ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH
w dn. 23-30.05.2023 r.
 
W programie: Rzym, Neapol, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Monte Sant Angelo, Lanciano, Manopello.
Przelot: 23.05: Warszawa – Monachium – 09:15-10:45 Monachium – Rzym – 13:25 – 14:55
Przelot 30.05: Rzym – Wiedeń – 09:00 – 10:35 Wiedeń – Warszawa – 13:00 – 14:15
 
Program:
 
1 Dzień – Warszawa – Rzym 23.05 – wtorek
Spotkanie na lotnisku. Odprawa bagażowa, następnie paszportowa. Przylot do Rzymu godz. 14:15. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, krótki spacer w okolicach hotelu obiadokolacja nocleg w Rzymie.
 
2 dzień –Rzym– 24.05 – środa
Rano po śniadaniu udamy się na Plac św. Piotra. Audiencja środowa z Franciszkiem (o ile Papież będzie w Rzymie). Rzym Barokowy: Zamek św. Anioła, Plac Navona, Fontanna di Trevi, Schody i plac Hiszpański oraz widok na miasto ze wzgórza Pincio. Obiadokolacja i nocleg.
 
3 dzień – Rzym – 25.05 – czwartek
Rano udamy się do Watykanu nawiedzimy Bazylikę św. Piotra. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Zwiedzanie Bazyliki. Następnie udamy się na zwiedzanie najstarszej części Rzymu: Kapitol, Fora Imperiali, Koloseum.
 
4 dzień – Rzym – Monte Cassino – Neapol – 26.05 – piątek
Rano po śniadaniu udamy się do Bazyliki św. Pawła za murami – a następnie wyjedziemy w kierunku Neapolu – zatrzymamy się na Monte Cassino gdzie nawiedzimy opactwo Benedyktyńskie i pomodlimy się na cmentarzu Polskich Żołnierzy. Przejazd do hotelu w ok. Neapolu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
 
5 dzień – Neapol – Pompeje – San Giovanni Rotondo – 27.05 – sobota
Po śniadaniu udamy się do Neapolu gdzie nawiedzimy miejsca związane z O. Dolindo, następnie Katedrę św. Januarego, Kościół Chiesa Nuova – z grobem św. Giuseppe Moscati – Lekarzem biedaków. Spacer po mieście. Następnie udamy się do Sanktuarium Matki Bożej Pompejańskiej a potem przejazd do hotelu w San Giovanni Rotondo. O godz, 21:00 udział w procesji ze światłami tzw. Fiacolata podczas której odmawiany jest różaniec.
 
6 dzień – San Giovanni Rotondo – Monte Sant Angelo – 28.05 – niedziela
Po śniadaniu udamy się do Sanktuarium św. O. Pio – msza św. Zapoznamy się z historią życia św. O. Po południu udamy się do Sanktuarium św. Michała Archanioła. Powrót do hotelu. obiadokolacja i nocleg.
 
7 dzień – Lanciano – Manoppello – Rzym 29.05 poniedziałek
Po śniadaniu udamy się do Lanciano – gdzie nawiedzimy Sanktuarium pierwszego Cudu Eucharystycznego. W sanktuarium w Lanciano przechowywane są relikwie uważane za relikwie ciała i krwi Chrystusa. A następnie udamy się do Manoppello – gdzie w Sanktuarium Boskiego Oblicza . Przejazd na nocleg w Rzymie.
 
8 dzień – Rzym – Warszawa – 30.05 – wtorek. Rano chwila wolnego czasu – na indywidualne zwiedzanie. Transfer na lotnisko – Wylot z Rzymu Przylot do Warszawy – Zakończenie pielgrzymki.
Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
 
Ilość miejsc w wyjeździe jest ograniczona – obowiązuje kolejność zgłoszeńW Rzymie poruszamy się komunikacją miejska gdyż hotel znajduje się w centrum miasta.
 
Cena za 1 osobę w pok. 2-os.: 595 euro (płatne na spotkaniu z przewodnikiem) + 60 euro (płatne w Rzymie u przewodnika)+1390 zł bilet samolotowy (620 zł depozyt przy zapisie wpłata na konto parafialne w ciągu 2 tyg.+770 zł na spotkaniu z przewodnikiem w kwietniu 2023r.)
Dopłata do pokoju 1-os. 180 euro
 
ZAPISY: w kancelarii parafialnej lub u ks. proboszcza.
 
Po zapisie należy w terminie 2 tyg. dokonać wpłaty depozytu w wysokości 620  od osoby na konto:
Parafia Rzymskokatolicka św. Stanisława w Glinojecku nr 82 8229 0005 0000 1044 2000 0001, podając w tytule przelewu imię i nazwisko, Pielgrzymka do Włoch.
 
Cena zawiera:
Przelot na trasie Warszawa – Rzym samolotem rejsowym Lufthansa ( wg rozkładu). Opłaty lotniskowe i paliwowe. Bagaż rejestrowany 23 kg – na każdą osobę nadawany do luku. Bagaż podręczny 8 kg na każdą osobę. Zakwaterowanie w hotelu 3*** / 4 ****. Wyżywienie : Kolacje trzydaniowe i śniadanie wzmocnione. Autokar wg. Programu. Na terenie Rzymu poruszamy się komunikacją miejską. Opłaty parkingowe i pozwolenia na wjazdy do zwiedzanych miast. Opieka pilota mówiącego po Włosku przez cały czas trwania pielgrzymki (licencjonowany przewodnik po Rzymie). Zakwaterowanie: pilota oraz jego wynagrodzenie zakwaterowanie kierowcy poza Rzymem. Ubezpieczenie KL i NNW. Ubezpieczenie bagażu.

Comments are closed