OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu.

2. W miniony piątek przeżywaliśmy Dzień Kobiet! Drogie Panie, składamy Wam najserdeczniejsze życzenia! Niech Maryja – Najpiękniejsza Kobieta Wszechczasów będzie dla Was wzorem i inspiracją w codziennym życiu, byście swoim pięknem i dobrem przyczyniały się do budowania coraz lepszego świata. Szczęść Boże!

3. Jutro 11 marca w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne, którego patronem jest Bp Szymon. Gościem specjalnym będzie Marcin Zieliński. Zapraszamy na Msze św. na godz. 18.00. Pamiętajcie – to wydarzenie robimy przede wszystkim z myślą o Was – Naszych Parafianach. Zależy nam, aby nasza wiara umacniała się poprzez doświadczenie mocy Bożego Słowa i Eucharystii. Prosimy, abyście zaprosili na to wydarzenie swoich Bliskich, ludzi chorych i cierpiących, także tych, którzy utracili wiarę, którzy borykają się z cierpieniem duchowym i fizycznym, uzależnieniami od narkotyków, papierosów czy alkoholu. Licznymi chorobami depresji i braku sensu życia.

4. W związku z jutrzejszym wydarzeniem, mamy wielką prośbę do naszych Parafian: ponieważ nie wiemy dokładnie ile będzie ludzi z poza naszej parafii, dlatego prosimy po pierwsze, jeśli ktoś mieszka stosunkowo blisko kościoła, aby przyszedł pieszo – tak by nie blokować miejsc parkingowych. Po drugie, prosimy też aby nasi Parafianie głównie parkowali samochody na parkingu przy Kościele. Pozostałe miejsca parkingowe niech służą naszym gościom.

5. We wtorek spotkanie Rady Duszpasterskiej na plebanii o godz. 18.30. Zapraszamy.

6. Przy wyjściu z kościoła tradycyjnie możemy zakupić czekoladowe baranki wielkanocne w cenie 10 zł, z których dochód przeznaczony jest na pomoc ubogim.

7. W najbliższy piątek 15 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Będzie je prowadził ks. prof. Leszek Misiarczyk. Ks. Profesor jest cenionym wykładowcą i rekolekcjonistą. Wykłada patrologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przez lata prowadził psychoterapie dla ludzi, doświadczających różnego rodzaju problemów psychicznych.

Program rekolekcji:

PIĄTEK, SOBOTA:

Msze o godz. 9.00 (dla dzieci klas 0-IV), 11.00 (dla dzieci klas V-VIII), 16.00, 18.00,
W sobotę o godz. 11.00 (dla chorych). W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30.

NIEDZIELA:

Msze o godz. 8.00, 10.00 (dla dzieci), 11.30; 16.00

Prosimy o dobre przygotowanie się do rekolekcji, poprzez przygotowanie się do dobrej spowiedzi, zrobienie rachunku sumienia. Na stoliku za ławkami można zabrać rachunek sumienia, który może pomóc w przygotowaniu do dobrej spowiedzi. Jest także wydrukowany program rekolekcji.

8. 12 marca (wtorek) od godz. 9.00 można wziąć udział w Akcji Krwiodawstwa, aby oddać krew. Punkt pobrań będzie przy M-GOK w Glinojecku. Ważne, aby wcześniej skontaktować się telefonicznie pod nr 502-689-228 lub 507-684-321.

9. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.30, zaś w niedziele zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.30.

10. Podczas każdego nabożeństwa Drogi Krzyżowej, będzie zbierana taca na kwiaty do Grobu Pańskiego. Jeśli ktoś ma życzenie złożyć ofiarę indywidualnie, może to uczynić wpłacając na konto lub w kopercie na tacę w niedzielę, dopisując „na kwiaty do grobu Pana Jezusa”. Bóg zapłać.

11. Zapraszam do udziału w pielgrzymce samolotowej do Portugalii w terminie 23-30 lipca 2024r. Więcej informacji u ks. proboszcza.

12. Do nabycia Gość Niedzielny w nim m.in. o …

13. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli.

Comments are closed