OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu.

2. Dziś po każdej Mszy św. Parafialna Grupa Charytatywna z grupą bierzmowanych i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury, przy wsparciu Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia „My też tu jesteśmy” organizuje sprzedaż ciast. Dochód z tej sprzedaży przeznaczony dla naszego Parafianina – 5-letniego Michasia Wardowskiego, który wraz ze swoimi rodzicami Przemkiem i Magdą dzielnie walczy o zdrowe serce.

3. Dziś o godz. 10.00 rozlosowaliśmy nagrodę główną za udział w niedzielnych Mszach św. dla dzieci, czyli ROWER BMX. Cieszymy się, że jest stała liczba dzieci, które z rodzinami przychodzą na niedzielną Mszę św.

4. Dziś Pan Grzegorz Lewandowski został ustanowiony przez Biskupa Płockiego nadzwyczajnym szafarzem Komunii św. Cieszymy się bardzo i gratulujemy.

5. W piątek byliśmy z młodzieżą bierzmowaną w Łodzi na Atlas Arenie. Dziękuję Opiekunom i młodzieży za ten wspólny czas łaski.

6. 11 marca w naszej wspólnocie spotkanie ewangelizacyjne, którego patronem jest ks. Bp Szymon. Gościem specjalnym będzie Marcin Zieliński. Zachęcam, aby posłuchać go na FB i w internecie. Będę w najbliższym czasie umieszczał sporo filmików z Marcinem, abyśmy zapoznali się z nim bliżej i abyśmy skorzystali z tego niezwykłego czasu łaski, jaki przed nami.

7. Wczoraj znowu została uszkodzona pompa, która pompuje szambo z kościoła i plebanii do kanalizacji. Uszkodzenie zostało spowodowane wrzuceniem do sedesu sztucznej-plastikowej tzw. nawilżonej chusteczki higienicznej. A przecież: Są w łazience informacje, aby takich rzeczy nie wrzucać. Jest zawsze papier toaletowy.

8. Wielki Post to także czas podejmowania praktyk pokutnych. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które będzie odbywało się w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.30. Rozważania prowadzą grupy i wspólnoty. W niedziele zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.30. Przypominamy, że za udział w Drodze Krzyżowej oraz w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

9. Podczas każdego nabożeństwa Drogi Krzyżowej, będzie zbierana taca na kwiaty do Grobu Pańskiego. Jeśli ktoś ma życzenie złożyć ofiarę indywidualnie, może to uczynić wpłacając na konto lub w kopercie na tacę w niedzielę, dopisując „na kwiaty do grobu Pana Jezusa”. Bóg zapłać.

10. Zapraszam do udziału w pielgrzymce samolotowej do Portugalii w terminie 23-30 lipca 2024r. Zostałem poproszony aby zostać duchowym przewodnikiem tej pielgrzymki. Nasza parafia dostała w związku z tym 15 miejsc. W programie m.in. Fatima, Lisbona, Coimbra, Porto, wypoczynek na plaży nad Oceanem Atlantyckim. Więcej informacji u ks. proboszcza. Cena 2800 zł+630 Euro. Zapisy do połowy lutego.

11. Przypominamy, że istnieje możliwość zapisania dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat., zarówno dziewcząt i chłopców do młodzieżowych drużyn OSP Glinojeck. Kontakt do druha Łukasza Brzezińskiego lub Patryka Stańczaka.

12. Do nabycia Gość Niedzielny w nim o przeżywaniu Wielkiego Postu.

13. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli.

Comments are closed