OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dziś Niedziela Wniebowstąpienia.

Kochani Diecezjanie!

W czasie naszego wędrowania ścieżkami wiary potrzebujemy chwil wspólnego świętowania i wyrażania radości z życia w naszych domach i rodzinach. „Ewangelia rodziny – jak napisał papież Franciszek – jest radością, która napełnia serce i całe życie” (por. Amoris laetitia, nr 200).

W takim duchu zapraszam serdecznie wszystkich Was, a szczególnie rodziny, dzieci i młodzież do przybycia do Płocka 28 maja br., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia pod hasłem „Czas na rodzinę” odbędzie się II Diecezjalne Święto Rodziny. Nasze świętowanie rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 11.30 w Bazylice Katedralnej, podczas której przed relikwiami św. Zygmunta, patrona tego roku, otrzymamy specjalne papieskie błogosławieństwo. Następnie utworzymy XI Marsz dla Życia i Rodziny i przejdziemy do ogrodu Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, gdzie w czasie festynu wyrazimy wdzięczność za dar miłości Bożej i ludzkiej. Zaproszenia pisemne ze szczegółami zostały przekazane do każdej parafii naszej diecezji. Liczę na obecność wielu z Was w Grodzie Krzywoustego, by wspomnieć także nasze drogie mamy i wszystkie dzieci w dniach, w których obchodzą swoje święta.

 

Drugie wydarzenie, na które równie serdecznie zapraszam dzieci, rodziców i dziadków, będzie miało miejsce w Płocku 31 maja br., w środę, o godz. 17.00. W przededniu Dnia Dziecka spotkamy się najpierw na modlitwie w Bazylice Katedralnej, a następnie w ogrodzie przy moim domu będzie okazja do integracji i zabaw.

Wszystkich moich Diecezjan otaczam modlitwą i pasterskim błogosławieństwem przez wstawiennictwo Królowej rodzin. Niech Zmartwychwstały nas wszystkich prowadzi

Płock, dnia 21 maja 2023 r

W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

†Szymon Stułkowski Biskup Płocki        

 

 1. W sobotę o godz. 14.00 odbyła się uroczysta Msza z okazji Gminnego Dnia Strażaka. Dziękujemy naszym Strażakom za wszelką pomoc jaką świadczą naszej parafii i całemu społeczeństwu. Niech św. Florian zawsze Was Drodzy Druhenki i Druhowie wspomaga i prowadzi.
 2. Dziękuję Wszystkim, którzy pracowali wczoraj przy ogrodach kościoła. Widzimy jak z każdym tygodniem otoczenie kościoła staje się coraz bardziej piękne – a dzieje się to dzięki Naszym wspaniałym Darczyńcom i tym którzy ofiarują swój czas dla dobra wspólnego. Dziękuje.
 3. W minionym tygodniu został uporządkowany teren za cmentarzem, gdzie gromadzone były odpady. Dziękuję Władzom Miasta i Gminy, dziękuję Panu Mirosławowi Piechockiemu i jego pracownikom oraz Panu Andrzejowi Wiśniewskiemu za wspaniałą pracę: za poprawienie gminnej drogi dojazdowej, wyrównanie i uporządkowanie terenu. Nam wszystkim zostaje o ten teren dbać. Chcemy postawić tam boksy, które ułatwią nam segregowanie śmieci. Pamiętajmy to jest nasze.
 4. Jak wspominałem w zeszłą niedzielę, chcemy jako Parafia wraz z rodziną śp. ks. Józefa Jaworskiego odnowić pomnik byłego Proboszcza na cmentarzu parafialnym. W związku z tym, chciałbym poprosić Was Kochani, o złożenie ofiar do puszki na ten cel zaraz po Mszach Świętych. Jest to spory wydatek, bo pewnie ponad 8 tys. zł, niemniej wierzę że damy radę. Wielkie Bóg zapłać za waszą hojność.
 5. Dziś o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste poświęcenie Kapliczki Matki Bożej z Lourdes – w Śródborzu koło leśniczówki. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe wszystkich mieszkańców Śródborza i nie tylko.
 6. W najbliższy weekend 20 osób z naszej szkoły którzy podczas festynu byli wolontariuszami w ramach nagrody wyjedzie do Ratowa k/Radzanowa na 3 dni rekolekcji połączonych z wypoczynkiem. Pobyt młodzieży jest ufundowany przez naszą Parafię. Dziękujemy za pomoc w wyjeździe naszej młodzieży Panu Burmistrzowi.
 7. Kancelaria parafialna w maju i czerwcu czynna w godz. 16.30-16.50.
 8. Od jutra rozpoczynamy prace remontowe w salkach katechetycznych. Założymy izolacje pionową, zamontujemy klapę burzową, oraz chcemy założyć w salkach ogrzewanie, aby przywrócić ich do funkcjonowania.
 9. Dziękujemy za wspieranie dzieł prowadzonych przez naszą parafię.
 10. Do nabycia tygodnik „Gość Niedzielny”.
 11. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli.

 

 

 

 

Comments are closed