Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes,
obchodzimy Światowy Dzień Chorego.
Msza Święta w intencji
chorych i cierpiących
zostanie odprawiona o godz. 16.00

Po Mszy św. modlitwy za chorych i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.
Uczestnicy liturgii otrzymają modlitewniki z aktem pełnego zawierzenia ufundowane przez Koła Żywego Różańca oraz wodę przywiezioną z Lourdes. Po nabożeństwie spotkanie z chorymi na plebanii. Dziękuję członkom Kół Żywego Różańca za podjęcie się przygotowania poczęstunku dla chorych.
Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
Serdecznie polecamy pamięci parafian chorych i samotnych, którzy nie mogą samodzielnie uczestniczyć we Mszy Świętej. Odwiedziny chorych z Komunią św. i sakramentem chorych w poniedziałek 11 lutego przed południem. Zapisy na odwiedziny duszpasterskie przyjmowane w zakrystii.

Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach. Wszystkich, którzy pragną umocnić swoją miłość zapraszamy na spotkanie z NAJWIĘKSZĄ MIŁOŚCIĄ - Jezusem podczas adoracji w czwartek od godz. 17.00.Zapraszamy małżonków, narzeczonych i poszukujących miłości.

Został zakupiony olej opałowy do kościoła za 3 200 zł.
Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.


SPOTKANIA:
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 będzie spotkanie z rodzicami dzieci z klas IV przygotowujące do II Komunii św.

Kancelaria: W czasie kolędy kancelaria nie będzie czynna. Z księdzem można skontaktować się po Mszy św. w dzień powszedni lub w niedzielę oraz przez telefon.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.
W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:


Poniedziałek - 11.02.2019
ul. Polna 2 A i 2 B - 1 ksiądz od godz. 16.00

Wtorek - 12.02.2019
ul. Zielona Ścieżka - 2 księży od godz. 15.30

Środa - 13.02.2019
ul. Wiejska - 2 księży od 15.30

Czwartek - 14.02.2019
ul. Krzywa 1 ksiądz od godz. 15.30
ul. Polna 1 ksiądz od godz. 15.30

Piątek - 15.02.2019
ul. Kwiatowa 2 księży od godz. 15.30

Sobota - 16.02.2019
Śródborze - 2 księży od godz. 9.00

Proszę o przywiezienie i odwiezienie księdza po kolędzie.

Ofiary składane podczas kolędy przeznaczone będą na remont kościoła. Wykonanie ostatniej ściany kościoła będzie kosztowało 140 tys. zł. Mam nadzieję, że dzięki hojności parafian uda się zaplanowaną pracę wykonać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.

Cechą wyróżniającą chrześcijańską radość jest to, że może ona współistnieć z cierpieniem, całkowicie bowiem opiera się na miłości.

Wcale nie trzeba wielu słów, aby się dobrze modlić. Wiarą wierzymy, że tam, w św. Tabernakulum, obecny jest dobry Bóg; Jemu otwierajmy serce; że nas dopuszcza do siebie, z tego się radujmy; oto najlepszy sposób modlitwy"- św. Jan Maria Vianney

"Bóg trochę ludzi rozpieścił, tworząc za dużo naraz. Zbytek wspaniałości utrudnia nam widzenie Boga. Ale dzięki temu on sam może pozostawać w ukryciu." - Jostein Gaarder

Dodano: 2019-02-09 22:04:44

Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów. Zapraszamy na modlitwę i uwielbienie.

Dziękując za dar Eucharystii i kapłaństwa, zgromadzimy się w czwartkowy wieczór na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00. Naszej modlitwie będzie przyświecała troska o nowe, święte powołanie kapłańskie. Od godz. 16.30 adoracja wspólna w intencji kapłanów, powołań kapłańskich i zakonnych prowadzona przez grupę modlitewną Margaretka

W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 16.00.
Po Mszy św. spotkanie z chorymi na plebanii.

Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Kół Żywego Różańca Rodziców za Dzieci. Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w dzieło RÓŻAŃCA W INTENCJI DZIECI tak, aby objąć modlitwą największą liczbę dzieci z naszej parafii.

Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.
W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

Poniedziałek - 4.02.2019
ul. Południowa - domki prywatne - 1 ksiądz od godz. 15.00

Wtorek - 5.02.2019
ul. Południowa 20 C i 20 D - 1 ksiądz od godz. 15.30

Środa - 6.02.2019
ul. Południowa 19 A i 20 E - 1 ksiądz od 15.30

Czwartek - 7.02.2019
Żeleźnia - 1 ksiądz od godz. 9.00

Piątek - 8.02.2019
ul. Południowa 21 B - od godz. 15.30

Sobota - 9.02.2019
ul. Wojska Polskiego - 2 księży od godz. 9.00

Proszę o przywiezienie i odwiezienie księdza po kolędzie.

Ofiary składane podczas kolędy przeznaczone będą na remont kościoła. Wykonanie ostatniej ściany kościoła będzie kosztowało 140 tys. zł. Mam nadzieję, że dzięki hojności parafian uda się zaplanowaną pracę wykonać.

Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą
na zakup oleju opałowego do ogrzewania kościoła.

Z okazji zbliżającego się Dnia Chorego mnożna nabyć książki dla chorych:
Pani Nadziei - Modlitewnik dla chorych z Matką Bożą z Lourdes cena 14.00 zł.
Poradnik i modlitewnik dla chorych - czynić dobro cierpieniem cena 5.00 zł.
Jezu, Ty się tym zajmij - modlitwa pełnego zawierzenia cena 4.00 zł.
Książki wyłożone są na stoliku.
Pieniądze za książki składamy do puszki.

KANCELARIA: W czasie kolędy kancelaria nie będzie czynna.
Z księdzem można skontaktować się po Mszy św. w dzień powszedni
lub w niedzielę oraz przez telefon.

Niedziela Chorych - 10 lutego 2019 r.
w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach.
Z naszej parafii organizowany będzie wyjazd autokarem do Obór.
Proszę o zgłaszanie się chętnych. Wyjazd o godz. 8.20.
Koszt 25 zł. Dobrze jest zabrać ze sobą coś do siedzenia i butelkę na wodę ze źródełka.

Program uroczystości:
Od godz. 11.00 - Spowiedź święta
11.30 - Msza święta za chorych
13.00 - Adoracja połączona z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem udzielonym na sposób lourdzki.
13.30 - 14.30 – Przerwa
14.30 - Ceremonia przyjęcia do Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel i poświęcenie dewocjonaliów
14.50 - Liturgiczny obrzęd błogosławieństwa chorych
15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia
15.20 - Modlitwa Różańcowa (tajemnice chwalebne)
15.55 - zakończenie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
5 II - św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi,
6 II - św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii

Pozwólmy Bogu się kochać; pozwólmy Mu zbliżyć się do nas. [...]
Trwanie w miłości Boga jest naszą jedyną nadzieją, jedynym prawdziwym domem dla naszego serca. Nie chodzi o to, abyśmy rozumowo uznali, ze Bóg nas kocha. Chodzi o to, aby nasze serce stało się dla Niego domem i trwało w Jego miłości.
John Eldredge, Dzikie serce


Miłość zmienia oblicze świata,
a świat zorganizowany przez miłość
zmienia nas samych.
Anna Kamieńska

Dodano: 2019-02-02 20:40:41

Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

Ze względu na kolędę adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek będzie od godz. 14.30 do 15.30

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 17.00. Spowiedź święta w od godz. 16.30.

W sobotę 2 lutego
obchodzimy święto
Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem
Matki Bożej Gromnicznej.
Msze Święte o godz. 9.30 i 17.00.


W to święto przynosimy do kościoła świece na pamiątkę przyniesienia do świątyni małego Jezusa. Przed Mszą św. (ranną i wieczorną) będzie poświęcenie gromnic. Dzieci przynoszą świece od chrztu lub komunii św. Po Mszy św. będzie uroczyste oddanie dzieci w opiekę Matki Boskiej i błogosławieństwo dzieci. Zawierzajmy swoje dzieci opiece Maryi. Tak wiele czeka dziś na nie zła w świecie. Niech broni je najlepsza z Matek.

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca (różaniec, rozważanie jednej tajemnicy) będzie po Mszy św. o godz. 17.00.

Spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16.40 w kaplicy.

W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Ofiary na tace z 2 lutego przeznaczone są na zakony kontemplacyjne.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Kół Żywego Różańca Rodziców za Dzieci. Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w dzieło RÓŻAŃCA W INTENCJI DZIECI tak, aby objąć modlitwą największą liczbę dzieci z naszej parafii.Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.
W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:


Poniedziałek - 28.01.2019
ul. Fabryczna strona prawa - 1 ksiądz od godz. 15.00

Wtorek - 29.01.2019
ul. Fabryczna strona lewa - 1 ksiądz od godz. 15.00

Środa - 30.01.2019
Luszewo 1 ksiądz od 9.00

Czwartek - 31.01.2019
ul. Leśna - 2 księży od godz. 15.30

Piątek - 1.02.2019
Wkra 2 księży od godz. 9.00

Proszę o przywiezienie i odwiezienie księdza po kolędzie.

Ofiary składane podczas kolędy przeznaczone będą na remont kościoła. Wykonanie ostatniej ściany kościoła będzie kosztowało 140 tys. zł. Mam nadzieję, że dzięki hojności parafian uda się zaplanowaną pracę wykonać.

Ofiarowanie dzieci Maryi, wypraszanie przez Jej Niepokalane Serce potrzebnych dla nich łask - to pozwolenie rodziców na wszelką interwencję Maryi w rozwój dziecka. To najwspanialszy prezent rodziców i najlepsza inwestycja, jaką mogą uczynić dla swoich dzieci

ODDAJ DZIECKO MATCE BOŻEJ

Ksiądz Aleksander Woźny (1910-1983) był duszpasterzem, który często poruszał tematy wychowania dzieci i młodzieży i zwracał uwagę na odpowiedzialność wszystkich za wychowanie przyszłych pokoleń. Fundamentalną zasadą wychowawczą ks. Aleksandra Woźnego było, że dziecko jest własnością Boga, stąd rodzice mają je wychowywać dla Boga. Tak ujmował cel wychowania. Wychowywać można tylko w atmosferze miłości, a miłować prawdziwie tylko w Bogu.” (1)

W 1994 roku wydana została książeczka "Wychowanie dla Boga”, w której odnaleźć możemy rozdział pt. "Oddaj dziecko Matce Bożej”. Treści w nim zawarte są niezwykle aktualne w dzisiejszym świecie i dają odpowiedź na pytania i troskę rodziców dotycząca zagrożeń, jakie się w nim pojawiają. Czy dziś trudniej dobrze wychować dziecko? Czy jest więcej zagrożeń? Odpowiedź powinna brzmieć – są inne czasy, inne zagrożenia, a dobre wychowanie w każdych czasach wymagało świadomości rodziców, wychowawczego trudu i mądrej, dojrzałej miłości.

Kiedy człowiek liczy na własne siły może się przeliczyć i pobłądzić. Kiedy rozumie, że dziecko jest darem i zadaniem od Boga i prosi Go o pomoc, by pomógł mu to zadanie dobrze wypełnić może być pewien dobrze rozumianego sukcesu wychowawczego. Jednym z kroków ku temu jest ofiarowanie dziecka Matce Bożej. "Nie oddania go pod opiekę Maryi, ale oddania w pełnym sensie, całkowicie, na własność.
Nie chodzi tu też o zrobienie czegoś niezwykłego dla uczczenia Maryi, lecz raczej o gotowość przyjęcia Jej wielkiego daru dla nas i naszego dziecka. W istocie rzeczy nie chodzi tu jednak o nic innego, jak o pełną realizację zobowiązań wynikających z ochrzczenia dziecka. Chrzest, o który proszą rodzice, jest przecież oddaniem dziecka Bogu, wyborem Boga, a wyrzeczeniem się zła i tego, co do zła prowadzi - przede wszystkim egoizmu i pychy.” (2)

Oto droga zmierzająca do oddania dziecka Matce Bożej:
• Przyjęcie prawdy, że dziecko nie jest naszą własnością, ale należy do Boga.
• Wyzbycie się lęku i obaw związanych z oddaniem dziecka i zrozumienie, że Maryja jest najlepszą Matką i zna nasze dziecko lepiej niż my sami.
• Uświadomienie sobie własnych niedoskonałości i egoizmu, który może szkodzić dziecku, wyrzeczenie się siebie, miłości własnej. Popełniamy błędy i nie znamy odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące wychowania. Poprośmy Maryję, by zakryła je przed dzieckiem i wypełniła nasze braki.
• Zrozumienie, że każde dziecko i każdy człowiek jest jeden jedyny na świecie i każdy potrzebuje innego prowadzenia. Maryja wie jak to zrobić.
• Wypowiedzenie przed Maryją aktu oddania Jej dziecka na własność i wypowiadania tego zawierzenia, zwłaszcza w trudnych chwilach. Na przykład: "Maryjo, ja nie wiem jak postąpić, co mojemu dziecku doradzić, ale Ty wiesz. Pomóż mi proszę. Ześlij rozwiązanie”.
• Nie jesteśmy w stanie chronić dziecka przed różnymi niebezpieczeństwami. Ani teraz, gdy dziecko jest małe (chociaż poświęcamy mu wiele uwagi), ani tym bardziej, gdy będzie starsze i zupełnie samodzielne. Maryja zawsze może je chronić: przed zgorszeniem, niebezpieczeństwem utraty zdrowia, zagubieniem itd. Prośmy o to w momentach, gdy nie mamy kontroli nad dzieckiem.
• Liczenie na własne siły jest niebezpieczne. Nawet najlepszy pedagog, czy · doświadczona matka posiadająca wiele dzieci nie ma pełnej wiedzy wychowawczej i nie zna do końca serca dziecka. Prośmy Maryję o różne wskazówki i konkretne rady. "Ona ma na to najróżnorodniejsze sposoby: może ci dać dobrą książkę do ręki, więcej cierpliwości, podsunie dobre myśli… Ile znajdzie środków, abyś ty umiała coraz lepiej to Jej dziecko wychować!.... Otrzymasz na pewno natchnienie i będziesz wiedziała co i jak robić”. (3)
• " Nie myśl, że wychowanie przez Matkę Najświętszą będzie zbyt łagodne. Ty byś już nieraz powiedziała <> Tymczasem Matka Najświętsza powie ci wtedy: Nie możesz tak mówić. Nie wolno ci ustąpić. Ja cię tu postawiłam na straży”. (4)
• Rozważanie życia Maryi z Ewangelii i traktowanie Jej jako najlepszego wzoru wychowawczego pomoże dobrze wychowywać dziecko.
Zamieszczony poniżej akt oddania siebie Najświętszej Maryi Pannie, św. Ludwika Marii de Montfort, można wykorzystać zawierzając siebie i rozszerzyć tę modlitwę również na zawrzenie Jej dziecka. Można oczywiście wypowiedzieć ten akt własnymi słowami płynącymi z serca lub skorzystać z innej gotowej modlitwy. Najważniejsze, by tego aktu dokonać i prosić najlepszą Matkę o pomoc we wszystkich sprawach dotyczących wychowania dziecka.

Akt oddania się Matce Bożej
św. Ludwik Maria de Montfort


Matko Boża, Niepokalana Maryjo!Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko czym jestem i co posiadam Ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewole miłości. Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi świętemu, którego jesteś Matką. Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twego Syna i zawsze zwyciężasz. Spraw więc, Wspomożycielsko wiernych, by moja rodzina, parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym Królestwem Twego Syna i Twoim.
Amen.

Akt ofiarowania kogoś
(np. syna, córki)
Niepokalanemu Sercu Maryi


Niepokalane Serce Maryi, które w zamian za Twoją miłość do nas otrzymujesz tyle obelg, ofiaruję Ci i poświęcam na zawsze moją córkę (mojego syna). Gestem tym pragnę podziękować za Twoją matczyną tkliwość, zadośćuczynić Ci za zniewagi, które znosisz ze strony swoich niewdzięcznych dzieci. Pragnę też przyczynić się do poświęcenia całego świata, czego tak bardzo pragnie Twoje Serce.
Zechciej przyjąć tę moją pokorną, lecz szczerą ofiarę.
Dusza mojej córki (mojego syna), jej (jego) ciało, jej (jego) życie są Twoje; a ponieważ należą do Ciebie, czuwaj nad nimi i chroń je od wszelkiego zła niczym Twoje dziecko. Amen.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,
31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,
2 II – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Rozpoczęły się ferie zimowe. Przypominamy, że rodzice mają obowiązek zatroszczyć się o uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.

Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na finansowanie remontu
Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję za ofiarę na kościół złożoną przez mieszkańców ul Mazowieckiej i Krótkiej 260 zł. z okazji Nawiedzenia Obrazu. W intencji mieszkańców będzie odprawiona Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.

Spotkanie Rycerzy Jana Pawła II w środę o godz. 19.00 na plebanii.

Niedziela Chorych - 10 lutego 2019 r.
w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach.
Z naszej parafii organizowany będzie wyjazd autokarem do Obór.
Proszę o zgłaszanie się chętnych. Wyjazd o godz. 8.20.
Koszt 25 zł. Dobrze jest zabrać ze sobą coś do siedzenia.

Dodano: 2019-01-26 19:43:25

Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata. Włączając się duchowo w to niecodzienne wydarzenie.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.
W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:


Poniedziałek - 21.01.2019
Kowalewko - 1 ksiądz od godz. 9.00
ul. Bema - 1 ksiądz od godz. 16.00

Wtorek - 22.01.2019
ul. Wolności - 1 ksiądz od godz. 15.30
ul. Polna blok I i J - 1 ksiądz od godz. 15.30

Środa - 23.01.2019
Wólka Garwarska 1 ksiądz od 8.30
ul. Południowa blok 18A i 18B - 1 ks. od g. 15.30

Czwartek - 24.01.2019
ul. Broniewskiego - 1 ksiądz od godz. 15.30
ul. Polna blok K - 1 ksiądz od godz. 17.00

Piątek - 25.01.2019
ul. Ciechanowska - 1 ksiądz od godz. 15.30
ul. Południowa blok 18C i 18D - 1 ks. od g. 15.30

Sobota - 26.01.2019
Garwarz Nowy - dwóch księży od godz. 8.30

Proszę o przywiezienie i odwiezienie księdza po kolędzie.

Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

Ofiary składane podczas kolędy przeznaczone będą na remont kościoła. Wykonanie ostatniej ściany kościoła będzie kosztowało 140 tys. zł. Mam nadzieję, że dzięki hojności parafian uda się zaplanowaną pracę wykonać.

Ze względu na kolędę adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek będzie od godz. 14.30 do 15.30

Zbliża się okres ferii zimowych. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.

W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo, zdrowie i szacunek dla starszego pokolenia a babcie i dziadków zachęcamy do modlitwy w intencji swoich dzieci i wnuków. Po Mszy św. dzieci będą miały możliwość w kościele złożenia życzeń swoim babciom i dziadkom. Mogą powiedzieć życzenia, zaśpiewać, lub zmówić modlitwę. Dzieci, które chcą wystąpić niech zgłoszą się do katechetów.

Koncert kolęd zespołu z Ukrainy
Dziś na Mszy św. o godz. 16.00 będzie śpiewał zespół z Ukrainy.
W wykonaniu grupy muzycznej usłyszymy kolędy podczas Mszy św. i w czasie koncertu po Mszy św.

Zapraszamy


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu
24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,
25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,
26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

ZARZĄDZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO W SPRAWIE ZBIÓRKI
NA REMONT PAPIESKIEGO KOLEGIUM POLSKIEGO W RZYMIE

Księża Biskupi na 380 Zebraniu Plenarnym KEP, które miało miejsce w dniach 25-26 września 2018 r. w Płocku, omawiali m.in kwestię finansowania remontu Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie i podjęli decyzję o zebraniu potrzebnych środków z funduszy diecezjalnych
Wychodząc naprzeciw konieczności remontu zasłużonej dla Kościoła w naszej Ojczyźnie budowli - zarządzam, aby ofiary złożone na tacę w niedzielę 27 stycznia br. w całości zostały przeznaczone na remont Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie.

Płock, 8 stycznia 2019 r.
Piotr Libera - Biskup PłockiNiedziela Chorych - 10 lutego 2019 r.
w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej
w Oborach.
Z naszej parafii organizowany będzie wyjazd autokarem do Obór.
Proszę o zgłaszanie się chętnych.

Dodano: 2019-01-19 16:03:26

Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.


W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę.

Ze względu na kolędę adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek będzie od godz. 14.30 do 15.30

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
17 I - św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik,
19 I - św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.
W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

Poniedziałek - 14.01.2019
ul. Targowa - 1 ksiądz od godz. 16.00
ul. Polna blok 2d - 1 ksiądz od godz. 15.30

Wtorek - 15.01.2019
ul. Wspólna - 1 ksiądz od godz. 15.30
ul. Polna blok 2e - 1 ksiądz od godz. 15.30

Środa - 16.01.2019
ul. Polna blok 2f - 1 ksiądz od godz. 15.30

Czwartek - 17.01.2019
ul. Sienkiewicza - 1 ksiądz od godz. 15.30
ul. Polna blok 2g - 1 ksiądz od godz. 15.30

Piątek - 18.01.2019
ul. Kościelna - 1 ksiądz od godz. 15.30
ul. Polna blok 2h - 1 ksiądz od godz. 15.30

Sobota - 19.01.2019
Kamionka, Dukt, Głodowo - 1 ksiądz od godz. 8.30

Proszę o przywiezienie i odwiezienie księdza po kolędzie

Ofiary składane podczas kolędy przeznaczone będą na remont kościoła. Wykonanie ostatniej ściany kościoła będzie kosztowało 140 tys. zł. Mam nadzieję, że dzięki hojności parafian uda się zaplanowaną pracę wykonać.

Czym jest Chrzest święty?
1. „Chrzest święty jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu i bramą otwierającą dostęp innych sakramentów. Przez chrzest zostajemy wyzwoleni od grzechu i odrodzeni jako synowie Boży, stajemy się członkami Chrystusa oraz zostajemy wszczepieni w Kościół i stajemy się uczestnikami jego posłania.
2. Chrzest św. jest sakramentem, w którym przez polanie wodą i wymówienie słów sakramentalnych człowiek otrzymuje odpuszczenie grzechu pierworodnego i wszystkich grzechów przed chrztem popełnionych oraz staje się dzieckiem Bożym i otrzymuje życie wieczne.
3. Ustanowił go Chrystus i „powierzył wraz z Ewangelią swojemu Kościołowi, gdy polecił Apostołom: Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego” (Mt 28, 19).
4. Poprzez chrzest święty ludzie wchodzą do wspólnoty Kościoła, uczestniczą w powszechnym kapłaństwie, stają się uczestnikami Bożej natury, a wszczepieni w Chrystusa, w jego misterium śmierci i zmartwychwstania przechodzą ze śmierci grzechu do życia w łasce.
5. „Kościół, otrzymawszy polecenie Chrystusowe głoszenia Ewangelii i udzielania chrztu, już od pierwszych wieków chrzcił nie tylko dorosłych, lecz także niemowlęta. Zawsze bowiem uważał, że według słów Pańskich: „ Jeśli się ktoś nie odrodzi z wody i Ducha Świętego, nie może wejść do królestwa Bożego” (J 3, 5)
6. Chrzest jest początkiem nowego życia – życia we wspólnocie z Jezusem i z wszystkimi, którzy w Niego wierzą. Na znak zapoczątkowania czegoś nowego otrzymujący chrzest zostaje nazwany po imieniu. Przeważnie jest to imię świętego, który ma być nam w życiu wzorem i patronem.
7. Przyjęcie chrztu pociąga za sobą konsekwencje. Człowiek ochrzczony winien żyć inaczej, bowiem dla niego miarą życia stał się Chrystus. Sakrament ten stawia przed nami zadania nieustannego upodabniania się do Chrystusa. Dla chrześcijanina oznacza to przyjęcie tego, co Jezus nakazuje: uznanie potrzeb bliźnich za swoje, stawanie po stronie cierpiących i słabych, szukanie woli Bożej w każdym zdarzeniu.
8. Chrzest, jako najważniejszy sakrament w Kościele katolickim, jest zapisywany w Księdze ochrzczonych w Kościele parafialnym w miejscu urodzenia. Bez tego dokumentu nie jest możliwe przyjęcie jakiegokolwiek innego sakramentu, stąd najlepiej jest, gdy wszystkie dokumenty gromadzone są w jednej parafii.


Dodano: 2019-01-12 18:31:49
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Strona 8 z 9