NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO


23 KWIETNIA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.
W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).
Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi. Od ponad tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu. Jako spadkobiercy św. Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera. Przykładnie i wiernie trwajmy przy krzyżu Chrystusowym i Ewangelii.
We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Świąteczną Eucharystię o godz. 17.00 połączymy z nabożeństwem błagalnym. Wszyscy, także mieszkańcy miast, proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.
Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej (sobota, 29 kwietnia). Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.
Dziś, po każdej Mszy Świętej ministranci będą sprzedawali książki o Bożym Miłosierdziu. Czytając książkę możemy poznać genezę, historię kultu, jubileusze i znaczenie Bożego Miłosierdzia. Kupując książkę w cenie 5 zł., będziemy mogli wesprzeć fundusz ministrancki.
Państwu Małż z Dreglina spłonął dom. To wielkie nieszczęście. Aby pomóc tej rodzinie dziś po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek dla tej rodziny.
W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin od godz. 16.30. Będziemy modlić się o błogosławieństwo dla rodzin, za rodziny zagrożone, o jedność rodzin, o dobrą żonę i dobrego męża.

W czwartek o godz.18.30 spotkanie Rady Duszpasterskiej.
W piątek 28 kwietnia o godz. 18:00 Msza św.

 
Po Mszy św. Spotkanie Małżeńskie pod nazwą - wokół Zelii i Ludwika Martin


Zapraszamy Małżeństwa, które chcą odświeżyć swoje relacje i nadać im nowego blasku, a także do tych, którzy swoje relacje małżeńskie potrzebują oczyścić, uzdrowić i zbudować na nowo na bożym fundamencie. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu.


W programie również kawa, herbata, ciasto, rozmowa i uśmiech.


Zapraszamy serdecznie


Diecezjalna Para Doradców Życia Rodzinnego

- Artur i Aldona Wiśniewscy
W przyszła niedzielę 30 kwietnia po Mszy św. o godz. 16.00 będzie krawcowa, u której będzie można zamówić szatki do Pierwszej Komunii św. Szatki będą takie jak w ubiegłym roku.
Sprawy gospodarcze:


Serdecznie dziękuję za ofiary na remont wikariatu i sali katechetycznej. Zebraliśmy 4 120 zł. Serdecznie dziękuję za te ofiary.Dziś taca przeznaczona jest na działalność Caritas Diecezji Płockiej.

Dodano: 2017-04-23 13:06:30

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO


16 KWIETNIA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEMiłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.Jutro drugi dzień świąt - Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować o godz. 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. W czasie wolnym warto zajrzeć też do innych kościołów i obejrzeć wystrój grobów Pańskich.


Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych do puszek przed kościołem złożymy ofiary na uczelnie katolickie w Polsce.


W przyszłą niedzielę - drugą niedzielę Wielkanocy, będziemy przeżywali

Święto Miłosierdzia Bożego.


Dziś rano widziałam w czasie Mszy św. Jezusa cierpiącego. Męka Jego odbiła się w ciele moim, choć w sposób niewidzialny, ale niemniej bolesny. Jezus spojrzał się na mnie i rzekł: - dusze giną mimo Mojej gorzkiej męki. Daję im ostatnią deskę ratunku. to jest święto miłosierdzia Mojego. Jeżeli nie uwielbią miłosierdzia Mojego, zginą na wieki,- Sekretarko Mojego miłosierdzia. pisz, mów duszom o tym wielkim miłosierdziu Moim, bo blisko jest dzień straszliwy dzień Mojej sprawiedliwości.(Dz 964-965)
Podziękowania:


Dziękuję za przygotowanie Grobu Pańskiego ks. prefektowi Robertowi Kamińskiemu, panu kościelnemu Józefowi Balickiemu i paniom z Kół Żywego Różańca.


Dziękuję pani Mirosławie Tarka za uszycie stuły do dekoracji Grobu Pańskiego.


Dziękuję panu Józefowi Zielińskiemu za listwy do ramy przy Grobie.


Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz wszystkim, którzy zbierali ofiary, w szczególności młodzieży z gimnazjum.


Dziękuję za wartę przy Grobie Pańskim strażakom z Glinojecka i Szyjk, i wszystkim, którzy znaleźli czas by adorować Jezusa w grobie.


Dziękuję Kołom Różańcowym, Szkole Podstawowej, Gimnazjum i Chórowi Okolicznościowemu z Zespołem Moja Rodzina za czuwania przy grobie.Dziękuję również młodzieżowemu chórowi mieszanemu pod dyrekcją Aldony Wiśniewskiej, Chórowi parafialnemu z panem Organistą, Orkiestrze strażackiej, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Radzie Duszpasterskiej oraz wszystkim tym, którzy czynnie angażowali się w Liturgię.


Dziękuję Asyście procesyjnej i dzieciom sypiącym kwiatkami.W kilku miejscach chodnik przy kościele po którym chodzi procesja zapadł się i zrobiły się dziury. Dziękuję panu Michałowi Lewandowskiemu z Glinojecka za naprawienie kostki.


Państwu Małż z Dreglina spłonął dom. To wielkie nieszczęście. Aby pomóc tej rodzinie w następną niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek dla tej rodziny.Sprawy gospodarcze:


Jest już gotowy projekt zabezpieczenia elewacji kościoła przygotowany przez Centrum Zabezpieczeń Budowli w Olsztynie. Projekt jest już złożony w Urzędzie Powiatowym dla uzyskania pozwolenia na rozpoczęcie prac budowlanych. Więcej informacji podam po Świętach.


Serdecznie dziękuję za ofiary na remont wikariatu i sali katechetycznej. Zebraliśmy 2 135 zł. Także ofiary z dzisiejszej niedzieli będą przeznaczone na ten cel.
Nowenna p r z e d  ś w i ę t e m  Miłosierdzia Bożego

Razem z nowenną będziemy odmawiali różaniec fatimski. Dziś i jutro o godz. 15.30. od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 w przyszłą niedzielę o godz. 15.30.
W najbliższą niedzielę 23 kwietnia, Niedzielę Miłosierdzia, po Mszy św. o godz. 16.00 będzie wieczór modlitwy i uwielbienia

 
Alleluja, Alleluja!

Wesoły nam dziś dzień nastał,

Chrystus bowiem zmartwychwstał.


Radujcie się więc i z ufnością patrzcie w przyszłość. Niech Zmartwychwstały Chrystus zsyła na Was łaski i wnosi szczęście do Waszego rodzinnego życia.


Życzą Duszpasterze

Dodano: 2017-04-15 11:39:22
Wielki Piątek


20.00 - Wólka Garwarska ul. Polna 2B/Murowanki/


21.00 - ul. Kwiatowa, ul. T. Załęskiego ul. Fabryczna


22.00 - Juliszewo, Krusz, Huta, ul. Polna 2H


23.00 - Kamionka, Dukt, Głodowo ul. Polna 2F


Wielka Sobota


8.00 - Kowalewko, Bloki przy Cukrowni ul. Polna 2E


9.00 - Koła Różańcowe


10.00 - ul. Wiejska, ul. Płocka ul. Południowa 18D


11.00 - Żeleźnia, ul. Południowa 21A, ul. Polna 2J


12.00 - Dzieci ze Szkoły Podstawowej


13.00 - Szyjki Stare i Nowe ul. Południowa 18C, Luszewo


14.00 - Zalesie Duże i Małe ul. Targowa, ul. Południowa 18A


15.00 - Nowenna do Miłosierdzia Bożego


16.00 - Nowy Grawarz, ul. Polna 2I i 2K ul. Krótka


17.00 - Stary Garwarz, ul. Południowa 18B


18.00 - Śródborze, Zarośle, ul. Polna 2G i Wkra Wieś i Kolonia


19.00 - Nabożeństwo Wigilii Paschalnej


21.00 - ul. Parkowa , ul. Południowa, ul. Polna, ul. Ogrodowa


22.00 - ul. Zielona Ścieżka, ul. Jasna ul. Złota, ul. Wojska Polskiego


23.00 - Czuwanie dla młodzieży chór okolicznościowy i Zespół Moja Rodzina


24.00 - ul. Kościelna, ul. Południowa 20A, 20B, 20C, ul. Polna 2D


1.00 - ul. Mazowiecka, ul. Sienkiewicza, ul. Walki Młodych


2.00 - ul. Ciechanowska, ul. Nadrzeczna, ul. Bema


3.00 - ul. M. Nowotki, ul. Aleja Róż, ul. Słoneczna


4.00 - ul. Wł. Broniewskiego, Leśna, ul. Krzywa, ul. Południowa 20E


5.00 - ul. Południowa 19A, 20D, 21 B, ul. Młodzieżowa.


Dodano: 2017-04-09 13:05:35

NIEDZIELA PALMOWA


9 KWIETNIA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za nasze nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Wspominając ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, łączmy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się dziś w Rzymie i w poszczególnych stolicach diecezji, aby zawsze pragnęli być blisko Chrystusa i chętnie odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.
Wielki Poniedziałek, 10 kwietnia, kieruje nasze myśli do tragicznego wydarzenia sprzed 7 lat. W tym dniu przypada bowiem 7 rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Wspominając tamte chwile, prośmy Pana Boga o to, abyśmy wreszcie nauczyli się wyciągać właściwe wnioski z każdej dotykającej nas lekcji historii.
Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii.
W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18.00 Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku, tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny.
W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego.
Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych. Święcenie pokarmów co godzinę od 8.00 do 17.00. W tym czasie także możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.
W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 19.00.
W niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte o godz. 6.00, 9.30, 11.30 i 16.00.

NOWENNA PRZED ŚWIĘTEM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA


Zgodnie z życzeniem Pana Jezusa w pierwszą niedzielę po Wielkanocy ma być obchodzone Święto Miłosierdzia Bożego. Przygotowaniem do tego święta jest nowenna, która polega na od-mawianiu przez 9 kolejnych dni (od Wielkiego Piątku do II Niedzieli Wielkanocnej) Koronki do Miłosierdzia Bożego. W tej nowennie - powiedział Pan Jezus - udzielę duszom wszelkich łask. Nowenna rozpocznie się w Wielki Piątek. Razem z nowenną będziemy odmawiali różaniec fatimski. W piątek i w sobotę o godz. 15.00 a w niedzielę o godz. 15.30.
Gorzkie Żale: w czwartek i piątek po nabożeństwie a w sobotę o godz. 18.30.
Podziękowania:


Dziękuję członkom Kół Żywego Różańca za prowadzenie Drogi Krzyżowej.


Dziękuję Panu dyrektorowi z Gimnazjum, pani katechetce i młodzieży za przygotowanie i uczestniczenie w Drodze Krzyżowej w plenerze. Wzięło w niej udział ok. 90 osób.


Dziękują panu Andrzejowi Nowakowskie-mu za przywiezienie z Ciechanowa parapetów do wikariatu.


Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu codziennie od godz. 17.00 do 17.30 od poniedziałku do środy.


 
Sakrament chrztu będzie udzielany w pierwszy dzień świąt o godz. 11.30. Przygotowanie do sakramentu chrztu dla rodziców i chrzestnych we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00. Akty chrztu można spisywać w poniedziałek i wtorek w kancelarii o godz. 17.00.


Na procesję rezurekcyjną zapraszam asystę procesyjną, strażaków, ministrantów, dzieci sypiące kwiatkami.


Proszę o przygotowanie wcześniej obrazów i feretronów na procesję wielkanocną.
Zbiórki ministrantów


- Wielki Czartek, godz. 11.00.


- Wielki Piątek, godz. 11.00.
Sprawy gospodarcze:


W najbliższym czasie c
hciałbym dokończyć remont wikariatu i salki. Zostały jeszcze do zamontowania parapety, panele podłogowe i zewnętrzne dziw. Parapety są już do odebrania. Ofiary z Niedzieli Palmowej i świąt Wielkanocnych będą przeznaczone na ten cel.


Ofiary składane w Wielki Piątek podczas Adoracji Krzyża przeznaczone są na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.


Skończyła się peregrynacja Obrazu Matki Bożej w wiosce Zalesie. 17 kwietnia na sumie o godzinie 11.30 Obraz będzie przekazany do wioski Nowy Garwarz. Są do nabycia Modlitewniki Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.


Dodano: 2017-04-09 13:03:51


ZAPRASZAMY!!!
Dodano: 2017-04-04 17:28:34
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

Strona 9 z 13