W tym tygodniu, Środą Popielcową rozpoczęliśmy czterdziestodniowy Post. Podczas Mszy św. był sprawowany znany nam od wieków obrzęd posypania głów popiołem. Jest to wyraz naszej pokuty i przemiany serc. W kazaniach głoszonych przez naszych kapłanów zostało wyjaśnione znaczenie Postu. Motywem przewodnim było zdanie z Pisma Świętego ,,Rozrywajcie swoje serca, a nie szaty”. Wierni zachęceni byli do rozważania tego zdania. Tego dnia, odpowiadając na prośbę papieża Franciszka, modliliśmy się o pokój na Ukrainie i w świecie śpiewając suplikacje. Po Mszy św. o godz. 9.00 był odmówiony różaniec w tych intencjach.

W naszej parafii od kilku lat podejmowany jest 40 – dniowy post o chlebie i wodzie w intencji wynagrodzenia za grzechy oraz błagania o pokój. Codziennie pości przynajmniej jedna osoba. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do włóczenia się w tę akcję duszpasterską.

Comments are closed