1. Dziś IV Niedziela Zwykła.

2. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali w zeszłą niedzielę obchody 160-lecia wybuchu Powstania Styczniowego i upamiętnienia tej rocznicy pamiątkową tablicą o ks. Augustynie Krużmanowskim, wystawą śladów powstańczych na naszej glinojeckiej ziemi oraz koncertem Gloria Victis.

3. Dziś o godz. 10.00 na Mszy – dzieci wraz z nauczycielami i katechetami naszej Szkoły przedstawiły Jasełka. Dziękuję Dyrekcji naszej szkoły za współpracę z Parafią. Dziękuję dzieciom i Paniom Marcie Kapczyńskiej, Magdalenie Jędrzejewskiej, Katarzynie Romanowskiej, Marzenie Rubinkowskiej za przygotowanie tych Bożonarodzeniowych Jasełek.

4. W I piątek miesiąca całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00 zakończona Mszą św. o godz. 7.30.

5. Także w I piątek miesiąca spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. na Mszy o godz. 18.00 oraz zbiórka ministrantów o godz. 18.30.

6. W I sobotę miesiąca spotkanie KŻR o godz. 16.30.

7. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Kolędowaliśmy w sumie 21 dni. Zgodnie ze zwyczajem udaliśmy się do Waszych domów, mieszkań, aby przez modlitwę wypraszać dla Waszych rodzin potrzebne łaski na Nowy Rok, który rozpoczęliśmy.

8. Serdecznie dziękujemy za otwarte drzwi, za wiele dobrych rozmów i Waszą życzliwość. Cieszymy się, że mogliśmy się znowu wspólnie pomodlić i spotkać. Razem z księżmi, odnoszę wrażenie, że po latach pandemii bez kolędy, dobrze nam było znowu się spotkać.
Nasza parafia stanowi mniej więcej około 1400 gospodarstw. W sumie odwiedziliśmy 1060 rodzin. Co stanowi około 75% otwartych drzwi. Na te 25% zamkniętych drzwi składają się domy i mieszkania opuszczone, niezamieszkane przez nikogo, rodziny innych wyznań chrześcijańskich czy świadków Jehowy. Są także ci, którzy świadomie odmawiali wizyty duszpasterskiej.
W czasie kolędy zasadniczą część spotkania stanowiła modlitwa i rozmowa dotycząca parafii, życia rodzinnego, spraw duszpasterskich. Rozmawialiśmy o problemach dotyczących dnia codziennego: o przeżywanej samotności, o trudzie pracy na trzy zmiany i zwyczajnym wyczerpaniu i zmęczeniu, o problemach z uzależnieniami zwłaszcza od alkoholu i narkotyków, trudnej sytuacji finansowej, wyjazdach najbliższych w poszukiwaniu pracy za granicą, o studiach młodzieży, problemach związanych z przyszłością dzieci, o ich nauce, o problemach wychowawczych oraz małżeńskich, o przeżywanej samotności po stracie najbliższych. Częste troski wśród parafian to także: sprawy zdrowia, trudne warunki materialne rencistów i emerytów oraz ludzi młodych. Godnym uznania jest w większości życzliwa atmosfera i wzajemna zgoda między sąsiadami, chociaż czasem są przypadki wzajemnej izolacji czy wręcz wrogości miedzy ludźmi.
Uważamy, że większość wiernych jest związana z naszą parafią i orientuje się w jej życiu, jest usatysfakcjonowana pracą duszpasterską, dziełami i inicjatywami podejmowanymi w parafii. Doceniają różne akcje i dzieła oraz prace podejmowane w związku z pracami remontowymi naszej świątyni, plebanii czy sprawami z odpadami na cmentarzu. Dziękujemy za takie zwyczajnie miłe poczęstowanie herbatą, kawą czy obiadem lub kolacją. Dziękujemy za złożone w czasie kolędy ofiary. Niech dobry Bóg błogosławi Wam Kochani na każdy dzień.

9. Dziś przez cały dzień trwa Wielka Orkiestra Świątecznej. W związku z tym chciałbym zaprosić do licytacji – KTÓREJ PRZEDMIOTEM BĘDZIE NIEDZIELNY, RODZINNY OBIAD NA PLEBANII.

10. Tydzień temu ogłaszałem, że rozpoczniemy Parafialną Szkołę czytania Słowa Bożego. Zapisało się ponad 20 osób. O terminie zajęć poinformujemy w późniejszym czasie. Na razie zrobimy te spotkania dla zgłoszonych osób. A po pierwszej edycji miejmy nadzieję, na kolejne edycje.

11. Do nabycia Gość Niedzielny.

Życzymy wszystkim pięknej niedzieli.

 

Comments are closed