Za nami II Niedziela Wielkiego Postu, Ad Gentes, czyli niedziela modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami niosącymi pomoc w wielu miejscach świata. Po Mszach Świętych odbyła się zbiórka do puszek na dzieła misyjne. Tego dnia przypadła również 9. rocznica wyboru papieża Franciszka. Podczas Mszy Świętych parafianie składali również życzenia ks. dr. Grzegorzowi Kaczorowskiemu, naszemu prefektowi, który 12 marca obchodził swój dzień patronalny.

Również tego dnia o godz. 20.30 z inicjatywy ks. proboszcza kan. Adama Staniszewskiego, odbyła się modlitwa różańcowa w intencji nawrócenia Rosji. Była to odpowiedź na prośbę kustosza Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Krysowicach w archidiecezji lwowskiej. Ksiądz proboszcz podczas modlitwy różańcowej przywołał znane słowa św. Jana Pawła II „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!” Bowiem, potrzebna jest odnowa świata, dziś naznaczonego cierpieniem i wojną w Ukrainie. Być może, gdyby papież – tak jak bardzo tego pragnął – przyjechałby do Rosji, to być może Ukraina, Rosja i cały świat nie przeżywałby tego, co przeżywa w tym momencie – mówił ks. Staniszewski. Różaniec zakończył się śpiewem suplikacji oraz Apelem Jasnogórskim.

Autor: Majka Trzęsiel

fot. Paweł Wiśniewski – Glinojeck.info / Majka Trzęsiel

Comments are closed