Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.

W czwartek 27 stycznia Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. W ten czwartek modlimy się w intencji rodzin, o dar potomstwa i w intencji osób, poszukujących małżonka przy relikwiach Zeli i Ludwika Martin.

W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Wiele osób zwraca się do mnie z prośbą o modlitwę w intencji chorych. Włączam te osoby do modlitw, które odmawiam szczególnie do modlitwy brewiarzowej. W intencji tych osób i wszystkich, którzy potrzebują modlitwy o uzdrowienie będzie odprawiona Msza św. w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. modlitwa indywidualna nad każdą osobą i błogosławieństwo z nałożeniem rąk kapłana.

W sobotę jest wyjazd do Medjugorie. Jest to pielgrzymka modlitewna. Cała grupa modli się w autokarze, na miejscu codziennie jest Msza św. i blok modlitewny – trzy części różańca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek adoracja krzyża, Droga Krzyżowa podczas wejścia na górę Križevac oraz świadectwa osób, które doświadczyły działania Boga w swoim życiu. Nie wszyscy mogą się wybrać na pielgrzymkę ale mogą się włączyć modlitewnie. Jeśli ktoś chce, może napisać swoją intencję, która będzie polecana Bogu przez wspólne modlitwy pielgrzymów. Intencje napisane na kartkach można podać do piątku

Zakończyliśmy spotkania kolędowe w kościele. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy przyszli na wspólną modlitwę by wypraszać błogosławieństwo Boże dla swoich rodzin, dla wspólnoty i sąsiadów wśród których żyją i dla parafii. Dziękuję za złożone ofiary na odnowiony ołtarz w kaplicy Matki Bożej. Zebraliśmy na ten cel 31 500 zł.
Serdeczne Bóg zapłać.

Przypominam koszt wykonanych w grudniu prac to 64 800,00 zł. Ofiary indywidualne imienne i bezimienne, taca z Bożego Narodzenia i ofiary z kolędy łącznie to 47 180,00 zł. Do wypłacenia tego remontu pozostało jeszcze 17 620 zł. Mam nadzieję, że znajdą się jeszcze ofiarodawcy, którzy dołożą się do remontu Ołtarza Matki Bożej. Można ufundować pozłocenie którejś z figur aniołów lub świętych przy ołtarzu to koszt 5 700 zł. Pozłocenie ramy obrazu Jezusa z dziećmi 1 600 zł., automatyka do odsłaniania obrazu 4 900 zł. lub nowe oświetlenie i żarówki w kaplicy 760 zł. Mamy wiec duże możliwości pozbycia się pieniędzy, które tracą na wartości. Oczywiście żart 🙂

• poniedziałek, 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;
  • środa, 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;
  • piątek, 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.