OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś XXXIII niedziela zwykła.

2. Dziś wspólnie z MGOK w Glinojecku zapraszamy na XXX-tą Cecyliadę czyli Festiwal Muzyki Religijnej. Msza św. na rozpoczęcie Cecyliady o godz. 16.00, a potem od godz. 17.00 koncerty na sali MGOK.

W programie m.in. wspaniały koncert zespołu Siewcy Lednicy z Poznania, zespół Braacia z Ciechanowa, zespół ze Szkoły Podstawowej w Glinojecku, zespół Adalbertus z Parafii Św. Wojciecha w Malużynie, zespoły Kids Team i Power Team z M-GOK w Glinojecku.

Podobnie jak w zeszłym roku – przygotowałem małą niespodziankę dla naszych Parafian… A tak w ogóle to jestem dumny, że od tylu lat tu w Glinojecku mamy TAKI FESTIWAL – dziękuję pomysłodawcom, dziękuję wszystkim, którzy w ciągu lat tworzyli ten Festiwal: Dziękuję MGOK z Panem Dyrektorem i Pracownikami.

Dziękuję również naszym Parafialnym muzykom: Panu Organiście Arturowi Wiśniewskiemu, Chórowi Parafialnemu, Gminnej Orkiestrze Dętej z Panem Witoldem Nowakowskim, scholii Parafialnej, Scholi która prowadzi Triduum Paschalne: wszystkim zaangażowanym.

3. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie Parafialnej Rady Gospodarczej: przedstawiłem Radzie „Wytyczne – Biskupa Płockiego – dla Księży Proboszczów reprezentujących Parafie, które otrzymały Promesy wstępne na prace budowlane, konserwatorskie i restauratorskie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków z Funduszu Polski Ład”. Rada pozytywnie zaopiniowała decyzje dotyczące dalszego postępowania z dotacją na remont plebanii. Rozpoczęliśmy już kompletowanie stosownej dokumentacji. W innym czasie przedstawię, jak będzie wyglądał przebieg tych prac.

4. Rodzice dzieci pierwszo komunijnych mogą odbierać karty pracy z segregatorów na stole pod chórem (czarny, zielony i żółty segregator). Jeszcze kilka rodzin nie umówiło się na spotkanie. Ks. Marcin prosi o kontakt.

5. Glinojecka drużyna harcerska prowadzi nabór dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Zbiórka naborowa odbędzie się 24 listopada o godz. 17:00 w domu kultury. Do udziału w zbiórce zapraszamy również rodziców. Więcej informacji można uzyskać u drużynowej Małgorzaty Stryjewskiej, przybocznego Jakuba Oszczyka lub przewodnik Anety Betlewicz.

6. Za chwile poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Począwszy od dzisiejszej niedzieli będzie można je nabyć po każdej mszy św. w niedziele czy dzień powszedni w zakrystii.

7. Kancelaria czynna tylko po południu we wtorki i czwartki od 16.30-17.00. W nagłych wypadkach prosimy o kontakt z duszpasterzami.

8. Spotkanie Szkoły biblijnej w poniedziałek o godz. 18.30 na plebanii.

9. Wczoraj dokonaliśmy przeglądu ogrzewania Kościoła. Zapłaciliśmy za to 1200 zł. Dziękuje za wspieranie naszej parafii.

10. Zachęcamy do nabycia i czytania Gościa Niedzielnego, a w nim artykuły o charytatywnej działalności wspólnoty Kościoła.

11. Wysłuchajmy jeszcze Przedstawicielki Parafialnej Grupy Charytatywnej…

12. Życzymy wszystkim pięknej niedzieli.

Comments are closed