1. Dziś I Niedziela Adwentu. Przygotowujemy się jako wspólnota na powtórne przyjście Chrystusa, a jednocześnie do Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje adwentowe odbędą się w dn. 9-11 grudnia i poprowadzi je ks. Dariusz Witkowski. Roraty w każdą sobotę o godz. 7.30 oraz w środy o godz. 18.00.
  2. Dziś przed Mszą dla dzieci o godz. 10.00 zobaczymy/liśmy program patriotyczny wykonany przez dzieci i młodzież ze szkoły w Strzegowie. Dziękuję wykonawcom i Paniom Ewie Kwiatkowskiej i Agnieszce Kwiesielewicz.
  3. Wczoraj o godz. 11.00 w Płockiej katedrze odbył się uroczysty ingres ks. Bpa Szymona Stułkowskiego. Życzymy naszemu Pasterzowi otwartego serca na działanie Ducha Świętego i wiele życzliwości od diecezjan.
  4. W niedziele 27 listopada o godz. 16.00. ks. Bp Mirosław Milewski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
  5. W czwartek 1 grudnia dzieci i młodzież, która uczęszczała na Różaniec w październiku wyjeżdża w ramach nagrody z ks. Marcinem i opiekunami do Płocka do kina i Muzeum Diecezjalnego. Zgody na wyjazd u Pani Romanowskiej.
  6. W pierwszy piątek miesiąca spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń chrztu świętego.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – czuwanie całonocne przed Najświetrzym Sakramentem zakończone Mszą świętą Roratnią o 7:30.
  8. 03 grudnia Pierwsza Sobota miesiąca – spotaknie KŻR o godzinie 16:30
  9. Zakupiliśmy olej opałowy do ogrzewania kościoła i kaplicy za 6500 zł. W przyszłą niedziele ofiary na tacę przeznaczymy na ogrzewanie. 
  10. Przez cały dzień po mszach Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie rozprowadza dewocjonalia i ozdoby Bożonarodzeniowe wykonane ręcznie, z drzewa oliwnego przez chrześcijan z Ziemi Świętej. Dochód jest przeznaczony na pomoc humanitarną dla chrześcijańskich rodzin tam mieszkających. Dziękuję s. Krzysztofie za zaangażowanie w dzieło misyjne.
  11. Bardzo dziękuję za pomoc w segregowaniu śmieci. Dbajmy o nasze wspólne dobro jakim jest cmentarz parafialny. Zdecydowana większość z nas wkłada do Big Bag’ów zużyte wkłady – dziękuję. Proszę, aby znajdowały się tam jedynie wkłady: żadnych innych plastików, butelek, zniczy szklanych. Proszę, aby plastiki, plastikowe kwiaty, ozdoby, szklane znicze zabierać do domów i wyrzucać ze swoimi śmieciami. Zaś do big bagrów wrzucamy tylko zużyte wkłady po zniczach. Odpady BIO wkładamy na przyczepę. NIESTETY nie wszyscy tak robią.
  12. W minionym czasie usunęliśmy przed plebania pozostałe stare karpy i wyrównaliśmy teren przed plebanią. Zostanie tam posiana trwa, położony chodnik. Dziękuję Panu Rafałowi Wojciechowskiemu oraz Rycerzom Jana Pawła za pomoc. Na wiosnę postawimy tam ławeczki, aby osoby czekające do kancelarii mogły wygodnie usiąść i poczekać.
  13. Dziękuję za 2 stoliki dla dzieci – jeszcze może ktoś posiada stare, niepotrzebne krzesełeczka dla przedszkolaków, to proszę o kontakt.
  14. W najbliższy piątek kancelaria będzie nieczynna z powodu wyjazdów na spowiedzi w dekanacie.
 1.  

Comments are closed