OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dziś Piąta Niedziela Wielkanocna. Przeżywamy w naszej wspólnocie Uroczystość ku czci św. Stanisława – Patrona naszej parafii.
 2. Dziękuję ks. Kan. Ryszardowi Dybińskiemu za przewodniczenie dzisiejszej liturgii, za wygłoszone Słowo Boże – osobiście bardzo się cieszę, że ks. Kanonik zgodził się być z nami. Jest wielkim Przyjacielem Boga i Człowieka – kocha Boga i ludzi. Przez całe swoje życie swoją osobowością przyprowadzał do Jezusa całe pokolenia Płocczan i nie tylko.
 3. Bardzo dziękuje wszystkim kapłanom za obecność, wspólną modlitwę i posługę konfesjonału.
 4. Dziękuję Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszej liturgii i całego festynu. Począwszy od przygotowania kościoła, po atrakcje na festynie.

Dziękuję Władzom Miasta i Gminy, dziękuję naszym lokalnym instytucjom: Ośrodkowi Zdrowia, Szkole Podstawowej, naszym lokalnym przedszkolom: Publicznemu i Smerfolandii,  Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Glinojecku, Policji, Straży Pożarnej z Glinojecka i Szyjek.

Dziękuję Sołectwu z Zygmuntowa.

Dziękuję naszym sponsorom, którzy wspomagają nas zarówno materialnie jak i poprzez konkretne dary: Firmom Państwa  Zielonkowskich i Betlewiczów za atrakcje dla dzieci,

Bankowi Spółdzielczemu, Firmie Wapnopol, Firmie Klonik, Cukierni Piątkowskich, Masarni Zielonkowskich, Piekarniom Wichowskich i Kęsickich, Państwu Nowakowskim-właścicielom sklepu Groszek, firmie Cedrob i naszej Cukrowni.

Wolontariuszom, Kołom Żywego Różańca i Rycerzom Jana Pawła. Motocyklistom i Ośrodkowi Jeździeckiemu „Amazonka” z Jeżewa, Naszym lokalnym Mediom Glinojeck.info.

Orkiestrze Dętej z Panem Witoldem Nowakowskim na czele, chórowi Parafialnemu z Panem Arturem Wiśniewskim, dziękujemy Asyście Procesyjnej oraz Dzieciom sypiącym kwiatki.

Bardzo dziękuję pracownikom Parafii Panu Kościelnemu oraz ks. Marcinowi za koordynowanie całości odpustu.

Dziękuję także tym Ofiarodawcom, którzy prosili, aby ich nie wymieniać.

 1. Po Mszy odpustowej o godz. 11.30 zapraszamy na Festyn Rodzinny w ogrodach przy plebanii.

Można będzie miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Będą wspaniałe atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Występy przedszkolaków i zespołów z GOK-u. Występ Orkiestry Dętej.

Dla dzieci między innymi: dmuchańce, konkursy, malowanie twarzy, poszukiwanie skarbu, możliwość jazdy na kucykach i na motocyklach. Pokazy Ochotniczych Straży Pożarnych z Glinojecka i Szyjek, prezentacja udzielania pierwszej pomocy. Prezentacja dla miłośników pszczelarstwa. Prezentacja radiowozu policyjnego.  I wiele, wiele innych ciekawych atrakcji.

Wszyscy uczestnicy będą mogli kupić cegiełki, gdzie NAGRODĄ GŁÓWNĄ jest grill gazowy oraz przejażdżka samochodem Corvetta. Można także wygrać usługę prania dywanu, bądź wykładziny i wiele, wiele innych..

A do jedzenia: pieczony dzik, smaczna kiełbaska i kaszanka oraz przepyszne ciasta od lokalnych dostawców i naszych Parafian.

Chcemy, aby to było święto nas wszystkich. Bądźmy w tym dniu razem.

 1. Dziś także wręczenie NOMINACJI DO PARAFIALNEJ RADY GOSPODARCZEJ I DUSZPASTERSKIEJ. Dziękuję naszym Radnym za podjęcie tej odpowiedzialności za nasza wspólnotę parafialną.
 2. Przypominamy o możliwości wyjazdu dzieci i młodzieży na letnią oazę w góry. Więcej na Facebooku.
 3. W miesiącu maju zapraszamy na modlitwę ku czci Matki Bożej popularnie zwaną „Majowe”. W maju Msze w dni powszednie o godz. 17.00 i 18.00. Majowe w kościele po Mszy o 17.00. Kancelaria parafialna w maju i czerwcu czynna w godz. 16.30-16.50.
 4. Zachęcamy, aby spotykać się na MAJOWYM tradycyjnie przy figurkach znajdujących się na terenie parafii.
 5. Za tydzień w sobotę uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. dla dzieci klas IV godz. 11.30. Spowiedź dzieci i rodziców w piątek o godz. 16.00.
 6. W niedzielę I Komunia św. o godz. 11.30. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o godz. 15.00.
 7. PRÓBA DO I KOMUNII – we wtorek 18.30
 8. PRÓBA PRZED ODNOWIENIEM CHRZTU ŚW. – środa godz. 18.30
 9. 13 maja po Mszy o godz. 17.00 MAJOWE Z PROCESJĄ FATIMSKĄ.
 10. Do nabycia tygodnik „Gość Niedzielny”.
 11. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli.

 

 

 

 

Comments are closed