Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (kolekta mszalna).

Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

W środę, 19 stycznia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy o godz. 17.00.

W trzeci czwartek miesiąca Adoracja w intencji dzieci i młodzieży przy relikwiach Jana Pawła II.

W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

Codziennie o godz. 18.00 jest odprawiana Msza św. w intencji rodzin.

Po Mszy św. modlitwa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Każda rodzina otrzyma modlitewnik „Niech pokój Chrystusa zagości w Waszym Domu ” Na Mszę św. przynosimy wodę, która będzie poświęcona w kościele. Po powrocie do domu święcimy nią mieszkanie.

Składane przez rodziny ofiary będą przeznaczone na remont kaplicy Matki Bożej. Niech będą one darem wdzięczności za łaski otrzymane w minionym roku.

Spotkania w kościele:

 • Poniedziałek 17.01.2022
  ul. Płocka, Paśniki, Nadrzeczna.
 • Wtorek 18.01.2022
  ul. Bema, Targowa, Słoneczna, Ogrodowa, Parkowa.
 • Środa 19.01.2022
  ul. Wiejska, Młodzieżowa, Cukrownia – domki i bloki.
 • Czwartek 20.01.2022
  ul. Polna i bloki 2 A, 2 B,2 D, 2 E, 2 F, 2 G, 2 H, 2 I, 2 J, 2 K.
 • Piątek 21.01.2022
  ul. Południowa i bloki 18 A,.18 B, 18 C, 18 D, 19A.
 • Sobota 22.01.2022
  ul. Południowa bloki 20 A, 20 B, 20 C, 20 D, 20 E, 21 A, 21 B.

Ci którzy nie mogli przyjść do kościoła w wyznaczonym dniu, mogą przyjść na Mszę św. w dowolny dzień, by podziękować za miniony rok i pomodlić się o błogosławieństwo dla rodziny i domu na ten rok. W przyszłą niedziele po Mszy o godz. 11.30 będzie krawcowa, u której można zamówić szatki do Komunii św.

Podziękowania:

Dziękuję Panu Kościelnemu za odnowienie dzwonka i zamontowanie oświetlenia w kaplicy.

Spotkania:

W czwartek 20 stycznia o godz. 19.00 spotkanie formacyjne Rycerzy Jana Pawła II.

W niedzielę 23 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 11.30, zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

Pielgrzymki:

 • Pielgrzymka do Medjugorie. 29.01 – 05.02. 2022
  Koszt 600 zł. + 200 Euro w dniu wyjazdu.
  Informacje i zapisy u księdza Proboszcza.
 • W dniach od 30 kwietnia do 7 maja br. planujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
  Zapisy u księdza Prefekta.

Comments are closed