Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbierane także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30 oraz Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 16.00.
Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.
Drogę Krzyżową poprowadzi w tym tygodniu młodzież.
Rozważania będą oparte na tekstach Hymnu o miłości św. Pawła.
Nawet najbardziej heroiczny czyn nic nie znaczy bez miłości. Ona jest sensem dobra i ofiary.


Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Na to nabożeństwo można przynosić napisane na kartkach intencje modlitewne.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30.

Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się 5 kwietnia Nauki wygłosi dla nas Ks. Krzysztof Ruciński dyrektor Młodzieżowego Centrum Edukacyjno - Wychowawczego „Studnia” diecezjalny duszpasterz młodzieży.

We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 17.30 i o 18.00.

Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

W sobotę 23 marca młodzież z parafii będzie roznosiła „List od Boga” - są tam cytaty z Pisma Świętego
ważne dla każdego człowieka, szczególna wiadomość od Boga do Ciebie.
Otwierajmy nasze serca na Pana Boga i przyjmijmy młodzież,
która chce wypełnić polecenie Zbawiciela „Idźcie i głoście Ewangelię”

SPOTKANIA:
Spotkanie z rodzicami dzieci z klas III dziś po Mszy św. o godz. 16.00. Można będzie zamówić szatki komunijne.
Spotkanie rodzin. Pragniemy w naszej parafii powołać wspólnotę rodzin, które chcą pogłębiać swoją wiarę i umacniać swoją więź . Na pierwsze spotkanie zapraszamy małżonków w niedzielę 17 marca na godz. 18.00 na plebanię.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję Pani Aldonie Wiśniewskiej, rodzinom i dzieciom za przygotowanie
i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w intencji rodzin.

Dusza twoja nabiera odrębnej piękności
przez rozważenie męki Mojej.
Siostra Faustyna - dzienniczek
W niedziele 24 i 31 marca
zapraszamy na katechezy o Męce Pańskiej.
Katechezy będą głoszone na wszystkich Mszach św.


Koncert 30 marca o godz. 16 odbędzie się koncert „Gloria Patri” w Świątyni Opatrzności Bożej to hołd dla Jana Pawła II w 14. rocznicę jego śmierci. Usłyszymy aż jedenaście warszawskich chórów wywodzących się ze środowisk akademickich i kościelnych.
Podczas koncertu chóry zostaną ustawione tak, by muzyka „otaczała” słuchaczy.
Program koncertu czerpie inspirację z modlitwy - różańca. Zabrzmią „Pater Noster” Jakuba Neske oraz „Ave Maria” w muzycznym ujęciu kompozytorów takich jak Tomas Luis de Victoria, Siergiej Rachmaninow, Janusz Dąbrowski, Michał Dąbrowski (prawykonanie), Franz Biebl i Javier Busto.
Wstęp wolny.
Jeśli zgłoszą się chętni zorganizujemy wspólny wyjazd. Prosimy o zgłaszanie się.

Pielgrzymka W dniach 27 kwietnia - 5 maja organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Medjugorie. Koszt 550 zł. i 170 euro. Proszę o zgłaszanie się chętnych na wyjazd.

Dodano: 2019-03-17 01:08:45

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyrażamy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 17.30. W tym tygodniu Drogę Krzyżową będzie prowadzona przez rodziny w intencji rodzin. Będziemy modlili się o świętość życia w rodzinach, trwałość rodzin i o oddalenie wszelkiego zła, które zagraża rodzinom.

W piątek o godz. 18.00 po Drodze Krzyżowej będzie odprawiona Msza św. w intencji: świętości w rodzinach, małżeństw zagrożonych, o dar potomstwa. Modlimy się przy relikwiach św. małżonków Zeli i Ludwika i Martin.

Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.00.

W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej o godz. 17.30.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Na to nabożeństwo można przynosić napisane na kartkach intencje modlitewne.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30.

W sobotę o godz. 17.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji dzieci i rodziców należących do Kół Żywego Różańca rodziców za dzieci. Zapraszamy także wszystkich rodziców do modlitwy za dzieci szczególnie tych, którzy chcą włączyć się do odmawiania różańca w intencji dzieci.

Za tydzień przypada niedziela Ad gentes - Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania w środę popielcową przyjęła krzyż misyjny. W czasie Wielkiego Postu będą przekazywali sobie ten krzyż i opiekowali się nim. Codziennie jedna osoba będzie miała ten krzyż przy sobie aby zrozumieć i odczuć Miłość jaka zawarta jest w Krzyżu Chrystusa.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego. Na stoliku z prasą katolicką są książki: Modlitewnik czcicieli św. Józefa - 5 zł. Radość nawrócenia 5 zł.

SPOTKANIA:
Spotkanie młodzieży w czwartek o godz. 18.00 na plebanii. Na spotkaniu omówimy propozycje zaangażowania się młodzieży w życie parafii w Wielkim Poście.
Spotkanie z rodzicami dzieci klas IV przygotowujące do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. w niedzielę 17 marca po Mszy św. o godz. 9.30.
Spotkanie z rodzicami dzieci z klas III 17 marca po Mszy św. o godz. 16.00. Można będzie zamówić szatki komunijne.

Spotkanie rodzin. Pragniemy w naszej parafii powołać wspólnotę rodzin, które chcą pogłębiać swoją wiarę i umacniać swoją więź . Na pierwsze spotkanie zapraszamy małżonków w niedzielę 17 marca na godz. 18.00 na plebanię.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję grupie anonimowych alkoholików za przygotowanie i prowadzenie Drogi Krzyżowej w piątek.
Dziękuję członkom Kół Żywego Różańca i ks. prefektowi za przygotowanie dekoracji Na Wielki Post.
Dziękuję panu kościelnemu za odmalowanie balkonu i przymocowanie hasła roku duszpasterskiego.
Dziękuję za udostępnienie wystawy „Niezłomni jak stal ” fundacji „Tak dla Rodziny” oraz Pawłowi Wiśniewskiemu.
Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za zorganizowanie dziś wyjazdu z okazji Dnia Kobiet do zamku w Pułtusku.

Pielgrzymka
do Niepokalanowa do kaplicy wieczystej adoracji w intencji pokoju i do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jazłowieckiej w klasztorze Sióstr Niepokalanek w Szymanowie odbędzie się w sobotę 16 marca. Za nawiedzenie Światowego Centrum Modlitwy o Pokój i adorację można uzyskać odpust zupełny. Wyjazd o godz. 8.00 powrót ok godz. 16.00. Są jeszcze wolne miejsca. Proszę się zapisywaćDodano: 2019-03-09 20:33:10

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni - jeszcze wielu potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy. Modlitwa o łaskę trzeźwości przez cały tydzień podczas Mszy Świętych o godz. 17.30.

Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 9.30 i 17.00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw DROGI KRZYŻOWEJ. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy o godz. 17.30. Gdy uczestniczymy w piątki Wielkiego Postu w Drogach Krzyżowych, możemy również korzystać ze związanych z nimi odpustów. Odpust można ofiarować za siebie lub za jedną osobę zmarłą. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych. W tym tygodniu będziemy modlili się o trzeźwość i wolność od wszelkich uzależnień.

W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich Żali. Nabożeństwa będę sprawowane o godz. 16.00.

Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej o godz. 17.00. Także w niedzielę 10 marca z inicjatywy Rycerzy Jana Pawła II w intencji kobiet będziemy modlili się na sumie o godz. 11.30.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Będziemy wypraszać łaskę trzeźwości w rodzinach, wytrwanie w trzeźwości dla abstynentów i prosić o siłę pokonywania zniewoleń.

Pragniemy w naszej parafii powołać wspólnotę rodzin, które chcą pogłębiać swoją wiarę i umacniać swoją więź małżeńską. Na pierwsze spotkania zapraszamy małżonków w niedzielę 17 marca na godzinę 18.00 do plebanii.

W piątek 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji dziś o godz. 11.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i pomordowanych żołnierzy. Jest też przygotowana w kościele wystawa poświęcona Żołnierzom Wyklętym. Zachęcamy do jej obejrzenia.

Kancelaria będzie czynna od poniedziałku do soboty od godz. 16.00 do 16.30. Na początku Wielkiego postu mamy więcej czasu na załatwianie spraw. Od połowy Postu będziemy wyjeżdżali na spowiedzi do sąsiednich parafii i nie zawsze będzie otwarta kancelaria.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego

Pielgrzymka do NIEPOKALANOWA - Jedno z 12 takich miejsc na świecie. 16 marca w sobotę planowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa w intencji pokoju na świecie. W programie pielgrzymki Msza św., modlitwa w kaplicy adoracji w Niepokalanowie oraz nawiedzenie sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jazłowieckiej w klasztorze Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Koszt ok. 30 zł.
Stowarzyszenie Królowej Pokoju podjęło dzieło stworzenia na świeci 12 centrów modlitwy o Pokój tzw. 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju. Centra powstały na wszystkich kontynentach. Takie centra są w Betlejem w Izraelu, Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, Oziornoje w Kazachstanie, Jamusukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej Namyang w Korei, Kibecho w Rwandzie, Dagupan na Filipinach, w Niepokalanowie w Polsce.
Bliższe informacje i zapisy u księdza proboszcza.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
4 III - św. Kazimierz Królewicz (1458-1484), główny patron Litwy i młodzieży litewskiej.

Podczas kolędy spotkałem dużo osób chorych i tych, którzy modlą się o zdrowie dla swoich bliskich. Chrystus może uzdrowić z każdej choroby. On jednak zawsze leczy duszę i ciało. Zapraszam wszystkich, których doświadcza choroba NA MSZĘ ŚW. O UZDROWIENIE DUCHOWE I CIELESNE przy relikwiach św. Jana Pawła II w najbliższą sobotę o godz. 17.30.

Dodano: 2019-03-02 17:28:23

Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17.20.

W czwartkowy wieczór zapraszamy do modlitwy w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30.

Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.30 będziemy przepraszali za wszystkie grzechy wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W pierwsza sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej na nabożeństwo pierwszych sobót o godz. 16.15. Będziemy wynagradzać za obelgi i bluźnierstwa przeciwko Bożemu Macierzyństwu, kiedy jednocześnie uznaje się Ją wyłącznie jako Matkę człowieka. Msza Świętą o godz. 17.00. Zmiana tajemnic Żywego Różańca o g. 16.00.

“Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał”. Jezus.

Kapłańskie odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek lub sobotę. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.

Z inicjatywy Rycerzy Jana Pawła II w niedzielę 3 marca o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Należy modlić się za Ojczyznę szczególnie wtedy, gdy jest zniesławiana i atakowana.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła. Polecamy Gościa Niedzielnego i Dobre Nowiny.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła są książeczki „Czekam na ciebie” - adoracje eucharystyczne. Cena 6 zł i „Pół godziny przed Najświętszym Sakramentem”. cena 3 zł. Są też teksty „Nowenny Pompejańskiej”.

Maryja obiecała: „Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć tę nowennę”… I rzeczywiście, od tej pory rozpoczęła się fala łask, cudownych uzdrowień. Tak jest do dziś – z całego świata wciąż napływają piękne świadectwa, dowody mocy wstawiennictwa Maryi…

Od godz. 15.00, Godziny Miłosierdzia Bożego będzie otwarty kościół. Będzie to czas, kiedy możemy w ciszy, prywatnie pomodlić się. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego, odprawienia Drogi Krzyżowej czy adoracji. Teksty Drogi Krzyżowej są wyłożone na półce z książkami. Można z nich korzystać lecz nie brać do domu, aby inni mogli się nimi posługiwać.

Dziękuję osobom, które modliły się 22 lutego w rocznicę objawień Jezusa Miłosiernego. Modliło się ok 30 osób wypraszając miłosierdzie Boże dla świata i naszej parafii.

PODZIĘKOWANIA;
Zakończyła się wizyta duszpasterska. Pragniemy podziękować za gościnność, dobre słowo, miłe przyjęcie, otwartość serca i składane ofiary na remont kościoła – duszpasterze

Jeśli ktoś z różnych powodów nie przyjął księdza po kolędzie w wyznaczonym czasie, a pragnie to uczynić - prosimy by zgłosił się do kancelarii parafialnej i ustalił termin wizyty.

Dziś zbiórka na tacę na cele rozbudowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.

Kancelaria będzie czynna od poniedziałku do soboty od godz. 16.00 do 16.30.

Pielgrzymki:
Jedno z 12 takich miejsc na świecie jest w Polsce. Spełnienie marzeń św. Maksymiliana - Niepokalanów wybrano na jedną z dwunastu lokalizacji na świecie, gdzie trwa nieustanna modlitwa o pokój, gdyż jest miejscem naznaczonym obecnością św. Maksymiliana Kolbego. Męczennik z Auschwitz w czasie II wojny światowej złożył swoje życie w ofierze miłości i pokoju za drugiego człowieka, a wcześniej zawierzył je bezgranicznie Maryi Niepokalanej.

16 marca w sobotę planowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa w intencji pokoju na świecie. W programie pielgrzymki Msza św., modlitwa w kaplicy adoracji w Niepokalanowie oraz nawiedzenie sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jazłowieckiej w klasztorze Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Koszt ok. 30 zł.

27 kwietnia - 5 maja organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie. Koszt 550 zł. i 170 euro.

13 - 24 lipca organizowana jest pielgrzymka do Włoch - sanktuaria: Kahlenberg, Padwa, Rzym, Asyż, Caccia, Roccaporena, Manopello, San Giovanni Rotondo, Neapol, Loreto. Koszt 750 zł. 400 euro. Bliższe informacje i zapisy u księdza proboszcza.

Dodano: 2019-02-23 23:59:25

Naturalnym odruchem jest dążenie do wyeliminowania z naszego życia tego, co trudne, smutne, co powoduje odrzucenie itp. Tymczasem Jezus przez swoją naukę i własne życie udowadnia, że można być szczęśliwym na tym świecie, pozostając ubogim, doświadczając cierpienia, niedostatku czy wręcz odrzucenia ze strony innych. Nie chodzi o to, by na siłę szukać tego, co jest niewygodne, co sprawia ból, lecz by z pogodą ducha przyjąć to, co przynosi nam życie, by mieć wzrok zwrócony „ku górze”, wiedząc, że życie nie kończy się na tym świecie, że istnieje coś więcej. I do udziału w tym jesteśmy zaproszeni.
Rozważanie zaczerpnięte z terminarzyka Dzień po dniu 2019
Wydawanego przez Edycję Świętego Pawła

Po zimowej przerwie powracamy do stałego porządku spotkań grup duszpasterskich dzieci i młodzieży. Zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza odbywają się w soboty o godz. 11.00.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

W piątek wypada 88 rocznica pierwszych objawień orędzia Bożego Miłosierdzia w Płocku. Pierwsze objawienia dotyczyły namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego. Z tej okazji o godzinie 15.00 będzie odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Po koronce droga krzyżowa w intencji parafii.

W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej o godz. 17.30 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.
W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:


Poniedziałek - 18.02.2019
ul. Południowa 21 A - 2 księży od godz. 16.00

Wtorek - 19.02.2019
ul. Płocka i Paśniki - 2 księży od godz. 15.30

Środa - 20.02.2019
ul. Nadrzeczna - 1 ksiądz od 15.30
ul. Południowa 20 A i 20 B - 1 ksiądz od godz. 15.30

Piątek - 22.02.2019
Cukrownia domki i hotel od godz. 15.30

Proszę o przywiezienie i odwiezienie księdza po kolędzie.

Ofiary składane podczas kolędy przeznaczone będą na remont kościoła. Wykonanie ostatniej ściany kościoła będzie kosztowało 140 tys. zł. Mam nadzieję, że dzięki hojności parafian uda się zaplanowaną pracę wykonać.

PODZIĘKOWANIA;
Dziękuję członkom Kół Żywego Różańca za przygotowanie ciast na Dzień Chorego i ufundowanie książeczek dla chorych „Jezu Ty się tym zajmij”

Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła. Zebraliśmy 2 280 zł. Olej kosztował 3 200 zł dlatego także, dzisiejsze ofiary będą przeznaczone na ten cel. Zachęcam do złożenia ofiar osoby, które ni złożyły ofiar w ubiegłą niedzielę.

Biskup Płocki zarządza w niedzielę 24 lutego br. zbiórkę na tacę na cele rozbudowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.

SPOTKANIA:
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 będzie spotkanie z rodzicami dzieci z klas III przygotowujące do I Komunii świętej.
Kancelaria: Będzie czynna w czwartek, piątek i w sobotę od godz. 16.00.

Na stoliku wyłożone jest czasopismo ewangelizacyjne „Miłujcie się”. Cena czasopisma 4 zł.

Dodano: 2019-02-16 22:49:53
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Strona 7 z 9