Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta. Spowiedź w naszym kościele codziennie w godz. 17.15.
Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominamy o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
Adoracja będzie wcześniej ponieważ wyjeżdżamy na bierzmowanie do sąsiedniej parafii. Msza św. o godz. 17.00

Mękę Chrystusa będziemy rozważali podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30. Będziemy modlić się w intencji chorych i cierpiących. Drogę Krzyżową będą prowadziły Koła Żywego Różańca
Nabożeństwo Gorzkich Żali niedzielę o godz. 16.00.

Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Zachęcamy dzieci do własnoręcznego przygotowania palm. Dzieci wezmą udział w procesji z palmami na Mszy św. o godz. 9.30. Procesja z palmami wokół kościoła na Mszy św. za parafian o godz. 11.30.

Dziś na sumie będzie przyjęcie nowych członków do czwartej już róży Różańca Rodziców za Dzieci. Będziemy tworzyli kolejną grupę. Proszę o zgłaszanie się chętnych do ks. proboszcza lub pani Chodorskiej dzwoniąc na numer 660 860 604.

KWIATY Proszę o zbieranie ofiar na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Listy do zbierania ofiar można wziąć w zakrystii. Kwiaty do Grobu Pańskiego, który jest jednocześnie ołtarzem adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie są podziękowaniem za jego mękę i wszystkie łaski, które otrzymujemy.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję strażakom, rycerzom Jana Pawła II, chórowi, i wszystkim obecnym za udział w Drodze Krzyżowej. Idąc z krzyżem ulicami miasta wypraszaliśmy pokój dla siebie, dla naszych rodzin i dla naszej parafii.

Dziękuję zespołowi „Moja Rodzina” za poprowadzenie wieczoru uwielbienia w sobotni wieczór.

Dziękuje ks. mgr Krzysztofowi Rucińskiemu dyrektorowi Młodzieżowego Centrum Edukacyjno - Wychowawczego „Studnia”, i diecezjalnemu duszpasterzowi młodzieży za przeprowadzenie rekolekcji i przygotowanie parafii do świąt wielkanocnych.

Dziękuję paniom, które przygotowywały posiłki dla kapłanów posługujących w konfesjonale podczas rekolekcji.

REMONT. Serdecznie dziękuję za ofiary na remont kościoła.
W ubiegłą niedziele zabraliśmy 3 340.00 zł.
Dziękuję także za ofiary indywidualne:
Maria i Włodzimierz Jankowscy Glinojeck 50,00 zł
Zofia i Tomasz Kowalscy Glinojeck 100,00 zł
Pani Sobolewskiej 100,00 zł

Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, poświęcone przygotowaniu świątecznej liturgii, w sobotę o godz. 14.00.

W niedzielę 28 kwietnia organizowany jest przez Koła Żywego Różańca, Chór i Rycerzy Jana Pawła II wyjazd do Skandawy i do sanktuarium w Świętej. Lipce. Koszt 50 zł. Zgłaszać można się do p. Lucyny Wojciechowskiej i do p. Grzegorza Goszczyńskiego.

W czasopiśmie Gość Niedzielny jest dziś dodatek - Film Ignacy Loyola. Żołnierz, grzesznik święty. Ignacy Loyola to święty, któremu wiele zawdzięcza Kościół i duchowość chrześcijańska. Wszyscy znamy go jako… Tymczasem, jego droga do świętości była bardzo zawiła. Po obejrzeniu tej produkcji odmieni się Twoje postrzeganie Kościoła. Być może zainteresujesz się również duchowością lub odkryjesz w niej nową duchową siłę. Film o Ignacym Loyola zachwyca przesłaniem, muzyką i doskonałą grą aktorską głównego bohatera.

Dodano: 2019-04-07 14:47:45

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50.
Na to nabożeństwo przynosimy napisane intencje.
W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Adorację w intencji kapłanów i powołań kapłańskich będą prowadzili rycerze Jana Pawła II. Wiele osób, które pracują prosiło by adoracja była w późniejszych godzinach, ponieważ łatwiej im znaleźć czas na modlitwę. Jest także przesunięty czas i o tej godzinie będzie jeszcze widno.

Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 15.30.
Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi - Matki Bolesnej oddamy w sobotę o godz. 9.30.
Spotkanie Kół Żywego Różańca w sobotę o godz. 8.45. Różaniec o godz. 9.00.

REKOLEKCYJNA
DROGA KRZYŻOWA ULICAMI GLINOJECKA
W PIĄTEK O GODZINIE 20.00

Na nabożeństwo przynieśmy lampiony lub wkłady do zniczy


W piątek rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE Nauki wygłosi dla nas Ks. mgr Krzysztof Ruciński dyrektor Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego „Studnia”, - diecezjalny duszpasterz młodzieży.

W czwartek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji rekolekcji. Módlmy się i ofiarujmy duchowe ofiary tej w intencji. Składajmy te dary do puszki przy ołtarzu.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę w godz. 13.00 - 15.00. Proszę o zgłaszanie chorych w kancelarii lub w zakrystii.

W niedzielę 7 kwietnia na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się uroczyste przyjęcie członków nowego Koła Żywego Różańca Rodziców za Dzieci. Patronami koła będą św. Ludwik i Zelia Martin.
Różaniec rodziców za dzieci szybko się rozwija.
Na stronie:

https://rozaniecrodzicow.pl/

można znaleźć ciekawe informacje na temat tej formy modlitwy. Są już zarejestrowane 4 384 róże. Razem modli się 87 648 rodziców. Zostały także zgłoszone koła z naszej parafii:
I Róża pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika
II Róża pod wezwaniem Św. Jana Pawła II
III Róża pod wezwaniem św. Ojca Pio
IV Róża pod wezwaniem św. Zeli i Ludwika Martin.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt. Dziś ministranci będą rozdawać czasopismo „Dobre Nowiny”. Na stoliku są wyłożone broszurki z rachunkiem sumienia ks. Leszka Smolińskiego „Miłosierny jest Pan i łaskawy”. Sięgnijmy do tego tekstu, by lepiej przygotować się i przeżyć spowiedź rekolekcyjną.

Remont. Została podpisana umowa na wykonanie dalszych prac przy elewacji kościoła i wpłacona zaliczka w wysokości 20 tys. zł. Na dokończenie elewacji mamy dopiero połowę potrzebnej kwoty.
Ofiary składane dziś na tace przeznaczone są na remont kościoła.

Ofiary na kwiaty. Proszę o zbieranie ofiar na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Listy do zbierania ofiar można wziąć w zakrystii. Kwiaty do Grobu Pańskiego, który jest jednocześnie ołtarzem adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie są podziękowaniem za jego mękę i wszystkie łaski, które otrzymujemy.

Proszę strażaków z Glinojecka i Szyjk o pomoc w prowadzeniu i zabezpieczeniu nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami miasta w piątek o godz. 20.00.

W niedzielę 28 kwietnia organizowany jest przez Koła Żywego Różańca, Chór i Rycerzy Jana Pawła II wyjazd do Skandawy i do sanktuarium w Świętej. Lipce. Koszt 50 zł. Zgłaszać można się do pani Lucyny Wojciechowskiej i do Grzegorza Goszczyńskiego.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję Pani katechetce Marzenie Rubinkowskiej za przygotowanie
i poprowadzenie Drogi Krzyżowej dla dzieci.

PROGRAM REKOLEKCJI
05.04 – 07.04.2019

PIĄTEK - 5 kwietnia
08.30 Spowiedź dla kl. III – VI
09.00 Nabożeństwo dla szkoły podstawowej kl. I - VI.
10.30 Msza św. dla dorosłych.
12.00 Msza św. dla młodzieży kl. VII - VIII, III gimnazjum
          i liceum ogólnokształcącego.
15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu
         Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź.
16.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.
17.30 Spowiedź.
18.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.
20.00 DROGA KRZYŻOWA ULICAMI GLINOJECKA,
          która zakończy się na cmentarzu.

SOBOTA – 6 kwietnia
9.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Różaniec. Spowiedź
9.30 Msza św. dla wszystkich -szczególnie starszych i chorych
        z sakramentem namaszczenia.
10.30 Spowiedź.
11.00 Msza św. dla dzieci szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej
         Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
13.00 Wyjazdy do chorych.
15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
         Koronka do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź.

16.00 Msza św. z błogosławieństwem małych dzieci.
17.30 Spowiedź.
18.00 Msza św. z nauką dla młodzieży szkół średnich, młodzieży studiującej
         i pracującej.
         Wieczór Wielbienia zespół „Moja Rodzina”.

NIEDZIELA – 7 kwietnia
8.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.
9.30 Msza św. z nauką dla dzieci i rodziców.
11.30 Msza św. z nauką dla wszystkich.
16.00 Msza św. z nauką dla młodzieży.
Ofiary z niedzieli(07.04) przeznaczone są dla ks. Rekolekcjonisty
Dodano: 2019-03-30 15:37:18

Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji - jest bowiem czasem łaski od Pana.

W poniedziałek 25 marca przypada UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO Na dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Święto Wcielenia Bożego Słowa. Maryja przyjmując Boże Słowo stała się pokorną Służebnicą, Nową Ewą, która przez posłuszeństwo jest Matką nowej ludzkości. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele: Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 17.00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.20.
Na to nabożeństwo przynosimy napisane intencje.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30.
Na adorację zapraszamy ludzi zapracowanych.
Gdyby jedno z twoich dzieci powiedziało: „Tato jestem naprawdę zmęczony
ale chciałbym pobyć z Tobą przesz chwilę. Więc czy mogę tutaj usiąść.” czy ucieszyłbyś się?
Wystarczy siąść u Twych stóp Jezu.

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach:
Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30
i Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 16.00.
Droga Krzyżowa będzie w tym tygodniu w intencji dzieci


REKOLEKCJE: Odpowiadając na wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie” weźmy udział w rekolekcjach parafialnych, które rozpoczną się 5 kwietnia. Nauki wygłosi dla nas Ks. mgr Krzysztof Ruciński dyrektor Młodzieżowego Centrum Edukacyjno - Wychowawczego „Studnia”, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Myślą przewodnią rekolekcji będą słowa papieża Benedykta XVI
„Nawrócić się do Chrystusa, wierzyć w Ewangelię oznacza w gruncie rzeczy właśnie to: wyzbyć się złudzenia samowystarczalności, aby uświadomić sobie i zaakceptować własny brak, brak innych i Boga, potrzebę Jego przebaczenia i Jego przyjaźni”.

W Różańcu Rodziców codziennie odmawiamy za nasze dzieci jedną dziesiątkę różańca, wspólnie z innymi rodzicami. Prosimy Boga o błogosławieństwo i ochronę dla naszych dzieci. Dołączyć do modlitwy w Różańcu Rodziców może praktycznie każdy:
rodzice naturalni,
rodzice którzy zaadoptowali dzieci,
rodzice chrzestni,
Wszyscy, w których sercu zrodzi się pragnienie takiej modlitwy mogą zgłosić się do ks. proboszcza lub pani Chodorskiej dzwoniąc na numer 660 860 604.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję Pani Agnieszce Markowskiej oraz młodzieży za przygotowanie i poprowadzenie Drogi Krzyżowej, która ukazała, że krzyż Chrystusa jest szkołą miłości.

W sobotę ustalaliśmy z wykonawcą kontynuację prac remontowych naszego kościoła. Prace rozpoczną się na przełomie maja i czerwca. Mamy do tej pory zgromadzonych połowę środków na dokończenie elewacji.

W przyszłą niedzielę, ostatnią w miesiącu ofiary na tace przeznaczone będą na remont kościoła.

Co to jest duchowa adopcja?
Pełna poprawna nazwa brzmi: "Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą". Nie jest to więc adopcja prawna dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, ale adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia. Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza.
Aby złożyć przyrzeczenie należy zabrać i wypełnić deklarację. Kartki do wypełnienia leżą na stoliku.

TRZY LEKARSTWA DLA DUSZY:
POST
MODLITWA
JAŁMUŻNA

W intencji zbliżających się rekolekcji możemy ofiarować różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego, post o chlebie i wodzie, jałmużnę lub inne wyrzeczenie. Przy ołtarzu stoi puszka do której składajmy napisane na kartkach duchowe dary. Niech nie będzie ona tylko dekoracją na Wielki Post ale naszymi darami i skierowaną do Boga prośbą o miłosierdzie.

Dodano: 2019-03-23 20:42:21

Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbierane także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30 oraz Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 16.00.
Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.
Drogę Krzyżową poprowadzi w tym tygodniu młodzież.
Rozważania będą oparte na tekstach Hymnu o miłości św. Pawła.
Nawet najbardziej heroiczny czyn nic nie znaczy bez miłości. Ona jest sensem dobra i ofiary.


Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Na to nabożeństwo można przynosić napisane na kartkach intencje modlitewne.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30.

Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się 5 kwietnia Nauki wygłosi dla nas Ks. Krzysztof Ruciński dyrektor Młodzieżowego Centrum Edukacyjno - Wychowawczego „Studnia” diecezjalny duszpasterz młodzieży.

We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 17.30 i o 18.00.

Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

W sobotę 23 marca młodzież z parafii będzie roznosiła „List od Boga” - są tam cytaty z Pisma Świętego
ważne dla każdego człowieka, szczególna wiadomość od Boga do Ciebie.
Otwierajmy nasze serca na Pana Boga i przyjmijmy młodzież,
która chce wypełnić polecenie Zbawiciela „Idźcie i głoście Ewangelię”

SPOTKANIA:
Spotkanie z rodzicami dzieci z klas III dziś po Mszy św. o godz. 16.00. Można będzie zamówić szatki komunijne.
Spotkanie rodzin. Pragniemy w naszej parafii powołać wspólnotę rodzin, które chcą pogłębiać swoją wiarę i umacniać swoją więź . Na pierwsze spotkanie zapraszamy małżonków w niedzielę 17 marca na godz. 18.00 na plebanię.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję Pani Aldonie Wiśniewskiej, rodzinom i dzieciom za przygotowanie
i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w intencji rodzin.

Dusza twoja nabiera odrębnej piękności
przez rozważenie męki Mojej.
Siostra Faustyna - dzienniczek
W niedziele 24 i 31 marca
zapraszamy na katechezy o Męce Pańskiej.
Katechezy będą głoszone na wszystkich Mszach św.


Koncert 30 marca o godz. 16 odbędzie się koncert „Gloria Patri” w Świątyni Opatrzności Bożej to hołd dla Jana Pawła II w 14. rocznicę jego śmierci. Usłyszymy aż jedenaście warszawskich chórów wywodzących się ze środowisk akademickich i kościelnych.
Podczas koncertu chóry zostaną ustawione tak, by muzyka „otaczała” słuchaczy.
Program koncertu czerpie inspirację z modlitwy - różańca. Zabrzmią „Pater Noster” Jakuba Neske oraz „Ave Maria” w muzycznym ujęciu kompozytorów takich jak Tomas Luis de Victoria, Siergiej Rachmaninow, Janusz Dąbrowski, Michał Dąbrowski (prawykonanie), Franz Biebl i Javier Busto.
Wstęp wolny.
Jeśli zgłoszą się chętni zorganizujemy wspólny wyjazd. Prosimy o zgłaszanie się.

Pielgrzymka W dniach 27 kwietnia - 5 maja organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Medjugorie. Koszt 550 zł. i 170 euro. Proszę o zgłaszanie się chętnych na wyjazd.

Dodano: 2019-03-17 01:08:45

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyrażamy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 17.30. W tym tygodniu Drogę Krzyżową będzie prowadzona przez rodziny w intencji rodzin. Będziemy modlili się o świętość życia w rodzinach, trwałość rodzin i o oddalenie wszelkiego zła, które zagraża rodzinom.

W piątek o godz. 18.00 po Drodze Krzyżowej będzie odprawiona Msza św. w intencji: świętości w rodzinach, małżeństw zagrożonych, o dar potomstwa. Modlimy się przy relikwiach św. małżonków Zeli i Ludwika i Martin.

Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.00.

W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej o godz. 17.30.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Na to nabożeństwo można przynosić napisane na kartkach intencje modlitewne.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30.

W sobotę o godz. 17.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji dzieci i rodziców należących do Kół Żywego Różańca rodziców za dzieci. Zapraszamy także wszystkich rodziców do modlitwy za dzieci szczególnie tych, którzy chcą włączyć się do odmawiania różańca w intencji dzieci.

Za tydzień przypada niedziela Ad gentes - Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania w środę popielcową przyjęła krzyż misyjny. W czasie Wielkiego Postu będą przekazywali sobie ten krzyż i opiekowali się nim. Codziennie jedna osoba będzie miała ten krzyż przy sobie aby zrozumieć i odczuć Miłość jaka zawarta jest w Krzyżu Chrystusa.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego. Na stoliku z prasą katolicką są książki: Modlitewnik czcicieli św. Józefa - 5 zł. Radość nawrócenia 5 zł.

SPOTKANIA:
Spotkanie młodzieży w czwartek o godz. 18.00 na plebanii. Na spotkaniu omówimy propozycje zaangażowania się młodzieży w życie parafii w Wielkim Poście.
Spotkanie z rodzicami dzieci klas IV przygotowujące do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. w niedzielę 17 marca po Mszy św. o godz. 9.30.
Spotkanie z rodzicami dzieci z klas III 17 marca po Mszy św. o godz. 16.00. Można będzie zamówić szatki komunijne.

Spotkanie rodzin. Pragniemy w naszej parafii powołać wspólnotę rodzin, które chcą pogłębiać swoją wiarę i umacniać swoją więź . Na pierwsze spotkanie zapraszamy małżonków w niedzielę 17 marca na godz. 18.00 na plebanię.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję grupie anonimowych alkoholików za przygotowanie i prowadzenie Drogi Krzyżowej w piątek.
Dziękuję członkom Kół Żywego Różańca i ks. prefektowi za przygotowanie dekoracji Na Wielki Post.
Dziękuję panu kościelnemu za odmalowanie balkonu i przymocowanie hasła roku duszpasterskiego.
Dziękuję za udostępnienie wystawy „Niezłomni jak stal ” fundacji „Tak dla Rodziny” oraz Pawłowi Wiśniewskiemu.
Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za zorganizowanie dziś wyjazdu z okazji Dnia Kobiet do zamku w Pułtusku.

Pielgrzymka
do Niepokalanowa do kaplicy wieczystej adoracji w intencji pokoju i do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jazłowieckiej w klasztorze Sióstr Niepokalanek w Szymanowie odbędzie się w sobotę 16 marca. Za nawiedzenie Światowego Centrum Modlitwy o Pokój i adorację można uzyskać odpust zupełny. Wyjazd o godz. 8.00 powrót ok godz. 16.00. Są jeszcze wolne miejsca. Proszę się zapisywaćDodano: 2019-03-09 20:33:10
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Strona 8 z 10