych nabożeństw.
Drogę krzyżowa w tym tygodniu będą prowadziły dzieci. Dzieci z klas III i IV oraz kandydaci do bierzmowania zobowiązani są do uczestniczenia w nabożeństwach drogi krzyżowej.
Za tydzień przypada niedziela Ad gentes -Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na misje.

 

1 marca będziemy obchodzić
Narodowy Dzień Pamięci
Żołnierzy
Wyklętych.


W tym dniu będzie odprawiona Msza św. o godz. 17.00 w intencji Żołnierzy Niezłomnych, zamordowanych w obozach i więzieniach, którzy cierpieli i oddawali życie za Ojczyznę.
Przez dwa tygodnie w naszym Kościele będzie wystawa poświęcona dramatycznemu wydarzeniu w historii Polski jaki był stan wojenny w latach 1981-1983. Wystawę wypożyczyło Stowarzyszenie 13 grudnia z Ciechanowa. Zachęcamy do jej obejrzenia.
SPOTKANIA:
Spotkanie z rodzicami dzieci klas III w sprawie alb na komunię w piątek po drodze krzyżowej.
Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00.
Spotkanie lektorów w sobotę o godz. 12.00.
Jest nowy numer ewangelizacyjnego czasopisma „Miłujcie się”. Są w nim artykuły o przeżywaniu miłości, o małżeństwie i o sakramencie pokuty. Czasopismo kosztuje 4 zł.
Jest też książka „Jezu ufam Tobie” zawierająca świadectwa osób, które wyprosiły uzdrowienia, nawrócenia czy potomstwo. Cena 15 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.

Sakrament chrztu Wielki Post był w Kościele od wieków okresem przygotowania katechumenów czyli kandydatów do chrztu. Chrzty odbywały się po zakończeniu tego okresu, najczęściej w Wielką Sobotę, która rozpoczyna obchód Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu przewidziana jest specjalna liturgia chrzcielna. W niektórych parafiach wraca się do tej tradycji. Chrzty mogą być także w Wielkanoc. Prosimy o zgłaszanie dzieci, które w tym roku przyjmą chrzest na Wielkanoc.
Kancelaria czynna jest od godz. 16.30.
W najbliższym czasie będzie podpisana umowa na dalsze prace przy odnawianiu elewacji kościoła. Prace prawdopodobnie rozpoczną się w kwietniu.
W tym roku będziemy też przeżywali 30 rocznicę konsekracji kościoła. Przygotowaniem duchowym do tej rocznicy będą Misje parafialne, które odbędą się w czerwcu od 3 do 9 czerwca.
Msza św. w intencji mieszkańców Zygmuntowa (domki przy cukrowni) po zakończeniu Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej będzie odprawiona w niedzielę 25 lutego o godz. 11.30.

Dodano: 2018-02-18 11:42:35
Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.30 i 17.00 Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
Będzie to medytacja orędzia Pana Jezusa przekazane rumuńskiej zakonnicy, w których Jezus odsłania głębię tajemnicy adoracji oraz uczy jak adorować Boga w trójcy Świętej Jedynego.

Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.30.
Pierwszą Drogę krzyżową ofiarujemy w intencji trzeźwości. Zapraszamy wszystkich, do gorącej modlitwy w tej intencji.
Od środy do niedzieli będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.
Spotkanie Rady Duszpasterskiej w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
KOLĘDA W TYM TYGODNIU:
12 lutego – poniedziałek Wkra godz. 15.30 dwóch księży


Dziękuję za ofiary na remont wieży. Bóg zapłać.
Anna Jerzy Stopczyńscy - 100,00 zł
Władysława Kowalska Strzegowo ul. Wyzwolenia 62 -100,00 zł
Ofiara po Nawiedzeniu Domki przy cukrowni - 140.00 zł
razem 340,00 zł
Pieniądze zebrane 40 848.00 zł
Brakująca kwota 24 322.00 zł

Msza św. w intencji mieszkańców Zygmuntowa (domki przy cukrowni) po zakończeniu Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej będzie odprawiona w piątek 16 lutego o godz. 17.30. Złożona ofiara przeznaczona jest na remont wieży.
Dodano: 2018-02-11 15:52:06
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

Strona 7 z 8