Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego, adoracja o godz. 15. 30.

Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego.

Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

W środę, 27 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17,30. Niech wstawiennictwo Matki Zbawiciela wyprasza nam Bożą pomoc w codziennych trudnościach.

We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia. Msze Święte tego dnia w naszej świątyni o godz. 17.00 i o 17.30.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. w ten czwartek Będziemy modlić się w intencji rodzin, o dar potomstwa i w intencji osób, poszukujących małżonka przy relikwiach Zeli i Ludwika Martin.

W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. „Życie jest mostem, przejdź, ale nie buduj na nim swojego mieszkania.” Św. Katarzyna ze Sieny.

Piątek, 29 kwietnia to również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.

Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Świętej. Po sumie o godz. 11.30 procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę dzieci sypiące kwiatkami.

Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.

Spotkania:

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Kół Żywego Różańca Rodziców za dzieci. Na zakończenie spotkania odmówimy wspólnie dziesiątek różańca w intencji dzieci. Zapraszamy także rodziców, którzy chcieliby założyć kolejne koło różańcowe. W Różańcu Rodziców codziennie odmawiamy za nasze dzieci jedną dziesiątkę różańca, wspólnie z innymi rodzicami. Prosimy Boga o błogosławieństwo i ochronę dla naszych dzieci.
W Polsce jest ponad 5 tysięcy róż różańcowych

Podziękowania:

Dziękuję za ofiary na remont kaplicy:
Danuta i Wojciech Stępińscy 100 zł.
Justyna Nawrocka 200 zł.
Ofiara bezimienna 300 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Dziękuję także za ofiary składane na tacę.
W piątek została zaimpregnowana posadzka granitowa w kaplicy. Po niedzieli będą przeniesione ławki do kaplicy.
W rozdawanym dziś czasopiśmie Dobre Nowiny jest artykuł „Zwyczajni święci – Ludwik i Zelia Martin” Relikwie tych świętych mamy w naszym kościele.

Miłosierdzie Boga dla tych, którzy się Go boją
Miłosierdzie jest dla bogobojnych!

Przywoływanie Bożego miłosierdzia jako wymówki do dalszego grzeszenia jest drwiną z Boga. Święty Paweł ostrzega nas: Nie łudźcie się! Bóg nie dozwoli z siebie szydzić (Gal 6, 7).
W swoim dziękczynnym Magnificat Matka Boża głosi, że miłosierdzie łączy się z bojaźnią Bożą: a swoje miłosierdzie na pokolenia i pokolenia [zachowuje] dla tych, co się Go boją (Łk 1, 50).
W Starym Testamencie Pan wiele razy potwierdził swoje miłosierdzie wobec tych, którzy się Go boją, chwalą Go i przestrzegają Jego przykazań (Ps. 102, 17; Wj 20, 6; Pwt 5, 10).
Strach przed Bogiem, który „jest początkiem mądrości” (Syr 1, 14), jest synowskim szacunkiem dla nieskończonego majestatu Boskiej sprawiedliwości, pragnieniem, aby Go nie obrazić i nie oderwać się od Jego przyjaźni. Krótko mówiąc, synowski strach jest owocem prawdziwej miłości Boga, bez której nie można zdobyć mądrości Dobroć i skala w duszpasterstwie
Dziś wielu stara się stworzyć nową formę opieki duszpasterskiej, w której nie mówi się o grzechu, Bożej sprawiedliwości czy karze. W sztuce kaznodziejskiej, ale i wśród spowiedników, mówi się wyłącznie o Jego dobroci, ale nie surowości. Nasz Pan starał się przyciągnąć grzeszników, owszem. Przebaczył skruszonej cudzołożnej kobiecie, nawrócił Samarytanina i chwalił miłość skruszonego grzesznika, który namaścił go aromatycznym balsamem (J 8. 1-11; 4, 29; 7, 47). Jego dobroć dobiega do nas z każdej strony Ewangelii. Lecz pamiętajmy, że gdy należało, nie powstrzymał się od używania ostrych określeń, takich jak te, które miały skłonić zahartowanych faryzeuszy do ujrzenia własnej niegodziwości i hipokryzji: „plemię żmijowe”, „groby pobielane” i „dzieci diabła” (Mt 12, 34; 23, 27; J 8, 44).
Mocne słowa padły też, gdy prorok Nathan nawracał króla Dawida, kiedy popadł w cudzołóstwo i był odpowiedzialny za śmierć męża Batszeby (2 Sm 11-12). Wynikiem tego były piękne Psalmy Pokutne, które ukazują smutek skruszonej duszy.

Pielgrzymki:

W dniach 30 kwietnia – 2 maja, zapraszamy na pielgrzymkę autokarową.
W programie m. in.: Piekary Śląskie i inne sanktuaria Śląska, a także Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Kraków i Częstochowa.
Zapisy od kilku dni trwają na fb, na ten moment zapisanych jest już ponad 20 osób, pozostało jeszcze ok. 20 wolnych miejsc.
Zapisy w dzisiejszą niedzielę w zakrystii u ks. Grzegorza.


W sobotę 14 maja planowana jest pielgrzymka „Sanktuaria diecezji Płockiej”Skępe, Obory, Sierpc Bliższe informacje w następna niedzielę.
Zapisy w kancelarii lub w zakrystii u ks. proboszcza.

Comments are closed