Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 9.00 i o 17.00.

Na Msze św. przynosimy świece. W zakrystii można nabyć gromnice.

Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

  • w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. 16.00 ;
  • w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17.00, spowiedź od godz. 16.30;

W piątek od godz. 19.00 do soboty do godz. 7.00 nocna adoracja. Tę adorację ofiarujemy w intencji pokoju. Będą przygotowane teksty modlitw o pokój do odmówienia na początku adoracji, dalszą część odmawiamy prywatne modlitwy. Adorację zakończy Msza św. o godz. 7.00.

w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej i różaniec wynagradzający o godz. 16.30. Spotkanie Kół Żywego Różańca od godz. 16.00.

Najbliższa niedziela, 6 lutego wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej.

Modlitwa do Matki Miłosierdzia o uproszenie pokoju
Matko Miłosierdzia, uproś nam u Boga pokój. Uproś nam przede wszystkim te łaski, które mogą w jednej chwili dusze nasze przemienić. Uproś nam te łaski, które pokój szerzą, sprowadzają i utrzymują. Królowo pokoju, za którym narody wzdychają, uproś światu pokój, aby w spokoju i ładzie wzrastało Królestwo Boże. Amen.

Podziękowania:

Dziękuję za ofiary na remont kaplicy:
Monika i Tomasz Nazar 600 zł.
Barbara i Ryszard Rzeczkowscy 200 zł.
Ofiara bezimienna 130 zł.

Osoby konsekrowane w Polsce

W Polsce żyje ok. 32 tys. osób konsekrowanych. Oprócz istniejących tradycyjnie od stuleci zakonów kontemplacyjnych i zakonów czynnych funkcjonują nowe formy, sięgające korzeniami początków XX w.: instytuty świeckie. Ciekawostką jest odradzanie się indywidualnych form życia konsekrowanego znanych ze starożytności, które na przestrzeni stuleci zanikły, jak dziewice konsekrowane, wdowy czy pustelnicy. Warto też podkreślić, że wiele form i wspólnot właśnie się tworzy. – To zjawisko charakterystyczne dla czasu przemian i kryzysu, który bez wątpienia teraz obserwujemy – podkreśla matka Jolanta Olech, urszulanka SJK, sekretarka generalna Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • poniedziałek, 31 styczniaŚwięty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;
  • sobota, 5 lutegoŚwięta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.

Comments are closed