1. Dziś IV niedziela Wielkiego Postu.
  2. Dziś Pan Kościelny Józef Balicki obchodzi Święto swojego Patrona. Niech św. Józef obdarzy naszego Solenizanta łaską silnej wiary oraz zdrowia, niech wyprosi potrzebne dary do owocnego życia osobistego, rodzinnego i w naszej wspólnocie parafialnej.
  3. Dziękuję Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szyjkach za pomoc w wycince gałęzi wokół starej obory. Osoby – zwłaszcza ubogie – które chciałby zabrać do palenia wycięte gałęzie i drewno z terenu plebanii proszę o kontakt.
  4. Jutro o godz. 18.30 kolejne spotkanie Szkoły Biblijnej w kaplicy.
  5. Wielki Post to czas szczególnej pobożności. Droga Krzyżowa o godz. 17.30 w każdy piątek, oraz Gorzkie Żale o godz. 15.30 w niedzielę. Ofiary na tace w czasie Drogi Krzyżowej są przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pana Jezusa. Można również składać ofiary na kwiaty przez konto parafialne bądź bezpośrednio w kopercie na tacę w każda niedzielę Wielkiego Postu. Bóg zapłać.
  6. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 24-26 marca i poprowadzi je ks. dr Jarosław Kamiński. Proboszcz parafii św. Bartłomieja w Płocku. Wykładowca teologii pastoralnej w WSD w Płocku. Ojciec Rekolekcjonista zaproponował, żeby Droga Krzyżowa ulicami miasta odbyła się w innym terminie. W związku z tym będzie zmiana: Droga Krzyżowa ulicami Glinojecka odbędzie się w piątek przed Niedzielą Palmową, czyli w dniu 31 marca.

Program Rekolekcji:

Piątek: 9.00 (Szkoła Podstawowa), 11.00 (Szkoła Podstawowa), 16.00, 18.00

Droga Krzyżowa 17.30

Sobota: 9.00, 11.00 (dla chorych), 16.00, 18.00

Niedziela: 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00

Zachęcamy do pojednania się z Bogiem przez spowiedź świętą. Spowiedź w piątek i sobotę 15 min., przed każdą Mszą św.

Wyjazd do chorych ze spowiedzią wielkopostną i Komunią św. w sobotę przed Niedzielą Palmową, czyli 1 kwietnia od godz. 9.00. zapisy w zakrystii i kancelarii.

  1. W dalszym ciągu poszukujemy organisty do pracy w naszej parafii. Gdyby ktoś znał osobę, która chciałaby pracować w naszej parafii, bądź osobę, która ma talent a potrzebuje się dokształcić w kierunku organistowskim, to jest taka możliwość. W Płocku jest szkoła dla organistów, która kształci takie osoby. Proszę o kontakt bezpośrednio ze mną.
  2. Ogłaszamy KONKURS na najpiękniejszą PALMĘ wielkanocną. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci z Rodzicami.Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest własnoręczne wykonanie palmy z materiałów ekologicznych, surowców wtórnych bądź materiałów pochodzenia naturalnego dowolną techniką.
  3. DARY DLA BIEDNYCH. Zachęcamy, aby od jutra składać w kościele lub w kancelarii parafialnej dary żywnościowe lub chemię gospodarczą czy kosmetyki, które po Świętach przekażemy osobom potrzebującym, za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tę prośbę kierujemy do osób indywidualnych, ale też do sklepów, hurtowni czy zakładów produkujących żywność i środki chemiczne. Dary te będzie można składać także w Wielką Sobotę, gdy będziemy przynosili do kościoła pokarmy do poświęcenia.
  4. W przyszłą niedzielę w godzinach popołudniowych od 12.30-15.30 odbędzie się przed kościołem Jarmark Wielkanocny organizowany przez MGOK w Glinojecku. Zapraszamy.
  5. Życzymy wszystkim pięknej niedzieli i owocnego przeżywania Wielkiego Postu.

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed