OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś VI Niedziela zwykła. Światowy Dzień Chorych. Naszą modlitwa obejmijmy ludzi cierpiących z naszej wspólnoty parafialnej. Sakrament chorych zostanie udzielony w czasie rekolekcji wielkopostnych. Jednakże – chcę to podkreślić z całą stanowczością – zawsze, kiedy tylko jest potrzeba, jesteśmy jako kapłani gotowi by jechać z posługą sakramentalną do chorych.

2. Dziękuję strażakom z OSP Glinojeck oraz ministrantom za uprzątnięcie choinek po żłóbku Bożonarodzeniowym. Jednocześnie bardzo zachęcam – sam będąc strażakiem – do włączenia się do tej służby dla innych ludzi. Trwają właśnie zapisy do drużyn dziewcząt i chłopców w wieku 7-18 lat. Kontakt do druha Łukasza Brzezińskiego lub Patryka Stańczaka.

3. W najbliższy piątek wyjeżdżam z młodzieżą bierzmowaną do Łodzi na Atlas Arenę na spotkanie ewangelizacyjne z ks. Kardynałem Grzegorzem Rysiem. Wyjazd sprzed Kościoła o godz. 6.00, powrót koło 18.00.

4. 11 marca w naszej wspólnocie spotkanie ewangelizacyjne, którego patronem jest ks. Bp Szymon. Gościem specjalnym będzie Marcin Zieliński. Zachęcam, aby posłuchać go na FB i w internecie. Będę w najbliższym czasie umieszczał sporo filmików z Marcinem, abyśmy zapoznali się z nim bliżej i abyśmy skorzystali z tego niezwykłego czasu łaski, jaki przed nami.

5. Dziękuję Pani Marlenie Fijałkowskiej za ofiarowanie do naszej świątyni storczyków.

6. W najbliższą środę, 14 lutego rozpoczyna się Wielki Post. Msze o 10.00, 17.00 i 18.00. Środa Popielcowa to dzień, w którym obowiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. To oznacza, że można spożyć wyłącznie trzy bezmięsne posiłki w ciągu dnia, ale tylko jeden do syta. Nie zabrania się wtedy spożywania jaj, nabiału, przypraw i tłuszczów zwierzęcych. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje katolików od 14. roku życia we wszystkie piątki w roku, natomiast post ścisły osoby między 18. a 60. rokiem życia. Post ścisły dotyczy wyłącznie dwóch dni w roku – właśnie Środy Popielcowej oraz Wielkiego Piątku.

7. Wielki Post to także czas podejmowania praktyk pokutnych. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które będzie odbywało się w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.30. Rozważania prowadzą grupy i wspólnoty. W niedziele zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.30. Przypominamy, że za udział w Drodze Krzyżowej oraz w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

8. Porządek Drogi Krzyżowej:
16.02 – Grupy AA
23.02 – Koła Żywego Różańca
01.03 – Rycerze św. Jana Pawła II
08.03 – Margaretka i Mali Rycerze
15.03 – Dzieci i Młodzież (REKOLEKCJE PARAFIALNE)
22.03 – Droga Krzyżowa ulicami miasta

9. Podczas każdego nabożeństwa Drogi Krzyżowej, będzie zbierana taca na kwiaty do Grobu Pańskiego. Jeśli ktoś ma życzenie złożyć ofiarę indywidualnie, może to uczynić wpłacając na konto lub w kopercie na tacę w niedzielę, dopisując „na kwiaty do grobu Pana Jezusa”. Bóg zapłać.

10. Zapraszam do udziału w pielgrzymce samolotowej do Portugalii w terminie 23-30 lipca 2024r. Zostałem poproszony aby zostać duchowym przewodnikiem tej pielgrzymki. Nasza parafia dostała w związku z tym 15 miejsc. W programie m.in. Fatima, Lisbona, Coimbra, Porto, wypoczynek na plaży nad Oceanem Atlantyckim. Więcej informacji u ks. proboszcza. Cena 2800 zł+630 Euro. Zapisy do połowy lutego.

11. Dziękuję anonimowemu Darczyńcy, za ofiarowanie do naszego kościoła Świecy Paschału, który zostanie poświęcony w Wigilię Paschalną. Bóg zapłać.

12. Za tydzień po każdej Mszy św. Parafialna Grupa Charytatywna z grupą bierzmowanych i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury, przy wsparciu Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia „My też tu jesteśmy” organizuje sprzedaż ciast. Dochód z tej sprzedaży przeznaczony dla naszego Parafianina – małego (5lat) Michasia Wardowskiego, który wraz ze swoimi rodzicami Przemkiem i Magdą dzielnie walczy o zdrowe serce.

13. Msze święte w dni powszednie o godzinie 17.30 i 18.00. W piątki Wielkiego Postu Msze o 17.00 i 18.00, o 17.30 Droga Krzyżowa.

14. Do nabycia Gość Niedzielny w nim o Wielkim Poście.

15. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli.

Comments are closed