Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni - jeszcze wielu potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy. Modlitwa o łaskę trzeźwości przez cały tydzień podczas Mszy Świętych o godz. 17.30.

Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 9.30 i 17.00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw DROGI KRZYŻOWEJ. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy o godz. 17.30. Gdy uczestniczymy w piątki Wielkiego Postu w Drogach Krzyżowych, możemy również korzystać ze związanych z nimi odpustów. Odpust można ofiarować za siebie lub za jedną osobę zmarłą. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych. W tym tygodniu będziemy modlili się o trzeźwość i wolność od wszelkich uzależnień.

W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich Żali. Nabożeństwa będę sprawowane o godz. 16.00.

Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej o godz. 17.00. Także w niedzielę 10 marca z inicjatywy Rycerzy Jana Pawła II w intencji kobiet będziemy modlili się na sumie o godz. 11.30.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Będziemy wypraszać łaskę trzeźwości w rodzinach, wytrwanie w trzeźwości dla abstynentów i prosić o siłę pokonywania zniewoleń.

Pragniemy w naszej parafii powołać wspólnotę rodzin, które chcą pogłębiać swoją wiarę i umacniać swoją więź małżeńską. Na pierwsze spotkania zapraszamy małżonków w niedzielę 17 marca na godzinę 18.00 do plebanii.

W piątek 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji dziś o godz. 11.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i pomordowanych żołnierzy. Jest też przygotowana w kościele wystawa poświęcona Żołnierzom Wyklętym. Zachęcamy do jej obejrzenia.

Kancelaria będzie czynna od poniedziałku do soboty od godz. 16.00 do 16.30. Na początku Wielkiego postu mamy więcej czasu na załatwianie spraw. Od połowy Postu będziemy wyjeżdżali na spowiedzi do sąsiednich parafii i nie zawsze będzie otwarta kancelaria.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego

Pielgrzymka do NIEPOKALANOWA - Jedno z 12 takich miejsc na świecie. 16 marca w sobotę planowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa w intencji pokoju na świecie. W programie pielgrzymki Msza św., modlitwa w kaplicy adoracji w Niepokalanowie oraz nawiedzenie sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jazłowieckiej w klasztorze Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Koszt ok. 30 zł.
Stowarzyszenie Królowej Pokoju podjęło dzieło stworzenia na świeci 12 centrów modlitwy o Pokój tzw. 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju. Centra powstały na wszystkich kontynentach. Takie centra są w Betlejem w Izraelu, Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, Oziornoje w Kazachstanie, Jamusukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej Namyang w Korei, Kibecho w Rwandzie, Dagupan na Filipinach, w Niepokalanowie w Polsce.
Bliższe informacje i zapisy u księdza proboszcza.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
4 III - św. Kazimierz Królewicz (1458-1484), główny patron Litwy i młodzieży litewskiej.

Podczas kolędy spotkałem dużo osób chorych i tych, którzy modlą się o zdrowie dla swoich bliskich. Chrystus może uzdrowić z każdej choroby. On jednak zawsze leczy duszę i ciało. Zapraszam wszystkich, których doświadcza choroba NA MSZĘ ŚW. O UZDROWIENIE DUCHOWE I CIELESNE przy relikwiach św. Jana Pawła II w najbliższą sobotę o godz. 17.30.

Dodano: 2019-03-02 17:28:23

Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17.20.

W czwartkowy wieczór zapraszamy do modlitwy w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30.

Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.30 będziemy przepraszali za wszystkie grzechy wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W pierwsza sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej na nabożeństwo pierwszych sobót o godz. 16.15. Będziemy wynagradzać za obelgi i bluźnierstwa przeciwko Bożemu Macierzyństwu, kiedy jednocześnie uznaje się Ją wyłącznie jako Matkę człowieka. Msza Świętą o godz. 17.00. Zmiana tajemnic Żywego Różańca o g. 16.00.

“Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał”. Jezus.

Kapłańskie odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek lub sobotę. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.

Z inicjatywy Rycerzy Jana Pawła II w niedzielę 3 marca o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Należy modlić się za Ojczyznę szczególnie wtedy, gdy jest zniesławiana i atakowana.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła. Polecamy Gościa Niedzielnego i Dobre Nowiny.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła są książeczki „Czekam na ciebie” - adoracje eucharystyczne. Cena 6 zł i „Pół godziny przed Najświętszym Sakramentem”. cena 3 zł. Są też teksty „Nowenny Pompejańskiej”.

Maryja obiecała: „Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć tę nowennę”… I rzeczywiście, od tej pory rozpoczęła się fala łask, cudownych uzdrowień. Tak jest do dziś – z całego świata wciąż napływają piękne świadectwa, dowody mocy wstawiennictwa Maryi…

Od godz. 15.00, Godziny Miłosierdzia Bożego będzie otwarty kościół. Będzie to czas, kiedy możemy w ciszy, prywatnie pomodlić się. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego, odprawienia Drogi Krzyżowej czy adoracji. Teksty Drogi Krzyżowej są wyłożone na półce z książkami. Można z nich korzystać lecz nie brać do domu, aby inni mogli się nimi posługiwać.

Dziękuję osobom, które modliły się 22 lutego w rocznicę objawień Jezusa Miłosiernego. Modliło się ok 30 osób wypraszając miłosierdzie Boże dla świata i naszej parafii.

PODZIĘKOWANIA;
Zakończyła się wizyta duszpasterska. Pragniemy podziękować za gościnność, dobre słowo, miłe przyjęcie, otwartość serca i składane ofiary na remont kościoła – duszpasterze

Jeśli ktoś z różnych powodów nie przyjął księdza po kolędzie w wyznaczonym czasie, a pragnie to uczynić - prosimy by zgłosił się do kancelarii parafialnej i ustalił termin wizyty.

Dziś zbiórka na tacę na cele rozbudowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.

Kancelaria będzie czynna od poniedziałku do soboty od godz. 16.00 do 16.30.

Pielgrzymki:
Jedno z 12 takich miejsc na świecie jest w Polsce. Spełnienie marzeń św. Maksymiliana - Niepokalanów wybrano na jedną z dwunastu lokalizacji na świecie, gdzie trwa nieustanna modlitwa o pokój, gdyż jest miejscem naznaczonym obecnością św. Maksymiliana Kolbego. Męczennik z Auschwitz w czasie II wojny światowej złożył swoje życie w ofierze miłości i pokoju za drugiego człowieka, a wcześniej zawierzył je bezgranicznie Maryi Niepokalanej.

16 marca w sobotę planowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa w intencji pokoju na świecie. W programie pielgrzymki Msza św., modlitwa w kaplicy adoracji w Niepokalanowie oraz nawiedzenie sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jazłowieckiej w klasztorze Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Koszt ok. 30 zł.

27 kwietnia - 5 maja organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie. Koszt 550 zł. i 170 euro.

13 - 24 lipca organizowana jest pielgrzymka do Włoch - sanktuaria: Kahlenberg, Padwa, Rzym, Asyż, Caccia, Roccaporena, Manopello, San Giovanni Rotondo, Neapol, Loreto. Koszt 750 zł. 400 euro. Bliższe informacje i zapisy u księdza proboszcza.

Dodano: 2019-02-23 23:59:25

Naturalnym odruchem jest dążenie do wyeliminowania z naszego życia tego, co trudne, smutne, co powoduje odrzucenie itp. Tymczasem Jezus przez swoją naukę i własne życie udowadnia, że można być szczęśliwym na tym świecie, pozostając ubogim, doświadczając cierpienia, niedostatku czy wręcz odrzucenia ze strony innych. Nie chodzi o to, by na siłę szukać tego, co jest niewygodne, co sprawia ból, lecz by z pogodą ducha przyjąć to, co przynosi nam życie, by mieć wzrok zwrócony „ku górze”, wiedząc, że życie nie kończy się na tym świecie, że istnieje coś więcej. I do udziału w tym jesteśmy zaproszeni.
Rozważanie zaczerpnięte z terminarzyka Dzień po dniu 2019
Wydawanego przez Edycję Świętego Pawła

Po zimowej przerwie powracamy do stałego porządku spotkań grup duszpasterskich dzieci i młodzieży. Zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza odbywają się w soboty o godz. 11.00.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

W piątek wypada 88 rocznica pierwszych objawień orędzia Bożego Miłosierdzia w Płocku. Pierwsze objawienia dotyczyły namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego. Z tej okazji o godzinie 15.00 będzie odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Po koronce droga krzyżowa w intencji parafii.

W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej o godz. 17.30 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.
W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:


Poniedziałek - 18.02.2019
ul. Południowa 21 A - 2 księży od godz. 16.00

Wtorek - 19.02.2019
ul. Płocka i Paśniki - 2 księży od godz. 15.30

Środa - 20.02.2019
ul. Nadrzeczna - 1 ksiądz od 15.30
ul. Południowa 20 A i 20 B - 1 ksiądz od godz. 15.30

Piątek - 22.02.2019
Cukrownia domki i hotel od godz. 15.30

Proszę o przywiezienie i odwiezienie księdza po kolędzie.

Ofiary składane podczas kolędy przeznaczone będą na remont kościoła. Wykonanie ostatniej ściany kościoła będzie kosztowało 140 tys. zł. Mam nadzieję, że dzięki hojności parafian uda się zaplanowaną pracę wykonać.

PODZIĘKOWANIA;
Dziękuję członkom Kół Żywego Różańca za przygotowanie ciast na Dzień Chorego i ufundowanie książeczek dla chorych „Jezu Ty się tym zajmij”

Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła. Zebraliśmy 2 280 zł. Olej kosztował 3 200 zł dlatego także, dzisiejsze ofiary będą przeznaczone na ten cel. Zachęcam do złożenia ofiar osoby, które ni złożyły ofiar w ubiegłą niedzielę.

Biskup Płocki zarządza w niedzielę 24 lutego br. zbiórkę na tacę na cele rozbudowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.

SPOTKANIA:
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 będzie spotkanie z rodzicami dzieci z klas III przygotowujące do I Komunii świętej.
Kancelaria: Będzie czynna w czwartek, piątek i w sobotę od godz. 16.00.

Na stoliku wyłożone jest czasopismo ewangelizacyjne „Miłujcie się”. Cena czasopisma 4 zł.

Dodano: 2019-02-16 22:49:53

Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes,
obchodzimy Światowy Dzień Chorego.
Msza Święta w intencji
chorych i cierpiących
zostanie odprawiona o godz. 16.00

Po Mszy św. modlitwy za chorych i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.
Uczestnicy liturgii otrzymają modlitewniki z aktem pełnego zawierzenia ufundowane przez Koła Żywego Różańca oraz wodę przywiezioną z Lourdes. Po nabożeństwie spotkanie z chorymi na plebanii. Dziękuję członkom Kół Żywego Różańca za podjęcie się przygotowania poczęstunku dla chorych.
Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
Serdecznie polecamy pamięci parafian chorych i samotnych, którzy nie mogą samodzielnie uczestniczyć we Mszy Świętej. Odwiedziny chorych z Komunią św. i sakramentem chorych w poniedziałek 11 lutego przed południem. Zapisy na odwiedziny duszpasterskie przyjmowane w zakrystii.

Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach. Wszystkich, którzy pragną umocnić swoją miłość zapraszamy na spotkanie z NAJWIĘKSZĄ MIŁOŚCIĄ - Jezusem podczas adoracji w czwartek od godz. 17.00.Zapraszamy małżonków, narzeczonych i poszukujących miłości.

Został zakupiony olej opałowy do kościoła za 3 200 zł.
Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.


SPOTKANIA:
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 będzie spotkanie z rodzicami dzieci z klas IV przygotowujące do II Komunii św.

Kancelaria: W czasie kolędy kancelaria nie będzie czynna. Z księdzem można skontaktować się po Mszy św. w dzień powszedni lub w niedzielę oraz przez telefon.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.
W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:


Poniedziałek - 11.02.2019
ul. Polna 2 A i 2 B - 1 ksiądz od godz. 16.00

Wtorek - 12.02.2019
ul. Zielona Ścieżka - 2 księży od godz. 15.30

Środa - 13.02.2019
ul. Wiejska - 2 księży od 15.30

Czwartek - 14.02.2019
ul. Krzywa 1 ksiądz od godz. 15.30
ul. Polna 1 ksiądz od godz. 15.30

Piątek - 15.02.2019
ul. Kwiatowa 2 księży od godz. 15.30

Sobota - 16.02.2019
Śródborze - 2 księży od godz. 9.00

Proszę o przywiezienie i odwiezienie księdza po kolędzie.

Ofiary składane podczas kolędy przeznaczone będą na remont kościoła. Wykonanie ostatniej ściany kościoła będzie kosztowało 140 tys. zł. Mam nadzieję, że dzięki hojności parafian uda się zaplanowaną pracę wykonać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.

Cechą wyróżniającą chrześcijańską radość jest to, że może ona współistnieć z cierpieniem, całkowicie bowiem opiera się na miłości.

Wcale nie trzeba wielu słów, aby się dobrze modlić. Wiarą wierzymy, że tam, w św. Tabernakulum, obecny jest dobry Bóg; Jemu otwierajmy serce; że nas dopuszcza do siebie, z tego się radujmy; oto najlepszy sposób modlitwy"- św. Jan Maria Vianney

"Bóg trochę ludzi rozpieścił, tworząc za dużo naraz. Zbytek wspaniałości utrudnia nam widzenie Boga. Ale dzięki temu on sam może pozostawać w ukryciu." - Jostein Gaarder

Dodano: 2019-02-09 22:04:44

Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów. Zapraszamy na modlitwę i uwielbienie.

Dziękując za dar Eucharystii i kapłaństwa, zgromadzimy się w czwartkowy wieczór na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00. Naszej modlitwie będzie przyświecała troska o nowe, święte powołanie kapłańskie. Od godz. 16.30 adoracja wspólna w intencji kapłanów, powołań kapłańskich i zakonnych prowadzona przez grupę modlitewną Margaretka

W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 16.00.
Po Mszy św. spotkanie z chorymi na plebanii.

Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Kół Żywego Różańca Rodziców za Dzieci. Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w dzieło RÓŻAŃCA W INTENCJI DZIECI tak, aby objąć modlitwą największą liczbę dzieci z naszej parafii.

Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.
W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

Poniedziałek - 4.02.2019
ul. Południowa - domki prywatne - 1 ksiądz od godz. 15.00

Wtorek - 5.02.2019
ul. Południowa 20 C i 20 D - 1 ksiądz od godz. 15.30

Środa - 6.02.2019
ul. Południowa 19 A i 20 E - 1 ksiądz od 15.30

Czwartek - 7.02.2019
Żeleźnia - 1 ksiądz od godz. 9.00

Piątek - 8.02.2019
ul. Południowa 21 B - od godz. 15.30

Sobota - 9.02.2019
ul. Wojska Polskiego - 2 księży od godz. 9.00

Proszę o przywiezienie i odwiezienie księdza po kolędzie.

Ofiary składane podczas kolędy przeznaczone będą na remont kościoła. Wykonanie ostatniej ściany kościoła będzie kosztowało 140 tys. zł. Mam nadzieję, że dzięki hojności parafian uda się zaplanowaną pracę wykonać.

Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą
na zakup oleju opałowego do ogrzewania kościoła.

Z okazji zbliżającego się Dnia Chorego mnożna nabyć książki dla chorych:
Pani Nadziei - Modlitewnik dla chorych z Matką Bożą z Lourdes cena 14.00 zł.
Poradnik i modlitewnik dla chorych - czynić dobro cierpieniem cena 5.00 zł.
Jezu, Ty się tym zajmij - modlitwa pełnego zawierzenia cena 4.00 zł.
Książki wyłożone są na stoliku.
Pieniądze za książki składamy do puszki.

KANCELARIA: W czasie kolędy kancelaria nie będzie czynna.
Z księdzem można skontaktować się po Mszy św. w dzień powszedni
lub w niedzielę oraz przez telefon.

Niedziela Chorych - 10 lutego 2019 r.
w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach.
Z naszej parafii organizowany będzie wyjazd autokarem do Obór.
Proszę o zgłaszanie się chętnych. Wyjazd o godz. 8.20.
Koszt 25 zł. Dobrze jest zabrać ze sobą coś do siedzenia i butelkę na wodę ze źródełka.

Program uroczystości:
Od godz. 11.00 - Spowiedź święta
11.30 - Msza święta za chorych
13.00 - Adoracja połączona z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem udzielonym na sposób lourdzki.
13.30 - 14.30 – Przerwa
14.30 - Ceremonia przyjęcia do Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel i poświęcenie dewocjonaliów
14.50 - Liturgiczny obrzęd błogosławieństwa chorych
15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia
15.20 - Modlitwa Różańcowa (tajemnice chwalebne)
15.55 - zakończenie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
5 II - św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi,
6 II - św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii

Pozwólmy Bogu się kochać; pozwólmy Mu zbliżyć się do nas. [...]
Trwanie w miłości Boga jest naszą jedyną nadzieją, jedynym prawdziwym domem dla naszego serca. Nie chodzi o to, abyśmy rozumowo uznali, ze Bóg nas kocha. Chodzi o to, aby nasze serce stało się dla Niego domem i trwało w Jego miłości.
John Eldredge, Dzikie serce


Miłość zmienia oblicze świata,
a świat zorganizowany przez miłość
zmienia nas samych.
Anna Kamieńska

Dodano: 2019-02-02 20:40:41
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Strona 9 z 10