Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 17.00 i 18.00.

W naszej parafii dziś przeżywamy odpust parafialny. Dziękuję ks. prałatowi, dr Ireneuszowi Wrzesińskiemu z Ciechanowa za wygłoszone kazania i odprawienie Mszy św. za parafian.

W środę, 11 maja, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 połączona z nabożeństwem majowym.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji chorych za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Można przynieść napisane na kartkach imiona chorych, których chcemy polecić wspólnej modlitwie. Do modlitwy dołączymy także prośby o uwolnienie z nałogów i uzależnień. Po zakończeniu adoracji błogosławieństwo leków i egzorcyzm wody, soli i oleju.

W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie po Mszy Świętej o godz. 17.00. O 17.30 odmówimy różaniec, po różańcu procesja fatimska. w czasie której będziemy śpiewali litanię do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.

W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

Spotkania:

W środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie grupy modlitewne „Margaretka”. Spotkanie będzie na plebanii.

Dziś z okazji odpustu parafialnego zapraszamy na festyn rodzinny przy plebanii od godz. 14.00.

Pielgrzymki:

W sobotę 14 maja pielgrzymka „Sanktuaria diecezji Płockiej” – Skępe, Obory, Sierpc. Wyjazd o godz. 8.00 powrót około godz. 19.00. Koszt 55 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Podziękowania:

Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II i wszystkim, którzy wzięli udział w nocnej adoracji wynagradzającej z pierwszego piątku na sobotę. Bóg zapłać.
Dziękuję państwu Zielonkowskim za ustawienie zjeżdżalni dla dzieci na festyn parafialny.
Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II z naszej parafii za ufundowanie kiełbasek i kaszanki oraz przygotowanie grilla.
Dziękuję pani Irenie, Marii i Celinie za pomoc w przygotowaniu i podawaniu kiełbasek i napojów.
Dziękuję strażakom z Szyjk za pożyczenie ławek do siedzenia na festyn.
Dziękuję M-GOK za udostępnienie sali oraz wyświetlenie filmu „Największy z cudów”.

AKT ZAWIERZENIA MATCE BOŻEJ ŁASKAWEJ
„Matko Słowa Wcielonego, Pani Łaskawa, miej w opiece Warszawę, jej mieszkańców i całą naszą Ojczyznę! Strzeż obecności Twojego Syna w sercach wszystkich ochrzczonych, aby pamiętali zawsze o swej godności ludzi odkupionych krwią Chrystusa, wezwanych do ufności Bogu i do służenia z miłością człowiekowi. Wypraszaj, Maryjo Twojemu ludowi wytrwałość, której potrzebuje, aby mógł pełnić wolę Ojca niebieskiego i dostąpić spełnienia obietnicy zbawienia. Niech pod Twoją opieką ziarno świętości, tak bogato posiane na polskiej ziemi, stale się rozwija ożywiane łaską Ducha Świętego i wydaje obfite owoce w kolejnych pokoleniach. Amen.” Jan Paweł II, Warszawa, 13 czerwca 1999 r.

W niedzielę, 15 maja, w kilkunastu polskich miastach odbędą się Pokutne Procesje Różańcowe za Polskę.

Data nie jest przypadkowa bowiem łączy dwa niezwykle ważne święta. 14 maja przypada w tym roku święto Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy. Natomiast 16 maja to dzień liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski.

Dlatego podczas procesji różańcowej będziemy:
• wynagradzać i pokutować za grzechy przeciwko życiu;
• odmawiać Różaniec za Polskę.
Zachęcamy wszystkich do podjęcia tej inicjatywy w swojej parafii lub miejscowości! Informacje na stronie https://www.rozanieczazyciem.pl/

Proszę o zgłaszanie się chętnych na wyjazd do Warszawy na różaniec za Polskę. Można zgłaszać się do ks. Proboszcza lub do Rycerzy Jana Pawła II.

W parafii zapraszamy na RÓŻANIEC ZA OJCZYZNĘ w niedzielę 15 maja o godz. 15.00
Odmówimy

  • Akt poświęcenia Polski Bożemu Miłosierdziu Bł. ks. Michał Sopoćko.
  • Litanie do Św. Andrzeja Boboli.
  • Litania do patronów narodu Polskiego

Comments are closed