1. Życzenia Świąteczne od ks. Biskupa Płockiego

  Drogie Siostry, Drodzy Bracia! Drodzy Diecezjanie! Uroczystość Narodzenia Pańskiego przypomina nam, że Bóg, który w swoim Synu Jezusie Chrystusie stał się człowiekiem, jest zawsze blisko nas. Ta bliskość potrzebuje naszej zgody, byśmy otworzyli się na Niego i zaprosili Go w nasze życie. Uczynimy to, gdy nie zatrzymamy się na sentymentalnym nastroju Bożego Narodzenia i rozczulaniu nad Małym Jezuskiem, ale odkryjemy i uwierzymy, że Dziecię Jezus przychodzi, by zająć się naszym życiem, by uwolnić nas od grzechu, śmierci i szatana.

  Życzę Wam i sobie, Drogie Siostry i Drodzy Bracia, byśmy pozwolili Jezusowi zająć się naszą ludzką biedą, i umocnieni Jego bliskością przemieniali świat, który tworzymy.

  Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego i szczęśliwego Nowego Roku! Bp Szymon Stułkowski

   

  1. W atmosferze Bożego Narodzenia, w imieniu duszpasterzy naszej Parafii, pragnę całej naszej Wspólnocie Parafialnej, wszystkim miłym Gościom i Sympatykom naszej parafii złożyć najserdeczniejsze życzenia: zdrowych i radosnych Świąt, szczęśliwego przeżycia tajemnicy Wcielenia w rodzinnym gronie.
  • Oby Jezus przychodzący do nas jako bezbronne Dziecko, obdarzał Was swoją miłością, pokojem i nadzieją, niech Jego obecność przemienia Wasze Rodziny na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu.
  • Życzymy Wam, Drodzy Parafianie i mili Goście także: pomyślności, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na nadchodzący nowy 2023 rok. Szczęść Boże.
  1. Życzenia Bożonarodzeniowe przekazali nam między innymi: instytucje kościelne, parlamentarzyści, urzędy, szkoła, instytucje i organizacje a także firmy i zakłady. Serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone nam życzenia.
  2. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli przygotować kościół do Świąt.
  • Dziękuję za wygłoszone Słowo Boże ks. Prałatowi i obecność pośród nas!
  • Dziękuję za choinki Panu Janowi Drogoszowi oraz za siano do żłóbka Panu Grzegorzowi Przybyszewskiemu z Żeleźni. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu Żłóbka i dekoracji choinek ks. Marcinowi, Panu Kościelnemu, członkiniom Kół Żywego Różańca, Rycerzom Jana Pawła, chórowi oraz pozostałym Parafianom.
  • Dziękuję za przygotowanie i wystawienie jakże wymownych Jasełek bezpośrednio przed Pasterką.
  • Kochani, dostrzegacie z pewnością zmienione oświetlenie. Dziękujemy Panu Grzegorzowi Wernickiemu i jego firmie. Jest po prostu PIĘKNIE. A Bóg jest godny tego, aby ta świątynia jaśniała Jego Blaskiem.
  • „Światło Pokoju”, zapalone Betlejem w Grocie Narodzenia Chrystusa, będzie można zabrać z kościoła po Mszy św. Za przekazanie Światła Pokoju dziękuję Harcerzom ze Związku Harcerstwa Polskiego.
  1. Jutro i w poniedziałek porządek niedzielny: 8, 10, 11.30 i 16.
  2. W 2 dzień Świąt – święto Świętego Szczepana pierwszego męczennika. Taca z tego dnia jest przeznaczona na cele diecezjalne.
  • Kto przyjął Komunię św. na Pasterce, może przyjąć ją po raz drugi w czasie Mszy Św. w pierwszy dzień świąt.
  • Za tydzień Nowy Rok – Uroczystość Matki Bożej Rodzicielki. Rozpocznijmy wraz z Maryją Nowy Rok 2023.

  Kolędę, czyli wizytę duszpasterską rozpoczniemy 2 stycznia w poniedziałek.  Będziemy kolędować we trzech. Spróbujemy tak ułożyć porządek kolędy, aby większość wiosek skolędować w soboty od rana, od godz. 8.30. W pozostałe dni kolędować będziemy od godz. 15.30. W styczniu w dni powszednie msze o godz. 7.30, w soboty o 17.30 i 18.00.

Comments are closed