OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś odbyła się beatyfikacja Rodziny Ulmów, którzy zostali zamordowani przez Niemców za pomoc Żydom.

2. W minioną niedzielę przeżywaliśmy odpust parafialny. Raz jeszcze pragnę wyrazić wszystkim zaangażowanym Parafianom i Gościom moje podziękowanie za piękny czas wspólnej modlitwy. DZIĘKUJĘ również Fundacji Tak dla Rodziny za przygotowanie DNI MAŁŻEŃSTWA I RODZINY. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie spotkań w kościele i poza nasza świątynią.

3. Od zeszłej niedzieli wróciliśmy do czterech Mszy świętych w niedzielę. Porządek Mszy św. będzie tak jak przed wakacjami, czyli msza o 8.00, 10.00 dla dzieci; 11.30 uroczysta suma i o 16.00.

4. Dzieci za udział w niedzielnej Mszy świętej otrzymują kartki, które mają wklejać do zeszytu, albo specjalnej przygotowanej przez siebie karcie. Kto zbierze 80% obecności weźmie udział w losowaniu wspaniałej nagrody – niespodzianki. NIESPODZIANKĄ JEST BMX

5. W piątek odbyło się ognisko dla Ministrantów, Ministrantek i scholii. Dziękuję ks. Marcinowi i Rodzicom dzieci za przygotowanie tego wydarzenia.

6. 13 września zapraszamy na PROCESJĘ FATIMSKĄ o godz. 20.30. Zabierzmy ze sobą świece.

7. Od 14 września rozpoczynamy kolejną edycję modlitwy Drogi Krzyżowej za naszą Parafię. Zapraszam do zakrystii wszystkich, którzy pragną włączyć się w to modlitewne wsparcie. Potrzebujemy 31 osób, które przez cały rok, jednego – wybrane prze siebie dnia np. 1 października, 1 listopada, 1 grudnia, będą odmawiać Drogę Krzyżową. Można się modlić w Kościele i w domu. Zostało jeszcze KILKA wolnych miejsc.

8. Ks. Marcin będzie opiekował się wspólnotą Małych Rycerzy Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ministrantami, grupą Lektorów, będzie przygotowywał dzieci do Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu świętego oraz dbał o dekoracje w kościele.

9. Ks. Proboszcz będzie opiekował się Kołami Żywego Różańca, Różańcem Rodziców, Rycerzami św. Jana Pawła II, Wspólnotą Apostolatu Modlitwy za kapłanów Margaretka, Chórem parafialnym, SZKOŁĄ BIBLIJNĄ oraz będzie przygotowywał młodzież do sakramentu Bierzmowania.

10. Wczoraj odbyło się na plebanii pierwsze spotkanie wspólnoty Wojsko Gedeona. Cieszy fakt, że było 6 osób z parafii. Wojsko Gedeona – to wspólnota skierowana do młodzieży, w której młodzi poznają żywego Boga. I na wzór Ruchu ŚWIATŁO-ŻYCIE uczestniczą w cotygodniowych spotkaniach opartych na Piśmie Świętym.

11. Za TYDZIEŃ 17.09 na Mszy o godz. 10.00 odbędzie się poświęcenie tornistrów dla dzieci klas I. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.

12. 16 września odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Rostkowa. Zapisy u katechetów. Już dziś dziękuję Dyrekcji naszej Szkoły oraz Władzom naszego miasta, za pomoc w organizacji wyjazdu.

13. We wrześniu Kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki w godz. 16.30-17.00.

14. W przyszły weekend Rycerze Jana Pawła II wraz z proboszczem wyjeżdżają na rekolekcje pod żaglami na Mazury.

15. I KOMUNIA ŚW. odbędzie się w niedzielę 9 czerwca, zaś ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ CHRZCIELNYCH w sobotę 8 czerwca.

16. Wczoraj odbyły się w Glinojecku zawody strażackie. Gratulujemy Strażakom z OSP Szyjki, którzy od 7 lat zdominowali te zawody. Gratulujemy również wspaniałego występu OSP Glinojeck.

17. Zachęcamy do nabycia i czytania Gościa Niedzielnego. Życzymy wszystkim pięknej niedzieli.

Comments are closed