1. Dziś kończymy rekolekcje Adwentowe. Dziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski jakimi nasz Pan nas obdarował. Dziękuje ks. Darkowi za wygłoszone do nas Słowo Boże. Dziękuję za Waszą obecność, modlitwę i piękne spowiedzi. Dziękuję Dyrekcji i Nauczycielom naszej szkoły za przyprowadzenie dzieci na rekolekcje i wspólną modlitwę.
  2. Dziękuję Kochani za zaproszenia od różnych środowisk na spotkania opłatkowe. Niestety nie na wszystkich tych spotkaniach możemy być. Jeśli ktoś chce, abym ja lub ks. Marcin był na opłatku, prosimy o kontakt odpowiednio wcześniej by ustalić możliwą godzinę. Proszę więc o zrozumienie.
  3. Za tydzień w dniu 18.12 odbędzie się I Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i internecie. Zapraszamy na plac przed kościołem w godzinach 15.00-17.30.
  4. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc w przygotowaniu naszej młodzieży do sakramentu bierzmowania oraz przeprowadzenia samej uroczystości. Ks. Biskup Mirosław był bardzo pozytywnie poruszony poziomem uroczystości. Faktycznie było pięknie.
  5. Cieszę się bardzo, że nasz kościół jest otwarty przez cały dzień i każdy, kto tylko chce może wejść by odwiedzić Pana Jezusa. Dziękuję wam za tę adorację. Ale jednocześnie jest to pewne niebezpieczeństwo kradzieży lub profanacji. Jako proboszcz jestem zobowiązany by chronić Najświętszy Sakrament oraz zabytki zgromadzone przez naszą parafię przez wieki. W związku z tym założyliśmy monitoring w kaplicy i kościele. Dziękuję firmie Pana Dariusza Markowskiego za wykonaną pracę.
  6. Położyliśmy chodnik przed plebanią. Został naprawiony piec na plebanii. Dziękuję naszym Parafianom za ich serca i pomoc.
  7. Rozpoczęliśmy przygotowawcze prace do założenia gazowego ogrzewania.
  8. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za meble, kolorowanki, kredki dla dzieci: wygląda to pięknie. Mam świadomość, że teraz jest trochę chłodno i wielu rodziców nie przyprowadza dzieci na Mszę, ale Ci co przychodzą na 10.00, niech wiedzą, że można tam znaleźć dla dzieci strefę komfortu.
  9. Życzę wszystkim pięknej niedzieli.

Comments are closed