1. Dziś VII niedziela zwykła. Rozpoczynamy Tydzień modlitw o trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy w intencji osób uzależnionych i rodzin doświadczających skutków uzależnień.

2. W przyszłą niedzielę 26 lutego, 5 kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. uzyska z rąk Biskupa zgody na udzielanie Komunii świętej oraz noszenie Jej do chorych. W związku z tym, że jest to nasza wspólna parafialna sprawa, być może są pośród nas osoby czy rodziny, które chciałyby zakupić naczynka do zanoszenia chorym Najświętszego Sakramentu.

3. W minionym tygodniu swoją pracę w naszej parafii zakończył Pan Organista Dawid Małecki. Dziękujemy Panu Dawidowi za jego posługę w naszej parafii i życzymy powodzenia w kolejnych etapach kariery zawodowej.

4. W związku z tym poszukujemy nowego organisty.

5. Dzisiaj w naszej parafii posługuje Pan Marcin Werner, organista z płockiej fary, któremu dziękujemy za pomoc w przeżywaniu niedzielnej liturgii.

6. Dziękuję Panu Pawłowi Wiśniewskiemu za poprawienie nagłośnienia w kaplicy.

7. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 10.00, 17.00 i 18.00.

8. Wielki Post to czas szczególnej pobożności. Droga Krzyżowa o godz. 17.30 w każdy piątek, oraz Gorzkie Żale o godz. 15.30 w niedzielę. Rozważania prowadzą grupy i wspólnoty. Przypominamy, że za udział w Drodze Krzyżowej oraz w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

9. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły: możemy zjeść jeden posiłek bezmięsny do syta. Najlepiej pościć o chlebie i wodzie. Przypominamy, że post dotyczy osób między 14 a 60 rokiem życia.

10. W sobotę 25 lutego o 16:30 zapraszamy na spotkanie „Małych Rycerzy” – spotkanie odbędzie się w kaplicy.

11. Dziś w naszej parafii odbywa się kiermasz ciast zorganizowany przez rodziców ministrantów. Zachęcamy do nabywania słodkości – na ostatki. Dochód – z dobrowolnych ofiar przeznaczony na wyjazd dla ministrantów i ministrantek. Dziękujemy rodzicom za ich zaangażowanie.

12. W niedzielę 5 marca odbędzie się losowanie hulajnogi – czyli nagrody za uczestnictwo w niedzielnych Mszach dziecięcych.

– Zgodnie z zasadami dzieci, które uzbierały 16 karteczek i więcej – niech się zgłoszą do katechetów, aby mogli wziąć udział w losowaniu nagrody głównej.

– Dzieci posiadające 10 karteczek i więcej, niech także zgłoszą się do katechetów, aby uzyskali nagrody pocieszenia.

13. W niedzielę 5 marca na Mszy o godz. 10.00 odbędzie się uroczystość włączenia kandydatów do grona ministrantów. Zapraszamy rodziców, rodzeństwo i dziadków, abyśmy wspólnie uczestniczyli w tym pięknym wydarzeniu.

14. Do nabycia Gość Niedzielny. Życzymy wszystkim pięknej niedzieli.

Comments are closed