Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00 Niech rozważanie męki Zbawiciela będzie dla nas okazją do wchodzenia w tajemnicę bliskości Pana, powstawania z upadków i dobrych postanowień.

W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.

W środę, 23 marca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 w intencji rodzin, o dar potomstwa i w intencji osób, poszukujących małżonka przy relikwiach Zeli i Ludwika Martin.

W piątek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.

Msza św. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz. 11.00 i o 17.00.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 i o 17.00.

Od soboty obchodzimy Tydzień Modlitw o ochronę życia. Modlitwy i rozważania odprawiamy po Mszy św. o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30. Nabożeństwo będą prowadziły dzieci.

W sobotę, 26 marca, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów. Dobry Łotr to jeden ze złoczyńców powieszonych na krzyżu obok Jezusa, do którego Zbawiciel skierował słowa: „Zaprawdę, powiadam ci, dziś będziesz ze Mną w raju”. Czczony jest w Kościele jako patron więźniów oraz pokutujących i nawróconych grzeszników. Módlmy się więc za wszystkich, którzy pogubili się na drogach życia, aby weszli na drogę nawrócenia.

W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie będą miały miejsce w dniach od 1 do 3 kwietnia. Rekolekcje będzie prowadził ks. mgr. Jacek Prusiński Ojciec Duchowny w Szkołach Katolickich w Płocku Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za przygotowanie i prowadzenie Drogi Krzyżowej w intencji Ojczyzny. Dziękuję za liczny udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej oraz wszystkim osobom, które przyniosły dary dla Ukrainy.
Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za wyniesienie z kaplicy ławek, konfesjonału, organów, rozebranie podestu w kaplicy oraz przywiezienie z hurtowni płyt granitowych na posadzkę do kaplicy.
Dziękuję za ofiary na kościół:
Ofiara bezimienna 500 zł.
Ofiara bezimienna 130 zł.
Marek Grodzicki Śródborze 100 zł.

Prace remontowe:
Od ubiegłego wtorku kładziona jest nowa granitowa posadzka w kaplicy. Posadzka robiona jest z polerowanych płyt granitowych o nazwie „Colonial Ivory Premium”. Jedna płyta granitowa kosztuje 48 zł. Każdy, kto chciałby ufundować jedną lub kilka takich płyt może złożyć ofiarę na ten cel na tacę w kopercie lub na konto parafialne.
Chciałem serdecznie podziękować za składane ofiary na kościół, wymieniane w gazetce i te składane na tacę. Mimo przeżywanych kryzysów – pandemia, wojna, ofiarność parafian nie maleje dlatego możemy cały czas prowadzić remonty. Pieniądze wydane na remont na pewno nie stracą już na wartości.
Dobrze, że w grudniu odnowiony był ołtarz w kaplicy. Teraz byłoby to już niemożliwe ponieważ ekipa, która wykonywała złocenia została na Ukrainie.

Cmentarz:
Dziękuję za posprzątanie śmieci przy cmentarzu, znowu na jakiś czas będzie porządek. Proszę wieńce i kwiaty wrzucać na oddzielną stertę a do pojemnika tylko szkło, plastiki i odpady nie ulegające biodegradacji. Najlepiej byłoby, gdyby każdy, kto przynosi na cmentarz znicze zabrał je z powrotem i wyrzucił u siebie do pojemnika. Coraz więcej osób rezygnuje z kwiatów i wieńców przeznacza ofiary na Msze święte. Ks. Edward Staniek w jednym rozważań Drogi Krzyżowej pisze:

To wejście do grobu
jest celem człowieka.
Jaki do grobu wejdę,
taki z niego wyjdę.
Piękno ducha w chwili wchodzenia
do grobu
decyduje o pięknie ducha i ciała
na wieczność.
Nie chodzi o to, by pogrzeb był
z klasą,
ale o to, by zmartwychwstanie było
z klasą.

Sakrament małżeństwa mają zamiar przyjąć:
Arkadiusz Falencki z Kargoszyna
Ewa Wardowska z Wólki Garwarskiej
Zapowiedź II
Ktokolwiek znałby przeszkody między tymi osobami
zobowiązany jest powiadomić Kancelarię Parafialną

25 marca: poświęcenie Rosji i Ukrainy
Niepokalanemu Sercu Maryi

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało do wiadomości, że w piątek 25 marca, podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra, Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego aktu w tym samym dniu w Fatimie dokona Kardynał Konrad Krajewski, jako wysłannik Ojca Świętego.
Łącząc się z Ojcem Świętym w tym dniu w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. w intencji Rosji i Ukrainy oraz w intencji pokoju na świecie o godz. 17.00.
Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

W czasie, w którym Kościół i świat przechodzą przez bezprecedensowy kryzys duchowy, kolegialny akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi, przeprowadzony przez papieża z biskupami świata, będzie potężnym narzędziem Opatrzności Bożej, by wylać te szczególne łaski, których Kościół i świat tak pilnie potrzebują – pisze bp Athanasius Schneider. Biskup zaprosił też wszystkich katolików do odmawiania nowenny przygotowawczej przed aktem poświęcenia.

Modlitwa o pokój na świecie
O Mój Jezu, błagam o miłosierdzie dla
dotkniętych strasznymi wojnami. Błagam
o zaszczepienie pokoju tym umęczonym
narodom, które są ślepe na prawdę Twojego istnienia. Proszę o udzielenie tym narodom mocy Ducha Świętego, aby powstrzymały się od pogoni za władzą nad niewinnymi duszami.
Zmiłuj się nad wszystkimi krajami, które są bezsilne wobec okropnych zbrodni,
ogarniających cały świat. Amen.

Nowenna przygotowująca do poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi Niepokalane Serce Maryi,

Święta Boża Rodzicielko i nasza najdroższa Matko. Spójrz na udrękę, w jakiej znajduje się Kościół i cała ludzkość wskutek rozpowszechnienia bezbożności, materializmu i prześladowania wiary katolickiej, błędów, przed jakimi ostrzegałaś w Fatimie.

Ty jesteś Pośredniczką wszelkich łask. Wyproś dla nas łaskę, by wszyscy biskupi na świecie, w jedności z papieżem, mogli 25 marca 2022 roku poświęcić Rosję i Ukrainę Twojemu Niepokalanemu Sercu. Mamy nadzieję, że poprzez tę konsekrację – tak jak powiedziałaś nam w Fatimie – w czasie wyznaczonym przez Boga, Rosja się nawróci, a ludzkości zostanie podarowana epoka pokoju. Mamy nadzieję, że poprzez tę konsekrację przybliży się triumf Twojego Niepokalanego Serca, a Kościół zostanie autentycznie odnowiony w chwale czystości wiary katolickiej, świętości liturgii i świętości chrześcijańskiego życia. Królowo Różańca Świętego i nasza najdroższa Matko, zwróć swoje miłosierne oczy na papieża, biskupów i każdego z nas i wysłuchaj łaskawie naszej gorliwej i ufnej modlitwy.
Amen.

Z okazji wczorajszych imienin życzymy panu kościelnemu Józefowi zdrowia i wielu łask Bożych. Niech św. Józef patron Kościoła wspomaga go
w trosce o nasz kościół parafialny.

Comments are closed