OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś XVII Niedziela zwykła.
Witamy przedstawicieli Parlamentu Rzeczypospolitej, Władze naszego Miasta i Gminy, Przedstawicieli Samorządu Powiatu.

2. Dziś po Mszy o godz. 11.00 zapraszamy wraz z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną i pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Glinojeck na koncert z okazji 79 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Patriotyczne zamyślenie poprowadzą znakomici artyści Pani Justyna Łukasiak i Julia Zajkowska.

3. 6 sierpnia wyrusza kolejna Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych rekolekcjach w drodze. Więcej informacji na stronie pielgrzymki.

4. Zachęcamy do zapisywania się na Pielgrzymkę Duchową. Można za dobrowolną ofiarę nabyć przewodnik Pielgrzyma Duchowego. Zapisy po Mszy i w kancelarii. Od 6-14 sierpnia w kościele o godz. 20.30 będą odbywały się Apele Jasnogórskie. Pierwszy apel w najbliższą niedzielę. Zapraszamy do łączenia się z Pielgrzymami zmierzającymi do Matki Bożej oraz Jasną Górą.

5. 15 sierpnia zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa – wyjście tradycyjnie o godz. 6:00 spod Kościoła. Zachęcamy do podjęcia tego trudu wszystkich Parafian, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych.

6. Kancelaria parafialna w wakacje czynna we wtorki i czwartki 16.30-17.00. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z duszpasterzami.

7. W I piątek miesiąca od godz. 18.30 adoracja całonocna Najświętszego Sakramentu, zakończona mszą św. o godz. 7.30.

8. W I sobotę miesiąca Nabożeństwo wynagradzające NMP o godz. 16.30 w kościele.

9. Za tydzień I Niedziela miesiąca. Po Mszy o godz. 11.00 procesja eucharystyczna.

10. Przypominam o dbaniu o czystość na cmentarzu. To nasze wspólne dobro. Dziękuję tym, którzy segregują śmieci, Tym, którzy zabierają swoje śmieci do domu. Dziękuję Panu Andrzejowi Purzyckiemu za pomoc w segregacji odpadów. Czasem po prostu warto się na chwilę zatrzymać, aby sprawdzić czy big bagi są napełniane właściwymi odpadami.

11. W środę proboszcz dołącza do grupy kapłanów, którzy wraz z Biskupem Szymonem i młodzieżą naszej diecezji biorą udział w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. Prosimy o modlitwę za młodzież naszej parafii.

12. Parafia św. Mikołaja w Gąbinie przekazała gratis dla naszej parafii drewnianą wiatę. Wiata zostanie zamontowana przy plebanii. Już dziś dziękuję firmie Pana Mirosława Piechockiego i jego pracownikom za wszelką pomoc. Również dziękuję firmie Zygpol z Gąbina za darmowe przewiezienie wiaty do Glinojecka.

13. Dziękuję za bezimienną ofiarę wpłaconą na konto w wysokości 500 zł na pomnik śp. Ks. Józefa Jaworskiego.

14. Do nabycia Gość niedzielny, a w nim m.in. o pielgrzymowaniu: o Drodze do Santiago de Compostela, na Jasna Górę.

15. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli.

Comments are closed