OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Życzenia Świąteczne od ks. Biskupa Płockiego
Drogie Siostry, Drodzy Bracia! Pan Bóg pozwala nam po raz kolejny w naszym życiu stanąć w obliczu tajemnicy betlejemskiej groty, w której Maryja „porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i złożyła w żłobie” (Łk 2,7). Dzięki temu wydarzeniu grota ta stała się miejscem prawdziwie świętym, w którym zamieszkał Syn Boży, z najwyższą czcią adorowany przez Maryję i Józefa, a później przez pasterzy. Po pewnym czasie przybyli tam także Mędrcy ze Wschodu, którzy zobaczywszy Dziecię „upadli na twarz i złożyli Mu pokłon” (Mt 2,11). Pójdźmy i my pokłonić się Chrystusowi. Niech On rozjaśni mroki naszej codzienności, abyśmy – na smutne i radosne sprawy osobiste i społeczne – umieli spojrzeć na sposób Boży, czyli nie bez Boga, ale z Bogiem, bez Którego każda ludzka istota marnieje. Życzę Wam wszystkim pięknych, pełnych radości i Bożego pokoju Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech Boże Dziecię błogosławi Wam, Waszym Rodzinom, naszej diecezji i całej naszej Ojczyźnie. Szczęść Boże!
† Szymon Stułkowski Biskup Płocki

2. W atmosferze Bożego Narodzenia, w imieniu ks. Marcina i swoim, pragnę całej naszej Wspólnocie Parafialnej, wszystkim miłym Gościom i Sympatykom naszej parafii złożyć najserdeczniejsze życzenia: zdrowych i radosnych Świąt, szczęśliwego przeżycia tajemnicy Wcielenia w rodzinnym gronie.
• Oby Jezus przychodzący do nas jako bezbronne Dziecko, obdarzał Was swoją miłością, pokojem i nadzieją, niech Jego obecność przemienia Wasze Rodziny na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu.
• Życzymy Wam, Drodzy Parafianie i mili Goście także: pomyślności, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na nadchodzący nowy 2024 rok. Szczęść Boże.

3. Życzenia Bożonarodzeniowe przekazali nam między innymi: instytucje kościelne, parlamentarzyści, urzędy, szkoła, instytucje i organizacje, a także firmy i zakłady. Serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone nam życzenia.

4. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli przygotować kościół do Świąt.
• Dziękuję za wygłoszone Słowo Boże ks. Marcinowi
• Dziękuję Panu Witoldowi Nowakowskiemu i Orkiestrze Dętej za uświetnienie dzisiejszej Pasterki.
• Dziękuję za choinki Panu Robertowi Pietrasowi z Kruszu oraz Panu Bernardowi Klimkiewiczowi z Glinojecka. Dziękuję za siano do żłóbka Panu Grzegorzowi Przybyszewskiemu z Żeleźni; dziękuję Panu Tadeuszowi Pionce za naprawę świecznika.
• Dziękuję za pomoc w przygotowaniu Żłóbka i dekoracji choinek ks. Marcinowi, Panu Kościelnemu Mirkowi, Pani Małgorzacie Suleckiej wraz młodzieżą bierzmowaną, Jeremiaszowi Wiśniewskiemu, oraz Rycerzom Jana Pawła i Strażakom z OSP Szyjki.
• Dziękuję Chórowi wraz z Panem Arturem za przygotowanie pięknej oprawy muzycznej
• Na ręce Pani Lucyny Wojciechowskiej i Pani Anity Pniewskiej dziękuję wszystkim Aktorom za przygotowanie i wystawienie pięknych Jasełek bezpośrednio przed Pasterką.

5. „Światło Pokoju”, zapalone Betlejem w Grocie Narodzenia Chrystusa, będzie można zabrać z kościoła po Mszy św. Za przekazanie Światła Pokoju dziękuję Harcerzom ze Związku Harcerstwa Polskiego.

6. Jutro i we wtorek porządek niedzielny: 8, 10, 11.30 i 16.

7. W 2 dzień Świąt – święto Świętego Szczepana pierwszego męczennika. Taca z tego dnia jest przeznaczona na cele diecezjalne.

7 Kto przyjął Komunię św. na Pasterce, może przyjąć ją po raz drugi w czasie Mszy Św. w pierwszy dzień świąt.

8 W przyszły poniedziałek Nowy Rok – Uroczystość Matki Bożej Rodzicielki. Rozpocznijmy wraz z Maryją Nowy Rok 2024.

9 Nasza Parafia wraz z Parafią św. Bartłomieja z Płocka organizuje pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji w terminie 19-26 kwietnia 2024 r. W programie m.in. zwiedzanie Aten, Delf, Meteorów, Koryntu, Lutraki, Filippi, Salonik. Zapisy do końca stycznia. Ilość miejsc ograniczona. Zostało na naszą Parafię jeszcze kilka miejsc. Koszt 1980 zł i 670 Euro. Więcej informacji u Proboszcza i na FB.

10 Życzymy wszystkim pięknych Świąt

Comments are closed