OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś XXI Niedziela zwykła.

2. Od przyszłej niedzieli kończymy wakacyjny porządek niedzielnych Mszy św. i wracamy do 4 Mszy w niedziele: 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00.

3. W najbliższy czwartek zapraszamy na kolejny rodzinny spływ kajakowy. Zapraszamy dzieci z Rodzicami bądź Opiekunami, zapraszamy młodzież.
Dziękuję Panu Burmistrzowi za pomoc w organizacji wyjazdu dla naszych dzieci. Zapisy dziś po mszach w zakrystii i do wtorku, do godz. 16.00. Koszt 70 zł od osoby.

4. Dziękuje Wszystkim, którzy wczoraj pomagali w sprzątaniu kościoła i otoczenia kościoła. Jeśli to możliwe zapraszam w poniedziałek i wtorek tych, którzy lubią pracować w ogródku: potrzeba byśmy wypielili chwasty wokół krzaków i kwiatów.

5. 1 września przypada I piątek miesiąca: zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na spowiedź na początku roku szkolnego o godz. 17.00. Msza Św. na rozpoczęcie roku Szkolnego w poniedziałek 4 września o godz. 8.00 – zapraszamy uczniów z rodzicami, dyrekcję i nauczycieli i wszystkich pracowników administracji i obsługi na Uroczystą Mszę.

6. 1 września od godz. 19.00 adoracja całonocna: zapraszamy aby „Jezus nie był sam”.

7. 2 września przypada I sobota miesiąca. Ty razem z racji „Dni małżeństwa i rodziny” zapraszamy na Różaniec o godz. 10.00 do kaplicy. Wymienimy Tajemnice Różańca św., a potem zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

8. 3 września przeżywać będziemy Odpust parafialny związany z tytułem naszego Kościoła. Na uroczystej sumie o godz. 11.30 będziemy powierzać Bogu Pracowników naszej Cukrowni, którzy rozpoczynają Kampanię buraczaną. Słowo Boże podczas Mszy odpustowej wygłosi ks. dr Janusz Stańczuk, redaktor naczelny „Tak rodzinie”. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną na tę Mszę, zaprasza asystę.

9. Uwaga w kwestii korzystania z toalety: jeśli chcemy z niej korzystać należy dbać o to miejsce. Jeśli do sedesu wrzucimy chusteczki z tworzywa sztucznego, jeśli wrzucamy kobiece środki higieniczne itp. przedmioty możemy być pewni, że toaleta przestanie działać: bardzo łatwo się zapycha, a potem szambo wylewa w toaletach, i cały remont na nic. Myślę, że to była przyczyna zamknięcia toalet w zeszłych latach. Bądźmy odpowiedzialni.

10. Kancelaria parafialna w wakacje czynna we wtorki i czwartki 16.30-17.00. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z duszpasterzami.

11. Do nabycia Gość niedzielny, a w nim… o chorobie alkoholowej i sposobach wychodzenia z nałogu, Czy można.

12. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli.

Comments are closed