OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy do czytania Słowa Bożego, do uczestnictwa w Szkole Biblijnej. Do tej pory odbyły się 3 edycje tej szkoły. Chciałbym, aby tych edycji była niekończąca się liczba.

2. Dziś także Dzień Babci i Dziadka. Składamy wszystkim Kochanym Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia. Zdrowia i wszelkich Bożych łask. A zmarłym, niech dostąpią chwały życia wiecznego w Niebie.

3. Z okazji ferii oraz Dnia Babci i Dziadka zapraszamy na Kulig, który odbędzie się dziś o godz. 13.00 w Garwarzu Nowym. Trzeba wziąć tylko swoje sanki i jakiś sznurek, aby doczepić się do sań z ciągnikiem. Dziękujemy Panu Przemysławowi Licnerskiemu z Garwarza za ten pomysł i organizację. Zbiórka o godz. 12.50 na Garwarzu Nowym nr 22. Dziecko bez opiekuna, aby mogło wziąć udział w kuligu, potrzebuje wziąć dodatkowo zgodę od rodzica na udział w kuligu.

4. SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO
Drogie Siostry, Drodzy Bracia w Chrystusie!
W liście skierowanym do Was na początku Adwentu poinformowałem, że ofiary złożone na tacę w kościołach naszej diecezji w niedzielę, 28 stycznia 2024 roku, będą przeznaczone na prace przy budowie sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku, wznoszonego przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Zbliżamy się do 100-lecia objawienia Pana Jezusa Siostrze Faustynie Kowalskiej, w którym usłyszała Ona, że ma wymalować obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Ten wizerunek, który Siostra Faustyna ujrzała w Płocku jest dzisiaj znany i czczony na całym świecie. Do tego miejsca przybywają pielgrzymi z wszystkich stron kuli ziemskiej. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że wybrał Płock, by światu objawić swoje Miłosierdzie.
Wyrazem tej wdzięczności niech staną się nasze hojne ofiary złożone na tacę, dzięki którym będzie możliwa kontynuacja budowy sanktuarium. Proszę abyście w miarę możliwości włączyli się w to piękne dzieło, które pozostanie świadkiem obecności Miłosiernego Boga na naszej mazowieckiej ziemi.
Wdzięczny za Waszą duchową i materialną troskę o wspólnotę Kościoła modlę się za Was i wypraszam Boże błogosławieństwo!
Płock, dnia 17 stycznia 2024 r. † Szymon Stułkowski

5. Jutro, w poniedziałek ostatni dzień kolędy:

PONIEDZIAŁEK 22 stycznia od. godz. 14.00
a. Wólka Garwarska i Kolonia – 1ks
b. Garwarz Stary – 1 ks.

6. Od wtorku Msze święte w dni powszednie o godzinie 17.30 i 18.00. Niech zwrócą uwagę na tę zmianę, zwłaszcza osoby, które mają zamówione intencje mszalne. Kancelaria czynna we wtorki i czwartki od 16.30-17.00.

7. Do nabycia Gość Niedzielny w nim o bardzo ważnym dylemacie, z którym boryka się wielu z nas w momencie, kiedy chorują nasi bliscy i już nie mamy sił i możliwości medycznych w domu, aby opiekować się swoimi bliskimi. Czy mamy prawo oddać ich do domu opieki?

8. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli.

Comments are closed