1. Dziś I niedziela Wielkiego Postu.
 2. Dzisiaj swoje imieniny przeżywa Bp Mirosław Milewski, zaś w we wtorek swój dzień patronalny przeżywać będzie Biskup-Senior Roman Marcinkowski Pamiętajmy o naszych dostojnych Solenizantach w modlitwie.
 3. Dziś 5 kandydatów z naszej parafii na nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. miało uzyskać z rąk Biskupa zgodę na udzielanie Komunii świętej oraz zanoszenie Jej do chorych. Niestety jeden z Panów ma Covida, więc nie mógł pojechać na 3 dniowe rekolekcje. W jego przypadku ustanowienie na szafarza przesunie się termin na majowy. Pozostałych 4 Panów będzie mogło już posługiwać udzielając Komunii św. na Mszy i zanosząc do chorych. Dziękuję Rodzinom, które zasponsorowały 5 naczynek tzw. Cyborium z Bursą do zanoszenia Komunii dla Chorych.
 4. Chciałbym, abyśmy wymienili dotychczasowe wyświetlacze pieśni. I zamienili je na telewizory. Potrzebujemy przynajmniej 2 telewizorów (jeden do kościoła i jeden do kaplicy) w następujących wymiarach 65cali i 50 cali lub większe.  I tu moja prośba i zapytanie: Gdyby ktoś miał w domu sprawny telewizor którego już nie używa, to bardzo proszę o kontakt w zakrystii po mszy. Zapraszam też tych, którzy chcieliby ewentualnie zasponsorować nowe telewizory.
 5. Wciąż poszukujemy organisty. W związku z tym, że może tak być, że przez jakiś czas będziemy bez organisty w dni powszednie. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie przez nas tzw. automatycznego organisty – pracowałem na takim rozwiązaniu kilka lat w Płocku i sprawdziło się świetnie. Natomiast na takie uroczystości jak niedziele czy pogrzeby będę się starał zapewnić tę posługę.
 6. Dzisiaj w naszej parafii posługuje Pan Michał Krebs, któremu dziękujemy za pomoc w przeżywaniu niedzielnej liturgii.
 7. W I piątek miesiąca kolejna nocna Adoracja – zapraszam do kaplicy, „by Jezus nie był sam”. Adoracja rozpocznie się o godz. 19.00 a zakończy Mszą św. o godz. 7.30 w sobotę.
 8. W najbliższą I sobotę rozpoczynamy nabożeństwo 5 sobót miesiąca, o które prosiła Maryja w Fatimie. Maryja powiedziała do s. Łucji: „Przyrzekam być obecna w godzinie śmierci z łaskami koniecznymi do zbawienia tym, którzy przez pięć kolejnych pierwszych sobót miesiąca przystąpią do Komunii Świętej, odmówią różaniec, będą mi towarzyszyć w ciągu 15 minut rozmyślając tajemnice różańca i ofiarują to wszystko w intencji wynagrodzenia.” Zapraszamy wszystkich chętnych na to nabożeństwo.
 9. Rozpoczynamy zapowiadaną Szkołę Biblijną. Pierwsze spotkanie odbędzie się jutro o godz. 18.30, po Mszy św. wieczorowej. Zapraszamy tylko te osoby, które zapisały się 3 tyg. temu. Jest to pierwsza edycja. W sumie 4 spotkania. Przynosimy ze sobą Księgę Pisma Św. Starego i Nowego Testamentu.
 10. Wielki Post to czas szczególnej pobożności. Droga Krzyżowa o godz. 17.30 w każdy piątek, oraz Gorzkie Żale o godz. 15.30 w niedzielę.
 11. Podczas każdego nabożeństwa Drogi Krzyżowej, będzie zbierana taca na kwiaty do Grobu Pańskiego. Jeśli ktoś ma życzenie złożyć ofiarę indywidualnie, może to uczynić wpłacając na konto lub w kopercie na tacę w niedzielę. Bóg zapłać.
 12. Dziękuje Rodzicom ministrantów za zorganizowanie kiermaszu ciast, której dochód przeznaczony jest na wyjazd ministrantów i ministrantek. Ministranci zebrali 1626 zł.
 13. Za tydzień, w niedzielę 5 marca odbędzie się losowanie hulajnogi – czyli nagrody za uczestnictwo w niedzielnych Mszach dziecięcych.

– Zgodnie z zasadami dzieci, które uzbierały 16 karteczek i więcej – niech się zgłoszą do katechetów, aby mogli wziąć udział w losowaniu nagrody głównej.

– Dzieci posiadające 10 karteczek i więcej, niech także zgłoszą się  do katechetów, aby uzyskali nagrody pocieszenia.

 1. Także za tydzień na Mszy o godz. 10.00 odbędzie się uroczystość włączenia kandydatów do grona ministrantów. Zapraszamy rodziców, rodzeństwo i dziadków, abyśmy wspólnie uczestniczyli w tym pięknym wydarzeniu.
 2. W tygodniu zapłaciłem za naprawę traktora do odśnieżania i koszenia trawy 3480 zł. Dziękujemy za wspieranie dzieł prowadzonych przez naszą parafię.
 3. W sobotę o 14.00 spotkanie dzieci i rodziców klas III przygotowujących się do I Komunii św. – będzie na tym spotkaniu krawcowa, która szyje stroje komunijne.
 4. Do nabycia Gość Niedzielny. Życzymy wszystkim pięknej niedzieli.

 

Comments are closed