1. Pierwsze spotkanie młodzieży do sakramentu bierzmowania odbędzie się 17 października po Mszy o godz. 18.00.
 
2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy kolejną rocznicę nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Zapraszamy na procesją Różańcową ulicami miasta po Mszy o 16.00.
 
3. Uroczystości 1 Listopada: jeśli tylko pogoda pozwoli, Msza będzie na cmentarzu: OSTATECZNA DECYZJA ZOSTANIE PODJĘTA W DNIU 1 LISTOPADA i podana o godz. 8.00 na stronie parafialnej i Facebook. W dniu Wszystkich Świętych Msze w kościele o godz. 8.00; 9.30; cmentarz parafialny/kościół 11.30. Cmentarz komunalny godz. 15.00.
 
4. Od dzisiaj przyjmujemy zgłoszenia naszych bliskich zmarłych na wypominki roczne, za których będziemy się modlić począwszy od pierwszej niedzieli listopada.
 
5. 31 października w naszym kościele o godz. 18.00 odbędą się Zaduszki Glinojeckie. Chciałbym, abyśmy rozpoczęli w naszej parafii nową tradycję modlitwy za zmarłych, którzy odeszli od nas w minionym roku od ostatnich Zaduszek, czyli od Zaduszek 2 listopada 2021 r.
 
Wtedy także będziemy modlić się również za tych zmarłych, których rodziny zgłoszą do tzw. wypominek jednorazowych. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Składając przy tej okazji dobrowolne ofiary, przedłużymy modlitwę za zmarłych, których polecać będziemy w czasie Mszy Świętych listopadowych odprawianych we wszystkie środy listopada o godz. 18.00.
 
Na Mszę 31 października rodziny, które utraciły swoich bliskich w minionym roku, oraz rodziny osób zgłoszonych do wypominek jednorazowych przynoszą znicz, który następnie zaniesiemy procesyjnie na cmentarz.
 
6. W dniu 16 października po Mszy św. o godz. 16.00 z okazji Dnia Papieskiego w naszym kościele odbędzie się z Koncert Poezji Śpiewanej organizowany przez Fundację „Tak dla Rodziny”. Wystąpią m.in. uczniowie naszej Szkoły oraz zespół Moja Rodzina. W związku z tym Różaniec 16 października wyjątkowo przed Mszą o godz. 15.30.
 
7. Trwają prace przy porządkowaniu terenu przy starorzeczu. Zdemontowaliśmy starą, zniszczoną bramę wjazdową na plebanię. W najbliższym czasie zamontujemy nową bramę.
 
8. Śmieci cmentarne: po moich ogłoszeniach 2 tyg. temu zgłosiło się do mnie kilka osób, którzy zaproponowali następujące rozwiązania:
 
a. Aby od Uroczystości Wszystkich Świętych ustawić przyczepę, by odbierać ziemię z tzw. zielonego: czyli kwiatów chryzantem itp.
 
b. Zabierać śmieci z cmentarza do domów
 
c. Założyć kamery
 
Mniej śmieci więcej pamięci! Może zamiast 10 zniczy kupić 5. Zamiast 5 chryzantem kupić 1. Dbajmy o cmentarz, dbajmy o środowisko.
 
Dbajmy o naszą parafię. Dziękuję.
 
9. Życzę wszystkim pięknej niedzieli.

Comments are closed