1. Wczoraj odszedł do Domu Ojca emerytowany Papież Benedykt XVI. Dziękuję za modlitwę za Niego w ostatnich dniach. Otoczmy zmarłego naszą modlitwą.
  2. Dziś pierwszy dzień Nowego 2023 Roku. Z tej okazji wszystkim Parafianom, Gościom i Przyjaciołom naszej Parafii składamy najserdeczniejsze życzenia noworoczne. Niech Maryja wyprasza wszystkim wierność Bogu i pokój serca. Niech Nowy Rok będzie dla nas bogaty w łaski Boga i niech napełnia nasze serca obfitością błogosławieństwa. Niech Jezus błogosławi każdy dzień Nowego 2023 Roku.
  3. 29 grudnia swoje imieniny obchodził Pan Organista Dawid. Niech dobry Bóg Błogosławi w życiu osobistym i zawodowym, nich otacza zdrowiem i potrzebnymi siłami.
  4. 6 stycznia w piątek Uroczystość Trzech Króli. Msze jak w każdą niedzielę. Tego dnia Pan Józef – Kościelny będzie rozprowadzał kredę i kadzidło. Składając jemu ofiary odwdzięczamy się za jego pracę.
  5. W I Piątek miesiąca nocna adoracja od 19.00, zakończona Msza św. o godz. 7.30. W I sobotę miesiąca spotkanie KŻR o godz. 16.30.
  6. Za tydzień spotkanie dzieci i rodziców klas IV przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń chrztu świętego. Spotkanie odbędzie się zamiast piątku – bo jest 3 Króli – w niedzielę po Mszy o 10.00.
  7. Dziękujemy za jedną anonimową ofiarę w wysokości 500 zł złożona na Kościół. Bóg zapłać.
  8. W dniach 23.05-30.05 współorganizujemy z parafią św. Bartłomieja w Płocku pielgrzymkę samolotową do Włoch. W programie pielgrzymki: Rzym, Neapol, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Monte Sanct Angelo, Manopello, Lanciano. Więcej informacji na FB i stronie parafialnej. Mamy 19 miejsc. Już zapisały się 4 osoby z parafii.
  9. Kolędę, czyli wizytę duszpasterską rozpoczniemy 2 stycznia w poniedziałek. Będziemy kolędować we trzech. Spróbujemy tak ułożyć porządek kolędy, aby większość wiosek skolędować w soboty od rana, od godz. 8.30. W pozostałe dni kolędować będziemy od godz. 15.30. W styczniu w dni powszednie msze o godz. 7.30, w soboty o 17.30 i 18.00. Kancelaria czynna zaraz po mszy porannej od godz. 8.00 do 8.30, we wtorki i czwartki.
  10. Każda diecezja ma określone prawo diecezjalne, według którego dzielone są ofiary z kolędy. Podział uzależniony jest od wielkości parafii. W naszym przypadku 10% wpłacamy na fundusz budujących się kościołów, pozostała kwota dzielona jest na utrzymanie parafii i księży.

W nadchodzącym roku planujemy dokończyć zakładanie ogrzewania gazowego, oraz zająć się ratowaniem sal katechetycznych w budynku pod kaplicą od dalszej degradacji – może uda się je wyremontować na dobre, zakładając izolację pionową, oczyścić ściany z grzyba i założyć ogrzewanie. Ponadto planujemy rozbiórkę obory koło plebanii i postawienie boksów do segregacji śmieci na cmentarzu. Da Bóg to razem damy radę.

Życzę wszystkim pięknej niedzieli.

 

Comments are closed