Dzisiaj 1 niedziela miesiąca, po sumie procesja wokół Kościoła.

Z dniem 1 lipca ks. Rafał Pabich objął funkcję proboszcza w naszej parafii. Jego ingres odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 (10 lipca).

„Kochani Parafianie, serdecznie zapraszam Was w przyszłą niedzielę 10 lipca na godz. 11.00 na uroczystą Mszę św. tzw. ingres na którym w sposób liturgiczny rozpocznę pracę w naszej parafii w Glinojecku. Po Mszy św. zapraszam Wszystkich uczestników na wspólnego grilla do ogrodów przy kościele, byśmy mogli bliżej się poznać i spędzić wspólnie czas w naszej wspólnocie parafialnej.
Do zobaczenia. Ks. Rafał”

Jak wiecie każdy Proboszcz powinien mieć w parafii Radę parafialną, która pełni rolę doradczą. Wciąż jednak jest jeszcze za wcześnie, abym taką Radę powołał, bo zbyt mało znam nasze parafialne środowisko. Niemniej od czegoś trzeba zacząć, stąd:
Na jutro – w poniedziałek 4 lipca o godz. 18.30 – chciałbym zaprosić Pana Burmistrza i wszystkich Sołtysów z naszych wiosek wraz ze Współmałżonkami na wspólne spotkanie.
Spotkanie rozpocznie się w kaplicy o godz. 18.30.


Z góry cieszę się na nasze wspólne spotkanie w gronie odpowiedzialnych za nasze miasto i wioski w parafii.

Będzie zmiana dotycząca tzw. Mszy popogrzebowych, czyli Mszy na które składają ofiary uczestnicy pogrzebu.
Otóż w najbliższych 2 tygodniach zostaną rozpisane wszystkie Msze, których pogrzeby odbyły się do końca czerwca bieżącego roku, a nie były odprawione ani nie zostały dotąd podane terminy. Od 15 lipca, można będzie w kancelarii albo w zakrystii otrzymać kartkę z terminami tych Mszy.

Od 1 lipca, będziemy na bieżąco informowali o terminie 1 Mszy św. popogrzebowej. Gdy będą zbierane ofiary na Msze popogrzebowe od uczestników pogrzebu – już na pogrzebie najbliższa rodzina dostanie kartkę – informację o wyznaczonym terminie 1 Mszy św. Pozostałe terminy Mszy zostaną podane rodzinie zmarłego, po odprawionej 1 Mszy św.

Zachęcamy także – jak to jest w wielu parafiach – gdzie rodzina czy przyjaciele, znajomi, sąsiedzi zamawiają Mszę świętą za zmarłych w dniu pogrzebu, i to często zamiast wieńców czy kwiatów. Wówczas taka informacja – od kogo jest zamówiona dana Msza święta, będzie podawana od razu na pogrzebie.

Msze święte w okresie wakacyjnym (w lipcu i sierpniu) w dni powszednie będą sprawowane o godz. 18.00 w kaplicy. W niedziele tradycyjnie 9.00, 11.00 i 16.00.

Modlitwa za zmarłych, których wspominamy w WYPOMINKACH, odmawiana będzie 10 min. przed każdą Mszą świętą niedzielną.

Kancelaria parafialna w wakacje czynna w godz. 17.00-17.30. w sytuacjach wyjątkowych także po Mszy wieczorowej.

Do nabycia tygodnik katolicki „Gość Niedzielny”.
Na razie nie będę drukował Biuletynu parafialnego, bo nie mam jeszcze możliwości technicznych.

Serdecznie dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę na tzw. Świętopietrze, czyli pomoc finansową na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego Franciszka.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:
a. Sebastian Gosik (kawaler z par. tut.) i Paulina Bukowska (panna z par. tut.) – zapowiedź I
b. Mariusz Lewandowski (kawaler z par. tut.) i Joanna Winiarska (panna z par. Strzegowo) – zapowiedź I
c. Łukasz Henryk Wiśniewski (kawaler z par. w Sońsku) i Joanna Cichocka (panna z par. tut.) – zapowiedź I

W tym tygodniu do Pana odeszła śp. Maria Barbara Budek.
Polecajmy Ją Bożemu miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek…

Życzę Wszystkim pięknej niedzieli.

Comments are closed