ZAPRASZAMY
Dodano: 2018-02-24 10:16:05
Image and video hosting by TinyPic
Dodano: 2018-02-20 22:55:40

UCZYŃMY POST ZNÓW WIELKIM!


W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony.
Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.
W czwartek adoracja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 17.00.

 Na tę adorację zapraszamy członków grup parafialnych: rady parafialnej, kół żywego Różańca, chóru parafialnego, grupy modlitewnej Margaretka i wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego. Jest to bowiem rocznica pierwszych objawień w Płocku. Tylko na kolanach przed Najświętszym Sakramentem możemy najwięcej zrobić dla parafii. „Beze mnie nic uczynić nie możecie.” mówi Pan Jezus.

 

W tym dniu rozpoczniemy Nowennę w intencji Ojczyzny. Potrwa ona do 11 października i będzie jednym z elementów duchowego przygotowania do obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Obecnie trwa zmaganie o chrześcijańską wiarę Polski. „Dlatego tak konieczna jest nasza wspólna modlitwa za
Ojczyznę i stąd ta myśl o Jubileuszowej Nowennie, która będzie i jest przejawem naszej troski o obecny i przyszły kształt duchowy polskiego narodu” - mówił abp Jędraszewski metropolita krakowski.
Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 17.00 a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.30.
Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w czasie tych nabożeństw.
Drogę krzyżowa w tym tygodniu będą prowadziły dzieci. Dzieci z klas III i IV oraz kandydaci do bierzmowania zobowiązani są do uczestniczenia w nabożeństwach drogi krzyżowej.
Za tydzień przypada niedziela Ad gentes -Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na misje.

 

1 marca będziemy obchodzić
Narodowy Dzień Pamięci
Żołnierzy
Wyklętych.


W tym dniu będzie odprawiona Msza św. o godz. 17.00 w intencji Żołnierzy Niezłomnych, zamordowanych w obozach i więzieniach, którzy cierpieli i oddawali życie za Ojczyznę.
Przez dwa tygodnie w naszym Kościele będzie wystawa poświęcona dramatycznemu wydarzeniu w historii Polski jaki był stan wojenny w latach 1981-1983. Wystawę wypożyczyło Stowarzyszenie 13 grudnia z Ciechanowa. Zachęcamy do jej obejrzenia.
SPOTKANIA:
Spotkanie z rodzicami dzieci klas III w sprawie alb na komunię w piątek po drodze krzyżowej.
Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00.
Spotkanie lektorów w sobotę o godz. 12.00.
Jest nowy numer ewangelizacyjnego czasopisma „Miłujcie się”. Są w nim artykuły o przeżywaniu miłości, o małżeństwie i o sakramencie pokuty. Czasopismo kosztuje 4 zł.
Jest też książka „Jezu ufam Tobie” zawierająca świadectwa osób, które wyprosiły uzdrowienia, nawrócenia czy potomstwo. Cena 15 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.

Sakrament chrztu Wielki Post był w Kościele od wieków okresem przygotowania katechumenów czyli kandydatów do chrztu. Chrzty odbywały się po zakończeniu tego okresu, najczęściej w Wielką Sobotę, która rozpoczyna obchód Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu przewidziana jest specjalna liturgia chrzcielna. W niektórych parafiach wraca się do tej tradycji. Chrzty mogą być także w Wielkanoc. Prosimy o zgłaszanie dzieci, które w tym roku przyjmą chrzest na Wielkanoc.
Kancelaria czynna jest od godz. 16.30.
W najbliższym czasie będzie podpisana umowa na dalsze prace przy odnawianiu elewacji kościoła. Prace prawdopodobnie rozpoczną się w kwietniu.
W tym roku będziemy też przeżywali 30 rocznicę konsekracji kościoła. Przygotowaniem duchowym do tej rocznicy będą Misje parafialne, które odbędą się w czerwcu od 3 do 9 czerwca.
Msza św. w intencji mieszkańców Zygmuntowa (domki przy cukrowni) po zakończeniu Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej będzie odprawiona w niedzielę 25 lutego o godz. 11.30.

Dodano: 2018-02-18 11:42:35
Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.30 i 17.00 Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
Będzie to medytacja orędzia Pana Jezusa przekazane rumuńskiej zakonnicy, w których Jezus odsłania głębię tajemnicy adoracji oraz uczy jak adorować Boga w trójcy Świętej Jedynego.

Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.30.
Pierwszą Drogę krzyżową ofiarujemy w intencji trzeźwości. Zapraszamy wszystkich, do gorącej modlitwy w tej intencji.
Od środy do niedzieli będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.
Spotkanie Rady Duszpasterskiej w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
KOLĘDA W TYM TYGODNIU:
12 lutego – poniedziałek Wkra godz. 15.30 dwóch księży


Dziękuję za ofiary na remont wieży. Bóg zapłać.
Anna Jerzy Stopczyńscy - 100,00 zł
Władysława Kowalska Strzegowo ul. Wyzwolenia 62 -100,00 zł
Ofiara po Nawiedzeniu Domki przy cukrowni - 140.00 zł
razem 340,00 zł
Pieniądze zebrane 40 848.00 zł
Brakująca kwota 24 322.00 zł

Msza św. w intencji mieszkańców Zygmuntowa (domki przy cukrowni) po zakończeniu Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej będzie odprawiona w piątek 16 lutego o godz. 17.30. Złożona ofiara przeznaczona jest na remont wieży.
Dodano: 2018-02-11 15:52:06

Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.

W czwartek ze względu na kolędę nie będzie Mszy św. wieczorowej i adoracji w kaplicy.

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego.

Na uroczystą Mszę Świętą
z błogosławieństwem
lourdzkim
(polega ono na indywidualnym błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem nad głową każdego chorego)
zapraszamy o godz. 11.30
Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy katechezy poświęcone Mszy Świętej. Będą one głoszone przez cztery niedziele.
Do uczestniczenia w tych katechezach zobowiązani są rodzice i dzieci klas III i IV przygotowujące się do uroczystości I i II komunii św.oraz młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Dzieci z rodzicami mogą uczestniczyć podczas mszy do południa, młodzież i kandydaci do bierzmowania na Mszy św. o godz. 16.00.
Po Mszach św. krótkie spotkanie z rodzicami.

Dodano: 2018-02-04 18:40:35
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Strona 8 z 9