Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje (Mt 16, 24).

1 kwietnia 2022 r., pierwszego dnia rekolekcji wielkopostnych, ulicami naszego miasta odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Poprowadził je ojciec rekolekcjonista ks. Jacek Prusiński. Rozważania poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej nawiązywały do trwającej w Ukrainie wojny. Była więc to szczególna okazja do modlitwy o pokój na świecie, szczególnie w Ukrainie.

Krzyż podczas nabożeństwa niosły poszczególne stany: kobiety, mężczyźni, młodzież i dzieci oraz grupy parafialne: Koła Różańcowe, Rycerze Jana Pawła II, Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusowego, chórzyści oraz ministranci. Nabożeństwo pasyjne zakończyło się na cmentarzu parafialnym. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a druhom Strażakom szczególnie dziękujemy za asystowanie i kierowanie ruchem.

Comments are closed