1. W minioną niedzielę odbyło się liczenie wiernych. W naszym kościele uczestniczyło podczas Mszy Świętych 905 osób (258 mężczyzn i 647 kobiet). Komunię świętą przyjęły 332 osoby (M=130 i K=202).
 
2. Dziś o godz. 16.00 z okazji Dnia Papieskiego w naszym kościele odbył się z Koncert Poezji Śpiewanej organizowany przez Fundację „Tak dla Rodziny”. Wystąpili m.in. uczniowie naszej Szkoły oraz zespół Moja Rodzina. W związku z tym Różaniec 16 października wyjątkowo odbył się przed Mszą o godz. 15.30. Różaniec poprowadzili Rycerze Jana Pawła.
 
3. Chciałbym pogratulować Rycerzom Jana Pawła z naszej glinojeckiej Chorągwi. W ubiegłą sobotę nasza chorągiew została wyróżniona na ogólnopolskim spotkaniu Rycerzy Jana Pawła w Licheniu przez najwyższe Władze Zakonu za zaangażowanie w życie Kościoła w Polsce i Płockiej Diecezji.
 
4. To także dla mnie jako proboszcza doskonała okazja, aby podziękować tej grupie mężczyzn za ich świadectwo wiary i zaangażowania dla naszej wspólnoty parafialnej. Wiele dobra czynią dla naszej wspólnoty. Np. W minionym tygodniu oczyścili i odmalowali część bram i furtek wokół kościoła – pozostałe będą odnowione na wiosnę. Jeśli się uda, to odrestaurują bramę i furtki na cmentarzu. Dziękuję! Jednocześnie zachęcam, aby kolejni panowie włączyli się do tej wspólnoty, aby pogłębiać swoją wiarę, poszerzać wiedzę o nauczaniu św. Jana Pawła II i służyć w naszej wspólnocie parafialnej swoimi talentami.
 
5. Jutro pierwsze spotkanie młodzieży do sakramentu bierzmowania po Mszy o godz. 18.00.
 
6. Przypominam, że centralna Msza w Uroczystość Wszystkich Świętych 1 Listopada będzie odprawiona o godz. 11.30. W zależności od pogody: albo na cmentarzu albo w kościele. Pozostałe Msze w kościele o godz. 8.00; 9.30, zaś na cmentarzu komunalnym o godz. 15.00.
 
7. Przyjmujemy zgłoszenia naszych bliskich zmarłych na wypominki roczne, za których będziemy się modlić począwszy od pierwszej niedzieli listopada.
 
8. 31 października w naszym kościele o godz. 18.00 odbędą się Zaduszki Glinojeckie. Chciałbym, abyśmy rozpoczęli w naszej parafii nową tradycję modlitwy za zmarłych, którzy odeszli od nas w minionym roku od ostatnich Zaduszek, czyli od Zaduszek 2 listopada 2021 r.
Wtedy także będziemy modlić się również za tych zmarłych, których rodziny zgłoszą do tzw. wypominek jednorazowych. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Składając przy tej okazji dobrowolne ofiary, przedłużymy modlitwę za zmarłych, których polecać będziemy w czasie Mszy Świętych listopadowych odprawianych we wszystkie środy listopada o godz. 18.00.
Na Mszę 31 października rodziny, które utraciły swoich bliskich w minionym roku, oraz rodziny osób zgłoszonych do wypominek jednorazowych przynoszą znicz, który następnie zaniesiemy procesyjnie na cmentarz.
 
9. Śmieci cmentarne – widziałem, że wielu z Was zabiera swoje śmieci do domu. Bardzo dziękuję za tę postawę. To pozwoli nam na duże oszczędności, a tym samym na inne potrzeby naszej parafii. Są także postawione worki tzw. big bag’i – aby tam wrzucać JEDYNIE – wypalone znicze.
 
10. W minionym tygodniu odnowiliśmy część bram i furtek przy kościele. Zamontowaliśmy nową bramę na plebanię. Trwają prace przy usuwaniu karp po drzewach wyciętych kilkanaście lat temu przed plebanią. Dziękuję Panu Rafałowi Wojciechowskiemu za wykonaną pracę. W tym tygodniu planujemy w dalszym ciągu prowadzić proces cyfryzacji naszej kancelarii. Pomogą nam w tym studenci.
 
11. Ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 
12. Życzę wszystkim pięknej niedzieli.

Comments are closed