1. Komunikat Biskupa Wiesława Śmigla, administratora apostolskiego Diecezji Płockiej:
 
Nasze modlitwy zostały wysłuchane i papież Franciszek mianował biskupem płockim dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego. Jesteśmy wdzięczni Ojcu Świętemu za tę decyzję i nowego pasterza! Cieszymy się, że nominacja ma miejsce w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II.
W dniu kanonicznego przejęcia diecezji przez biskupa Szymona wygasa misja administratora apostolskiego, którą spełniałem w duchu służby Kościołowi oraz w poczuciu szacunku dla diecezji płockiej. Wyrażam wdzięczność wszystkim duchownym, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim za współpracę, życzliwość i zaangażowanie w sprawy diecezji.
Bardzo proszę o serdeczne przyjęcie biskupa Szymona Stułkowskiego! Nowy biskup płocki to doświadczony duszpasterz, gorliwy biskup, specjalista z zakresu teologii pastoralnej i dobry człowiek. Przez wiele lat posługiwał w duszpasterstwie w Polsce i Austrii, pracował również na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz był rektorem Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Jego dewiza biskupia brzmi: Vos autem dixiamicos (Nazwałem was przyjaciółmi) – są to słowa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Jana (15,15). W archidiecezji poznańskiej pełnił urząd wikariusza generalnego, a w ramach Konferencji Episkopatu Polski jest wiceprzewodniczącym Rady ds. Apostolstwa Świeckich, członkiem Komisji Duszpasterstwa i Komisji ds. Misji.
Zapraszam do wspólnej modlitwy za nowego biskupa i diecezję. Biskupowi Szymonowi gratuluję i życzę błogosławieństwa Bożego w posłudze. Zapewniam o życzliwości oraz gotowości do współpracy!
Biskup Wiesław Śmigiel, administrator apostolski diecezji płockiej
 
2. Uroczystość Wszystkich Świętych: jeśli tylko pogoda pozwoli, Msza będzie na cmentarzu: OSTATECZNA DECYZJA ZOSTANIE PODJĘTA W DNIU 1 LISTOPADA. 8.00; 9.30; 11.30. A cmentarzu komunalnym o 15.00.
 
Wielka prośba: to jest dzień abyśmy uwielbili Boga wraz z całym Niebem Świętych, którzy nas poprzedzili, a zarazem który nas powołuje do świętości.
 
3. 2 Listopada 8.00; 9.00, 17.30; 18.00 (po Mszy o 18.00 Różaniec na cmentarzu.
 
4. Jutro kolejne spotkanie młodzieży do sakramentu bierzmowania po Mszy o godz. 18.00.
 
5. Przyjmujemy zgłoszenia naszych bliskich zmarłych na wypominki roczne, za których będziemy się modlić począwszy od pierwszej niedzieli listopada. Można również zamówić Mszę na nowy rok: i tutaj lekka uwaga: zdecydowana większość zamawianych mszy to są msze za zmarłych – to jest godne, potrzebne, ale czy my wierzymy, że Bóg może mi pomagać także w innych sprawach codziennego życia: zachęcam do zamawiania Mszy o zdrowie, o szczęśliwą operację, do podziękowania Bogu za wiele dobra, z prośbą o błogosławieństwo, o uwolnienie od działania złego ducha np. alkoholizmu, narkomani, prośbę o łaskę potomstwa i wiele wiele innych.
 
6. 31 października w naszym kościele o godz. 18.00 odbędą się pierwsze Zaduszki Glinojeckie. Chciałbym, abyśmy rozpoczęli w naszej parafii nową tradycję modlitwy za zmarłych, którzy odeszli od nas w minionym roku od ostatnich Zaduszek, czyli od Zaduszek 2 listopada 2021 r.
 
Wtedy także będziemy modlić się również za tych zmarłych, których rodziny zgłoszą do tzw. wypominek jednorazowych. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Składając przy tej okazji dobrowolne ofiary, przedłużymy modlitwę za zmarłych, których polecać będziemy w czasie Mszy Świętych listopadowych odprawianych we wszystkie środy listopada o godz. 18.00.
 
Na Mszę 31 października rodziny, które utraciły swoich bliskich w minionym roku, oraz rodziny osób zgłoszonych do wypominek jednorazowych przynoszą znicz, który następnie zaniesiemy procesyjnie na cmentarz.
 
7. W przyszłą niedzielę 30 października, chciałbym abyśmy na Mszy Świętej dla dzieci o 9.30 zorganizowali KOROWÓD ŚWIĘTYCH. Bardzo bym prosił, aby dzieci przyszły na tę mszę przebrane za jakiegoś/jakąś Świętego/Świętą. Drodzy Rodzice pomóżcie w tym dzieciom: można znaleźć świętego obraz, fotografię – zrobić wspólnie z dzieckiem taki strój, można opowiedzieć historię świętego/świętej – to jest wspaniała katecheza w domu.
 
8. Śmieci cmentarne – zabieramy śmieci. Dziękuję. Są także postawione worki tzw. big bag’i – aby tam wrzucać JEDYNIE – wypalone znicze.

Comments are closed