1. Dziś II niedziela Wielkiego Postu, a zarazem I niedziela miesiąca, po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś pod hasłem: „Z misjonarzami budujemy Kościół” w całym Kościele w Polsce obchodzimy „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. Z tej racji po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na cele misyjne. Bóg zapłać.
 2. W środę 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji życzymy Wam, drogie Panie, abyście były piękne duchem, zadbane sercem i uśmiechnięte spojrzeniem. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro, którego doświadczamy przez wszystkie dni roku. Polecamy w modlitwie Wasz trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o kobietach opiekujących się chorymi i niedołężnymi, a także o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata.
 3. Od dziś 4 Panów będzie mogło już posługiwać udzielając Komunii św. na Mszy i zanosząc do chorych. Są to:

– Pan Dariusz Markowski

– Pan Mirosław Sitek

– Pan Marek Wróblewski

– Pan Piotr Wróblewski

Naszym Szafarzom życzymy, aby służba którą podjęli, kształtowała ich życiową postawę i stała się drogą ich uświęcania, jak również tych, do których zostaną posłani.

 1. Na Mszy o godz. 10.00 i 11.30 posługuje zespół BRAACIA z parafii św. Józefa w Ciechanowie. Dziękujemy im za tę posługę i zapraszamy do nas częściej.
 2. Powołanie Rady Gospodarczej i Rady Duszpasterskiej odbędzie się w maju w Uroczystość Odpustową św. Stanisława.
 3. Dzisiaj w naszej parafii posługuje Pan Michał Krebs, któremu dziękujemy za pomoc w przeżywaniu niedzielnej liturgii.
 4. Rozpoczęliśmy w miniony poniedziałek Szkołę Biblijną. Jutro kolejne spotkanie o godz. 18.30 na plebanii.
 5. Wielki Post to czas szczególnej pobożności. Droga Krzyżowa o godz. 17.30 w każdy piątek, oraz Gorzkie Żale o godz. 15.30 w niedzielę. Ofiary na tace w czasie Drogi Krzyżowej są przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pana Jezusa. Można również składać ofiary na kwiaty przez konto parafialne bądź bezpośrednio w kopercie na tacę w każda niedzielę Wielkiego Postu. Bóg zapłać.
 6. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 24-26 marca i poprowadzi je ks. dr Jarosław Kamiński. Proboszcz parafii św. Bartłomieja w Płocku. Wykładowca teologii pastoralnej w WSD w Płocku. Ojciec Rekolekcjonista zaproponował, żeby Droga Krzyżowa ulicami miasta odbyła się w innym terminie. W związku z tym będzie zmiana: Droga Krzyżowa ulicami Glinojecka odbędzie się w piątek przed Niedzielą Palmową, czyli w dniu 31 marca.
 7. Dzisiaj odbyło się losowanie hulajnogi – czyli nagrody za uczestnictwo w niedzielnych Mszach dziecięcych.
 8. Także dzisiaj na Mszy o godz. 10.00 odbyło się uroczystość włączenia 11 kandydatów do grona ministrantów. Cieszymy się, że nasza wspólnota ministrantów i ministrantek stale się powiększa.
 9. W tym roku planujemy zabezpieczyć od wody fundamenty przy kaplicy poprzez montaż foli kubełkowej, montaż rury drenarskiej, wykonanie szczelnego odpływu z rury rynnowej, czyszczenie starego odcinka. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę oraz przy rozmaitych okazjach na potrzeby parafii.
 10. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczymy na ogrzewanie kościoła i kaplicy.
 11. Do nabycia Gość Niedzielny. Życzymy wszystkim pięknej niedzieli i owocnego przeżywania Wielkiego Postu..

 

 

 

Comments are closed