Dziś o godz. 11.00 odbył się uroczysty ingres ks. Proboszcza Rafała Pabicha, czyli liturgiczne objęcie parafii przez nowego proboszcza. Serdecznie zapraszam na wspólny festyn w ogrodach parafialnych, gdzie odbędzie się spektakl teatralny Teatru Form Wielu z Płocka, będzie można się wspólnie spotkać i poświętować.

Kochani Parafianie!
Dziękuję Wam że przyszliście dzisiaj na tę uroczystość. To dla mnie ważne, że jesteśmy razem! Potrzebujemy siebie nawzajem.
Dziękuję za ciepłe powitanie przedstawicielom Parafii.
Dziękuję wszystkim wspólnotom parafialnym: Kołom Żywego Różańca i Różańca Rodziców, Rycerzom Jana Pawła II, Wspólnocie Margaretka, Małym Rycerzom Serca Pana Jezusa, Chórowi Parafialnemu, Ministrantom, Asyście, Pani Gospodyni, Panu Organiście i Kościelnemu, Orkiestrze Dętej z Glinojecka z Panem Kapelmistrzem Witoldem Nowakowskim.
Dziękuję zespołowi Moja Rodzina.
Dziękuję dzieciom i młodzieży.

Bardzo dziękuję ks. Grzegorzowi Kaczorowskiemu za wszelką pomoc i braterską postawę, kiedy przybyłem do naszej parafii i wszelkie cenne rady, których mi udzielił.
Dziękuję za obecność i wszelką pomoc Władzom Miasta i Gminy Glinojeck na czele z Panem Burmistrzem, Wicestarostą Powiatu, Radnymi Powiatu Ciechanowskiego i Miasta Glinojeck, Sołtysom, Dyrekcjom naszych glinojeckich instytucji oświatowych i komunalnych, Strażakom z Szyjek, Glinojecka i Malużyna, Policji i wszystkim, którzy pomogli w organizacji ingresu.
Liczę na dalszą współpracę dla dobra naszej wspólnoty parafialnej św. Stanisława i mieszkańców naszego Miasta i Gminy.
Dziękuję również lokalnym mediom za obecność.

Na ręce ks. Dziekana Józefa Błaszczaka dziękuję kapłanom z Dekanatu za obecność i liczę na owocną współpracę.
Dziękuję ks. Prałatowi Wiesławowi Gutowskiemu za wsparcie i przyjaźń.
Dziękuję za kapłańską przyjaźń i dzisiejszą obecność: ks. Romualdowi Andruszkiewiczowi, ks. Jarkowi Mokrzanowskiemu, …
Dziękuję mojej Rodzinie za obecność i wsparcie przez całe lata mojego życia i kapłaństwa. Dobrze że jesteście dzisiaj ze mną. Dla mnie to wielka radość i wsparcie. Pragnę podziękować moim Przyjaciołom z kolejnych parafii gdzie pracowałem: z Gąbina, Pomiechówka, Brwilna, Rypina, Płońska i Płocka. Ale nie tylko z tych miejscowości. Cieszę się z Waszej obecności. Przeżyliśmy wiele pięknych, a czasem trudnych chwil. Ale jeszcze wiele przed nami. Wciąż Was potrzebuję a Wy zawsze macie tutaj miejsce w moim sercu i Glinojecku.

W poniedziałek odbyło się spotkanie z ks. Proboszcza z Burmistrzem i Sołtysami wraz ze Współmałżonkami, na którym poruszono tematykę najważniejszych wyzwań przed którymi stoi nasza parafia w najbliższym czasie.
Dziękuję ze bardzo pełne troski i nadziei na współprace spotkanie.
Więcej o tym wydarzeniu za tydzień w ogłoszeniach.

Pielgrzymi z Łomianek do Gietrzwałdu, dziękują mieszkańcom Śródborza i Zalesia oraz wszystkim, którzy swoim wsparciem przyczynili się do przygotowania dla nich posiłku. Bóg zapłać. Jakże dobrze być dobrym…

W minionym tygodniu zebraliśmy na ofiarę Świętopietrza 3157 zł, które zostały przelane na konto Kurii Diecezjalnej, a stamtąd na konto Watykańskie. Bóg zapłać za hojność Parafian.

Ks. Grzegorz i Pan Organista rozpoczynają w tym tygodniu urlop.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:
Sebastian Gosik (kawaler z par. tut.) i Paulina Bukowska (panna z par. tut.) – zapowiedź II
Mariusz Lewandowski  (kawaler z par. tut.) i Joanna Winiarska (panna z par. Strzegowo) – zapowiedź II
Łukasz Henryk Wiśniewski (kawaler z par. w Sońsku) i Joanna Cichocka (panna z par. tut.) – zapowiedź II
Łukasz Sokolnicki (kawaler z par. św. Jana Kantego w Legionowie) i Joanna Gadomska (panna z par. tut.) – zapowiedź I
Życzę wszystkim pięknej niedzieli.

Comments are closed