Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.

Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 16.00.

Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30.
Będziemy kroczyć śladami Zbawiciela i wchodzić w tajemnice Jego męki i śmierci. Nabożeństwo poprowadzą Rycerze Jana Pawła II.

Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.

W środę, 16 marca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 oraz litania do św. Andrzeja Boboli.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 w intencji dzieci i młodzieży przy relikwiach Jana Pawła II. Zapraszamy w szczególny sposób rodziców z Kół Żywego Różańca za dzieci.

W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 17.00 i 17.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.

APEL UKRAIŃSKIEGO SANKTUARIUM

Proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Krysowicach w archidiecezji lwowskiej prosi sanktuaria fatimskie na całym świecie, by 13 marca podjęły modlitwę o nawrócenie Rosji.

Dołączymy się do tej modlitwy odmawiając dziś w naszym kościele różaniec o godz. 20.30. Różaniec zakończymy śpiewem suplikacji i Apelem Jasnogórskim.

W III niedzielę Wielkiego Postu, tj. 20 marca br., podczas Mszy Świętej o godz. 9. 30 odbędzie się obrzęd poświęcenia strojów liturgicznych i obłóczny nowych ministrantów, którzy od września ubiegłego roku odbywali przygotowanie do posługi przy ołtarzu. Zapraszamy rodziców tych ministrantów do wzięcia udziału w uroczystości, podczas której ich córki i synowie zostaną włączeni w poczet Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii.

Ksiądz Prefekt obchodził wczoraj imieniny. Z tej okazji życzymy ks. Grzegorzowi błogosławieństwa Bożego i Matczynej opieki oraz tego, aby w dalszej posłudze duszpasterskiej w naszej parafii zawsze towarzyszyły Mu świętość, gorliwość i poświęcenie.

Sakrament małżeństwa mają zamiar przyjąć:
Arkadiusz Falencki z Kargoszyna
Ewa Wardowska z Wólki Garwarskiej
Zapowiedź I
Ktokolwiek znałby przeszkody między tymi osobami
zobowiązany jest powiadomić Kancelarię Parafialną.

Również w przyszłą niedzielę 20 marca, po Mszy Świętej o godz. 9. 30 zapraszamy na spotkanie formacyjne rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.

W czwartek 17 marca o godz. 19.00 spotkanie formacyjne Rycerzy Jan Pawła II. Zapraszamy także mężczyzn, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty. W piątek podczas Drogi Krzyżowej w naszej świątyni wystawiony będzie „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane rodzinom z Ukrainy. Zbiórkę organizują Rycerze Jana Pawła II Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

Cmentarz: Przypominam, że jakiekolwiek prace na cmentarzu mogą być wykonywane po uzgodnieniu z administratorem cmentarza. Nie wolno naruszać żadnych istniejących grobów.

Ojciec Tkaczyk: ewakuacja z Mariupola była cudem Bożej Opatrzności.

„Jestem głęboko przekonany, że nasza ewakuacja z Mariupola była cudem, czuwał nad nami Bóg” – w rozmowie z Radiem Watykańskim wskazuje na to ojciec Paweł Tkaczyk, któremu udało się wyjechać w jedynym konwoju, który do tej pory opuścił to oblężone miasto. Paulin podkreśla, że Rosjanie prowadzą tak barbarzyński ostrzał, ponieważ chcą zetrzeć z powierzchni ziemi miasto Maryi, jakim jest Mariupol.

Tydzień Modlitw o Ochronę Życia rozpocznie się w liturgiczne wspomnienie św. Józefa (19 marca), a zakończy w Dzień Świętości Życia (25 marca).

Codziennie będziemy odmawiać litanię do Świętej Rodziny, modlitwę ułożoną przez św. Jana Pawła II i zaczerpniętą z encykliki Evangelium vitae oraz krótkie rozważanie.
Zachęcamy, aby zaprosić do wspólnej modlitwy członków Rodziny, Przyjaciół, Znajomych ze wspólnot. W świecie, który dzieli dzieci na „chciane” i „niechciane”; w świecie, w którym zabija obojętność i fałszywa litość, potrzebujemy na nowo usłyszeć Ewangelię życia.

Życie jest darem. Bezcennym, choć kruchym. Najpiękniejszym, choć czasem trudnym do przyjęcia. To dar od Boga dla człowieka. Na stoliku są wyłożone broszurki, w których są wszystkie modlitwy i rozważania na Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Można je wziąć i modlić się w domu.

Na stoliku są wyłożone broszurki, w których są wszystkie modlitwy i rozważania na Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Można je wziąć i modlić się w domu.

Wielki Post. Pan Bóg mówi nam „SPRAWDZAM” i rozpoczyna test naszej wiary.
Z kolei Święty Paweł w liście do Filipian pisał:
„A zatem, umiłowani moi, skoro zawsze byliście posłuszni, zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem nie tylko w mojej obecności, lecz jeszcze bardziej teraz, gdy mnie nie ma. Albowiem to Bóg jest w was sprawcą i chcenia, i działania zgodnie z [Jego] wolą. Czyńcie wszystko bez szemrań i powątpiewań, abyście się stali bez zarzutu i bez winy, jako nieskazitelne dzieci Boże pośród narodu zepsutego i przewrotnego. Pośród niego jawicie się jako źródła światła w świecie. Trzymajcie się mocno Słowa życia, abym mógł być dumny w dniu Chrystusa, że nie na próżno biegłem i nie na próżno się trudziłem. A jeśli nawet krew moja ma być wylana przy ofiarniczej posłudze około waszej wiary, cieszę się i dzielę radość z wami wszystkimi; tak samo i wy się cieszcie i dzielcie radość ze mną!” (Flp 2, 12-18).
Te dwa fragmenty Pisma Świętego powinny nam nieustannie towarzyszyć! W czasach ciemności, wojny, zarazy wyznawcy Chrystusa muszą nieść światu Światło i nie mogą pozwolić, aby cokolwiek czy ktokolwiek ich od tego Światła odłączył.
Niech ten Wielki Post w takich okolicznościach, jakie mamy będzie więc dla nas rozpalaniem w sobie światła wiary, bo to wiara była przez wieki siłą Kościoła! To ona dokonywała cudów, to ona dokonywała zmian!
Chrześcijaństwo nie może być w wersji light, tylko musi być w wersji prawdziwej, autentycznej, w wersji na serio, takiej która potrafi zmierzyć się z wyzwaniami świata, która widzi, ocenia i działa, a nie chowa głowę w piasek i udaje, że deszcz pada…
Mówi Ksiądz profesor, że w Wielkim Poście musimy nieść światło i umacniać naszą wiarę. Odnoszę jednak wrażenie, że obecnie okres Wielkiego Postu jest przez większość postrzegany jako okres wyrzeczenia dla samego wyrzeczenia. Jedni nie będą pili alkoholu, inni nie będą palili papierosów, jeszcze inni nie będą jedli słodyczy etc. Jak przekonać czy też nauczyć ponownie wiernych, że nie chodzi o wyrzeczenie dla samego wyrzeczenia, tylko musi ono nieść za sobą to, czego Chrystus uczy nas w Ewangelii?

Niestety zgadzam się z Pana diagnozą. Wielu z nas często ulega pokusie, że życie chrześcijańskie polega na unikaniu zła. Otóż nie! Życie chrześcijańskie polega na czynieniu dobra i zwyciężaniu zła poprzez to dobro. Unikanie zła jest co najwyżej pierwszym, wstępnym etapem naszej duchowej drogi do zbawienia, ale nie może być tak, że wstęp jest jednocześnie metą. Okres Wielkiego Postu zawsze był przez chrześcijan czasem przygotowania do Paschy, czasem odnowy i jednocześnie odpowiadania sobie na pytanie: Kim jest dla mnie Jezus Chrystus?

Jeśli wyrzeczenia, które pojawiają się w Wielkim Poście mają mieć jakikolwiek sens, to one muszą być wpisane w katolickie dogmaty i prawdy wiary. Wielki Post ma nas bowiem przygotować na Wielkanoc – kulminacyjny moment naszej wiary – Zmartwychwstanie Syna Bożego, który zwyciężył śmierć, piekło i szatana. W związku z powyższym musimy jeszcze bardziej karmić się Słowem Bożym.

Nie możemy być zapchani czymś innym. Nie może być tak, że najemy się byle czego i nie będziemy mieć siły zjeść wykwintnej potrawy, która jest przed nami stawiana. Krótko mówiąc: w naszym sercu zawsze musi być miejsce dla Chrystusa. ZAWSZE! I Chrystusowi powinno służyć wszystko, czego podejmujemy się w czasie Wielkiego Postu. Cdn.

Comments are closed