Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Msze św. o godz. 17.00 i o 18.00.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

Nabożeństwo czerwcowe do czwartku będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy!

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30; spowiedź święta od godz. 16.30;

Zapraszamy na nocną Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Początek w piątek godz. 19.00 zakończenie w sobotę rano o godz. 7.00.
– w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej i różaniec wynagradzający o godz. 16.30.

We wtorek przez naszą parafię będzie przechodziła XVI Pielgrzymka do Gietrzwałdu. Pątnicy zatrzymają się na odpoczynek w Śródborzu ok. godziny 14.00. Bardzo proszę o przygotowanie posiłku na ok. 60 osób.

Z dniem 1 lipca ks. dr Rafał Pabich obejmie funkcję proboszcza w naszej parafii. Jego ingres odbędzie się w niedzielę 10 lipca o godz. 11.00.

Msze święte w dni powszednie w okresie wakacyjnym od 1 lipca do 31 sierpnia będą sprawowane o godz. 18.00 w kaplicy.

Msze święte w niedziele według porządku wakacyjnego, czyli o godz. 9.00, 11.00 i 16.00.

Wypominki za zmarłych będą odmawiane 10 min. przed każdą niedzielną Mszą.

Kancelaria parafialna w wakacje będzie czynna od wtorku do piątku w godz. 17.00 – 17.30. W sytuacjach wyjątkowych także po Mszy wieczorowej.

Podziękowania:

Bardzo dziękuję chórowi „Emaus” ze Strzegowa za uświetnienie Mszy św. o godz. 11.30. Chór zajął II miejsce na Diecezjalnym Sakrosongu w Nasielsku.

Dziękuję osobom, które pomogły sprzątnąć śmieci przy cmentarzu. W pracy pomagali także ministranci. W środę będzie wywieziony kontener.

Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za przygotowanie ogniska na zakończenie oktawy Bożego Ciała. A szczególnie za ogromny wysiłek w przygotowaniu Dnia Skupienia dla Rycerzy z Komandorii Płockiej, który odbył się w sobotę 25 czerwca. Wzięło w nim udział ponad 100 rycerzy z całej diecezji.

Dziękuję także Rycerzom za pomoc w przeprowadzce do Domu Księży Emerytów w Płocku, gdzie będę teraz mieszkał. Na koniec dziękuję wszystkim parafianom za osiem lat wspólnego wysiłku w trosce o duchowy i materialny rozwój naszej parafii.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas na modlitwie – na eucharystii i na licznych nabożeństwach w dzień a także często w nocy. Liczny udział wiernych w nabożeństwach był dla mnie zawsze największą radością.

Dziękuję osobom, które się za mnie modliły, szczególnie osobom z apostolatu „Margaretka”.

Dziękuje wszystkim, którzy mnie wspierali duchowo a szczególnie w trudnych chwilach potrafili podejść i powiedzieć dobre słowo a nawet zaprosić do domu by ksiądz nie czuł się samotny. Szczególnie dziękuję Rycerzom Jana Pawła II, którzy zgodnie ze swoim charyzmatem bardzo mnie wspierali.

Dziękuję wszystkim grupom za zaangażowanie w życie parafii: asyście procesyjnej, chórowi parafialnemu, zespołowi Moja Rodzina, ministrantom, Małym Rycerzom Najświętszego Serca Jezusa i strażakom z Glinojecka i z Szyjk.

Dziękuję za współpracę ks. prefektowi ks. Grzegorzowi Kaczorowskiemu i paniom katechetkom.

Dziękuję za pracownikom parafii.

Dziękuję pani Irenie Szymańskiej za pracę na plebani, troskę i okazywaną pomoc.

Dziękuję strażakom z Szyjk, którzy gdy dowiedzieli się, że odchodzę na emeryturę napisali pismo do ks. Biskupa z prośbą abym nadal pracował w parafii. Podobne pismo napisali Rycerze Jana Pawła II.

Dziękuję także za wszystkie ofiary składane na kościół. To dzięki ofiarności parafian udało się przeprowadzić wiele remontów w kościele. Parafię przekazuję bez żadnych zobowiązań finansowych.

Za wszystko jeszcze raz serdecznie dziękuję. Będę o Was pamiętał w modlitwie.

Niech Bóg błogosławi w każdej dobrej sprawie!


Sakrament małżeństwa mają zamiar przyjąć:
Wioleta Modzelewska Glinojecka
Dawid Malinowski z Modełki
Zapowiedź I
Damian Jacek Józwiak z Kondrajca Pańskiego
Karolina Bens z Glinojecka
Zapowiedź I
Ktokolwiek znałby przeszkody między tymi osobami
zobowiązany jest powiadomić Kancelarię Parafialn

Comments are closed