Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po wszystkich Mszach Świętach. Gorzkie Żale po Mszy o godz.16.00.

W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.30. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności. Drugą Drogę Krzyżową poprowadzą Koła Żywego Różańca.

We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

W środę, 9 marca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 w intencji chorych za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Można przynieść napisane na kartkach imiona chorych, których chcemy polecić wspólnej modlitwie. Do modlitwy dołączymy także prośby o uwolnienie z nałogów i uzależnień. Po zakończeniu adoracji błogosławieństwo leków i egzorcyzm wody, soli i oleju.

Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Będą zbierane ofiary do puszek na pomoc polskim misjonarkom i misjonarzom.

Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.

Rycerze św. Jana Pawła II w Glinojecku od niedzieli 27.02.2022 organizują zbiórkę dla Ukrainy. Pierwszy transport już dotarł do Centrum Hotelowo Konferencyjnego REGENT w Pawłowie. Obecnie przebywa tutaj ok 40 osób.

Zbiórka trwa nadal. Potrzebna jest Żywność o długim terminie przydatności. Ludzi dobrego serca zapraszamy z darami na ulice Mazowiecka 23 w Glinojecku (Damian nr tel. 690 489 880). Dary można także przynosić do kościoła. Więcej informacji na stronie Facebook Rycerzy Jana Pawła II w Glinojecku. Serdecznie dziękujemy za dobre serca.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na pomoc Ukrainie 3 210 zł. Pieniądze zostały przekazane na Caritas Diecezji Płockiej.
Bóg zapłać.

POST WYNAGRADZAJĄCY W INTENCJI POKOJU

Także w tym roku chcemy w Wielkim Poście, podjąć post o chlebie i wodzie w intencji wynagrodzenia za grzechy. W tym roku będziemy także błagać o pokój. Codziennie będzie pościła jedna osoba. Można wybrać sobie jeden konkretny dzień z 40 dni postu. Postanowienie postu zgłaszamy w zakrystii do księży.

PODZIĘKOWANIA:

Dziękuję za ofiary na kościół 500 zł 100 zł i 80 zł.

Bogu niech będą dzięki za tak liczny udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek.

Dziękuję także Rycerzom Jana Pawła II i wszystkim osobom za całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. W obliczu tak licznych zagrożeń często gromadzili się na wspólnej modlitwie by wypraszać miłosierdzie Boże dla świata.

Na stoliku wyłożone są modlitewniki:
— Jezu Ty się tym zajmij.
— Modlitewnik kościelny.
— Pół godziny przed Najświętszym Sakramentem.
— Koronka do krwawych łez Maryi.
Za modlitewniki składamy dobrowolna ofiarę. Koronka z różańcem kosztuje 10 zł.
W zakrystii można nabyć flagi Ukrainy

Z łaski Boga świat o włos uniknął w czwartek katastrofy nuklearnej — powiedziała ambasador USA Linda Thomas-Greenfield podczas nad-zwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ poświęconej rosyjskiemu atakowi na elektrownię atomową w Enerhodarze. Dodała, że rosyjskie działania były niewiary-godnie nieodpowiedzialne.

Legion Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego
jest wspólnotą modlitewną działającą w strukturach Kościoła Katolickiego w Polsce. Skupia osoby realizujące naukę Kościoła, które w swej duchowości łączą kult Najświętszego Serca Jezusowego i Miłosierdzia Bożego.
Zadaniem Legionu jest zaangażowanie modlitewne, pokutne i ofiarne, w celu wynagradzania Panu Bogu za grzechy świata i wypraszanie łaski Miłosierdzia, zwłaszcza zatwardziałym grzesznikom oraz duszom w czyśćcu cierpiącym, a poprzez zgłębienie cnoty ufności, służenie Panu Bogu i świadczenie miłosierdzia wobec bliźnich. Członkami Legionu, zwanymi Rycerzami, są osoby świeckie i duchowne, które akceptują cele Wspólnoty i w miarę możliwości aktywnie uczestniczą w jego działalności. Zamysłem Wspólnoty jest świadczenie o Miłosierdziu poprzez czynienie dobra: czynem, słowem i modlitwą, a także wypraszanie Miłosierdzia Bożego przez Niepokalane Serce Maryi dla dusz czyśćcowych, dla kapłanów, Ojczyzny, rodzin, konających i wynagradzanie za grzechy zatwardziałych grzeszników, odrzucających łaski Miłosierdzia Bożego. Członkowie Legionu pragną pogłębiać wiarę poprzez ciągłą pracę nad sobą, chcą uświęcać siebie i innych, a poprzez czyny miłosierdzia służyć potrzebującym. W tej „ostatniej godzinie” Jezus Chrystus, Król Miłosierdzia, Polski i całego Wszechświata wzywa wszystkie ofiarne dzieci Boże do pracy w ,,Jego winnicy”. Przez wybraną duszę śp. s. Zofię Grochowską Pan Jezus powołał na swoją służbę Legion Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Serca Jezusowego, mówiąc: „Ja Was wybrałem i powołałem- potrzebuję Was i wzywam”.
Wspólnota MRMSJ od niedawna funkcjonuje także w naszej parafii w Glinojecku.

Wielki Post. Pan Bóg mówi nam „SPRAWDZAM” i rozpoczyna test naszej wiary.
Życie chrześcijańskie przez wieki przedstawiano w kategoriach militarnych, przede wszystkim jako walkę o własne zbawienie, ale jak spojrzymy na historię chrześcijaństwa to walka zawsze toczyła się pośród różnych wyzwań i okoliczności. Może w ostatnich latach mieliśmy do czynienia z darem Opatrzności, że żyliśmy we względnym pokoju? Nasza wiara nie jest jednak jakąś fasadą, którą stosujemy tylko w czasie pokoju, ale ono jest na każdy czas i może Pan Bóg mówi nam teraz „SPRAWDZAM” i rozpoczyna test naszej wiary – czy wierzymy na serio czy nie – mówi w rozmowie z PCh24.pl ks. prof. Piotr Roszak, wykładowca Uniwersytetu Nawarry w Pampelunie (UNAV) oraz współpracownik Laboratorium Wolności Religijnej.
W roku 2020 w czasie Wielkiego Postu mieliśmy do czynienia z zarazą. W roku 2022 do zarazy doszła wojna. Jak katolik powinien przeżyć Wielki Post, w którym ma do czynienia z dwoma Jeźdźcami Apokalipsy? Musimy sobie przypomnieć słowa z Pisma Świętego:
„Czyż nie do bojowania podobny byt człowieka? Dni jego czyż nie są dniami najemnika? Jak sługa wzdycha on do cienia, i jak najemnik czeka na zapłatę”. (Hb 7, 1-2)
Życie chrześcijańskie przez wieki przedstawiano w kategoriach militarnych, przede wszystkim jako walkę o własne zbawienie, ale jak spojrzymy na historię chrześcijaństwa to walka zawsze toczyła się pośród różnych wyzwań i okoliczności. Może w ostatnich latach mieliśmy do czynienia z darem Opatrzności, że żyliśmy we względnym pokoju? Nasza wiara nie jest jednak jakąś fasadą, którą stosujemy tylko w czasie pokoju, ale ono jest na każdy czas i może Pan Bóg mówi nam teraz „SPRAWDZAM” i rozpoczyna test naszej wiary – czy wierzymy na serio czy nie.
Bez wątpienia Wielki Post 2022 to czas, w którym Pan Bóg będzie od nas wymagał hartu ducha oraz powrotu do korzeni. Kiedy toczą się tak tragiczne i przerażające wydarzenia wymagające od nas wierności Ewangelii, to musimy się jeszcze bardziej w niej zakorzeniać. To zakorzenianie w Ewangelii powinno być dla każdego katolika wierzącego na serio programem na tegoroczny Wielki Post, aby nasze działania nie były czysto fasadowe, ale wypływały z naszej wiary. W niedzielę poprzedzającą Wielki Post słyszeliśmy w Ewangelii słowa Pana Jezusa:
„Nie ma drzewa dobrego, które by wydawało zły owoc, ani też drzewa złego, które by dobry owoc wydawało. Po własnym owocu bowiem poznaje się każde drzewo; nie zrywa się fig z ciernia, ani z krzaka jeżyny nie zbiera się winogron. Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta” (Łk 6, 44-45).
Syn Boży mówi nam przez to, że jak głęboko jesteśmy napełnieni Słowem Bożym tak będziemy skuteczni w świecie. Cdn.

Comments are closed