1. W przyszłą sobotę, 26 listopada godz. 11.00 w Płockiej katedrze odbędzie się uroczysty ingres ks. Bpa Szymona Stułkowskiego. Otoczmy naszego Pasterza modlitwą na jego biskupią posługę w naszej diecezji.
  2. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego – Niedziela Chrystusa Króla. Gościmy kleryków naszego płockiego seminarium wraz z Ojcem Duchownym ks.Wojciechem Kruszewskim. Modlimy się za wspólnotę seminaryjną oraz o nowe powołania do kapłaństwa. Dziękuję Wam za obecność, wygłoszone słowo i świadectwo.
  3. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na Cecyliadę – Festiwal Muzyki Religijnej organizowany przez Dom Kultury i naszą Parafię. Gwiazdą będzie koncertu będzie zespół klerycki Fratres.
  4. Od jutra Pan Organista będzie rozprowadzał opłatki wigilijne wg porządku:

         Poniedziałek – Dukt, Juliszewo, Kamionka, Krusz, Huta, Żeleźnia

         Wtorek – Głodowo, Zarośle, Śródborze

         Środa – Zalesie, Garwarz Nowy

         Czwartek – Wólka Garwarska, Luszewo, Wkra Kolonia

         Piątek – Wkra, Garwarz Stary,

         Sobota – ul. Wiejska, Fabryczna, Bema, Targowa

         Od Poniedziałku do piątku w godzinach wieczornych bloki: ul. Polna,                  Południowa 

  1. Jutro o godz. 18.30 kolejne spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Bierzmowanie odbędzie się w niedzielę 27 listopada o godz. 16.00. Sakramentu udzieli ks. Bp Mirosław Milewski.
  2. Dziś na mszy o godz. 11.30 wręczenie Margaretek – czyli modlitwy za kapłanów naszej parafii. Dziękuję tym, którzy podjęli duchową – modlitewną opiekę wobec ks. Marcina i mnie.
  3. W niedzielę 27.11.2022  Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie  przez cały dzień po mszach będzie  sprzedawać  dewocjonalia i ozdoby Bożonarodzeniowe  wykonane ręcznie, z drzewa oliwnego  przez chrześcijan z Ziemi Świętej. Dochód jest przeznaczony na pomoc humanitarną  dla  chrześcijańskich rodzin  tam mieszkających.
  4. Bardzo dziękuję za pomoc w segregowaniu śmieci. Dbajmy o nasze wspólne dobro jakim jest cmentarz parafialny. Zdecydowana większość z nas wkłada do Big Bag’ów zużyte wkłady – dziękuję. Proszę, aby znajdowały się tam jedynie wkłady: żadnych innych plastików, butelek, zniczy szklanych. Proszę, aby plastiki, plastikowe kwiaty, ozdoby, szklane znicze zabierać do domów i wyrzucać ze swoimi śmieciami. Zaś do big bag’ów wrzucamy tylko zużyte wkłady po zniczach. Odpady BIO wkładamy na przyczepę.
  1. Do nabycia Gość Niedzielny
  2. Życzę wszystkim pięknej niedzieli.

Comments are closed