OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dziś Szósta Niedziela Wielkanocna. Wczoraj odbyła się Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. dla dzieci klas IV. Dziś przeżywamy w naszej wspólnocie Dzień I Komunii Św. dla dzieci klas III. Rozpoczynamy BIAŁY TYDZIEŃ, który będzie trwał od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 2. Dziękuję Dzieciom i Rodzicom oraz ks. Marcinowi, Katechetom, zespołowi Pani Magdy z Glinojeckiego Ośrodka Kultury, Panu Arturowi Wiśniewskiemu za przygotowanie tych pięknych uroczystości Państwu Purzyckim za przepiękne udekorowanie kościoła.
 3. Wczoraj Bp Piotr Libera ustanowił kolejnego szafarza Komunii św. z naszej parafii. Został nim Pan Stanisław Przybyłkiewicz, któremu gratulujemy i dziękujemy za podjęcie tej ważnej posługi w naszej wspólnocie parafialnej. Jednocześnie cieszymy się, że nasi szafarze roznoszą Pana Jezusa do kilku chorych w każdym tygodniu. Wciąż można zgłaszać swoich chorych, którzy pragną Komunii.
 4. W najbliższą sobotę o godz. 14.00 uroczysta Msza z okazji Gminnego Dnia Strażaka. Słowo Boże wygłosi – kapelan Straży pożarnej – ks. Robert Kamiński z Malużyna. Zapraszamy wszystkich Druhów i Druhenki oraz wszystkich sympatyków naszych Ochotniczych Straży Pożarnych z Glinojecka i Szyjek.
 5. W najbliższą sobotę planujemy prace ogrodowe przy kościele. Kilka osób zgłaszało się do mnie w ostatnim czasie, że chętnie pomogą w takich pracach przy ogrodach kościoła – abym tylko poinformował kiedy. W związku z tym zapraszam, aby w najbliższą sobotę o godz. 8.00, aby przyjść na 2-3 godziny do pomocy – można zabrać jakieś rękawice i sprzęt.
 6. Jakiś czas temu zgłosił się do mnie ks. Romuald Jaworski – brat, naszego byłego proboszcza śp. ks. Józefa Jaworskiego. Pamiętacie, że to właśnie ks. Józef zaczynał budowę naszego kościoła i tutaj w młodym wieku zachorował i zmarł. Ks. Romuald chciałby wraz ze swoją siostrą odnowić pomnik. Spytał mnie, czy jako Parafia moglibyśmy w 1/3 wspomóc renowację grobu śp. Ks. Jaworskiego. Pozostałe 2/3 opłaci ks. Romuald z siostrą. Koszt tego grobowca to ok. 24 tys. zł. Potrzebujemy więc uzbierać 8 tys. zł. Gospodarcza Rada Parafialna poparła ten pomysł. W związku z tym, chciałbym poprosić Was Kochani, byśmy za tydzień 21 maja w niedziele, po Mszach będziemy zrobili zbiórkę ofiar do puszek na ten cel. Będzie to nasza wdzięczność za jego ofiarną, aż do śmierci – posługę w naszej parafii. Bóg zapłać.
 7. W niedzielę 21 maja odbędzie się uroczyste poświęcenie Kapliczki Matki Bożej z Lourdes – w Śródborzu koło leśniczówki. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe wszystkich mieszkańców Śródborza i nie tylko.
 8. Przypominamy o możliwości wyjazdu dzieci i młodzieży na letnią oazę w góry. Więcej na Facebooku.
 9. W miesiącu maju zapraszamy na modlitwę ku czci Matki Bożej popularnie zwaną „Majowe”. W maju Msze w dni powszednie o godz. 17.00 i 18.00. Majowe w kościele po Mszy o 17.00. Kancelaria parafialna w maju i czerwcu czynna w godz. 16.30-16.50.
 10. Dziękuję raz jeszcze za przygotowanie i poprowadzenie Odpustu Parafialnego, zarówno w kościele, jak i podczas festynu. Dziękuję wszystkim zaangażowanym.

– dziękuję Władzom Miasta i Gminy,

– dziękuję naszym lokalnym instytucjom: Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Ośrodkowi Zdrowia, Szkole Podstawowej, naszym lokalnym przedszkolom: Publicznemu i Smerfolandii,  Policji, Straży Pożarnej z Glinojecka i Szyjek.

– dziękuję Sołectwu z Zygmuntowa.

– dziękuję naszym sponsorom, którzy wspomogli nas zarówno materialnie jak poprzez konkretne dary

– dziękuję Firmom Państwa Zielonkowskich i Betlewiczów za atrakcje dla dzieci,

– Bankowi Spółdzielczemu, Firmie Wapnopol, Państwu Olszyna, Cukierni Piątkowskich, Masarni Zielonkowskich, Piekarni Wichowskich, Piekarni Kęsickich, Państwu Nowakowskim, Panu Adamowi Walczakowi, firmie Cedrob i naszej Cukrowni.

– dziękuję Wolontariuszom, Kołom Żywego Różańca i Rycerzom Jana Pawła.

– dziękuję Motocyklistom z Freewind i Ośrodkowi Jeździeckiemu „Amazonka” z Jeżewa, Naszym lokalnym Mediom Glinojeck.info.

– dziękuję Orkiestrze Dętej z Panem Witoldem Nowakowskim na czele oraz chórowi Parafialnemu z Panem Arturem Wiśniewskim,

– dziękuję Asyście Procesyjnej oraz dzieciom sypiącym kwiatki.

Bardzo dziękuję pracownikom Parafii Panu Kościelnemu oraz ks. Marcinowi za koordynowanie całości odpustu.

 1. Do nabycia tygodnik „Gość Niedzielny”.
 2. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli.

 

 

 

 

Comments are closed