OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. DZISIAJ W NASZEJ PARAFII ODPUST KU CZCI „Chrystusa Odkupiciela” – jest to odpust związany z tytułem naszego kościoła parafialnego. Uroczystej sumie o godz. 11.30 przewodniczyć będzie/przewodniczył ks. dr Janusz Stańczuk, który wygłosi/ł Słowo Boże. Serdecznie dziękuję Ks. Doktor wraz z Siostrami Loretankami są dziś razem z nami.

2. Dziękuję za obecność wszystkim Parafianom, Gościom, wszystkim członkom naszych wspólnot parafialnych. Dziękuję Władzom miasta i gminy. Dziękuję Wszystkim którzy angażują się poświęcając swój czas dla naszego kościoła i parafii. Dziękuję Asyście procesyjnej, Ministrantom i Ministrantkom, Dzieciom Komunijnym, Chórowi, Lektorom, Rycerzom, Kołom Żywego Różańca, Małym Rycerzom. Dziękuje Druhom Strażakom z Glinojecka i Szyjek. Pracownikom Kościoła i Parafii.

3. Kościół parafialny jest naszym domem. To Wy go wznosiliście i wznosicie. Dziękuję jako proboszcz, że tak wielu z Was przejawia troskę o piękno naszej świątyni. Dbajmy o to wspólne dobro dalej. Abyśmy przekazali młodemu pokoleniu nie tylko ten budynek, ale nade wszystko jego sens istnienia: on istnieje tutaj dlatego że my doświadczamy, że Bóg jest, że nas kocha, że chcemy Mu tutaj oddawać chwałę, że chcemy Go tutaj słuchać. Dziękuję Wszystkim, którzy w minionym tygodniu pracowali w ogrodach kościoła, pieląc i porządkując naszą zieleń.

4. Dziękuję Państwu Aldonie i Arturowi Wiśniewskim wraz z Fundacją „Tak dla Rodziny”, za organizację „DNI MAŁŻEŃSTWA I RODZINY” w naszej parafii. Do południa mogliśmy skorzystać z ciekawych wykładów, rodzinnych koncertów, po południu punktem kulminacyjnym była Msza pod przewodnictwem Bpa Płockiego Szymona Stułkowskiego oraz Bpa Artura Ważnego, podczas której odbyły się Jubileusze Małżeńskie, zaś wieczorem odbyło się Uwielbienie. Dziś ostatni dzień – skorzystajmy z propozycji ….

5. Wielkie podziękowania dla Dyrekcji i Pracowników naszej Cukrowni – startujemy z tegoroczną kampanią buraczaną. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim Pracownikom Cukrowni i ich Rodzinom. Dziękuję, że przyszliście dziś by prosić Boga o błogosławieństwo – tak trzeba. Z Bogiem zaczynać ważne chwile życia.

6. Od dzisiejszej niedzieli wracamy do czterech Mszy świętych w niedzielę. Porządek Mszy św. będzie tak jak przed wakacjami, czyli Msze o 8.00, 10.00 dla dzieci; 11.30 uroczysta suma i o 16.00.

7. Msza Św. na rozpoczęcie roku Szkolnego JUTRO w poniedziałek 4 września o godz. 8.00 – zapraszamy uczniów z rodzicami, dyrekcję i nauczycieli i wszystkich pracowników administracji i obsługi na Uroczystą Mszę.

8. Za dwa tygodnie 17.09 na Mszy o godz. 10.00 odbędzie się poświęcenie tornistrów dla dzieci klas I. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.

9. Dzieci za udział w niedzielnej Mszy świętej otrzymują kartki, które mają wklejać do zeszytu, albo specjalnej przygotowanej przez siebie karcie. Kto zbierze 80% obecności weźmie udział w losowaniu wspaniałej nagrody – będzie nim NOWIUTKI BMX.

10. Od 14 września rozpoczynamy kolejną edycję modlitwy Drogi Krzyżowej za naszą Parafię. Zapraszam do zakrystii wszystkich, którzy pragną włączyć się w to modlitewne wsparcie. Potrzebujemy 31 osób, które przez cały rok, jednego – wybrane prze siebie dnia np. 1 października, 1 listopada, 1 grudnia, będą odmawiać Drogę Krzyżową. Można się modlić w Kościele i w domu.

11. We wtorek odbyło się 1 w Nowym Roku Szkolnym spotkanie katechetów. Dziękuję za wspólny czas i dobre rozmowy, których celem jest kształcenie i wychowywanie naszych najmłodszych Parafian.

12. 16 września odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Rostkowa. Zapisy u katechetów. Już dziś dziękuję Dyrekcji naszej Szkoły oraz Władzom naszego miasta, za pomoc w organizacji wyjazdu.

13. We wrześniu Kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki w godz. 16.30-17.00.

14. I KOMUNIA ŚW. odbędzie się w dniu w niedzielę 9 czerwca, zaś ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ CHRZCIELNYCH w sobotę 8 czerwca.

15. Zachęcamy do nabycia i czytania Gościa Niedzielnego, a w nim o duchowości młodzieży.

16. Życzymy wszystkim pięknej niedzieli.

Comments are closed