Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Prorok Jeremiasz wskazuje na znak Bożego błogosławieństwa, którym jest pokój, nadzieja w trudnych sytuacjach i sensowne życie. To znaki, które potwierdzają, że idziemy w dobrym kierunku. Natomiast bezmyślna egzystencja bez pamięci o Bogu kończy się klęską. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie to od razu, nieraz potrzeba przejść długą drogę, pełną przeszkód i niepowodzeń. Tak więc szczęście osiąga ten, kto zaufa Bogu i w Nim złoży całą swoją nadzieję. Dzięki temu będzie wolny od wizji, która pozwala mu urządzić się wygodnie, być samowystarczalnym i zagłuszyć w sobie pragnienie nieba.

Jutro, w poniedziałek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy po Mszy o godz. 17.00.

W trudnych i niepewnych czasach dla naszej Ojczyzny chcemy dołączyć do grup modlitewnych, które modlą się za Ojczyznę do św. Andrzeja Boboli. Każdego 16 dnia miesiąca, w tym tygodniu w środę będzie odmawiana litania do św. Andrzeja Boboli patrona Polski i modlitwa za Ojczyznę.

Mogę być bardzo pomocny w zażegnywaniu wielkich katastrof. Mogę nieść ulgę w cierpieniu… Możesz mnie zawsze prosić, a wysłucham cię. – powiedział św. Andrzej do mistyczki Fulli Horak.

W czwartek Adoracja w intencji dzieci i młodzieży przy relikwiach św. Jana Pawła II. Zapraszamy na tę adoracje szczególnie osoby należące do Różańca Rodziców za Dzieci. W naszej parafii istniej 5 kół Żywego Różańca za Dzieci i tworzy się kolejne koło. Zapraszamy.

Spotkania:

20 lutego po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie rodziców oraz dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św.

Diecezjalny Duszpasterz Rolników zaprasza osoby związane z rolnictwem na Wielkopostny dzień zamyślenia dla rolników. Spotkanie odbędzie się w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku w sobotę 5 marca 2022 r.

Program spotkania: Kościół parafialny:
9.45 – Historia Parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku ks. kan. Zbigniew Sajewski.
10.00 – Msza św. w intencji rolników.
11.00 – Konferencja „Eucharystia daje życie” ks. dr Rafał Pabich. Sala spotkań.
11.30 – Przerwa (kawa, herbata).
12.00 – Bieżąca sytuacja w rolnictwie i formy wsparcia – pan Bogdan Bagiński – Dyrektor MODR, Oddział Ostrołęka; Sprawy różne.
13.00 – Poczęstunek.
Proszę o zgłaszanie się chętnych do ks. Proboszcza by można było ustalić ilość uczestników.

Został zakupiony olej opałowy za 4 166 zł.
Taca z przyszłej niedziel będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

Cmentarz:

Kolejny raz zostały posprzątane śmieci przy cmentarzu. Niestety porządek utrzyma się tylko przez jakiś czas i znowu trzeba będzie sortować śmieci. Wynika to z braku kultury wielu osób. Niektórzy wyrzucają śmieci gdzie popadnie nie zwracając uwagi na to, że ktoś będzie musiał po nich sprzątać. Myślę, że nie przysparzamy chwały zmarłym przez zaśmiecanie cmentarza. Pewnie wielu zmarłych nie odnosi duchowego pożytku z dekorowania grobów ponieważ tęsknią za modlitwą. Może niektórzy wstydzą się zachowaniem swoich bliskich tu na ziemi. Cieszę się, że coraz więcej osób to rozumie i zamiast kwiatów zamawia Mszę św.

Podziękowania:

Małgorzata Klimkiewicz 200 zł.
Ewa Mieszkowska 100 zł.
Renata i Leszek Gawlińscy 100 zł.
Ofiara bezimienna ul Południowa 100 zł.


Polacy! Macie Boga w sercach?… Macie krew w żyłach?… Macie dosyć niewoli i cierpienia?… Podnieście się! Do powstania! Musi to być ruch nie krwawy, lecz pobożny, olbrzymi, nie destruktywny, lecz namiętny, twórczy. Potrzebny jest najwyższy wysiłek! Trzeba napiąć wszystkie energie i najidealniejsze namiętności! Musimy urządzić ostatnie powstanie, powstanie przeciw sobie, przeciw naszym błędom, swym grzechom! Sługa Boży Kardynał August Hlond Prosimy o zgłaszanie się osób, które chcą wziąć udział w tym wydarzeniu. Zorganizujemy wspólny wyjazd.

Nadszedł czas, abyśmy z wiarą przyjęli głównego Patrona Polski? Ks. Józef Niżnik.
Czcicieli św. Andrzeja Boboli, od lat nurtuje objawienie z Wilna, w którym przekazał, że będzie głównym patronem Ojczyzny. Głównym, czyli tym najważniejszym. Ale, jak to pogodzić z tymi, którzy już są głównymi: Maryją Królową Polski, św. Wojciechem, czy św. Stanisławem? Kto, komu ma ustąpić miejsca? Idąc tym tokiem myślenia może warto się zastanowić; czy nie zachowujemy się w rozwiązaniu tego problemu, jak faryzeusze, którzy przyszli do Jezusa z zapytaniem: czyją żoną po śmierci będzie kobieta, która miała siedmiu mężów na ziemi. Jezus im rzekł: Czyż nie dlatego jesteście w błędzie, że nie rozumiecie Pisma ani mocy Bożej? Tą odpowiedź można zadedykować wszystkim, dla których problemem stało się, kto jest ważniejszy w hierarchii patronów Polski. Choć rozumiem czcicieli św. Andrzeja i wiem, dlaczego to jest ich problemem. W proroctwie w Wilnie św. Andrzej związał swój główny patronat z pomyślnością Ojczyzny. A dziś, gdy Polskę dotyka epidemia jego patronat powraca jak bumerang. I niech nas to nie dziwi. Jednak zadajmy pytanie: czy główny patronat św. Andrzeja nad Ojczyzną należy sprowadzać do dekretu i nominacji papieskiej? Czy dołączenie go do najważniejszych patronów, coś zmieni w tej sprawie? Skoro sam powiedział, że będę głównym, to znaczy najważniejszym. A co z tymi, którzy już są? Cdn.

Proszę o zgłaszanie się chętnych na wyjazd do Płocka na rocznicę objawień Jezusa Miłosiernego. Wyjazd o godz. 13.30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
poniedziałek, 14 lutego – Święty Cyryl (826 – 869), mnich i Święty Metody (815/820 – 885) biskup, apostołowie Słowian, współpatroni Europy.

Comments are closed