„Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami".

"Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity.”Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
„Co piąty ksiądz diecezjalny w Polsce został zamordowany podczas II wojny światowej. Były takie diecezje, jak np. gnieźnieńska, włocławska czy chełmińska, z których co trzeci lub co drugi kapłan poniósł śmierć tylko dlatego, że był księdzem katolickim - przypomina ks. Paweł Rytel-Anidrianik w komentarzu do obchodzonego 29 kwietnia Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski podkreśla w nim, że trzeba podejmować inicjatywy przypominające tych, którzy oddali życie za Chrystusa, aby męczenników XX wieku ocalić od zapomnienia.

Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 17.30, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.
Po nabożeństwie majowym będziemy odmawiali różaniec kontynuując Nowennę Pompejańską w intencji odnowy duchowej parafii i owocne przeżycie misji parafialnych. Od soboty 2 maja rozpoczynamy drugą - dziękczynną część Nowenny. Na rozdawanych kartkach są pomylone daty.
Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 8.00, 9.30, 11.30 i o 16.00.

Msza św. w intencji Ojczyzny
o godz. 11.30.

Zapraszamy poczty sztandarowe.

W tym dniu z racji czwartku przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Nabożeństwo majowe i różaniec po Mszy św o godz. 16.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. W tym dniu starajmy się także umożliwić naszym chorym w domach przyjęcie Komunii św. wynagradzającej. Spowiedź od godz. 16.30.

W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi. Nabożeństwo majowe i różaniec o godz. 17.30. Spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00.

W przyszłą niedziele odpust parafialny św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Uroczysta suma o godz. 11.30. Kazanie wygłosi ks. kan. Zenon Froch z Płocka. Zapraszamy chór, asystę procesyjną, ministrantów, służbę liturgiczną mężczyzn i dzieci sypiące kwiatkami.

Kolejna Msza św. w intencji parafii pokutno – wynagradzająca będzie odprawiona w piątek o godz.18.00. Jest to przygotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego a także do Misji świętych.


W tym roku przypada 30 rocznica konsekracji kościoła. Kościół budowany był w latach 1981-1988. W tym czasie proboszczem glinojeckim był ks. kanonik Franciszek Gal. Konsekracji świątyni dokonał 8 maja 1988 r. ks. bp dr Jan Wosiński.
Pamiętajmy w modlitwie o ks. Franciszku Galu, który dla parafii wybudował tę świątynię.

TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
2 V - św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła.
4 V - św. Florian (ok. 250-304), rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników.
Dodano: 2018-04-28 16:40:52
JA JESTEM DOBRYM PASTERZEM

Kamień wzgardzony stał się fundamentem


Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.
Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Msze Święte o godz. 17.00, 17,30 i o 18.00.

W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.
W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 16.00 adoracja w ciszy a o godz. 16.40 różaniec o odnowę duchową parafii w ramach Nowenny pompejańskiej.

Kolejna Msza św. w intencji parafii pokutno – wynagradzająca będzie odprawiona w piątek o godz.18.00. Jest to przegotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego a także do Misji świętych.
Kontynuujemy odmawianie Nowenny Pompejańskiej w intencji misji i odnowy duchowej parafii. Różaniec odmawiany jest codziennie o godz. 16.40. Łączymy się ze wszystkimi, którzy odmawiają różaniec w domach. W niedzielę różaniec odmawiamy po Mszy św. o godz. 16.00. W środę 25 kwietnia kończymy kolejne 9 dni odmawiania różańca.

Za dwa tygodnie 6 maja będziemy obchodzili odpust parafialny św. Stanisława Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski i naszej parafii. Uroczysta suma będzie o godz. 11.30.

I Komunia św. będzie 13 maja na Mszy św. o godz. 11.30.

SPOTKANIA:
Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. we wtorek o godz. 16.00.

Kancelaria parafialna czynna jest od godziny 16.00 do 16.30

Niepowtarzalna edycja Biblii Tysiąclecia przygotowana specjalnie dla młodych czytelników.

Po raz pierwszy w Polsce pełny tekst Pisma Świętego w najbardziej cenionym palotyńskim tłumaczeniu połączono z najpopularniejszą na świecie edycją Biblii dla dzieci i młodzieży potocznie nazywaną „Biblią z papugą”.
Grafiki, komentarze, objaśnienia, ciekawostki, didaskalia, przygodowa stylizacja, kolorowe mapy i wiele innych elementów przygotowano po to, by młody czytelnik ze zrozumieniem i w pełni świadomie korzystał z dobrodziejstw Słowa Bożego.
„Biblia z papugą” ma także wszelkie cechy Biblii rodzinnej. Z tego wydania, jak z żadnego innego, mogą korzystać wszystkie pokolenia w rodzinie, oddając się lekturze indywidualnie i wspólnotowo. Warto, aby „Pismo Święte dla młodych” znalazło się w każdym polskim domu, by dorastały z nim nasze dzieci.
Zachęcamy do nabycia tej biblii dla swoich dzieci lub na prezent. Biblię można obejrzeć w zakrystii i zapisać się. Cena 60 zł.


Modlitwa św. Teresy od Dzieciątka Jezus o uświęcenie kapłanów
O Jezu, wiekuisty Najwyższy Kapłanie, zachowaj Twoich kapłanów w opiece Twojego Najświętszego Serca, gdzie nikt im nie może zaszkodzić. Zachowaj nieskalanymi ich namaszczone dłonie, które codziennie dotykają Twojego świętego Ciała. Zachowaj czystymi ich wargi, które zraszane są Twoją Najdroższą Krwią. Zachowaj czystymi ich serca naznaczone wspaniałą pieczęcią Twojego Kapłaństwa. Spraw aby wzrastali w miłości i wierności Tobie, chroń ich przed zepsuciem i skażeniem tego świata.
Wraz z mocą przemiany chleba i wina udziel im również mocy przemiany serc. Błogosław ich trudowi, aby wydał obfite owoce. Niech dusze którym służą, będą ich pociechą tu na ziemi a także wieczną koroną w życiu przyszłym. Amen.


ROZMOWY Z PANEM JEZUSEM ALICJI LENCZEWSKIEJ
† Módl się za kapłanów. Wielu jest świętych wśród nich i oni potrzebują umocnienia, bo świętość w pocie i we łzach się rodzi. Ale jeszcze więcej jest zagubionych, zniewolonych przez świat i grzesznych. Ci potrzebują ratunku: ocalenia dla własnych dusz i dusz tych, których oni mieli ocalić, a nie uczynili tego.
† Niech cię nie obchodzi kapłan, który sprawuje Moją Ofiarę. Nie obserwuj go, nie oceniaj. Nie wybieraj sobie Ofiary, którą sprawuje kapłan ulubiony przez ciebie. Nie dla niego tam idź. Przychodź tylko dla Mnie - dla dokonania daru z siebie na ołtarzu i przyjęcia Mojego daru w Komunii.


TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
23 IV - św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.
25 IV - św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.

Dodano: 2018-04-22 17:34:23
PAN RZECZYWIŚCIE ZMARTWYCHWSTAŁ

On zaś rzekł do nich: «To Ja jestem, nie bójcie się» [J 6,20]


Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylić się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, a także do wzięcia udziału w różnych wydarzeniach zaplanowanych w naszej okolicy, które pomogą nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.
W Tygodniu Biblijnym sięgnijmy do Pisma Świętego. Na stoliku z gazetkami są przygotowane kartki cytatami z Biblii. Weźmy te kartki i przeczytajmy fragmenty Słowa Bożego, przeznaczonego właśnie dla nas.


W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Będziemy modlili się o zgodę w rodzinach i uzdrowienie relacji w rodzinach. Łaski będziemy wypraszać za wstawiennictwem św. małżonków Zelli i Ludwika Martin.

Duchu Święty, potrzebuję Twojej pomocy.
Przyjdź do mnie i oświeć mnie.
Proszę Cię o uzdrowienie naszego życia rodzinnego.
Pomóż nam przebaczyć sobie wszystko,
co nas zabolało.
Zobacz nasze rany i ulecz je.
Uwolnij nas
od przykrych uczuć
i niedobrych doświadczeń.
Pomóż nam, Duchu Święty,
otwierać się na siebie nawzajem.
Naucz nas akceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy.
Przytul całą moją rodzinę do Bożego Serca.
Przynieś nam wszystkim wewnętrzne ukojenie.
Ogarnij nas swoją nieskończoną miłością.
Prowadź nas drogą zgody, zrozumienia
i przebaczenia. Amen.

Jako przegotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego a także do Misji świętych będą odprawiane dodatkowe Msze Święte w intencji parafii. Msza św. pokutno - wynagradzająca w sobotę o godz. 18.00.

SPOTKANIA:
We wtorek o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji młodzieży z klas III Gimnazjum - o światło Ducha Świętego i błogosławieństwo w egzaminach. Serdecznie zapraszam uczniów i rodziców na wspólną modlitwę.
Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. w poniedziałek o godz. 16.00.
Spotkanie z rodzicami z klas IV przed II komunią św. w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
Kancelaria parafialna czynna jest od godziny 16.00 do 16.30.

Niepowtarzalna edycja Biblii Tysiąclecia przygotowana specjalnie dla młodych czytelników.

Po raz pierwszy w Polsce pełny tekst Pisma Świętego w najbardziej cenionym palotyńskim tłumaczeniu połączono z najpopularniejszą na świecie edycją Biblii dla dzieci i młodzieży potocznie nazywaną „Biblią z papugą”.
Grafiki, komentarze, objaśnienia, ciekawostki, didaskalia, przygodowa stylizacja, kolorowe mapy i wiele innych elementów przygotowano po to, by młody czytelnik ze zrozumieniem i w pełni świadomie korzystał z dobrodziejstw Słowa Bożego.
„Biblia z papugą” ma także wszelkie cechy Biblii rodzinnej. Z tego wydania, jak z żadnego innego, mogą korzystać wszystkie pokolenia w rodzinie, oddając się lekturze indywidualnie i wspólnotowo. Warto, aby „Pismo Święte dla młodych” znalazło się w każdym polskim domu, by dorastały z nim nasze dzieci.
Zachęcamy do nabycia tej biblii dla swoich dzieci lub na prezent. Biblię można obejrzeć w zakrystii i zapisać się. Cena 60 zł.


Wzruszenie i zachwyt - to jedyne słowa, jakimi można opisać to, co wydarzyło się podczas celebracji Drogi Krzyżowej w Meksyku, kiedy to chłopiec z zespołem Downa trzymając w ręku różaniec przytulił się do aktora wcielającego się w postać prowadzonego na Golgotę Pana Jezusa i próbował go obronić przed rzymskimi legionistami. Film pokazujący wielką odwagę i jeszcze większą wiarę małego Juana Pablo można zobaczyć w Internecie:
http://www.pch24.pl/wzruszajaca-scena--chlopiec-z-zespolem-downa-chcial-obronic-jezusa-przed-golgota

Promień nad domem św. Faustyny.

Warto zobaczyć zdjęcie, zrobione w Głogowcu w święto Miłosierdzia Bożego przy domu rodzinnym św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

Dnia 17 kwietnia 2018 r. (wtorek) od godz. 9.00
w Liceum Ogólnokształcącym
w Glinojecku
odbędzie się pobranie krwi


Wymagania:
dobry stan zdrowia
dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL
Za oddane 450 ml krwi otrzymuje się:
Sok, czekolady, baton dzień wolny od pracy/szkoły w dniu pobrania krwi.Kontynuujemy odmawianie Nowenny Pompejańskiej w intencji misji i odnowy duchowej parafii. Do tej modlitwy zgłosiło się 62 osoby. Zachęcamy innych aby odmówili przynajmniej jeden różaniec w intencji misji parafialnych.
Dodano: 2018-04-14 18:15:36
JEZU UFAM TOBIE

Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary i dary materialne, które będą rozdawane ubogim i potrzebującym parafianom. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego.Msze Święte o godz. 9.30. i 17.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz. 17.00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.


„Dzięki nadzwyczajnemu postępowi techniki wtargnęliśmy do prywatnego życia płodu (...). Przyjęcie za pewnik faktu, że po zapłodnieniu powstała nowa istota ludzka, nie jest już sprawą upodobań czy opinii. Ludzka natura tej istoty od chwili poczęcia do starości nie jest metafizycznym twierdzeniem, z którym można się spierać, ale zwykłym faktem doświadczalnym.” prof. dr med. J. Lejeune, kierownik Katedry Genetyki na Uniwersytecie im. R.Descartesa w Paryżu, cyt. za: „Wiedza i życie”, nr 11, 1986, s. 8.
Dziś rozpoczynamy Nowennę Pompejańską w Intencji Misji Świętych w naszej parafii. Modlimy się o odnowę duchową parafii odmawiając różaniec od 8 kwietnia do 2 czerwca. Do tej modlitwy zgłosiły się już 53 osoby. Jeszcze dziś można się zgłaszać w zakrystii po Mszach św. Dziś różaniec odmówimy po Mszy św. o godz. 16.00. w tygodniu różaniec będzie odmawiany przed Mszą św. o godz. 17.00.We wtorek, 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.11 kwietnia Nowenna za Ojczyznę z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Będziemy modlić się po Mszy św. o godz. 17.30.


W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Będziemy modlili się o rozbudzenie ducha modlitwy za przyczyną św. Ojca Pio i w obecności jego relikwii. Zapraszamy na tę adorację osoby, które noszą szkaplerz i grupy modlitewnej Margaretka.
Jeżeli jesteś w pilnej potrzebie, sięgnij po jedną z tych modlitw. „Ojcze Pio, podczas gdy my byliśmy pogrążeni w codziennej bieganinie, Ty trwałeś na kolanach przed Miłością przybitą do Krzyża...".
W piątek o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji † ks. Augustyna Krużmanowskiego. W 1863 r. był proboszczem parafii Glinojeck. Podczas Powstania Styczniowego błogosławił powstańcze sztandary i wygłaszał patriotyczne kazania. 28 stycznia 1863 roku udzielił błogosławieństwa 100 - osobowemu oddziałowi powstańczemu pod dowództwem pułkownika Kazimierza Wolskiego (pochodzącego z parafii Kraszewo). Został on skazany na 10 lat katorgi.


Jako przygotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego a także do Misji świętych będą odprawiane dodatkowe Msze święte w intencji parafii w sobotę o godz. 19.00 . Przez trzy tygodnie będzie to intencja pokutno-wynagradzająca a kolejne trzy soboty o dary Ducha św. dla parafii. Jezus powiedział: (...)Nikt nie wlewa młodego wina do starych bukłaków. W przeciwnym wypadku wino rozerwie bukłaki: wino się marnuje i bukłaki. Lecz młode wino - do nowych bukłaków" Mk 2,22. Najpierw trzeba przygotować serca przez wynagrodzenie i pokutę, by napełnić się „młodym winem” Wino jest w Biblii symbolem Ducha Świętego.SPOTKANIA:
Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w poniedziałek o godz. 16.30.
Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. w piątek o godz. 16.00.
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. spotkanie 11.30 z dziećmi klas III. Po Mszy będzie można odebrać
szatki do komunii.
Kancelaria parafialna czynna jest od godziny 16.00 do 16.30.

Dodano: 2018-04-08 10:51:03
NOWE ŻYCIE CHRYSTUSA I NASZE

„Bóg wskrzesił Go trzeciego dnia”(Dz10,40)


Zmartwychwstanie Pana Jezusa jest potwierdzeniem całej Jego ziemskiej misji. Odpowiedzią Ojca na odrzucenie Go przez ludzi. Bóg do końca umiłował grzesznego człowieka. Nie pozostawił go w stanie, do jakiego doprowadził się on przez własne grzechy.
Zmartwychwstanie Chrystusa jest podstawą wiary w nasze zmartwychwstanie. Jednak by je osiągnąć, trzeba przyjąć wiarę w Jego zbawcze dzieło. Świadczą o nim uczestnicy wydarzeń. Najbliżsi uczniowie, którzy swoje zadanie przekazali następcom.

Jesteśmy wdzięczni Bogu, że dotarła do nas Dobra Nowina. Że przez chrzest zostaliśmy włączeni w Chrystusowe odkupienie. W tym sakramencie przeżyliśmy głęboką odnowę wewnętrzną. Pozostały jednak następstwa grzechu słabość rozumu i woli. Dlatego ważna jest wytrwała, konsekwentna praca nad sobą. Troska, by wprowadzić w życie naukę Chrystusa. Dzielić się z innymi radością z odkupienia, które przyszło przez Krzyż. Chrystus kiedyś przyjdzie jako Sędzia żywych i umarłych. Żyjemy prawdziwie jeśli wiara jest podstawą naszego życia. Jeśli dążymy stale do tego, co na górze. Tam jest nasz Zbawiciel. On wskazuje nam drogę. Sam jest Drogą do domu Ojca.
Odrzućmy wszelkie pozostałości grzechu. Wzrastajmy w prawdzie i czystości. Starajmy się coraz lepiej rozumieć Pisma. One uczą o Zbawicielu. Pokazują jak żyć, by się z Nim zjednoczyć. Naśladujmy gorliwość Marii Magdaleny i dwóch uczniów. Odczytujmy właściwie znaki, które Chrystus nam daje. Ufajmy posłudze Piotra. Razem z nim przekazujmy Dobrą Nowinę słowem i życiem.

o. Tomasz Dąbek, benedyktyn


Z okazji kolejnej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. zapal świeczkę 2 kwietnia o godzinie 21.37 dziękując za wszystkie otrzymane łaski i drogowskazy. Orędzia Jana Pawła II głoszone w niedzielny wielkanocny poranek. Orędzie te maja charakter "Urbi et orbi" ("Miastu i światu"). Papież po raz pierwszy wygłosił je w 1979, a ostatnie (dał do odczytania) w pamiętnym 2005 roku.
„Stało się to przez Pana i cudem jest w naszych oczach” (Ps 118[117],23). Tak! Jesteśmy świadkami cudu; świadkami Bożej mocy. Bożej mocy, która jest Życiem objawionym i nam przekazanym, aby nadać nowe oblicze bytowaniu i oczekiwaniom ludzi także w naszej epoce. Mocy, która objawia dobro, piętnuje zło i jego dramatyczne konsekwencje. Bożej mocy, która jest źródłem nowych sił, zdolnych wstrząsnąć nawet zatwardziałymi sercami i przywrócić odwagę tym, którzy zagubiwszy drogę, błąkają się bez celu niczym pielgrzymi nicości. Bożej mocy, która jest warunkiem prawdziwej wolności człowieka i która głosi mu - dzisiaj i zawsze:
Miłość zwyciężyła nienawiść.


„MIŁOŚĆ MI WSZYSTKO WYJAŚNIŁA” - Jan Paweł II
Miłość mi wszystko wyjaśniła,
Miłość wszystko rozwiązała
dlatego uwielbiam tę Miłość,
gdziekolwiek by przebywała.
A że się stałem równiną dla cichego otwartą przepływu,
w którym nie ma nic z fali huczącej,nie opartej o tęczowe pnie,
ale wiele jest z fali kojącej,która światło w głębinach odkrywa
i tą światłością po liściach nie osrebrzonych tchnie.
Więc w tej ciszy ukryty ja - liść,
oswobodzony od wiatru,
już się nie troskam
o żaden z upadających dni,
gdy wiem, że wszystkie upadną.


Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY
ŻYCZYMY WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM
WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI, ZDROWIA, SZCZĘŚCIA
ORAZ BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA!
NIECH TEN ŚWIĄTECZNY CZAS WYPEŁNIONY BĘDZIE RADOŚCIĄ ZMARTWYCHWSTANIA I POKOJEM.

DUSZPASTERZE PARAFII GLINOJECKOd wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

Msze Święte dzisiaj o godz. 9.30, 11.30 i 16.00. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.

Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego.

Spotkanie Kół Żywego Różańca i różaniec wynagradzający o godz. 15.30.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Ofiarujemy ją w intencji powołań kapłańskich. Będziemy modlili się za wstawiennictwem św. Jana Pała II i w obecności jego relikwii.

Codziennie o godz. 15.00 odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a w następną niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy Świętej we wspólnej modlitwie koronką będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata.


Jutro przypada 13 rocznica przejścia do domu Ojca papieża Polaka św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za jego życie i dzieło. Módlmy się za jego wstawiennictwem w intencjach Ojca Świętego i całego Kościoła. Po Mszach św. odmówimy litanię do św. Jana Pała II i będzie możliwość ucałowania relikwii.
W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia. W tym dniu podejmiemy kolejny raz modlitwę Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy do tego dzieła.

Od Niedzieli Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy NOWENNĘ POMPEJAŃSKĄ w intencji Misji Parafialnych - o odnowę duchową parafii. Proszę o zgłaszanie się chętnych do odmawiania tej nowenny. Osoby, które podejmą się odmawiania różańca otrzymają kartki z modlitwą, rozpisaną nowennę i rozważania. Różaniec odmawiamy w domu. Uroczyste rozpoczęcie Nowenny pompejańskiej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.
Kancelaria parafialna czynna jest od godziny 16.00 do 16.30.

REMONTY W PARAFII: Ofiary zbierane dziś na tace przeznaczone są na zrobienie elewacji i ocieplenia kościoła. W projekcie kościoła od razu przewidziane było tynkowanie kościoła dlatego użyta cegła nie była najlepszej jakości a mury bez jednolitej, równej fugi. Ściany pozostawione bez zabezpieczenia już od dawna kruszą się a spadające odłamki stanowią zagrożenie dla ludzi. Zrobienie elewacji jest konieczne a Powiatowy Inspektorat Budowlany w Ciechanowie już od dawna (jeszcze przed moim przyjściem do parafii) domagał się wykonania tego remontu pod sankcją zamknięcia kościoła.PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję za przygotowanie Grobu Pańskiego ks. prefektowi Robertowi Kamińskiemu, panu kościelnemu Józefowi Balickiemu i paniom z Kół Żywego Różańca.

Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz wszystkim, którzy zbierali ofiary, a w szczególności młodzieży z gimnazjum.

Dziękuję za wartę przy Grobie Pańskim strażakom z Glinojecka i Szyjk, i wszystkim, którzy znaleźli czas by adorować Jezusa w grobie.

Dziękuję Kołom Różańcowym, Szkole Podstawowej, Gimnazjum i Chórowi Okolicznościowemu z Zespołem Moja Rodzina za czuwania przy grobie.

Dziękuję również młodzieżowemu chórowi mieszanemu pod dyrekcją Aldony Wiśniewskiej, Chórowi parafialnemu z panem Organistą, Służbie Liturgicznej Ołtarza, oraz wszystkim tym, którzy czynnie angażowali się w Liturgię.

Dziękuję Asyście procesyjnej i dzieciom sypiącym kwiatkami.

W dniach 13-15 kwietnia 2018r. Katolickie Stowarzyszenie i Szkoła Nowej Ewangelizacji „Theoforos” zaprasza
na rekolekcje pt. „Napełnieni Duchem Świętym”
MIEJSCE REKOLEKCJI:
Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji,
ul. Geodetów 45, 07-200 Wyszków
Zapisy: www.wyszkow.theoforos.plPremiera filmu "Świętokradztwo"
Film o kradzieży relikwii Drzewa Krzyża Świętego z bazyliki o. Dominikanów w Lublinie
zobaczymy 2 kwietnia o godz. 12.20.
Ten film ogląda się z niezwykłym zaciekawieniem, niezwykłe wrażenie robią zdjęcia i dynamiczna akcja

Dodano: 2018-03-31 15:00:07
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

Strona 8 z 11